Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Re: Zdar a sílu Českým zemím

    je to divna pisnicka a me by zajimalo proc jste ji takhlenc napsal *7*
  • Zdeněk

    Prosím Vás o pomoc... Dělám seminární práci na Zdeňka Svěráka. A potřebuji o něm napsat něco z jeho dětství, než šel na Vysokou školu. Kdo byl jeho matka a otec.. Co dělal jako malý. Moc děkuji!
  • Divačka

    Vážený Pane Zdeňku,moc se mi líbila povídka z Vaší nové knihy...poslouchala jsem ji dnes v rozhlase při žehlení prádla..jste super, že stále tvoříte, máte čas, inspiraci, náměty.Srovnala jsem to s mojí verzí návštěvy divadla. Chodím na premiery,téměř na každou, jenom to má jediný problém, čas. Premiery bývají dlouho, tak musím v nejlepším případě "vyletět" proti květinám před děkováním, vyškubnout šatnářce s naondulovanou bílou hlavičkou kabát a téměř přískoky letět na poslední trolejbus který jede tam k nám....v horším případě musím odejít hned "po poločase" a celou cestu si vymýšlím, jak ten děj skončil.Ale náladu mám vždy povznášející, to přiznávám a také uvažuji o tom že "na stará kolena" opráším autoškolu.Mějte samé krásné dny. *4*
  • Re: Baumax

    Možno by bolo zlé ak by tak neurobil.
    U mňa týmto krokom "glanz" nestratil. *5*
  • reziser a herec

    PAN Sverak,vynikajuci herec aj reziser,kazdy jeho film,ci uz ho reziruje alebo v nom hra,si zamilujem a vzdy sa k nemu rada vraciam...Nech by to bolo tak este vela rokov!!! *14* *4* *3*
  • Narozeniny

    Milý pane Zdeňku
    Přání k Vaším dnešním narozeninám,přání hodně štěstí,zdraví a životní pohody.
    *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4*
  • Re: Verše ve filmu

    Díky, už vím, je to Máchův Máj, myslela jsem si to, ve filmu je to vynikající. *14*
  • Re: Bauhaus

    Jako autor jsem timto sporem prestal prispivat na Paraple a chvalit pana Sveraka. Protoze ten spor saha nejen proti bauhausu, ale proti vsem autorum.
    Kdybych jako programator nemohl pouzit vzory, ktere vymysleli jini, tak jsem v haji. No a co treba filmove parodie jako "Žhavé výstřely"? Tržby celosvetovo : $133,752,825. Takže zaplatili všem koho parodovali? Jestli ne, tak by u českých soudů je klidně mohli napadnout a vyhráli by. Navíc každá druhá reklama něco paraduje, vyvolává asociace prostřednictvím jejich provedení. Snažím se bránit tvůrce (autory) i těch reklam, kteří mají určitou společenskou úroveň povědomí a jsem proti, aby jakýkoliv další svěrák bránil kreativitu jiným. Byly bychom ještě v jeskyních, kdyby si nějaký neandrtálec nárokoval pazourek. To dílo nepustili celé, neukázali chráněnou postavičku. Vzali jeden vzor, který se nachází ve všeobecném povědomí národa. *5* *16*
  • Re: Baumax

    Jednak se pan Svěrák soudí s Bauhausem a ne s Baumaxem a existuje něco jako "autorská práva".Uvedený kutilský hypermarket ukradl už jednou logo, které si museli po vyzrazení majiteli loga zaměstnanci (i propagační letáky) ihned přelepit a fixami začernit...tak je nejvyšší čas,že ty "kutily"konečně někdo umravnil. A srovnávat PANA Svěráka s udavačem z Č.Těšína, jenž hnusně donášel na PANA Kryla,tak to je vážně HUMUS! *10*
  • Baumax

    Jsme s panem Svěrákem zhruba stejně staří.Vždy jsem jej obdivoval a hrozně mu fandil.Poslední informace o soudním sporu s Baumaxem,že použili úryvky / slova/ z jeho písničky mne zviklaly.Měl jsem zato,že je to formát-osobnost.Měl to přejít humorem,který mu není cizí a být tím i potěšen,že jeho slova písničky byla použita.NE..on se soudí!!! Takže žáden "formát" třeba jako Nohavica,který vystavil na internet k volnému stažení své písničky.Bohužel,ztratil "glanz" ! *13*
  • Pan Zdeněk Svěrák

    Vím, že sklízíte samou chválu a je to velice dobře neboť za celoživotní práci si ji člověk zaslouží. Příjměte i malou kytičku pomněnek ode mne neboť příroda regeneruje. Buďte zdráv. Marie
  • Pan Zdeněk Svěrák

    ...vyrostla štíhlá jedlička, tam mezi modříny, zelená byla celičká od jara do zimy, na podzim vítr zazpíval, spi jedličko, jen spi, mrazík ji sněhem přikrýval, pozor, jen nezmrzni.....a já Vám přeji Pane Zdeňku do Nového roku 2010 především hodně zdraví, i v zimě tvůrčí elán, samozřejmě jenom pro zábavu, domácí pohodu, a radost v srdci.
    Marie
  • Verše ve filmu

    Děkuji za všechny člověčí filmy. Poradíte mi prosím, z jaké básně jsou verše, které krásně přednáší pan Hrušínský při jízdě krajinou, když se kochá? Děkuji a omlouvám se na nevzdělanost.
  • pan zdeněk

    ve všem co dělá je báječný, skvělý a vřelý to člověk. například můj děda ( jindřich valeš st. ) ho nemá rád, pořád na něj nadává, dědo promiň, ale jseš vůl. nesaháš panu zdeňkovi ani po paty. *13* *15* je to velikán a mistr. Takový příklad Slušného člověka. *4*
  • Cyklostrategie

    Dobry den,

    nejsem si jisty, zda vam ode me prisel e-mail z 29.11.09 (hlasilo me to, ze e-mail nebyl dorucen). A tak radeji pro jistotu Vam zpravu jeste posilam touto cestou.

    Zprava:
    nekdy v kvetnu jsem Vas pozadal, zda bych mohl pouzit Vasi pisnicku "Holky z Polabi" a tenkrat jste me dal k tomu souhlas. Teprve ale az nyni jsem doufam nasel vhodny zpusob vyuziti Vasi pisnicky. Umistil jsem ji na webovou stranku - http://www.cyklostrategie.cz/.
    Pro sim, podivejte se na odkaz na http://www.cyklostrategie.cz/zamysl eni-cyklokoordinatora/ a tam na "Zastaveni treti", zda bych takto mohl prezentovat Vasi pisnicku.

    Mam na Vas ale jeste jednu prosbu.

    Z Vaseho posledniho e-mailu jsem vyrozumel, ze jste naklonen myslence podpory cyklisticke dopravy.
    Nebyl by jste proto ochoten poskytnout rozhovor pro web http://cyklo.praha-mesto.cz. Soucasne by byl rozhovor zverejnen i na http://www.cyklostrategie.cz/rozhovory/.

    Cilem danych rozhovoru je predstavit nazory zajimavych lidi, kteri ziji v Praze. Predpokladame, ze i tato forma muze prispet rozvoji cyklisticke dopravy jak v Praze, tak i v cele Ceske republice.

    Rozhovory dela prazska novinarka Jitka Vrtalova, ktera spravuje web www.nakole.cz.

    Dekuji

    S pratelskym pozdravem

    Jarda Martinek
    web: www.cyklostrategie.cz
  • Ztráty a nálezy

    Dobrý den, našel jsem v garážích, kam jezdíte parkovat cédéčko, které je nepochybně Vaše. Rád bych Vám ho předal, nebo někam doručil, aby se neztratilo.Dejte mi vědět na mail. Kamil Tuček. Nenašel jsem jiný kontakt
  • Pan učitel

    Milý Pane Zdeňku...proti přírodě se bojovat nedá, já horalka málem na horách zůstala...bezelektřiny, tepla, světla, dopravních prostředků....kalamita pro dnešek ale zároveń pohled do minulosti, ...večery při svíčkách, voda ze studánky, praskot dřeva v kamnech...a povídky starých horalů, kteří pamatují věky..již jsem zpět v civilizaci...a romantika je pryč. Také jsem četla že jste dostal prestižní vyznamenání...a bylo Vám to trochu líto, kdy jste se vyjádřil že je to naposled...jaképak naposled, nejste žádný "borec nakonec" ale vždy na začátek, to si pamatujte.Vaše díla jsou ztvárněním lidskosti a přímého pohledu na svět, takový jaký skutečně je...a za to Vám budiž chvála.Mějte samé krásné dny a pamatujte, že nejenom prací, živ je člověk. Marie
  • NEJ SCENAŘE

    OBDIVŮJÍ PANA ZDENĚK S JE NEJ SCENARISTA A TEXTAŘ .At je ještě dlouho zdrav, jeho film kde hrál a psal scenař jsou vaborné.MNOHO ZDRAVÍ.
  • Největší odměna za vaše písničky

    Vážený pane Svěráku,nedávno jsem byla s dětma na Hodině zpěvu.Říkala jsem si,že největší odměnou pro pana Uhlíře by bylo,kdyby se děti odvážily k němu na podium.Skutečně se tak stalo a děti kolem něho začaly tancovat a radostně dovádět.Bylo to fantasticky bezprostřední,sama bych tam šla nebýt podstatně větší vzrůstem.Vaše písničky těší nejen děti,ale i nás "Velké". Mluvila jsem s panem Uhlířem o jedné záležitosti a doufám , že Vám o této věci také poví prostřednictvím e-mailu,který já na Vás nemám.Pevně doufám že mi odpovíte a věřím,že tento můj nápad nebudete pokládat za troufalý už pro příčinu jeho vzniku.Se srdečným pozdravem Vaše Lenka Ostruszková.
  • Zdar a sílu Českým zemím

    Vážení pánové Svěráku a Uhlíři, vážení fanoušci. Omlouvám se, že jsem si dovolil zmršit text pěkné písně, ale nutkání bylo silnější než já. Bude-li se Vám tato úprava aspoň trochu líbit a pomůželi ke kultivaci mezilidských vstahů v naší zemi(né v této zemi) nelze si víc přát.

    Pod dubem II. neb Solimánie v Česku a nejen tam

    Uprava textu: Karel Bazika

    Pod dubem, za dubem
    tam si na tě počíháme,
    pod dubem, za dubem,
    tam tě oškubem.

    Politici z povolání - to jsou páni to jsou páni,
    politici z profese - nejlepší jsou v okrese.

    Zaškemrají dej sem hlasy, slíbí zemi lepší časy
    a po volbách hleďme to, je národ jen pometlo.

    Před volbou, po volbě
    my ti daně napaříme,
    před volbou, po volbě
    nesáhneš už po holbě.

    Ať soudruzi nebo páni
    blbnout lidi to je baví,
    lidovec či nelida
    co šlohne to nevydá.

    Zleva, v prostřed nebo zprava
    čekají moc, prachy, sláva
    žádné jiné řemeslo
    nikdy více neneslo.

    Před volbou, po volbě,
    my ti daně napaříme,
    před volbou, po volbě,
    nesáhneš už po holbě.

    Špatná věc se podařila
    vládne mafiánů síla,
    porcují si medvěda
    jak je v Česku nevěda.

    Politik je nesmlouvavý,
    chlast a štětky to je baví,
    tak měj rozum voliči,
    jinak bude po píp-píp…čí.

    Pod dubem, za dubem
    tam si na tě počíháme,
    pod dubem, za dubem,
    tam tě lide voškubem.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit