Přejít na výpis diskuzí

Tomáš Holý

OSOBNOST 31.12.2006 
170 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Škoda že už nežije takovej šikula se už nenarodí každý den sleduju jeho filmy.
  • Nechápu co na něm všichni vidíte.Když nechtěl být hercem tak proč dotoho lezl a navíc Žaneta Fuchsová je lepší než Tomáš a narozdíl od něho chtěla být hercem.
  • Proč do toho šel a pak najednou přestal?

    On sám o tom nechtěl moc mluvit a říkal, že v dětství ho to moc bavilo a pak už tolik ne.

    Tomášovi a jeho rodině docela ublížilo tehdejší vedení ČsT. V roce 1980 se rozhodli natočit k nějakému stranickému výročí TV adaptaci Anny proletářky. Tomášovi poslali scénář a rodičům naznačili, že když to nevezmou, tak si už Tomáš nezahraje a oni že budou mít potíže. Nakonec to vzal, objevil se tam asi na 3 minuty a dílo to bylo tak kvalitní, že jej ani sami komunisti nikdy nereprízovali. Vlastně ani nevím, jestli se to dochovalo.

    Tomáš byl rebel a než aby ze sebe nechal dělat hadr na podlahu, tak radši ukončil kariéru. Nedivím se, že o tom moc nechtěl mluvit.
    Oni mu pak ještě něco nabízeli, ale on už žádnou roli nepřijal. Tedy kromě Západního Německa - Připoutejte se, letíme nad Atlantidou.
    Mimochodem chtěli si ho udobřit, nabídli mu roli osmáka v seriálu My všíchni školou povinní. Měl hrát syna soudce Olivy, toho kterému pak holky ukradnou peníze na večírek...
    • Napsal jsem o Tomášovi článek na českou Wikipedii, hledejte šmudlové.

      Dokopal mne k tomu článek takzvaných novinářů z jednoho bulvárního plátku, kteří nejprve našli svědka té nehody a pak stejně napsali, že Tomáš byl opilej, i když věděli, že to není pravda. To mě teda nadzvedlo ze židle.

      Článek četl Tomášův kamarád, který s ním byl celé osudné odpoledne v Polevsku a jako první našel nabourané auto a autorizoval mi ho jako pravdivou výpověď svědka.
      • Tak to brachu nemáš vůbec pravdu, oprav to na Wikipedii, protože dneska byl film na ČT1 o Tomáši Holém, kde vypovídali všichni jeho kamarádi kteří tam byli i ten kamarád co s ním jel autem a potvrdili, že měli vypité!! A taky že jeli projet to kamarádové auto. Tak se nejdřív podívej na tu výpověď svědků a potom piš!!
        • Já mluvil s člověkem, který tam s nimi seděl a pak našel havarované auto.

          S tím alkoholem to bylo tak, že Tomáš přijel do Polevska, přivezli ho kamarádi. Najedl se a po jídle si dal jedno pivo. Pak až do nehody pil Kofolu a hrál kulečník.
          Mezi tím uplynul nějaký čas, takže možná měl trochu zbytkový alkohol ale moc ho nebylo.
  • Souhlasím s Evou nechápu jak mohl být tím čím nechtěl. Když nechtěl být hercem tak proč dotoho lezl a neřekl hned NE.
  • Nemám ráda Tomáše protože on původně nechtěl být herec a když nechtěl tak nechápu proč dotoho šel a neřekl rovnou ne.
    • *14* To já ho zase ráda mám, bral hraní jako zábavu, po svém. On nehrál, hrál sám sebe. Tomáš byl výjmečný tip herce - neherce. Jako malý klučina měl v sobě něco nesmírně osobitého něco z něj samého. Co ale rozumně použil ve svém kratičkém životě. Musel to být moc fajn a chytrý kluk. Tak se tam nahoře třeba potkáme. *4*
      • To je pěkně napsané. Tomáš skutečně nikdy netoužil být hercem. Hrál, protože ho to bavilo. A když ho to bavit přestalo, tak prostě hrát přestal. Když jsem byl mladší, tak jsem to taky moc nechápal ale teď myslím, že Tomášovi rozumím. Ono je prostě něco jiné hrát pro zábavu a něco jiné mít herectví jako povolání.
    • Děvče plácáš nesmysly. když někam nastoupíš do zaměstnání, taky nevíš co tě tam všechno potká. A třeba za 2 roky utečeš někam jinam a budeš chtít zapomenout žes tam byla. Ale tys něco takového ještě nezažila, tak plácáš.
    • Milá Evo, Než se tady rozhodneš plácat nesmysly o tom, že ho nemáš ráda, zkus si uvědomit že k tomu mohl mít třeba i důvod proč přestat s herectvím. Začal jako malý kluk s obrovským talentem. Ale život přece není kariéra.A do života liem nemluv. Byl to nejlepší český dětský herec. Kam se na něj hrabou herci dnešní doby typu Sofie Filippi..Ale to už je vedlejší.
      • Jsou dva důvody, proč ukončil kariéru. Jednak se bál, že ho jednou přestanou obsazovat, až už nebude roztomilým dítětem. "Představa, že jednou budu neúspěšným hercem je nesnesitelná". Tohle řekl ve 13 letech. Jiní kluci v tomhle věku myslí několik dní dopředu a on přemýšlel, co bude za deset let.

        Druhým důvodem bylo chování tehdejšího vedení ČsT. Koncem roku 1980 připravovali k nějakému stranickému výročí televizní adaptaci Olbrachtova románu Anna proletářka. Poslali Tomášovi scénář a pohrozili jeho rodičům, že budou mít potíže, když to Tomáš nevezme. Tomáše to hrozně naštvalo. Po poradě s rodiči se rozhodl, že dotočí, co má rozděláno a odejde. Nechtěl, aby tátovi právníkovi dělali potíže a taky byl tak trochu rebel a takové jednání se mu vůbec nelíbilo. V tom s ním cítím, já bych to asi udělal taky.

        Oni si pak uvědomili, co podělali a snažili se Tomáše nalákat zpět. Nabídli mu třeba roli v seriálu My všichni školou povinní. Měl hrát roli osmáka Olivy, staršího bráchy prvňáka Jirky Olivy. Jenže Tomáš už nechtěl.

        To byl taky důvod, proč Tomáš tak nerad mluvil o filmování. Když ho později někdo poznal a dožadoval se historek z natáčení, tak se Tomáš koukal radši ztratit. Myslím, že ani s kamarády o tom moc nemluvil.
        • Vůbec bych na takovéhle tupé blbky nereagoval.Neví nic,ale píše nesmysly a hlavně se mi zdá,že srovnává herectví a jeho tragickou nehodu,jako by to mělo souvislost.Tomáš byl po lidské stránce dobrý člověk a nostalgie na jeho filmy je pořád živá.Je mi ho líto,snad je mu nahoře dobře..
  • Uz je to tak dlouho co tu neni a porad to cloveku stahuje krk k placi kdyz si na nej vzpomene!Nemam slov. Je zapsanej nesmazatelne
  • Tomas byl jedinecny.Unikat!Takovy druhy se uz nenarodi.Tam nahore ho urcite take milujou.
  • Tomášku dnes bys slavil 45 narozeniny kdybys byl mezi námi tak všechno nej..nej..nej tam vnebíčků vzpomínáme stále na tebe a nikdy na tebe nezapomeneme.
    *4* *14* *3*
  • Tomáš Holý
    Dnes už je to 23 let co nás navždy odšel,náš klučina s nádherným rošťáckým úsměvem,herec a hvězdička. Nikdy na tebe nezapomenem.
    Spi sladce a odpočivej vpokoji.
    Moc mi chybíš. *9* *4*
  • Tomášku ,krásné vánoce!!!!! Moc mi chybíš!!! Miluju tě!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit