Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Prosba

    Milý pane skladateli Zdeňku Svěráku.

    Píši Vám jako poslední instanci. Je mi již přes 50 let a pořád ještě nikdo nesložil písničku o Zdislavovi/ tak se totiš jmenuji/. Dokonce nás vyřadili
    i z kalendáře, poté co byla svatořečena sv. Zdislava je 29,1. již jen ženská podoba mého jména. Kdyby ale existovala písnička o nás Zdislavech dalo by se to překousnout. Vím, že to nebude lehké, proto se obracím na Vás. Když jsme
    s manželkou předělávali onehdá byt, byl u nás děsný čurbes a občas nervy na pochodu. Dobrou náladu, jsme se snažili vytvořit atmosférou Vašich písniček. Čeká mě přestavba chalupy,mám z ní trochu strach, ale kdybych při tom mohl poslouchat písničku o Zdislavovi tak bych se nebál už ničeho.

    smutný Zdislav

    P.S. Kdyby nešel Zdislav, tak alespoň
    Slávek/ o Slávce jak mává na pasáka
    už jste jednu složil/
  • Re: neznama pesnicka

    Karel Černoch - Chtěl bych být víc než přítel tvůj
  • Važený pane Svěráku

    Vzhledem a humorem mi připominate mého otce, ale to není duvod mého obdivu k Vaši osobě. Projevujete se (a věřím že jste) moudrý a osvícený člověk, chtěl bych mít jednou až zešednu stejně hodné, upřímné a dobré oči. Škoda že Český národ má v povaze, vážit si všech co přispěli české kultuře až po smrti. Chtěl bych Vás jednou potkat, a třeba Vám jen podat ruku. Dejte vědet až budete mít cestu na jih *4* DĚKUJI už tu zaznělo, nelze ho však opět nevyslovit. Mějte se krásně. Tomáš, 26 let
  • Zdeněk Svěrák

    ahojte vsetci, ktori maju radi Zdeněka!!!!
    mam na vas vsetkych jednu prosbu. robim bakalarksu pracu na temu: Profil rezisera Z. Svěráka a potrebovala by som od Vas poradit. Nemam ziadnu publikaciu o nom, potrebovala by som nejaku knihu o nom, vyzera to tak, ze u nas na Slovensku nic take nie je. Ak by ste niekto z vas mali nejaky dobry material o nom, o jeho zivote, dielach alebo len tak nejaky dobry clanok, publikaciu, resp. cokolvek, co vypoveda o jeho obrovskej osobnosti, prosim Vas ozvite sa, mail som zadala.
    Dakujem moc!!!
    zaya z bratislavy
  • neznama pesnicka

    Dnes som po dlhej dobe pocula pesnicku ktora je fajn,problem je ze neviem ako sa vola,zda sa mi ze ju spieva Zdenek Sverak,este tam spieva jeden chlapcek,pamatam si z pesnicky (koukej,koukej na muj nos podobny je tvemu dost...)
    Ak by niekto vedel ako sa vola pesnicka bola by som velmi rada,dakujem. *3*
  • ZS

    Uznavam Zdena. Uplne ma dostal filmom Kolja a teraz tym novym ... Vratne Lahve. Super reziser.
  • Vážím si Vás

    Milý Zdenečku,jen jsem Vám chtěla napsat,že jste obrovská osobnost s krásným srdcem.Vždy,když vidím vaše písničkové pořady pro děti,nemám na to slov..Jsem maminka, co na škole vede kroužek výtvarníčku a zpěvu.Jsem dobrovolnice a kroužky pro ty naše mrňata vedu naprosto zdarma,protože je to radost pro ně a taky pro mně a já nechci být placena za lásku dětem penězi..a nevěřil by jste,kolik úspěchů,radosti a smíchu Nám přinášejí Vaše písničky..Děkujeme za ně a taky za Vás,že je tady NĚKDO,na koho můžeme být pyšní a vážit si ho....Elena.
  • pomoc - CD?

    Vážený pane Svěráku, prosila bych Vás o radu. Vedu cvičeníčko pro mrňata do 3 let a protože jednoduchých textíků s minimem slov není dostatek, vytvářím básničky i písničky sama. Můžete mi poradit, které nakladatelství by takovéto "neznámé ale vyzkoušené" písničky a říkanky mohlo začít vydávat? S přáním hezkého dne KČ
  • Prosba

    Vážený pane Svěráku chtěla jsem vám poděkovat za píseň kterou jste stvořili s panem Uhlířem "Když se zamiluje kůň" při které jsme se s manželem poznali.

    Tímto jsem Vás chtěla požádat, zda by ste mi mohl poradit, kde bych našla text a noty k této písni nebo mě aspoň na směrovat na kterém albu to vyšlo.

    O to samé prosím i ty, co sem píší.

    Děkuji Nikola.
  • Hry Járy Cimrmana

    Vážený pane Zdeňku, moc ráda poslouchám i sleduju v televizi hry Járy Cimrmana, některé "hlášky" mi "naskakují" do paměti při různých situacích doma i mezi přáteli. Ty hry jsou tak bezvadné, že se nikdy neoposlouchají a neokoukají. Díky za ně Vám i Vašim spolupracovníkům Cimrmamologům! *4*
  • b

    bhttp://img.osobnosti.cz/smiles/6.g if
    http://img.osobnosti.cz/smiles/ 6.gif
  • Ta naše povaha česká

    Vážený pane Svěráku, velmi jsem ocenil váš přízpěvek v pořadu " Ta naše povaha česká" vysílaný v neděli 30.3.2008. Kéž by tento názor zdílelo více umělců. Nedávno jsem se potkal s bývalim ředitelem umělecké školy u nás v Třebíči, panem Havranem. Velice vážený pán a povídali jsme si spolu právě na téma vulgarity v naší kultuře. Jak špičkoví herci se propujčují k vulgaritě a jak celý sál propukne v obrovský potlesk po vyslovení těch nejvulgárnějších slov. Mám za to, že to vše dosti výmluvně ukazuje na kulturnost našeho národa. Kdo jiný by měl kultivovat kulturu nežli samotní herci. Kladu si otázku kdo, nebo co je nutí uchylovat se k takovýmto pokleskům. Děkuji za Váš názor. Mějte se moc hezky, přeji hodně zdraví, pohody.
    Miroslav Čech
  • ŽÁDOST O MAILOVOU ADRESU

    Milý pane Zdeňku,
    mohla bych Vám napsat na nějakou e-mailovou adresu? Jestli je to možné, napište mi ji, prosím Vás, na adresu stastnatrinactka@seznam.cz. Jestli Vám není možné psát na e-mail, nevadí, snad Vám aspoň někdy zbude trocha času podívat se do téhle diskuse ve Vašem fanklubu. *4*
  • Blahopřání

    Milý pane Zdeňku, k Vašim dnešním narozeninám Vám přeju hodně zdraví, štěstí, pohody, lásky a pěknou oslavu s Vašimi nejbližšími. Mám moc ráda Váš humor a filmy s Vámi mohu vidět hodně často, pokaždé se dobře pobavím (proto jsem si jich dost nahrála na videokazety, takže se k nim mohu kdykoli vracet). Mějte se moc hezky a ať máte pořád dost elánu v práci i v osobním životě. *4* *3*
  • Krásné narozeniny

    Dobrý den,pane Svěráku!Jste dobrý herec.Vratné lahve jsem zatím neviděl,ale věřím,že je tento film moc dobrý.Dnes máte narozeniny.Chci Vám touto cestou poblahopřát k vašim 72 rokům.
  • Žák

    Jste můj oblíbený herec *3* *3* *3*
  • Re: Námět na scénář

    Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak dopadl Váš pokus o kontakt na pana Zdeňka Svěráka. Projevil p. Svěrák zájem o námět? Též již dlouho sháním na něho kontakt. Děkuji Vám za odpověď. Zd. Žalský, Praha
  • Kinha

    Dobrý den Pane Svěráku,paní učitelka nám dala za úkol číst knížku od Vás TATÍNKU TA SE TI POVEDLA.Ale já jí nemůžu nikde najít a maminka jí nemůže sehnat.Nemohl by jste mi poradit??Kde by se dala koupit děkuji Eva 2.B.
  • Námět na scénář

    Vážený pane Svěráku, prosím, touto cestou o Vaši I-meil adresu.Chci Vám zaslat, dle mne, velmi poutavý námět na scénář k filmu.Příběh /již téměř kniha/ situovaný na vesnici 70.-80.let se humorně zaměřuje na jejich obyvatele.Díky Vám. mob.723001015
  • dobrý den

    Dobrý den pane Svěráku, píšu Vám, protože Vám chci říct,že mám hrozně ráda Vašeho Járu Cimrmana. Se 2 dalšíma kámoškama se tomu smějeme a pouštíme si je pořád dokola, myslím ty Vaše hry. Dívám se na ně od deseti let. Znám je uplně na zpamět. Nikdy mě nepřestanou bavit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit