Přejít na výpis diskuzí

Zdena Frýbová

OSOBNOST 31.12.2006 
68 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • konto Robin

    Dobrý den paní Frýbová, má nejmilejší česká spisovatelko. Miluji Vaše knihy, které čtu několikrát po sobě. Ráda bych občas přispívala na konto Robin, ale bohužel nemohu zjistit číslo konta. Můžete mi ho prosím napsat? Děkuji a mějte se moc a moc dobře a stále nám pište Vaše krásné knihy.Děkuji. Eva Dostálová *3*
  • Milostí prezidenta

    Vážená paní Frýbová, moje nejmilejší spisovatelko. Nevím, jak Vám mám jinak poděkovat za skvělou práci a za velké potěšení, které mi Vaš knihy přinášejí. Ale tentokrát je to i hrůza naší syrové a bezcitné současnosti, kterou pociťuji. Včera jsem dočetla Vaši knihu "Milostí prezidenta" a současně jsem se dozvěděla ze zpráv o kruté smrti malého Jakuba. Ještě mi nepřestal běhat mráz po zádech a stále si dávám do souvislostí Vaše závěry a tuto zbytečnou smrt. Se vším, co shrnujete v závěru knihy souhlasím, ale to je tak všechno, co s tím mohu dělat. Snad se jednou dočkáme demokracie s mantinely. Slušní lidé jsou bezbraní a gauneři se smějí. Vaše věrná čtenářka Jitka Kotková
  • Neděle

    Zdravím. Probírám se Frýbovou a je mi divné, že nikde v její biografii a bibliografii nenacházím recenzi na její výborný román Neděle jako stvořená pro vraždu. Nemám to tady po ruce, ale myslím, že vyšel někdy po r. 2000. Není to ani na Wikipedii, kde jsou její díla seřazena chronologicky až do r. 2007. Rád bych si přečetl nějaký názor na toto dílo, vzhůru do práce, čtenáři.
    • Re: Neděle

      Neděle jako stvořená pro vraždu patří, podle mého, k těm ještě povedeným dílům ZF. Určitě k četbě doporučuji.
    • Re: Neděle

      Neděle jako stvořená pro vraždu je opravdu povedené dílo. Kdo nečet, tak doporučuji. Je to sice jediná kniha, kterou jsem od Zdeny Frýbové četla, ale už se sháním po dalších a očekávám že budou stejně tak dobré *14*
      • Re: Re: Neděle

        Ahoj....Neděle jako stvořená pro vraždu je hned po Robinovi druhá NEJ knížka, kterou dokážu číst taky pořád, ale mně se líbí úplně všechny knížky od paní Frýbové, jen mě moc mrzí, že jich nepíše daleko víc. Miluju je, miluju humor, který je má krevní skupina a kdybych měla spočítat, kolikrát jsem každou z jejích knih přečetla, nedokázala bych to. Když je mi smutno, tak su vzpomenu na Zuzanu z Neděle a chechtám se.
        Přeju hezký den a hlavně přeju paní Frýbové. aby nám dál dělala tolik radosti, jako dosud. Má můj obrovský obdiv a patří jí za všechno veliký DÍK. Alena
  • opakovani

    knizky pani frybove jsem mela a mam velice rada. jenom me v posledni dobe zacina vadit, ze 1. se uz opakuje - jak uz tady nekdo psal - postavy jsou si velice podobne, vsechny jsou uzasne moralni, krasne, schopne.... :-) 2. jeji pocit, ze pokus si clovek ovoce pred snedenim neoplachne vodou evian, zajde si na pizzu nebo podobne, tak je barbar bez dobreho vychovani 3. jeji nazor na to, ze pokud clovek zije v cizine, tak je tam do konce sveho zivota cizincem, protoze matersky jazyk je matersky jazyk a v cizim jazyce, clovek nikdy nepochopi vtip /hloupost/
    nekdo tady uz psal, ze se pani frybova asi povazuje za pani dokonalou nebo ze si vytvari ve svych knihach takovy svet, jaky by ho chtela mit...asi to tak bude. kam bychom prisli, kdyby kazdy zacal brat spravedlnost do svych rukou.
    nektere veci v jejich novych knihach proste nechapu /milosti prezidenta jsem se vice-mene prokousala a nudila - to se mi stalo u jejich knizek uplne poprve, dve damy v tisni me sice bavily ale spoustu veci povazuji bud za hodne nadsazene nebo potespanbu, jestli je to pravda :-))
    tak snad bude jeste nejaka lepsi knizka nebo mi proste nezbyde nic jineho nez po x-te sahnout zase po nejake te starsi :-)
    • Re: opakovani

      Tento příspěvek mi mluví z duše knížka "Z milosti presidenta" mi už připadala nejen nudná,ale chvílemi jsem měla pocit, že spisovatelka už neví kudy kam a blábolí a neví co psala ze začátku /viz postava Olgy/.jedno musím přiznat.Už se v knize tolik nevyskytovali poháry s malinami z mrazáku, meruňkové řezy s meruňkami z mrazáku,hříbkové řízky jak jinak než z hub z mrazáku. nefrkalo se pokmínované filé do trouby, frkaly se pouze děti pardon haranti do školky a jeslí.Je to totiž stále na jedno brdo a mám pocit, že paní spisovatelky neví, co je to starat se o rodinu s láskou. Pro ní je domácnost otravná otročina,ale vyznačuje domácí kuchyni a perfektní úklid.Na to mají její hlavní hrdinky vždy hospodyni. Naštěstí si knihy už většinou půjčuji, protože od paní Frýbové jsou čím dál tlustší a dražší.Mám ale pocit, že by stačily poloviční.Někdy se pouze tlachá o ničem, mlátí se prázdná sláma a opakuje se stále to samé. zdraví čtenářka Hana
      • Re: Re: opakovani

        Nechme nejen brouka,ale i bábu Frýbovou žít,ať v Krásné či jinde.Robini a Malinkatý kretén jsou přes všechny dokonalosti,hospodyně,meruňky z mrazáku,vykradené stránky z Bettynky, prima.Kdo Betty Mc Donald četl,pozná to po dvou větách.Jen se divím,že paní Frýbová radši nekartáčuje vrabce v Srní.Ostatní její knihy-nuda nuda,šeď šeď. *5*
        • Re: Re: Re: opakovani

          Každý, kdo píše knížky pro druhé,přece nemusí psát pravdu! Ani ty filmy, na které se dnes můžeme dívat ( Terminátor, Predátor, Planeta opic.... , nejsou podle zkutečnosti, tak je snad úplně fuk, jestli paní frýbová měla nebo neměla psa, její knížky se čtou úžasně. A jestli od někoho opisovala? Tak ať, kolik lidí u nás vůbec čte??? Mě se knížky paní Frýbové líbí moc, odpočinu si u nich, zasměju, a někdy i zavzpomínám ( a není mi 100, jen 44 . Docela bych chtěla vidět, co jste dokázali vy, ti co se do ní tak s chutí strefují :-))) .... Určitě NIC! *3*
      • Re: Re: opakovani

        A proč teda ty knížky čtete, když Vás nebaví nebo se dokonce u nich nudíte?! Něco jako humor a nadsázka Vám asi nic neříkají. Stydím se za lidi, co tady vykládají takové nesmysly a přitom by sami nespatlali ani blbou povídku...
        • Re: Re: Re: opakovani

          Já bych "spatlala" povídku, dokonce se psaní živím, a mám naprosto stejný názor. Jazykově stále na jedno brdo, nekonzistentní charaktery postav a ke konci Milostí prezidenta jsem měla dojem, že se moje oblíbená spisovatelka zbláznila. Dvě vraždy a všechno v pohodě. Nemilé čtení. V podstatě jsem u knihy celou dobu nadávala a dočetla ji jen proto, že jsem čekala na obrat k lepšímu. nenastal.
          • Re: Re: Re: Re: opakovani

            Tak jdi do prdele a čti něco jiného a tady neotravuj
  • polemika

    četla jsem od Zdeny Frýbové většinu knih. Na jednu stranu souhlasím s názorem níže (Pythie-všechno na jedno brdo), že autorka často vyzdvihuje dokonalost,krásu a šarm(či jisté kouzlo, pověstnou jiskru, apod.. Na druhé straně daná témata a prostředí knihy je vždy pečlivě nastudované a zasvěceně popsané, což je velmi poutavé (viz.knihy Připravte operační sál či Z neznámých důvodů). Také psychologický pohled většiny knih je zajímavý (viz. knihy Hrůzy lásky a nenávisti, Noc jako stvořená pro vraždu a opět Z neznámých důvodů).Polistopadová literatura je velmi humorná, ale na můj vkus příliš politicky zaujatá. Celkově se mi ale její tvorba velice líbí. Je vtipná, poučná a čtivá. *3*
  • ave césar!!!

    Jsem pyšná na to že mám ve své knihovně většinu z tvorby paní frýbové.Klaním se před jejím vtipem,zdravým úsudkem a především lidstvím -nebo raději psovstvím?Mám takzvaně psí krevní skupinu,ale takovou ryzí jako paní Frýbová zdaleka ne! *14*
    • Re: ave césar!!!

      Připojuju se k předchozímu příspěvku. Paní Frýbová - spisovatelka i humorně laděných příběhů - mne dokáže vždy pobavit a odpoutat od všedních starostí. Ve své domácí knihovně mám téměř všechny knihy této oblíbené autorky.
      Děkuji, škoda, že další nové knížky už nebudu mít možnost přečíst a budu se vracet jen k těm napsaným a vydaným
  • Z neznámých důvodů

    Dobrý den paní Frýbová.Moc děkuji za Vaše knihy.Píšete pro mě moc krásným způsobem a velice si Vás vážím.Je mi velmi blízký Váš humor a proto Vám držím palce a přeji ještě hodně nápadů na psaní dalších knih.Děkuji Iva
  • milosti prez

    ahoj vsetkym. chcela som sa spytat ci mate podobnu skusenost ako ja s novymi vydaniami starsich titulov ZF - ide konkretne o Z neznamych duvodu v ktorej novsom vydani chybaju niekde vety a dokonca aj cele pasaze, ktore mam vo svojom starom teraz uz salatovom vydani. dost ma to vytocilo lebo tu knihu mam nesmierne rada a viem ju takmer naspamat. neviete preco je to tak? inak neda mi nepridat sa k poslednemu prispevku. milosti prezidenta ma sklamali. autorka sa beznadejne opakuje a akoby nevedela co ma este do tej knihy dat. o jej nazoroch na katolicku cirkev a havlove amnestie uz davno vsetci vieme postavy z knihy su ako podla sablon. napriek tomu rozbeh knihy vyzeral slubne, len to pokracovanie uz bolo utrpenie. je to skoda.
    • Re: milosti prez

      Souhlasím, ze kniha Milostí prezidenta už postrádala originalitu. Kromě začátku to už byl jen sled podobně myslících a jednajících lidí jako v jiných románech.
  • malost

    nechapu tu kritiku lidi,co napisi,ze se jim nelibila zadna kniha a atd.Je prece jasne,ze po precteni jedne knihy a mit z toho negat.pocit,tak nebudu sahat po jine,, Ja pani spisovatelku ctu jiz 20let a mam ji neskutecne rada,ale mam samosdrejmne mene oblibene knihy a knihy jako jsou Nezname duvody,ROBIN,NEDELE JAKO STVO.JE JICH MNOHO.Ja dekuji za ten dar, co mi se svym psanim dala,pohodu a pocit stesti.DEKUJI A JE MI LITO,ZE TU NEJSTE A NEMUZETE PSAT NOVE KNIHY. *9*
    • Re: malost

      miluji vsechny jeji knihy ,v loni jsem si nedokazala predstavit vanoce bez jeji knihy a napsala v loni pred vanoci jejimu vydavateli ,kdy vyjde kniha nova.bylo mi odpovezeno,ze v letosni cas pred vanoci ,no bohuzel jsme nemohli tusit,ze knihu uz nedopise a ja budu i dalsi vanoce smutna,ze jeji humor nebude pritomny meho ritualu cist si novou knizku pod stromeckem. *9* .no vrhnu se na jeji knizku,ktera uz byla prectena mnohokrat a pripomenu si jeji humor .dekuji ji ,ze mne naucila zit s pejsky ,ovlinila muj humor ,ktery ma deti vsakuji se mnou a ze robin atd je jejich srdcova zalezitost jako moje *14*
  • Doslovy Z.Frýbové

    Právě jsem /po druhé/ dočetla Poldu a jeho soudce včetně doslovu, v němž autorka popisuje, jak její spolupracovník JuDr. Kříženecký přivedl na nějakou její akci své přátele. Při tom, jak paní spisovatelka neustále omílá mravní a etickou bezúhonnost svou i lidí, kterými se obklopuje /s jinými než takovými by se samozřejmě nestýkala/, mi doslova vyrazila dech jména - podnikatelé Provod a František Mrázek, přátelé právníka, se kterým paní Frýbová několik let konzultuje svě knihy o mafii a jinych ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit