Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pan učitel

    Krásný pozdrav po krásném létě Vám posílám. Dívala jsem se na diktáty z hradů a zámků..je to bezva nápad a Vy jste ještě štramák. Ale diktáty píše v přímém styku pouze pár vyvolených dětí...ostatní sedí v lavicích a dívají se na televizi...pokud jim to Pani učitelka dovolí...a představte si, kdyby třeba na Karlštejn vtrhla celá třída, třeba kluků učňů...jak by se dalo zajistit, aby se neopisovalo...myslím že v každém dítěti se objeví skrytá touha "být právě při tom a právě tam".
    Tak zdraví a štěstí právě Vám.
  • Milý Pan Zdeněk

    ...jdi k němu, šťastnějšímu, písničko moje milá, a do srdce ho bodni, jestli ho pýcha zpila...ale tak, abys ho tím přespříliš nezranila. Za to Tu, co jí patří, tu zabij beze slova...jen tak se ke mne vrátí, jeho tvář kříšťálová...a já se zbavím hoře a budu šťastna znova....některé citáty si člověk pamatuje celý život...ale Pane Zdeňku, neberte je osobně...mám Vá ráda.
  • Poklonka

    Zdravím Vás pane Svěráku, mým dětičkám se strašně líbí Vaše písničky a i já si příjdu na své *1* . Myslím, že podle smyslu pro humor lze posuzovat výši inteligence. Vaše myšlenky jsou místy až geniální *3* .Ještě, že jste nezůstal učitelem....tam by Vás bylo fakt škoda. Poklonkuju se až k zemi....
  • elektrický valčík

    Dobrý den, ve videoklipu k písni Elektrický valčík je ve skupině místních obyvatel dívka, která pak také "zpívá"... ovšem můj pětiletý syn se mě zeptal: "Ta paní taky zpívá?" Já mu řekla, že ano, ale on namítl, že ji neslyší. Tak jsem se zaposlouchala a já ji taky neslyším. Otázka zní - zpívá nebo nezpívá? Děkuji Hezký den Vlaďka /jinak miluje nejvíc Vlnitý plech, ale Semiška je v závěsu a když mi dnes pomáhal věšet prádlo - činnost naprosto dobrovolná, nešlo o zneužívání dětské pracovní síly - tak si notoval, že k nám přijde ženich Bílý/
  • Pan umělec

    Zdravím Vás Pane Zdeňku...a díky za hodnocení, známka 3 není pro mne moc příjemná, ale asi si to zasloužím...chtěla jsem v rozhovoru pokračovat se jménem, které mne provází již od mládí...manžel Zdeněk(není schopný diskuze), přítel Zdeněk(odstěhoval se do zámoří) a vnuk Zdeněček(je moc malý aby diskutoval), učí se teprve mluvit.Česká mluva dokáže vyjádřit vše, pokud člověk hovoří srdcem...Tak mi zachovejte přízeň a buďte zdráv. Marie
  • Pro přítele Zdeňka

    Přeji krásné májové dny a hodně sluníčka a hodně štěstí a hodně dobrých nápadů....zkrátka všechno co k jaru patří.Vůbec se na Vás nezlobím...že jste mi ještě neodepsal, i když píši ze své email adresy...berani bývají pomalejší...ale když začnou, tak to stojí za to.Jsem také beranice.Tak zdraví a štěstí, zase se ozvu,jak bude čas. M
  • Pro Pana Zdeňka

    ...Moc Vás zdravím a jsem moc ráda, že jste narozky přežil jako já...pošlu Vám nějaké foto...jak babička se svými malými vnoučky slaví...v poslední nekuřácké kavárně..i když je zakázáno kouřit téměř všude...ale jenom tak...asi.Ale ten literární scénář začnu psát, jen jak bude trochu času...v tom důchodu...i když mne třeba oznámkujete 5. Berani se nevzdávají. A jinak, moc si Vás vážím a mám Vás velice ráda "jako posledního básníka v Čechách, neboť "Vratné lahve" také trochu můj život, již nikdo jiný nevytvoří....a teď to mám za 5, cha,cha....M.
  • kristyna123

    svěrák

    Dobrý den pane Svěráku,pro mne jste největší Čech.Poslouchám hry Járy Cimrman od osmi let už pět let,vždy když je mi smutno poslechnu si Záskok.Vždy když vás uvidím v roli Vavrocha musím se smát.
  • kristyna123

    Re: Horton

    seš kretén když urážíš pana Svěráka.
  • Zdeněk má narozeniny

    Vážený a milý pane Zdeňku!
    Pro mne jako obyčejného člověka je nejvyšší poctou,že se mi podařilo navázat kontakt s Vámi jako s mým lidským
    ideálem a vzorem.Děkuji Vám za to.
    ***
    Pro Vás jako slavného člověka je nevyšší poctou nejen přijímat různé prestižní ceny, ale především to, že jste se takovým ideálem a vzorem stal.
    ***
    Přeji Vám k Vašim 73.narozeninám hodně štěstí a zdraví,abychom se ještě dlouho mohli těšit z Vaší úžasné lidskosti a tvůrčí fantazie.
    ***
    Váš
    Pavel Havlíček.
  • Pane Zdeňku

    Jak začít...budu asi první gratulantka k Vašim narozkám...já jsem také "Beran" a víte zajisté co to znamená, co si vezmu do hlavy, to provedu a narodila jsem se o dva dny po Vás 30.3. a jsem 48...to říkám již od svých 50-ti let a vlastně nijak nelžu, neboť člověk je tak mladý,jak se cítí...a Vy jste teprve 36 to znamená proti mne úplný mládenec.Jinak mám v hlavě námět k filmu...i scénář bych se poprvé v životě pokusila napsat...a nikdo jiný nemá sympatie ke svěření mých myšlenek, než Vy.Tak co tomu říkáte? Rozehrajeme ten příběh ? S pozdravem. Marie
  • Tmavomodrý svět

    Vážený pane Svěrák, opožděně jsem měl možnost vidět a zejména poslouchat Vámi namluvenou upoutávku na film Tmavomodrý svět. Zajímám se dělší domu historii 2. sv. války a zejména pak o osudy letců. Mám v úmyslu (jako po několikáté) si osudy několika z nich připomenout v regionálním tisku. Je možné použít v citátu Vaše slova? A můžete mi napsat, co Vás osobně nejvíc upoutalo při setkání s letci? Díky Martin Strouhal. *4*
  • Horton

    Dobrý, ale ten hlasový příspěvěk ve filmu Horton... Měl jsem chuť, roztřílet televizi, jak tomu kdysi, dělal Elvis, když se mu něco nelíbilo v Tv- dvd...To bylo pro peníze??? Nebo, nemáte sebekontrolu??? Film, jsem poskytl synovi, ale pro kontrolu, jsem to lehce zhlédl, a Váš hlas, to je úlet!!!
  • vánoční přání

    Vážený a milý pane Svěráku!

    Možná si ještě vzpomenete na Vašeho věrného příznivce, který měl náhodou to štěstí před časem s vámi prohodit alespoň pár vět,i když jen pro upřesnění mé adresy.
    Nenapadlo mne, že budu mít možnost slyšet Váš hlas v telefonu a mluvit přímo s Vámi. Je to sice možná pro Vás běžný případ, ale pro mne to byla velká čest, i když šlo o pouhou formalitu.
    Vždy jsem si Vás vážil nejen jako vzácného a talentovaného umělce, ale také jako vyjímečného člověka z hlediska lidského, což dokazujete i svou činností v nadaci „Paraple“. Tím, že neváháte vyřizovat osobně tak obyčejné věci, jako v mém případě, se to jen potvrzuje. Není to vždy pravidlem u osobností Vašeho formátu.
    Vaše veškerá umělecká činnost je takřečeno moje krevní skupina. Počínaje skvělými filmy, které vynikají nádhernou a čistou lidskostí, krásnými charaktery postav a osobitým humorem, jenž je základním kamenem i v případě Divadla Járy Cimrmana, až třeba k poetickým textům písniček. Tato lidskost je dnes velmi vzácná a prospěšná vzhledem k tomu, že kolem nás je tolik zla a hrubosti.
    V dnešní době mám takový smutný pocit, že pravda a láska prohrává svůj boj se lží a nenávistí. Jsme svědky velkého úpadku mravních a morálních hodnot. Skutečná kvalita ustupuje ubohé a bezduché komerci.
    Vím, že i Vy se snažíte s tím bojovat. Prosím, nevzdávejte tuto bitvu, vždyť bojujete i za nás! My, poctiví
    a čestní lidé, máme přes nepřízeň doby své vlastní ideály, a jim zůstaneme věrni!
    Chtěl bych Vám ale zejména poděkovat za to, co nám všem dáváte.
    Je jen málo věcí, které mají v životě opravdovou cenu, ale lidé jako Vy jsou pro nás všechny nezbytně potřební a nenahraditelní.
    Přeji Vám a Vašim blízkým klidné a požehnané svátky vánoční,šťastný nový rok,a všem vašim blízkým i přátelům do další práce a života hodně zdraví, štěstí a životního elánu. Vytrvejte ve vaší tolik prospěšné činnosti. Lidé Vás potřebují a mají Vás rádi.
  • trefa

    zdravim Mistra,muj sen byl mit za muze hrdinu,vlastence,charakter s chuti do zivota...proste uplnej vy,fakt se mi to povedlo,sem 10let s muzem made in england,neumi cesky a nechape vas humor,nastesti mam s vami ale aspon fotku,takze idol je neustale na ocich.Myslim ze ve vetsine filmu hrajete sam sebe,co role,dokument o osobnosti.Treba Tri veterani(cha,cha).Doufam ze alespon muj pulrocni synek, az ve zdravi dospeje,bude pravym muzem jako vy,preji Vam krasne vanoce.
  • ?

    Dobrý den pane Svěráku,
    já jsem se jen chtěla zeptat,jestli byste nepotřeboval další "dítě"(*1*) na zpívání,jak vždy zpíváváte v televizi na ty vaše písničky apod..Byla bych vám moc vděčna za odpověď,je mi 13 a mám hudební talent,tak se mi prosím ozvěte,děkuji předem,Šárka=)
    (jursova5@seznam .cz) *3*
  • Re: Autogramiáda Zdeňka Svěráka

    Oprava kontaktního e¨-mailu pro případné dotazy:MikeSotak.tech@seznam.cz či na www.knihydobrovsky.cz
  • Autogramiáda Zdeňka Svěráka

    Pro všechny příznivce pana Svěráka,
    23.10. od 15:30 v naší prodejně Knihy Dobrovský na Joštově ulici 6 v Brně pořádáme autogramiádu pana Zdeňka Svěráka u příležitosti vydání jeho nové knihy ,,Povídky". Tímto Vás všechny zveme do naší prodejny na setkání s panem Svěrákem. Knihy Dobrovský Brno/www.knihydobrovsky.cz/
  • Jste clovek s ohromnou lidskosti!

    melo tam byt "lidskosti "*5* ..omlouvam se za chybu, pisu to doslova na kolene *9*
  • Jste clovek s ohromnou ldskosti!

    Vazeny pane Sveraku,chtela bych se s Vama nekdy sejit, protoze vzpominam na dobu studii, jak jsme coby studenti umelecke pajdy z Berouna sedavali jako parta v druhe rade na Vasich predstavenich a pak po skole prozivali opet predstaveni a laicky ho i prehravali *1* ..jj, to uz je davno...Nyni si uvedomuji, jak jste vzacny clovek, kdyz v tomto svete vidite to, co jini nevidi a dokazete to tak lidsky, skromne a jednoduse lidem podat, aby si uvedomili, proc vlastne dycham, ziju, jsem? Moc bych si prala psat a umet to lidem podat tak jako Vy.., treba i to, ze Cesi jako vlastenci nejsou hrdi na svoj cesstvi a porad se nechavaji nekym ovlivnovat a vodit ..Dekuji Vam ze jste, drzte se ve zdravi a sile optimismu jeste dlouho mezi nami lidmi a posilam pozdrav z dalekeho Valasska.. *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit