Přejít na výpis diskuzí

Michal Viewegh

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • je to snadne pro prekladani ? nekdo ho uz prekladal do bulkharstiny ?
  • fn

    you are crazy monkey
  • Kdo je šílená opice?
  • Díky moc!!!! Za vypracovaný domácí úkol!!! *1* *1*
  • pozdrav

    Zdravim, opravdu na techto strankach cte prispevky Michal Viewegh?? Pokud ano, rada bych vam rekla, ze prave ctu vas denik, po pravde receno, cekala jsem neco vice humorneho, ale ci zivot je jedna velka legrace? A uprimnost se ceni. Vas styl se mi libi, zatim mam nacteny jen Roman pro zeny, Napady laskaveho ctenare a Ucastniky zajezdu, ale hodlam zdolat vsechno vase dilo. Nejvice ocenuji posledni Ucastniky zajezdu. Velmi jsem se tesila na filmovou verzi, ale dost me to zklamalo. Vynechanim nekterych postav a zamenou spisovatele za zpevaka to akorat tratilo, kam zmizely duchaplne Maxovy myslenky...? Vim, ze nemate kritiky moc rad, ale toto je pouze neodborny nazor mlade studentky ceskeho jazyka, coz neni to tak hrozne, ze :) Mejte se krasne, pane Michale a piste piste *3* S pozdravem, Irca
  • Nic jsem od vás nečet a ani se na to nechystám
  • Dobrý den,
    Pracuji jako reflexní a reconnectivní praktik a možná by se dalo se stavem, který právě pan Viewegh prožívá, něco udělat.
    Netvrdím, že jsem schopna vytvořit zázrak, ale otevírrám cestu potlačované přirozenosti.Jsem přesvědčena, že cesta existuje.
    Vycházím z praxe, kdy mohu vidět reakce a chování lidí po mých terapiích. A opravdu nic není nemožná, ať se to týká stavu fyzického či duševního.
    Snad to není příliš složité k pochopení a nejsem příliš troufalá.
    Nicméně - moje stránky - www.reconnect.cz
    S přáním hezkého dne
    DCH
  • Bez psani byste nemohl prezit

    a tim nemyslim finance ale stav Vasi psychiky,hloubka Vaseho mysleni Vas vice absorbuje nez Vam dava pocit ulevy a uspokojeni.Vase schopnost realneho pohledu na zivot ma v sobe neco patologickeho.Jste ted "in" lide se premyslenim moc neunavuji ani nazory si sami netvori, na to jsou preci media!Vase potreba psat prameni z povahy Vasi duse, je to jeji jediny lek. Bude se Vam dost spatne starnout, Vase romany jsou zajimave ale vnimavou dusi vic rozpolti nez osvezi.Dnes je ovsem vnimavych dusi malo, takze ok.Na deprese zkuste neco co se neda zhnusit: obrazy, kytky napr.
  • :o)))

    Zdravím zdravím, po nějaké době mě přepadla chuť číst a protože jsme koupili babičce k narozeninám Vaši knihu Účastníci zájezdu a gratulace zatím ještě neproběhla, rozhodla jsem se, že se jí kapku proberu... No a skončilo to tak, že abych jí ji neumatlala, šla jsem si ji raději půjčit do knihovny, abych ji mohla v klidu dočíst... NA konci mi bylo líto, že skončila. Byla jsem z toho opravdu nešťastná a říkala si: Co teď??? *7* Vzala jsem se a utíkala znova do knihovny a půjčila si Výchovu dívek v Čechách a Báječná léta pod psa *4* a nemohla se dočkat, až se do toho pustím. Ve Výchově sedím už dva dny a předpokládám, že ji v průběhu dneška, zítřka dočtu... Těmito dvěma knihami jste se pro mě rázem stal mým nejoblíbenějším spisovatelem *14* . Přeju hodně štěstí v dalším psaní *4* . Těším se na Vaše další románky *14*. Taky zkouším občas něco sepsat, ale nemám odvahu ty mé práce někam zaslat k prozkoumání a vlastně ani nevím JAK. Takže do asi zůstane jen u toho psaní "do šuplíku" *4* . Ale i to je fajn *3* . Mějte se moc hezky, s pozdravem, Vaše nová čtenářka Katka. *4*
  • Pane Vieweghu, dlouho jsem přemýšlela, jestli Vám mám vůbec napsat, protože nic světoborného ani nového se ode mě nedozvíte a podobných dopisů (možná méně stupidních) asi dostáváte tisíce. Nakonec jsem se rozhodla, že napíšu, ale nevím, jestli se vejdu do předepsaných 2500 znaků. Včera mi maminka půjčila Váš Deník, přečetla jsem ho za jeden den a jeden večer, což je celkem dobrý výkon, když si představíte, že mám doma dceru o necelé čtyři měsíce mladší než je vaše Bára. Byla jsem šťastná, že moje dcera včera spala víc než kdy jindy,asi kvůli těm prodělaným zarděnkám, protože bych asi nedokázala odložit "Vívegovu" knihu ještě před přečtením a nechat si ji na druhý den. Když mi maminka půjčovala ten Deník, tak povídá:"Chceš si to půjčit? On má dvě holčičky, jeho paní se jmenuje Veronika, brali se ve stejný den jako vy s Ríšou a jejich Bára je o něco starší než vaše Zuzanka." A hned citovala: "I bezzubé miminko může mít zářivý úsměv,říká Viewegh. Já to říkám pořád. Zato když se usměje bezzubá baba..." (maminka je zubařka) První kniha, co jsme od Vás četli,byla Výchova dívek v Čechách. Moje mladší sestra z ní "dělala referát". Ve skutečnosti dělala referát naše maminka, která se v tom patřičně vyžívala, nahlas citovala, zatrhávala (jemně, měkkou tužkou!),dělala výpisky... Nakonec z referátu dostala ségra (=maminka) jedničku. Naše maminka ještě nikdy v životě nic horšího nedostala, kromě pětky za zpěv *4* Od té doby dostává alespoň někdo z nás k Vánocům nebo narozeninám buď Viewegha nebo Šabacha a čteme to všichni. Já bych nedokázala napsat ani dobrou recenzi, natož dobrou kritiku, neumím se přesně vyjadřovat, jsem mdlého rozumu, patřím jistě mezi podprůměrné čtenáře, navíc bez schopnosti samostatně si vybrat knihu, přečíst ji a říct na ni vlastní názor, proč se mi líbila,leckdy si nejsem jistá, jestli chápu, co jste právě tímhle chtěl říct... Ale vím, že Vaše knihy se mi velmi líbí, přestože jsou o "banálních věcech", jsou jakoby "o ničem" a zároveň je tam všechno. Žasnu, jak se dokážete vcítit do ženské psychiky, říkám si: Jak ten Viewegh tohle může, proboha, vědět, že si ženská zrovna tohle myslí!" A nebo:"Tohle bylo přesný!" Zajímavé je, jak má spousta čtenářů, včetně mě, pocit, že píšete právě o nich. Jsem moc ráda, že jsem četla Deník a mohla Vás blíž poznat, ale ničím jste mě nepřekvapil, že jste citlivý člověk, dobrý otec a manžel,schopný, inteligentní, skromný, to jsem tušila, takovou jsem měla o Vás

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit