Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prosba

    Pane Svěrák, přeji Vám pěkný den.
    Já vlastně nevím, zda se k Vám tyto dotazy vůbec dostanou, ale zatím je to první pokus s Vámi kontaktovat. Chtěl bych si objasnit některé souvislosti na ší historii a současnosti. V zásadě jaká je skutečná souvislost mezi osobami Jan Amos Komenský, Zdeněk Svěrák a Jára Cimrman? Nějakým způsobem mě tato věc zaujala. Pokud můžete a chcete, ozvěte se mi na mou adresu. Děkuji Jiří Šumbera
  • Jak začít??

    Milý pane Svěráku, jste můj velký vzor, strašně se mi líbí Vaše filmy. Jsou tak krásné a ze života! Je mi 38.let a můj život byl dosud docela dramatický.Žila jsem 17. let s alkoholikem, a protože jsem křeťanka snažila jsem se to vydržet co nejdéle. Ale začal už ohrožovat nejen život můj a mých dětí, ale i mých rodičů a všech co v tom domě žili, tak už jsem se prostě musela rozvést, To už jinak nešlo. Přesto že to zní jako horor byly v mém životě i mnohé vtipné scény. Napadlo mě že bych mohla svůj život napsat do knihy.
    Jen nevím jak na to. Poradíte mi?? *4*
  • Malá obdivovatelka

    Dobrý den pane Svěráku,
    mám čtyřletou dcerku Adélku, která Vás, přímo, miluje. Jejím obdivovatelem jste se stal po shlédnutí Vašeho pořadu - Hodina zpěvu. Nad postýlkou má Vaše fotky a kdykoliv Vás někde vidí, jste zahrnut miliónem pusinek. Poraďte prosím, je možné zakoupit někde CD nebo VHS s Vašimi písničkami, či Hodinou zpěvu? Bude mít brzo narozeniny, tak to již delší dobu sháním, avšak neúspěšně. Děkuji
  • Poděkování

    Díky, díky..
    za Vaši dosavadní tvorbu. Většině národa se Vaše tvorba líbí. To je moc,moc dobře. Krásy naší krajiny jsou dané a příběhy lidí stále stejné v jakékoliv době. Vaše příběhy z Vysočiny, nádherné, nedoknutelné krajiny , kterou jsme se mohli kochat, kdyby nebylo toho, že nám u Pacova-Cetoraz, vyroste brzy větrná elektrárna, která dominantu kraje naruší.Bohužel, to zřejmě nelze zastavit. Tak pak nezbyde,než se jet podívat do Pelhřimova, ať víme do čeho jdem...
    Přála bych si ještě alespoň jeden další film. Vratné lahve snad nebyly poslední? Do školy v Křesomyslově ulici, tzv. Hanusovky, jsem chodila spolu se Simonou Stašovou, která se zde objevila v osmé třídě. Přeji Vám hodně zdraví a sil ve Vaší tvorbě.
    Doufám, že nemám za pět z pravopisu...
  • Drahy pane Svěráku

    Drahý pane Svěráku,
    děkuji. Děkuji za mnoho let , kdy jste mi svou tvorbou přinášel úsměv a radost.
    Děkuji za dávku člověčenství, inteligentního humoru a lásky k životu.
    Přeji vám ( i nám )ještě hodně sil .
    Abych parafrázoval písničku: ani k stáru nemám o životě páru, ale o to raději mám vás.
    S pozdravem Váš příznivec Ilja
  • Dotaz

    Vážený pane Svěráku, jako skoro každou neděli byla jsem i tuto v místním kostele na mši. Odcházela jsem však dost pobouřená (nebylo tomu poprvé a zřejmě ani naposled). Náš kněz měl takový proslov k výročí atentátu na Heidricha a v souvisloti s tím mluvil o národní hrdosti, ale také "čecháčství" ("čecháček se pozná tak, že nemá rád Ameriku ...") apod. Na závěr sedmkrát zařval *16* na celý kostel větu, kterou jste prý řekl někdy v době udělění Oscara Vašemu filmu Kolja "NECHTĚL BYCH BÝT NAŠÍM SPOLJENCEM". I když náš kněz "vypadá" jako vlastenec, měla jsem spíš z jeho promluvy dojem, že se za nás Čechy stydí, negativně vyzněla i tato věta. A protože jsem na internetu nikde nenašla, zda a v jaké souvislosti byla vyřčena, prosím o malé vysvětlení. Ne že bych Vás kladla na roveň Bohu *4*, to ne, ale stejně tak jako se nemá "brát Boží jméno nadarmo", nemám ráda, když se někdo ohání jinými jmény a "zneužívá" je tak. A tak Vás prosím o vysvětlení významu této věty - nejen pro mě ale snad i našeho kněze. Vaše obdivovatelka. *14* Děkuji za odpověď a za vše co pro nás děláte. *4*
  • Nezměněná podoba

    Vážený pane Svěráku, chtěla bych se s Vámi podělit o jeden z nejlepších fórů z písemek (jsem učitelkou ČJ). Dočetla jsem se, že Divadlo Járy Cimrmana existuje v téměř nezměněné podobě už od 19. století. To jsme to dopracovali, že?
    Přeji mnoho úspěchů. S pozdravem A. Pobucká.
  • Jarní pozdravení

    Dobrý den, chtěla jsem Vám poděkovat za další příjemný zážitek u Vašeho filmu Vratné lahve. Do kina jdu s tím vědomím, že nemůžete sklamat a dosud jsem se nemýlila. Myslím si, že mám stejnou krevní skupinu jako Vy a nejsem asi sama, ale kde ti lidé jsou. Váš zdánlivě jenoduchý humor má svoji hloubku a při tom nikomu neubližuje. Velké umění je také dělat si legraci sám ze sebe a to Vám není cizí. Svoji tvorbou mi připomínáte Josefa Ladu, který uměl několika jednoduchými čárami vystihnout výraz.Napadlo mě, že bych Vám mohla navrhnout námět na scénář. Pojďte někdy na kafe.
  • Odskok do lázní Kožich

    Gratuluji Vám i Vašemu synovi k Vašemu dalšímu skvělému filmu. Ale po koupi Vašeho CD (Odskok od Cimrmana do lázní Kožich) jsem si vzpomněl ještě na jednu scénku. Nevím, zda se nepletu, že byla s panem Brašnářem, poněvadž to bylo někdy před třiceti lety, ale pamatuji se, že pan Brašnář byl v kempu a někam utíkal. Odhodila ho (snad) volejbalová síť, a on dopadl přímo na propanbutanový vařič. A od té doby mu kamarádi říkali "mercedes".
    Nevím, zda to byla scénka Vaše, nebo scénka Vašeho přítele Ivana Mládka, ale pokud patří k panu Brašnářovi, měl byste ji na to CD zkusit doplnit.
    Jinak douufám, že "Vratné láhve" nejsou Vaším posledním filmem, a že nás brzo opět něčím překvapíte. Přeji hodně štěstí a tvůrčí pohody do dalších let.
  • pozdrav

    Vážený pane Svěráku,
    po shlédnutí Vašeho filmu "Na samotě u lesa " /před mnoha lety /, mám touhu Vám napsat můj osobní zážitek. Měl jsem dědu,přesná kopie pana Kemra.Mě bylo asi deset let a děda na zápraží pronesl Vaši slavnou větu ale poněkud upravenou : " Do kravské pr.. zase chčije".Když se znovu a znovu se dívám na Váš film,tak mě vždy zamrazí.Možná,že lidí s podobnými zážitky bude asi více. Přijměte prosím můj obdiv k vaší celoživotní práci a určitě se Vám podařilo udělat svět trošku lepší.
    Děkuji
    Petr Kopřiva
  • Poděkování

    Chtěla bych nějakou adresu na pana Svěráka.Moc si přeji osobně poděkovat za Járu Cimrmana a napsat mu,že v naší rodině roste již další generace milovníků jeho děl.Je mi 40 let a od svých 16 let Járu Cimrmana miluji.Ale ne jen jeho.Všechna jeho díla jsou nalazena na mojí frekvenci.Vše nejlepší k dnešním narozeninám a dík za to že je.
  • Pozdrav

    Želám krásny deň.
    V prvom rade želám pánovi Svěrákovi Zdeňkovi všetko dobré k blížiacim sa narodeninám, hlavne pevné zdravie a veľa pozitívnej energie do ďalšieho života.
    Zároveň by som chcel poprosiť o ADRESU na pána Svěráka prípadne kontakt, kam mu môžem zaslať malý knižný darček ako prejav vďaky za to, že tu medzi nami je , ešte verím, že dlho bude a že nám dáva veľ pozitívnej energie do našich životo.
    Ak je to možné tak rád by som poprosil o pomoc v tejto mojej prosbe.
    Ďakujem a ešte raz všetko dobré.
    e-mail: hajdukd@zoznam.sk
  • Hodina zpěvu

    Já bych si přála aby byla hodina zpěvu v sobotu a v neděli od 8 30hodin *3* dá se to nějak zařídit?
  • Texty

    Dobrý den,
    chci se zeptat, jestli jsou Vaše texty myšleny původně jako básně a nebo jako písně. Ptám se pouze proto, že naše paní docentka na VŠ Vás uvedla jako autora básní.Ráda bych slyšela přímo od Vás, jak jste texty původně psal.Děkuji.Karolína *3*
  • Hodina zpěvu

    Vážený pane Svěráku, píši Vám ohledné Hodiny zpěvu na kterou se každoročné moc těším. 31.12. mě bohužel velice zklamaĺa jelikož byla bez Vás a ani písničky jste neskládal. Jěště se chci zeptat jestli budete někdy dávat Hodinu zpěvu v Žižkovském divadle jako dříve bylo zvykem. Slíbila jsem svému 6-ti letému synovi (před 2 roky), že ho na hodinu zpěvu vezmu. Pravidelné kontroluji program, ale Hodina zpěvu tam není. S přítelem jsme na Hodině zpěvu byli několikrát. Přeji Vám pohodový rok 2007. Jana
  • Dobrý člověk

    Dobrý den, mám toho tolik co bych Vám řekla,ale mám pocit, že už vše bylo vyřčené.Pro mně jste krásný a dobrý člověk,který si zachoval duši dítěte a to je moc dobře, protože jak víme ,děti mají čistou a radostnou duši.Když je mi ouvej pustím si Vaše písně a Ty mě pohladí a naplní radostí.Pustila jsem se do psaní divadelní role pro děti.Nacvičujeme pohádku o červené řepě.Hodně na Vás myslím, a kdyby to šlo ráda bych Vás pozvala na vystoupení.S úcty k Vám a panu Uhlíři.Mějte se hezky dobrý člověče
  • pokracovani Stopa

    Jary Cimrmana v Kalifornii Po nekolik generaci.... zde zijici rodina tradici neporusila a svym potomkum, chlapcum i divkam, nechava Cimrmanovo jmeno jako prizvisko. Pane Sveraku, radi bychom Vam poslali planek mesta, kde v seznamu ulic je Mala ulice, fotografie te ulicky s jeste puvodni ceduli a domkem cislo 5, u nehoz se kazdorocne kona pietni vzpominka na ceskeho rodaka. Z vdecnosti take pojmenovali mistni obyvatele bylinu, ktera prave v dobe vzpominkovych oslav hojne pred domkem roste, Yarrow {cti jarou}. Behem oslav mistni kutalka hraje melodii O rebicku zahradnicky, o ruzicko, vonava, kterak na te zapomenu, kdyz to neni vec mozna... Cesky je Yarrow totiz rebricek. Muzete nam prosim laskave poskytnout adresu, na kterou vam vyse jmenovane dokumenty, vcetne anglickeho textu pisne, muzeme poslat? Zdravime Vas, obdivujeme Vas a mame Vas radi! Manzele Milada Divisova, mdivisova1500@yahoo.com a Robert Scott lonewollff2000@yahoo.com nyni 288 Citadel Road Trail OR 97541-9701 USA; v Cechach budeme od konce kvetna 2007 stridave na adrese 539 41 Kamenicky 106, nebo Snemovni 6, 118 00 Praha 1-Mala Strana
  • dalsi stopa Jary Cimrmana

    tentokrat v Kalifornii Vazeny pane Sveraku, zdravime Vas z Oregonu, lesnate a hornate zeme u pacifickeho pobrezi. Vydali jsme se koncem letosniho rijna na dvoutydenni vylet po Statech a v malem horskem mestecku Mammoth Lake v pohori Sierra Nevada, CA, jsme objevili dosud neznamou stopu dokazujici, ze zde Jara Cimrman pobyval, a nejen to: velmi ovlivnil rozkvet teto drive male hornicke osady, nyni nadherneho sportovniho strediska. Bylo zalozeno na zacatku 19. stoleti, ale po vytezeni zasob vzacnych kovu zacalo koncem 19. stoleti upadat. Po prijezdu do USA Jara sice propasl zimni OH, ale mesto ho lakalo svou polohou i nezvyklym nazvem, a uminil si, ze si v nem zalyzuje a mozna pri te prilezitosti padne i na nejakou mamuti kost. Kdyz zjistil, ze jsou zde nejen nadherne lyzarske tereny, ale take velika jezera {Mamuti jezera}, ktera jsou 6 mesicu v roce zamrzla, dale cesty vhodne pro turistiku a jizdu na velocipedu, jakoz i pozemky primo vybizejici ke stavbe golfovych hrist atd. atd., predlozil mistnim radnim plan a presvedcil je, aby ze zapomenute a tezbou zdevastovane osady vybudovali sportovni stredisko. To se za nekolik roku podarilo! Ptate se, jak jsme to zjistili? Pri prochazce Mammoth jsme jsme se octli v ulicce s pouhymi sedmi domky obklopenymi vzrostlymi jehlicnany a zustali jsme nevericne zirat na drevenou ceduli oznamujici, ze se ulicka jmenuje cesky: MALA ULICE! Okamzite jsme se vydali na mistni katastralni urad, ale tam o puvodu nazvu nic nevedeli. Vratili jsme se, zazvonili v Male Ulici n. 5, a otevrela nam hezka mlada zena, predstavila se nam jako Lara Zimmerman Evans! Prozradila nam, ze v rodinne kronice se zachoval zaznam, ze v jejich domku stojicim tenkrat o samote, si Jara Cimrman pronajal mistnost u mlade rodiny, ktera prave cekala narozeni detatka. Bohuzel datum je necitelne, ale dukladnym badanim by se jiste dalo zjistit. Jara si dopisoval s mnoha prednimi osobnostmi, a aby mu mohly odpovedet na docasnou adresu, dal si u mistniho serifa okamzite zaregistrovat nazev -- MALA ULICE mu pripadla nejvhodnejsi. Take vlastnorucne otesal veliky spalik, vyrobil z nej uhlednou drevenou ceduli, nozikem vyryl nazev, pritloukl ji na kul a postavil pred domek. Jara jakozto gynekolog amateur svymi znalostmi prispel ke zdarnemu prubehu porodu sve hostitelky a stal se na prani stastnych rodicu kmotrem onoho maleho clovicka, kteremu rodice dali z vdecnosti k Jarovi krome jmena jeste prizvisko Cimrman, ovsem ponemcene. Po nekolik generaci zde zijici rodina
  • Prosba+poděkování

    Milý pane Svěráku,móóóc Vám děkuji za to, že jste a tvoříte tak skvělé písničky,filmy,...Věřím,že se neurazíte-prosím Vás o napsání písničky o NANUKU.Naše dcerka Míša má ráda vaše písničky a miluje nanuky.Sama si do textů Vašich písniček přidává slovo NANUK kam jen to jde :-)Vím,že se nenudíte,ale moc Vás prosím.Děkuji a přeji celé Vaší rodině šťatný život!!!Market
  • Melodie

    Dobrý den, nemám žádnou zkušenost s podobnými kontakty, ale strašně rád bych mluvil s panem Svěrákem osobně ( stačí samozřejmě telefonicky ), jde mi v podstatě o svolení k použití jisté melodie ve škole, nechci se dostat do nějakého rozporu s vysílacími právy. Pokud mi bude zaslána adresa, popř. tel. číslo pana Svěráka, slibuji, že ho nikde nezveřejním a nechám si ho pouze pro toto své jedno použití. Děkuji. P.Jirsa

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit