Přejít na výpis diskuzí

Václav Havel

OSOBNOST 16.10.2010 
1412 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže doktůrku,já na tebe zvysoka kašlu. Ano docela se divím tomu, že Češi komunisty přežili, to je fakt. Tak neuvěřitelně blbý magoři, jako jsi ty, pořád dokazují, že náš národ má stále nízkou úroveň. Tyhle svoje zfanatizovaný, neuvěřitelně dementní ideologie vyprávěj doma svojí rodině.

    PS: Jestli máš svoje vlastní děti, tak je velice, ale převelice lituji, protože takovýho fotra by si nezasloužil ani ten nejhorší estébák. Takže zdravstvuj malčik. *1* *1* *1* *1*
  • To je hrozné,co se dnes v republice děje,jen brutalita,vraždy,násilí,podvody,každý si dělá co chce,policie je na zločince krátká. Vraždy jsou pomalu na denním pořádku. Nevím,jak si to všechno pan Havel představoval
  • V. Havlovi patří dík za to, že zničil komunistický režim, který popravoval nevinné lidi včetně žen i dětí, režim, který pro své občany kolikrát neměl ani základní hygienické potřeby. To, co je dnes naprosto běžné (maso, ovoce, atd.) byl za komunistů svátek, dobře se měli jen donašeči a ti, co s nimi drželi krok a báli se jich. Lidi, co se odvážili se jim postavit, čekal akorát arest a mučení. Ani se neodvažuju pomyslet, jak by to tu vypadalo, kdyby tento zrůdný režim byl pořád u moci.
    • Máte pravdu,za komunistů opravdu toho zboží a potravin v obchodech bylo málo. Dnes koupíte co chcete,ale musíte mít práci a peníze,vždyď všechno je velmi drahé.Co si může dovolit koupit občan,který má mzdu dvanáct tisíc a má všechno platit!Nevím kolik berete vy! Píštete zrůdný režim,taky máte pravdu,ale kolik je dnes násilných trestných činů,vražd,násilí,je to na denním pořádku,postihy zločinců jsou nedostatečné,z kriminálů udělali sanatoria. Vrah ubije osmdesátiletou babičku pro dvacet korun a nic se mu nestane. Nevím pak jak si to všichni polistopadoví politici představovali!
  • Pan Havel měl hezký pohřeb se všemi státními poctami, jak si zaslouží. Odpočívejte v pokoji, kéž by zase přišel někdo odvážný jako Vy.
    • Milá Daisy, určitě patříš k těm prosťáčkům, kteří mají portrét Havla pověšený v obyváku nebo dokonce v ložnici nad postelí. Pokud je ti líto, že se najdou slušní lidé, kteří tohoto hochštaplera a humanitárního bombarďáka prokoukli a neobdivují ho, tak alespoň zachovej důstojnost a slušnost a vulgárně jim nenadávej. Vytváří do mezi slušnými lidmi nepříznivý obraz o jeho obdivovatelích.
      • Milý Jarine, velmi se mýlíš, já obraz pana Havla nemám nikde pověšený, já jsem si jeho obraz uchovala v srdci, tak jako miliony jeho dalších příznivcům po celém světě a i kdybych ho doma měla pověšený, tak ti do toho nic není. Kdyby byl pan Havel takový, jak píšeš, tak by neměl po celém světě fronty svých příznivců, to jenom vy, co se nemůžete smířit s tím, že se z obyčejného člověka, který seděl ve vězení, stal prezident, se mu snažíte za každou cenu škodit. Kdyby byl takový, jak píšeš, tak by se na jeho pohřeb každý vykašlal a nepřijelo by tolik významných státníků. No a co, že tady píšu sprostě? Jeho antifanoušci taky píšou sprostě a jim nikdo nevynadá co? Máš smůlu, nejsem žádný prosťáček, možná, že jsi ubožejší než já. Mě je to úplně jedno, já tvoji kritiku pana Havla zkousnu, pan Havel bude mít i nadále ve světě velký vliv i bez tebe, tvoje kritika i kritika jiných jsou jen kapka v moři, která nic neznamená. Holt s tím nic nenaděláte, Václav Havel má a bude mít ve světě stále velikou oblibu. *3*
  • Happy new year for everybody. GOD BLESS AMERICA AND THE CZECH REPUBLIC TOO. *5*
    • To jsm znal jednoho a ten také rozesílal vánoční přání v angličtině. Úplnej debo. Myslel si, že když umí 5 slov anglicky, tak že je něco víc. Dneska má přece maturitu z angličtiny nebo němčiny každý.
      • Zato ty nemáš maturitu ani z češtiny.
        • Já to pořád říkám. Kdybys měla manžela a děti, tak bys neměla čas na Nový rok ve 12 hod. sedět u internetu a vypisovat kraviny. To bys právě dodělávala slavnostní oběd. Ale protože seš sama jak kůl v plotě, tak nenávidíš všechno kolem sebe. Přeji Ti Clarisko, aby tento rok byl pro Tebe šťastný, aby sis konečně našla nějakého chlapa (i když při tvém slovníku to bude asi obtížné) a založila rodinu. Potom teprve zvítězí Tvoje pravá láska k lidem a ne ta falešná "pravdoláskařů". Zbav se lží, touhy po penězích a mamonu. Dokud však budš vyznávat chrchlu, tak se Ti to holčičko nepodaří. Zkus to. Já Ti to přeji. Lásku a rodinu v tomto roce. A vo mou maturitu neměj péči. Chlubit se také není dobrá vlastnost. Obzvlášť když není čím. Nějakou universitu třetí cenové skupiny má dneska kde kdo. Ještě jednou všechno nejlepší do nového roku doktorko !!!
          • Samozřejmě, když není čím se chlubit, tak se chlubit nemůžeš viď? Protože ty ani žádnou maturitu nemáš, natož z němčiny nebo angličtiny. Já taky pochybuju, že chlap jako ty má rodinu, jinak bys tady v 15:30 neoxidoval, nýbrž bys byl s dětičkama na novoroční procházce. Já ti taky z celého srdce přeji, aby ses zbavil těch lží o Havlovi a jiných, bude se ti žít o dost líp. Frustrovaný člověk se má blbě. Takže se toho zbav, budeš víc v pohodě a budeš si moct najít i lepší práci a nebudeš tady muset žehrat na svůj zpackaný osud.
            • Děkuji za přání srdíčko, seš moc hodná. Děti už mám odrostlejší, ty už tak na disko a ne s rodiči na procházku. Jsem rád, že se držíš tématu Havel. O tom to je. Škoda jenom, že nemáš tvůrčího ducha, že by sis mohla diskuzní příspěvek sama vymyslet a ne kopírovat již dříve napsané. Ale jak jsme se shodli, není ta diskuze o mně ani o tobě, ale o Havlovi. A protože o něm nic nevíš, tak nemůžeš nic napsat a tak je to pokec o ničem. Čau doktorko.
  • Neměl by spadat pod kategorii panovníci?
  • Milý DR. Ray Stanzi, máš pravdu v tom, že dnešní vláda je velice špatná, naši politici dělají spoustu chyb, to ano, s tím souhlasím, ale komunisti byli vždycky větší sv*ně, a nevykládej mi tady, že byli mírumilovní a pravdomluvní, když to byli největší lháři na světě, co mazali lidem med kolem huby, aby si je naklonili na svoji stranu. Spíš mě napadá, že jsi jeden z padlých komunistů, co ještě po 22ti letech nemůže zkousnout, že je po všem. Teď otevři oči....běž se podívat do dnešních totalitních zemí, jak se tam mají bezvadně. Opravdu nechápu lidi, co se odstěhujou natrvalo třeba do Číny, musejí být asi padlí na hlavu. Takovej hnusnej komunistickej stát. A ta jejich politika jednoho dítěte...no to je fakt bomba...to to soudruzi krásně vyřešili. Tebe už nezajímá to, že díky tomu je Čína jeden ze státu s největším počtem potratů na světě. Oni jsou takový prasata, že jsou schopni zabít dítě v těle matky v 7.měsíci těhotenství. Tohle svinstvo asi nevidíš viď? A neříkej mi, že za to nemůže vláda.
    • A je zajímavý, že doktor Ray nemá rád Ameriku ale podepisuje se anglickym jménem Ray *3* *1*
      • Protože mám rád Krotitele duchů. A Ivan Reitman je Slovák od Komárna *3*
      • *1* *1* *1* *2* *2* *15*
  • Jaký je to právní stát,když lidé nemohou sehnat práci,s takovou demokracií ať jde Havel do prdele,jedni si nakradli miliardy,a druzí nemají nic.Herci a zpěváci pořád vykládají,jak se měli špatně za komunismu,že je už huba nebolí,ti se měli dobře za každého režimu!
    • Nebojte se, na všechny jednou dojde. Zloději budou po zásluze potrestáni, jak kdo zaseje, tak taky sklidí. Spravedlnost si došlápne i na multimilionáře. Peníze ještě nikoho nespasily. A obviňovat z morálních poklesků celého národa pana Havla je čiré šílenství. Ten nemůže za to, že někdo krade. Každý zodpovídá za svoje skutky. Jak se říká, Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.....a v dnešní době tohle tvrzení funguje daleko víc, než kdykoliv předtím. Aspoň já to pozoruju okolo sebe - lidi, co se povyšovali nad ostatní, pomlouvali je a okrádali, se mají velice špatně. Prostě se jim to všechno vrací. A český národ teprve ocení, co pro nás V. Havel udělal. Ta doba je ale teprve před námi.
      • To jsou mi kecy. Havel za nic nemůže? Určitě nemůže za to, že mně soused ukradl lopatu. Ale Havel tady zavedl SYSTÉM, který umožňuje okrádání člověka člověkem. Systém, kde jsou bezdomovci a miliardáři, systém, který je ve své podstatě tak zkorumpovaný, že náprava není možná. Jenom slepec to nevidí.
  • Pane Stanzi, kdybych vás znala osobně, velice ráda bych vám zakoupila letenku a pobyt do totalitních států, abyste si tu krásnou atmosféru užil se vším všudy. Poslala bych vás tam aspoň na půl roku, abyste se nadýchal toho úžasného ovzduší. Pak, pokud byste ten pobyt vůbec přežil, byste mi mohl vyprávět, jaké krásné a úžasné věci jste tam zažil. Ale jak říkám, pokud byste to vůbec přežil. V Číně bych vás posadila do věznice, kde byste mohl přihlížet popravám vězňů....pak bych vás posadila do mučírny, které běžně používají pro výslech vězňů..i těch nevinných...tam totiž slovo nevina nikoho nezajímá...poté bych vás převezla do nemocnice, abyste se mohl podívat, jak se zabíjí téměř vyvinuté dítě v těle matky. Pak bych vám ukázala popravy křesťanů za to,že nechtějí přijmout islám. Poté bych vás převezla do Vietnamu,kde běžní občané pracují až 16 hodin denně za minimální mzdu. Pak bych vám ukázala kamenolomy, kde dřou malé děti, kterým není ani 5 let. No a nakonec se vší slávou bych Vám ukázala Koreu, abyste se naučil, jak se správně porcuje krysa k obědu,abyste neumřel hlady. Pak bych se nad vámi slitovala a převezla bych vás zpět do ČR. Pokud by nás teda na hranicích nechytli muslimové a neusekli nám hlavu za to,že nechceme přijmout islám.
    • Ano, klidně mě pošlete třeba do Afghánistánu. Když tam v 70tých letech intervenovali sověti a už, už islámský radikály skoro zlikvidovali, tak američani museli přispěchat, dodat teroristům protiletecké řízené střely a začali je cvičit jak v boji, tak v teroristických útocích - sověti díky tomu v Afghanistánu prohráli. A potom najednou CIA odpálí pár mrakodrapů v USA, to je vydáno jako záminka k útoku na svoje kamarády z Afghanistánu - jen už to teď nejsou kamarádi a bojovníci proti okupaci, ale zlí teroristé a bojovníci proti nejsprávnější armádě a zemi světa.
      Nebo mě pošlete do Iráku - do roku 2002 to byla moderní země kde osamocená žena mohla jít bez nikábu v noci po ulici. Totéž by po zásahu USA kvůli "ZHN" byla pro ženu jistá sebevražda.
      Totéž se NATO zdařilo i v Libii kde se moci chopí islámští radikálové.
      V těch mučírnách a věznicích v Číně jste byla osobně že tak barvitě vyprávíte, nebo to napsaly některá "svobodná" periodika?
      Já jsem pracoval 8 let v nepřetržitém 12 hodinovém provozu zde, v ČR a rovněž za minimální mzdu. Rozdíl mezi námi a Vietnamem je ten, že jejich ekonomika jde na horu a za časem dosáhnou vyšší kupní síly než máme my, zatímco u nás jde ekonomika stále dolu, 75% lidí nedosáhne na průměrnou mzdu a žijí od výplaty k výplatě.

      No a Čína a politika jednoho dítěte je sice svinstvo, ale jak by jste populační boom řešila vy?
      Nebýt této politiky, tak by se Čína brzo dostala na úroveň afrických zemí, kde sice nemají co jíst, ale pořád dělají nové děti.
      A to by se vám asi líbilo - ne aby Čína byla ekonomická velmoc porážející USA, ale Čína jako zaostalá země s hladomorem, závislá na pomoci ze zahraničí.
      • Moment, z toho vašeho dlouhého kecu vyplývá, že CIA odpálilo WTC? To jste asi s prominutim upad na hlavu, ne?
        • A kdo ho odpálil? Snad ne to letadlo s "teroristama", které se z velké části roztříštilo o vnejší část budovy a pravděpodobně nijak nenarušilo nosnou konstrukci budovy.
          Nebo za to snad mohl požár po nárazu. Ale je přece zaznamenáno tolik požárů výškových budov a nikdy žádná nespadla - tedy až na 2 - WTC. A ano letecké palivo sice vydává větší žár než např. hořící plast, ale taky toto letecké palivo shořelo během 5 minut.
          A proč ty mrakodrapy nespadly na stranu - tam kde měli po nárazu narušenou konstrukci? Proč spadly jako při řízené demolici?
          Proč spadla krom "Dvojčat" i budova č.7, která nebyl nijak zasažena a nebyla nijak vážně poškozena (krom drobných trosek při pádu "Dvojčat") ani nehořela? Zvláštní, že?

          Říkáš sí "To by CIA nikdy neudělal!"

          Ale udělala. Vláda USA se ve jménu války neštítí ničeho. Zjisti si něco o operaci "Northwoods" a potom blábol. Tehdy byl naštěstí prezidentem USA rozumný J. F. Kennedy, který operaci zarazil.
          O 40 let později USA bohužel vedl psychopatický válečná štváč G. W. Bush a podobná operace dostala očividně zelenou? Těch pár tisíc mrtvých? Co to je pro vládu USA když dostane svou válku. Když vláda USA vědomě a záměrně neinformovala základnu v Pearl Harboru o chystaném japonském útoku tak bylo mrtvých skoro 2500. Myslíš že měla americká vláda výčitky?
          • Pořád jsem nepochopil, jak Americe prospěje, když si odpálí Světové obchodní centrum?!
            • Americe? Představ si, že ekonomika mírumilovných a demokratických USA je závislá na zbrojním průmyslu.
              Tak tedy odpálíme budovu WTC, řekneme můžou za to teroristi z Al-Káida (které jsme mimochodem v 80tých letech vyzbrojili) a naplánoval to Usama bin Ladin (vedený zcela náhodou v seznamu agentů CIA). Lidi nám to zbaští a tak napochodujeme do Afghanistánu kde je spousta námi vyzbrojených teroristů (že za zbraně zaplatily penězmi za kokainu je nepodstatné) s kterými můžeme bojovat. Kongres nám na válku přiklepne hromadu peněz (dluh se o pár miliard zvýší - no a?), za které u zbrojařských firem nakoupíme hromadu zbraní aby jsme udrželi ekonomiku v chodu. A Irák se Saddámem za to můžou taky a navíc mají zbraně hromadného ničení (co na tom že v Íráku není jedinej terorista ani ZHN - lidi to furt baští - dobře), kongres odklepne dalších pár miliard pro zbrojní firmy, které z daní živí ekonomiku USA. A tak USA válčí a válčí a potom "teroristy" "porazí". V rámci obnovy zemí (tedy toho co jsme rozbombardovali) do Afghanistánu a Iráku napochoduje spousta firem, které si tyto země zaplatí z toho že v Iráku budou američani pár let cucat ropu a v Afghanistánu zcela náhodou objeví zásoby nerostných surovin (o kterých pochopitelně do té chvíle vůbec netušili ani ze satelitních snímků) za minimálně 1000000000000 US$, takže tady si taky něco vydloubnem aby jsme nějak zaplácli ten dluh za který jsme u zbrojařských firem koupily zbraně na válku a ještě se musíme dostat trochu do plusu. Že zařve pár tisíc našich vojáků, nebo pár set tisíc civilistů? Koho to zajímá - byla to přece válka proti terorismu.
              Tak a takhle prosím pěkně fungujou USA. Pěkné, že?
        • S tímhle idiotem nemá snad ani cenu diskutovat....ten je vážně padlej na hlavu. Ty jeho názory....a to je mu jenom 30 let. Kam to spějeme?
      • Irák a moderní země? To jste asi právě přilétl z Marsu ne? Irák byla vždy zaostalá země s velkou kriminalitou, s náboženskou nesvobodou, kdo vyznával jiné náboženství než islám, hrozila mu smrt. S tou Čínou, věřte nebo ne, píšu pravdu....takhle to tam opravdu funguje. To byste ale poznal jen v případě, že byste to viděl. A s tím vražděním dětí...nevím, jestli nějaké děti máte, ale pokud ano, tak si představte, že k vaší těhotné manželce přistoupí chlap, probodne ji břicho nožem nebo ji v lepším případě omráčí a dítě potom nějak zlikviduje. Velice příjemná představa že? Určitě byste se u toho smál a bylo by vám to jedno, že ano?
        • "Na začátku 70. let Irák zbohatl kvůli prudkému nárůstu příjmů z ropy, což mu umožnilo podporovat finančně náročné programy např. ve školství, zdravotnictví a bytové výstavbě. Postupně se tak zvyšovala životní úroveň a režim měl širokou podporu veřejnosti. Na druhou stranu výrazně poklesla zemědělská produkce a s problémy se potýkal průmysl a služby."
          zdroj - WIKIPEDIE.cz

          Jinak moje informace souvisí s článkem který jsem před cca 5 lety četl.
          Jednalo se o interview s češkou která se někdy v 70tých letech provdala do Iráku a která srovnávala tehdejší a současný stav. Ten článek už nemůžu najít, bo ani nevím jak se ta žena jmenovala.
          Jen mi utkvělo v paměti, že ta žena popisovala Irák před americkou intervencí úplně jinak než ho popisovaly média u nás.
          • Doktůrku, tys mi ale neodpověděl na otázku, jak byses tvářil, kdyby někdo vraždil tvoje nenarozené dítě???
      • Vážený pane Stanzi, jak je vidět, tak jste jenom potrhlej a vypatlanej chlap, kterej neví, co to pro ženu znamená, když ji zabijou dítě. Víte, jaké deprese z toho potom má? Nevíte, tak laskavě držte zobák. Není pravda, že v Iráku se do roku 2002 mohly ženy svobodně procházet po ulicích, to totiž nemohly nikdy, protože jim to zakazoval islám a ne Američani. Kdyby za to mohli Amíci, tak Američanky by to taky nemohly dělat. Před rokem 89 jste sice pracoval 12 hodin v nepřetržitém provoze, ale pracoval jste v lidských podmínkách, měl jste pauzu na oběd atd. Děti, které pracují ve Vietnamu 16 hodin denně ve fabrice, která vyrábí boty, musejí pracovat bosy. Když si navléknou obuv, tak je z fabriky vyhodí a musejí si hledat jinou práci, jsou ponechány napospas osudu, takže se stávají snadnou kořistí pro veksláky s dětmi a dětskou prostitucí. Ano, je vidět, že jste jen rozmazlený hovado, co má klapky na očích. Promiňte, že píšu sprostě, ale ve vašem případě to už bohužel jinak nejde. Já bych vám to přála, abyste to poznal. Vlastně nepřála, nejsem taková sketa, jako jste vy a ti vaši suproví komunisti.
        • Jistěže že to co jse napsal o Iráku je pravda. Islám jim nic nezakazoval, protože tehdy tam tvrdou rukou vládl Saddám Husajn, který takové "vymoženosti" jako právo šaríja netoleroval.
          Víš že tehdy byla v Iráku svoboda náboženského vyznání?
          Víš že ženy nemuseli nosit bůrky?
          Víš že tehdy byla v Bagdádu spousta moderních univerzit kde mohli studovat i ženy?
          A nebo jen slepě papouškuješ to co prohlásí američani?
          Jistě že američani v Iráku nic nenařizují co se islámu týče, ale zločinou protiprávní vojenskou akcí se smyšlenou záminkou američani svrhli právoplatnou vládu, čímž se dostali k moci islamisté kteří můžou za současnou situaci v Iráku. Aneb kam američan vstoupí, tam 100 let tráva neroste.

          Před rokem '89 jsem chodil na první stupeň ZŠ, v nepřetržitém 12 hodinovém provozu za minimální mzdu jsem pracoval až dnes, za současného skvělého režimu. A ten přístup vedoucích pracovníků? Lidské podmínky? Zkuste si pracovat 12 hodin v hale rozpálené na 45°C, kde když si odskočíte na 2 minuty napít se tak vás za to vedoucí seřve. A sledovat jak kolem vás chodi jako gestapáci japonci, Italové, Kanaďané, atd. kteří na vás mluví jako na nějaké podlidi. Zkuste si někdy sestoupit ze svých nebeských výšin mezi pracujicí lid.

          A ještě jsem se od vás krom úrážek nedozvěděl, jak by jste řešila populační boom v Číne vy?
          • Takže vy nyní pracujete 12 hodin u rozpálené pece? Tak to se máte přibližně stejně, jako pracující děti ve Vietnamu. Akorát máte výhodu v tom, že vás nikdo fyzicky nemlátí, neznásilňuje a že můžete nosit boty a že jste dospělý a máte více fyzické síly než 10tileté děti, které dělají stejně namáhavou práci jako vy.
            A k Číně...ano, určitě vraždit děti je veliké a ohleduplné řešení, na to jste kápl. Jak bych tu situaci řešila já? Tak možná by to chtělo více informovat o možnostech antikoncepce, i když pochybuju, že v Číně o hormonální antikoncepci vůbec něco vědí. Tam je pro soudruhy podrazáky snazší nikoho neinformovat a pak radši provádět jeden potrat za druhým. Mimochodem, pane Stanzi, víte, že potrat je vražda? Většinou se to dělá tak, že se embryu propíchne srdíčko nějakým předmětem. Některá embrya se zoufale brání a tomu předmětu se vyhýbají. Nebo se prostě jenom odsajou, přičemž se jim zlámou všechny končetiny. Líbí se vám to??? Mě teda ne, abych řekla pravdu. A co potom, když se to provede na téměř narozeném dítěti......jeho matka má deprese a soužení do konce života. Víte co, jděte do pr...... i s těma vašema soudruhama vrahounama. Vystřelit vás na Měsíc je málo!!!!
            • Já jsem nikdy nenapsal že nucené potraty v Číně schvaluju. Tak mě laskavě nepodstrkuj co jsem nikdy nenapsal!
              Ptal jsem se jak bys řešila populační boom v Číně. Nedělej z Číny zaostalou zemi kde neznají antikoncepci. Tam je problém v tom, že dle jejich tradic má větší hodnotu chlapeček než holčička. Proto když se tam lidem narodí holčička, chtějí ještě druhé dítě - chlapečka, ale toho politika jednoho dítěte zakazuje.
              Z toho potom pramení obchod s dětmi, protože když bohatí rodiče chtějí chlapečka, tak ho prostě nechají unést nebo ho koupí.

              Potrat je vražda? No nazdar, kam jsme se to dostali. Násilné potraty neschvaluji, ale pokud se k němu žena rozhodne dobrovolně tak co? Mám pocit že embryo nedokáže samostatně žít, tím pádem ho nejde zavraždit. Náboženští fanatici ale mívají jiný názor.
              Co když je 100% pravděpodobnost že se dítě, pokud bude donošené, narodí těžce postižené?

              P.S.: Není antikoncepce hřích?
    • Uiněný ráj na zemi! *1* Jinak bezvadně napsaný, ať si lidi stěžujou na současnou situaci, když se lidi někde mají takhle!
      • * učiněný *3*
  • Ještě něco, pane Stanzi, jak jste se oháněl tím, že Vietnam má jednu z nejrychleji rostoucí ekonomik na světě. Ani se tomu nedivím, když tam lidi dřou od rána do večera za pakatel včetně malých dětí......to potom ekonomika roste opravdu rychle...to máte pravdu. Když pracuje celé obyvatelstvo od 3 do 85 let, tak to jde nahoru velice rychle.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit