Přejít na výpis diskuzí

Petr Novák

OSOBNOST 16.11.2010 
59 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • respectt

    jejich metody

    trenér Novák:Ty tréninkové metody jsou různé. Každý trenér si jde svou cestou. Je to vidět i na stylech. Různé země jedou různé styly. I my jsme přinesli svůj, český revoluční styl. Metod je hodně, je to od krasobruslení přes kolo, od speciálního poskoku prkna, také posilovna, kde jako činka sloužím i já. Vlezu Martině na záda a ona se mnou dělá dřepy.
  • derrickbarry

    pořád je s Martinou....

    ...už skoro 14 let !!!! To je docela dlouhý vztah !!! *15*
  • josefvanajebuh

    všechno mu..

    ..prý funguje !!! i s přítelkyní,i s Martinou,tak proč ne ! *14*
  • Zeptali jsme se trenéra PETRA NOVÁKA:
    Čím to je, že Martina je tak skromná dívka? V dnešní době docela vzácný úkaz…
    Já jsem ji v minulosti vždycky upozorňoval: Podívej se na támhle na toho nebo na támhle na toho, jak se chová od chvíle, kdy získal nějaký dobrý výsledek. Protože takového závodníka, když něčeho dosáhne, zajímá hlavně, co se nosí na hlavě, jestli se líbí děvčatům a naopak. A tohle nesmí být. V hlavě musí být čisto. Na tohle je Martina dobře připravená z dob, kdy ještě nic neznamenala.

    Jak spolu vycházíte? Jste na ni hodně přísný?
    Vzhledem k tomu, že jsme oba narozeni ve znamení Blíženců, tak pro mě ani není překvapením, že spolu vycházíme… Nemám s Martinou problémy nějakého velkého rázu jako například porušování životosprávy, tréninkových výpadků. Pokud je zdravá, trénuje na sto procent, je schopná dodržovat odpočinkový režim. Je to fantastická holka, ač je pětinásobnou mistryní světa, podařilo se mi ji vysvětlit, že musí zůstat skromná a stát oběma nohama na zemi.
    Připadáte si někdy jako její druhý otec?
    Skoro víc než otec. Já ji říkám všechny pravdy, které potkaly mé svěřence. Snažím se ji vysvětlit, o čem je život.
    A o čem?
    Je o tom, že jak si ho kdo udělá, takový ho má. A mladí lidé by měli naslouchat těm starším. Zvlášť v dnešní době. Žijí přece v kolektivu. A my starší zase musíme respektovat názory třeba těch …náctiletých. Říkám jim: Život je o kompromisu mezi námi a vámi. To znamená, že já mám chyby, o kterých vím, ale ještě mám chyby, o kterých nevím. A vím o vašich chybách. Pojďme o nich v klidu diskutovat.
  • wauworld

    je divný ?

    Ještě před šesti roky si o něm experti mysleli, že je, no, divný. Martinu Sáblíkovou učil bruslit v létě na umakartové desce a v zimě na zamrzlém rybníku Krejcar, ani klubovnu neměli. Teď je vyžle z Vysočiny mistryní světa a českou hlavní nadějí pro Vancouver. Klapzubáci hadr! Novákovi jsme telefonovali těsně před odletem a tady je jeho vzkaz.
    • wauworld

      Re: je divný ?

      Martina má ve Vancouveru životní šanci, kterou by mohla zhatit jen nemoc nebo úraz. Všichni moji závodníci, celý NOVIS Team, se snažili před olympiádou vyhýbat se lidem. Bydleli jsme sami, vařili si sami. Do jídelny jsme chodili výjimečně, jen letos v lednu na mistrovství Evropy v Hamaru. Na stolech stály džbánky s vodou, těch jsme se netkli. Pili jsme jen z lahví, které jsme si otevřeli. Ruce jsme dezinfikovali spreji. Dívali jsme se, kam šlapeme. Každá díra nebo překážka mohla být osudná.
      • wauworld

        Re: Re: je divný ?

        Nejsem kruťas, všichni mohou jíst to, nač mají chuť. Martina nejí, ona s odpuštěním žere. Vidět ji u stolu je radost. K poslední večeři doma si dala vepřo-knedlo-zelo, ostatní svíčkovou. Vepřové bylo prorostlé. Když má někdo chuť na pivo, dá si pivo. Proč ne? Nemám s tím problém. Tělo si řekne, co potřebuje. Není nic horšího, než do sebe s nechutí ládovat nějakou dietu.

        Martina dosáhla v Hamaru nejnižší váhy v dospělosti. Měla 48,5 kila. Přitom má ohromnou fyzičku. Na čince je schopná vzepřít až 130 kilogramů.
        • wauworld

          Re: Re: Re: je divný ?

          Čím jsme lepší, tím víc to stojí. Jen Světový pohár v prosinci v Calgary a Salt Lake City přišel NOVIS Team na 400 tisíc korun. Máme sponzory a peníze nabízejí i soukromé osoby. Pomohla nám Dukla, ačkoli vede Sáblíkovou jen pod kolonkou „různé“. Absolutně férově se chovali oba hejtmani kraje Vysočina, starý i nový. Zato na svazu rychlobruslení je pořád stejně peněz jako před čtvrt stoletím, i přes mistryni světa a držitelku světového rekordu. Záhadou je také Žďár nad Sázavou, kde Martina vyrůstala. Prosili jsme, aby přispěli NOVIS Teamu čtyřiceti tisíci. Sama paní Sáblíková podávala žádost, ale radnice to neschválila.

          Teď je naším cílem samozřejmě Vancouver. Na nic jiného nemyslím. Martina je ovšem také cyklistka. Vyhrála mistrovství republiky ve stíhačce dvojic. Když na tom bude dobře fyzicky, budeme uvažovat o startu na letní olympiádě v Londýně v roce 2012. Buď na dráze, nebo na horském kole.
  • wauworld

    splněný sen:-)

    ...Brzy poté se Sáblíková utápí v trenérově hlubokém objetí. "Martino, gratuluju. A děkuju. Na tohle jsem čekal dvacet let," říká Novák.
  • wauworld

    GRATULACE !!

    Narozeninám ! (blíženec)
  • „Tak co, trenére, jak je? Víš, já už jsem ti vlastně chtěl dávno zatelefonovat. Tak před dvěma roky, než jsem šel do Ruska. Abys mě naučil bruslit!“

    Novák zaskočen nebývalou seznamovací otevřeností zkoprněl jen na vteřinu:

    „A víš, co bych ti já na takový telefonát asi řekl? Pane, nedělejte si srandičky, hrát si na Jágra. A zřejmě bych to položil telefon, protože bych nevěřil tomu, že nám – rychlobruslařům volá samotný Jaromír Jágr…“

    Zasmáli se oba, i všichni kolem. A když vycházeli z haly, Jágr, jenž tvrdil Novákovi, že si vzestupu jeho rychlobruslařského NowiSTEAMu pozorně všímá, protože nemůže být přece náhodou, že jeden rok vychází na veřejnost Sáblíková, další rok Jirků, pak překvapí Erbanová a další, navrhnul, že půjdou od haly do olympijské vesnice pěšky.
  • opozdene vse nej k narozkám ! *15*
  • http://voyo.nova.cz/multimedia/mr-gs-11-4-2010-petr-novak-martina-sablikova.html LEPŠÍ !!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit