Přejít na výpis diskuzí

Paul Newman

OSOBNOST 31.12.2006 
34 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ani já Newmana nemusím a nikdy jsem ho neuznával,rozhodne NE
  • Zdravím vás.
    Chtěl bych se optat zda někdo nezná ten film jak tam hrál pilota a hasil požáry,zemřel a našeptávál novému klukovi jak a o dělat. Neznáte někdo ten název prosím??? Děkuji.
  • Jeho dilo je vsechno mozne, jen ne nadcasove, Tuhle osobu jsem nikdy nemusel a nikdy neuznaval, kdyz uz, tak Radeji tuhle 8 - ku
    1 James Stewart
    2 Richard Burton
    3 Gary Cooper
    4 John Wayne
    5 Cary Grant
    6 Marlon Brando
    7 Gregory Peck
    8 Sean Connery. Newman? Radeji NE.
    • Navíc já osobně mám za to, že filmy v kterých hrál byly cokoliv, jen ne ty, co by s časem ztratily kouzlo. Naopak, ty problémy, co tam řeší, se stejně furt opakujou a on si scénář vybrat uměl.
    • Věc názoru a vkusu pochopitelně, nejlepší herec pod sluncem to, především zamlada, fakt nebyl. Občas děsně přehrával, ale myslím, že to byl schopnej dohnat pílí a charismatem. Krom toho - závodění ve formulích na starý kolena, spousta peněz na charitu z jeho nadace pro děti s rakovinou, život s jednou ženou bez skandálů, omáčky Newman's Own a hlavně nehvězdný manýry a podle rozhovorů s ním i zdravej nadhled - jako herce ho jeden může klidně zatracovat, ale jako osobu fakt nikoli.
  • Kořeny k naší vlasti

    V r.1989 kdy se v USA na oficiélním fóru vyjádřovali slavní herci k situaci v naší vlasti,řekl Paul Newman,že jeho prapředci pocházejí ze Slovenska /tehdy Rakousko-Uherska/ a že si vždy myslel,že je původem Němec. Nyní,že zjistil,že má kořeny v naší vlasti. Tohoto fóra se zůčastnil i prezident Václav Havel /byl přímý přenos v Tv/. Nikde se však o tom nepíše.Myslím si,že je to důležitá informace. To,že byla jeho maminka maďarská židovka napovídá,že tomu tak skutečně je.Na Slovensku vždy žilo hodně Maďarů. *3*
    • Re: Kořeny k naší vlasti

      ...madˇarské židovky?? jeho matka byla slovenka s trochou madˇarské krve , ale židovka??
    • Re: Kořeny k naší vlasti

      No, ja by som povedal, že P. Newman má korene v česku, po matke pochádza z dedinky blízko Prahy. Jeho matka, rodená maďarka žijúca v česku emigrovala do USA po tom, čo ju neprístojne obťažoval Jára Cimrmann. Takže v tom že na svet prišiel tento veľký herec má nakoniec zásluhu J. Cimrmann ako velikán českého národa. To je historická realita a skutočnosť..... A pravda je takáto: Babička Paula Newmana sa volala Mária Hocmanová. Tá sa vydala za Michala Fecka a z manželstva sa narodila Terézia (matka Paula Newmana)zdroj.- sesternica Terézie Anna Sedlárová, ktorá doteraz žije v Humennom. Terézia po smrti svojej matky a neskôr aj babičky v ôsmich rokoch odišla do amerického Clevelandu za svojím otcom, ktorý už pred rokmi vycestoval za prácou.
      Ono v podstate o nič nejde, ale pokiaľ slováčik nemá obuté krpce a oblečené montérky, tak vám nejako nezapadá do vášho svetonázoru. Alebo že by nie? Že by som sa mýlil? *13*
    • Re: Kořeny k naší vlasti

      Rodičia Paula Newmana bývali v obci Ptičie. Obec sa nachádza asi 5 km juhovýchodne od okresného mesta Humenného a cca 15 km severne od Michaloviec. Ptičie leží v mieste stretu pohoria Vihorlatu a Humenských vrchov v doline potoka Ptávka. Zmienka je o tom na www stránke obce v záložke English.
    • Re: Kořeny k naší vlasti

      to je fakt zvlastni!! *7*
    • Re: Kořeny k naší vlasti

      Zajímavé *1*
      • Re: Re: Kořeny k naší vlasti

        "PN-je Slovak,krstnym menom Pavol Novy a pochadza z Humenneho."
        Presne konstatovani hlasatele Slov.vysilani SBS radia v Melbourne,myslim v nedeli min. tyden.Za dalsi z nej vylezlo:"Steve McQueen je tiez Slovak,krstnym menom Stefan Ihnacak".Boha,vseci znami ludia su Slovaci,len ja som z Ostravy.
  • Vážení, matka Paula Newmana, Terézia Fecková, bola Slovenka, rodáčka z dedinky Ptičie neďaleko Humenného - a nie maďarská Židovka!
  • Jméno filmu

    Zdravím už dlouho sháním jméno filmu ve kterém byl Paul zavřenej, někde v nějaký poušti a pořád bachaře rozčiloval.. Dejte prosím vědět. Tisíceré díky...
    • Re: Jméno filmu

      Je to film Frajer Luke s pro mne nezapomenutelnou hláškou ...třesu,šéfe...
  • klub

    Existuje v Česku nějaký klub P.N.?
  • Paul

    teda on má i firmu na omáčky,jo? *7* *14* mám ho strašně moc ráda...hlavně jeho butche cassidyho *14* *14*
  • evelina

    PODRAZ

    Právě běží na Primě Podraz - PN je nádhernej chlap. Nejlepší byl pro mne jako "Frajer Luke". Má podobně krásné modré oči jako Terence Hill. Škoda že nejde zastavit čas, aby ti frajeři byli stále stejní... *14*
  • skvělý

    Velmi krásný chlap a skvělý herec k tomu. Co víc si přát?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit