Přejít na výpis diskuzí

Tomáš Garrigue Masaryk

OSOBNOST 31.12.2006 
175 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • fg

    roo a kraus to vy jste kokoti kryplové. *16*
  • tio nmvujgfnugjh

    *1* *1* *1* *1* *1* *9* *3* *8* *8* *16* *16*
  • První republika

    Někteří pisatelé zde nechápou souvislosti, proto to uvedu na pravou míru:

    1. JAK VELIKÝ BYL MASARYK - Masarykovi se podařilo znovu obnovit náš stát v době, kdy například Čeští uprchlíci, kteří stáli před úřady v Paříži a žádali o možnost bojovat na jejich straně proti Rakousku byli vnímání ze strany všech lidí té doby takto: "Co jsou zač ti Rakušani, kteří si říkají Češi a proč bojují proti své vlasti a proč chtějí obnovit nějaký stát, který tu prý existoval před 400 lety???"
    Už Vám to došlo ... jaký by byl Váš názor na někoho z Moravy, kdo by chtěl obnovit knížectví? A upozorňuji Vás, že v té době znalosti historie byly opravdu slabé.

    2. EKONOMICKÝ ÚSPĚCH PRVNÍ REPUBLIKY - zase si představte, že máte obří stát, který funguje tak, že všichni dáváme daně a z nich se staví průmysl v jedné lokalitě a v jiné je podporováno zamědělství... pak se někdo rozhodne, že si pro sebe utrhne celý ten krásný a nákladně vybudovaný průmysl pro sebe, ale samozřejmě rád bude výrobky dál dodávat zemědělcům v Maďarsku, Rakousku a na Slovsnsko...logicky takový stát bude strašně dobře vydělávat a pokud to neposere (stalo se díky komunismu jsme to úplně prosrali) , pak by měl být nejlepší v Evropě.

    3. proč je nejlepší Německo? Ze stejného důvodu jako byla nejlepší první republika...bylo výhodné po někoho jiného(pro Američany) tam nasypat obrovský kapitál, aby byla hráz proti komunismu...
  • Re: vychcaný hovado

    Možná máš pravdu,ale byl to přece náš první československý prezidemt a už je stejně po smrti.Nikdo nemůže dobře vědět jestli to vůbec udělal...může to být jenom tak vymyšlený...a i kdyby to udělal tak ho nemusíš pomlouvat!!! *5* *13*
  • jjájájájáj

    Nazdárek lidičky jak se tady všichni máte???Já nic moc,ale de to kdo má tyhle články do školy???Já jo,ale moc se mi do toho nechce tak zatím...
  • Re: lolalo

    jo *16* *9* *9*
  • Re: masaryk

    souhlasím *1* *1* *3* *14* *4* *14* *3* *4* *15*
  • nech si toho

    hele chtela bych videt tebe
  • Diskuse

    ahoj proc vsichni pisete o tom jestli to mame do skoly to je jasny ale nevim proc to pisete jestli nevite co je to diskuse jste fakt hrozny co se ma pak znamkovat
    *5* *9* *13* *9* *10* *16* *8*
  • Re: masaryk

    Jirko! Ty víš všechno, Ty víš jistě, že
    komunistům a bolševikům nikdy nikde na nějakém tom životě, i dělníka. nezáleželo!
    Komunisti vždy a všude (i jejich zaplacení
    agenti) vyprovokovali demnstrace, vyprovo-
    kovalo policii tak, že se musela bránit(
    Padlyx výstřely, byli i mrtví a lůza komu-
    nobolševická vykřikovala, že Masaryk dal stříilet do dělníků! - To můžeš vyprávět
    takovýcm Grebeníčkům, Filipům! Máme s tou
    bolševickou bandou svoje zkušenosti!

    Čest Tvojí práci, syfilitický vrahu le-
    nisko-gottwaldovský! *13*
  • Re: vychcaný hovado

    A smím se zeptat v jakých konkrétních knihách? Neříkali to náhodou pánové Kramář, Gajda, Dyk nebo Machar?
  • Re: Re: Masaryk Nebyl Blbec !!

    1) po hrůzách Rakouska, po válce, po ekonomické krizi, kterou Masaryk nezpůsobil, nemůžete čekat ráj na zami

    2) nevěřte komunistické propagandě...
  • lolalo

    taky to hledáte do školy? *3* *15* *1*
  • lolalo

    taky to hledáte do školy? *3* *15* *1*
  • vychcaný hovado

    Zdravím, vy si tady píšete jaký to je úžasný prezident a co vše dokázal, ale měli byste vědět tohle. V určitých knihách jsou zaznamenány výpovědi lidí, kteří již nejsou dnes naživu, kde se zmiňují o tom, že Masaryk prodloužil válku o tři roky jen proto, aby si jeho dementní kámoš mohl dále prodávat zbraně Němcům, peníze za prodané zbraně si rozdělili. Více než dvacet Čechoslováků to potvrdilo, poté co Masaryk zemřel, protože o tom měli zakázáno mluvit. Tenhle člověk nebyl prezidentem pro dobro lidí, ale především pro vlastní kapsu. Možná udělal mnoho dobrých činů, ale tohle mu nejeden člověk neodpustí.
  • Re: Re: Původní jméno

    Stále nechápete, že rodné jméno skutečně bylo MASARYK, otec pocházel opravdu ze Slovenska a to ř je v tom naprostý nesmysl.Naopak, nepřátelské kruhy mezi Čechy z něho dělaly Masaříka.
  • Re: Re: Původní jméno

    Taky mě to zajímalo, ale nevěřím tomu. Oficiálně a všude se zásadně psal MASARYK.Pokud mě přesvědčíte kopií rodného listu nebo jiným důkazem, dávám ruce vzhůru.
  • Re: Původní jméno

    to je podle mě blbost, doboví karikaturisti mu přezdívali Masařík, ale nebylo to tak. Dobré informace mají v jeho muzeu v Hodoníně. Sorry, kontakt už ti hledat nebudu.
  • Re: Původní jméno

    Ano slyšel jsem to taky. Masařík vycházi ze slovenského mesiar-řezník, masařík-počeštěno-malý řezník, jméno Masaryk je upravené, kvůli zahraničí, studoval ve Vídni a byl aktivní český politik. Oženil se s Američankou.USA jako první uznala jeho-naší samostatnou republiku. *13*
  • KDO NADAVÁ MASARYKOVI JE KRETÉN

    Nechápu jak naky kokoti můžou nadávat na Masaryka......jsou to akorát ignoranti,který ani nevědí co je to dějepis a co pro Česko Masaryk udělal.....on za to nemuže že sme spadly dolu,za to muzou císařové z debilnyho Rakouska-Uherska..Masaryk nas peak dostal výš ale pak byla 2.světová a přišli dementní magoři komouši....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší