Přejít na výpis diskuzí

Zdeněk Svěrák

OSOBNOST 5.11.2010 
316 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vše nejlepší

    Vážený pane Zdeňku Svěráku, vše nejlepší k narozeninám! Děkuji za všechno, co jste doposud vytvořil v oblasti kultury a nepochybuji o tom, že se dočkáme další spousty úžasných věcí z Vaší dílny. (Nenašel jsem Vaše oficiální stránky. Snad to k vám doputuje.)
  • Gratulace

    Vážený pane Svěráku, dovolte, abych Vám popřál všechno nejlepší k dnešním narozeninám, splnění všech osobních i pracovních snů a cílů a hlavně samozřejmě pevné zdraví. Zároveň Vám chci moc poděkovat za všechno, co jste pro českou kulturu  a nejen pro ni  udělal. Škoda, že takových lidí, jako jste Vy, není víc, hned by se nám mnohem líp žilo. Ale i tak to stojí za to *3*
  • Přání

    Vážený pane Svěráku, stejně jako paní přede mnou, i já Vám i nám chci popřát, abyste byl ještě dlouho mezi námi a my si mohli užívat Vašich nápadů. Obdivuji Vaši lehkost práce s českým jazykem - každý rok se těším na hodinu zpěvu a během roku se Vašimi písněnmi nabíjím. To jsou pozitivní akumulátory. Ačkoli jsem také původně učitelka, nyní starostuji v malé obci u Hořovic. S dovolením "OSY" používám Vaše písně k "seběhnutí" občanů, při hlášení rozhlasu..Až budeme pojmenovávat ulice - slibuji, že jednu schovám pro Járu Cimrmana a jednu pro Vás...Těším se na film Vratné lahve a ještě jednou přeji štěstí, lásku a klid Vám i Vašim blízkým. Lída Mottlová
  • Vážený pane Svěráku, přeji Vám k dnešním narozeninám všechno nejlepší, splnění všech osobních i pracovních cílů a snů a samozřejmě hlavně pevné zdraví. A děkuji Vám za všechno, co jste pro českou kulturu - a nejen pro ni - udělal. Být takových lidí, jako jste Vy na světě alespoň 50%, to by se nám žilo !!! Ale i tak to stojí za to *3*
  • nestráne a žije pro druhé

    Moje sestřička je také odkojena na Zdeňkových a Jardových písničkách. A kudodivu jsem od sestřičky 11 let, tak i mě se neoposlouchají a nedá se říci, že by mě jako ostatní dětské písničky (že Daádo Patrasová) lezly na nervy. Naopak mají výborný text a také melodii. To, že Zdeněk teď slaví sedmdesátku nic neznamená, protože je mimožádně aktivní a tvůrčí člověk, takže takoví lidé nestárnou... mimochodem zkuste někoho, kdo Zdeňka nezná, tipnout, na kolik vypadá... já bych teda osodně neřekl víc jak 60. Zkrátka takovej českej Sean Connery *4* . Jednou jsem slyšel mluvit Martina Dejdara. Podíval, že Svěrák s Ebenem jsou jediný nepošpiněný a slušný celebrity u nás. Má svatou pravdu. 6ádnej skandál, žádný vulgarní výrazy :). *4*
  • podekovani

    Vazeny PANE Sveraku,dekujeme Vam za to co jste dosud udelal pro Ceskou kulturu a prejeme vam hodne zdravicka do dalsich let a pro dnesek prijemne posezeni s prateli u prilezitosti Vasich narozenin. Hanka a Pavel
  • Přání k narozeninám

    Dobrý den, pane Svěráku jste pro mě člověk,ke kterému neskonale shlížím. Děti máme odkojené na Vašich písničkách. Jenom co stane malá dcerka chce pětatřicet kakai, když se pomalu obléká do školy hned jí syn nařkne DENISO, KRÁÁÁÁVO. Vaše písníčky, věty z Vašich filmů a pohádek se stali nedílnou součástí každičkého dne naší rodiny. Vy s námi snídáte i chodíte spát (Tatínku ta se Ti povedla..)Dovolte mi prosím Vám za celou rodinu popřát ke krásnému jubileu hodně zdravíčka,pohody a radosti ze života.Máme Vás moc rádi, a pokud budete mít cestu na jižní moravu a budete mít chuť na dobré víno, tak setkání s Vámi by byl pro nás zážitek na celý život. Zdraví Vás Lenka s rodinou
  • Milý pane Svěráku

    Mám výborný námět na film. Máte-li zájem, ozvěte se. S pozdravem a přáním všeho nejlepšího k vašim narozeninám. Ladislav Skácel telefon: 724527432
  • poděkování

    Vážený a milý pane Svěráku, nejsem příznivec oslovování slavných,ale vy jste prakticky člen naší rodiny.Již mnoho let žijeme s divadlem slavného Járy da,s Vašimi filmy,písničkami.Včera jsem s chutí znovu podívala po delší pauze na Kolju a zase mi chutnal.Jste jedna z jistot mého života.Děkuji vám za Vaši tvorbu,za Vaše vidění světa,za to,že jste právě jedinečný a neopakovatelný.Buďte hodně zdráv,spokojený,přeji Vám chuť tvořit,protože z toho budeme mít báječné zážitky my,Vaši příznivci.Svět je s Vámi nějaký takový lepší.Asi nemilujete banality,takže velký dík!!
  • Poděkování

    Vážený pane Svěráku, za celou mojí rodinu Vám přeji vše nejlepší k Vašim narozeninám. Zároveň Vám chci při této příležitosti poděkovat za krásné chvíle při sledování Vašich filmů a her. Je v nich tolik vtipu, moudra a lidskosti. Rovněž Váš novoroční projev před lety byl nejkrásnější, jaký jsem kdy vyslechl a každý Nový rok na něj vzpomínám.
  • Jedna z největších osobností naší ČESKÉ kultury

    Pane Svěráku, moc Vám děkuji za Vaši dlouholetou práci v ČESKÉ kultuře a přeji Vám hlavně pevné zdraví k Vašemu životnímu jubileu. Kdyby jste udělal jenom Louku v Koljovi, pro náš národ by to byl čin zasluhující nejvyšší státní vyznamenání. Vy jste toho ale za ta léta dokázal mnohem a mnohem víc. MOC MOC DĚKUJI.
  • Sága krále Laurina

    Mám prosbu. V Čechách se zvolna začíná šířit moje knížka. Více lidí mi napsalo, že z toho by pan Svěrák udělal hezký film. Může někdo poradit email, kam bych mu mohl poslat ukázky? Děkuji, Molda
  • Haló, pane Svěrák

    Pane Svěráku, nevím, jestli tuto debatu někdy čtete, ale dejme tomu že ano. V první řadě Vám skládám, jkožto maminka dvou malých dětí, dík za báječné knihy Radovanovy radovánky a Tatínku, ta se ti povedla. K posledně zmíněné bych jen chtěla podotknout" Škoda, že se jich nepovedlo více...". Nepřemýšlíte o další knížce pro děti? Našim dětem i nám se Vaše knížky moc líbí. Dál mají u nás doma úspěch i Vaše písničky, posledně CD Zajíc used na bobek. Pro Vašeho syna také jeden vzkaz: film "Tatínek" si u nás pouštíme když je nám smutno po domově, žijeme mimo Čechy. Fakt jste nám dostal... Přeji Vám hodně dalších dobrých nápadů. Zůstante prosím normální, aby Vaš filmy a knížky (+ písničky) byli taky takové. Díky maminka a rodinka
  • Vážený pane Svěráku ! Moc Vám děkuji s oběma dcerami za Vaše "Hodiny zpěvu". Každoročně čekáme na novou nadílku a pokaždé Vám za ně v duchu děkuji. Samozřejmě i panu Uhlířovi. Měli jste výborný nápad vydávat písničky knižně. Přejeme Vám hlavně hodně zdraví. S velkými díky rodina Klimešova.
  • Ptámse!

    Pane Svěráku, ptám se Vás jako byvšího protagonisty hnutí "nase.televize". Jak to, že po posledních zásazích státní moci do nezávislosti "veřejnoprávní" televize ještě nemanifestujete na Václavském náměstí? Mám tím na mysli pořad "Bez obalu", který byl zcela komunistickým způsobem zakázán pro "nevyváženost". Za vyváženost by patrně bylo považováno, kdyby (za perníze daňových poplatníků) provolávala Česká televize na adresu předsedy vlády "Ó-jak je-krásně-štíhlý-ó-jakje-krásně-štíhlý-....atd" . Kde jste všichni vy ostatní bojovníci shora uvedeného hnutí? Jde je pan Chaun, Kraus, Kommers a další v situaci, kdy se objevují zcela bolševické cenzurní móresy? Demonstrace za nezávislost televize veškeré žádné! Už jtste se napakovali a usadily na teplých místečcích? Můžete si vymýšlet sebevtipnější cimermanoviny točit sebeúspěšnější filmové trháky a exhibovat se sebedojemnějšími lidumilnými akcemi typu Paraple (které ostatně taky nějak zmizelo) vážit si Vás nemůžu.
  • Milý pane Svěráku, děkuji Vám i Vašemu synovi za pěkný dokument Tatínek, který vysílala ČT o vánocích (žádný jiný program mě tak nenadchnul zřejmě i proto, že Vaše životní postoje jsou mi velice blízké,z dokumentu dýchala příjemná pohoda a Vy jste moje tzv. "zpřízněná duše"). Dovolte, abych Vám i Váši blízkým popřála do nového roku pevné zdraví,mnoho rodinné pohody i pracovních úspěchů (samozřejmě i k Vašemu životnímu jubileu přeji totéž). Alena Vodičková
  • Milý pane Svěráku, děkuji moc za pohlazení po duši, kterého se mi dostalo o Štědrý večer. Nejlepší vánoční program za posledních X let. Moc milé, díky. M.K.
  • Šťastný nový rok

    Šťastný nový rok přeje bývalá kolegyně Jarmila Němečková učitelka z Měcholup u Žatce.
  • Milý pane Svěráku,

    na Štědrý den jsme všichni dostali krásný dárek v podobě filmu Můj tatínek. Dík za něj Vám i synovi. Chtěl bych jen připomenout, že Vᚠvůbec nejlepší film - JAKO JED - byl v životopise nezaslouženě odbyt. Na doby Vinárny u Pavouka se však také nedá zapomenout. Zdraví a vše dobré přeje MUDr.Ludvík Kychler.
  • ČT

    Vážený pane Svěráku, nepociťujete potřebu společně s dalšími kolegy, mnohem více než v minulosti, vyjít na Václavák a zasadit se o ČT jako o svobodné veřejnoprávní médium? Děkuji za odpověď.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit