Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trošku pozdě na dopis Ježíškovi... :-\
    • Veskoslav
      Letos je výhoda těch 3 pracovních dnů před Vánoci pro ty opozdilce, co nakupují na poslední chvíli.
      • Absolutně nesouhlasím.
  • Doporučuji Game of Thrones.... Naprosto parádní hra na zničení přátelství. Nejde tam vyhrát prakticky jinak než zradou (pokud hrají zkušení hráči). Nechápu jak někdo může napsat, že pravidla jsou moc složitá. S kamarády nám stačily dvě tři hry a měli jsme je v malíku.

    Dále je velice, velice dobrá desková Star Wars: Imperial Assault. Díky dlouhé kampani vás to zabaví na spoustu hodin. Nevýhoda, je to celé v angličtině. Je to takový lepší Descent.
    • Veskoslav
      No u SW je ještě nevýhoda cena. Ale pravidla jsou už přeložena do češtiny. Jenom je stáhnout.
      • Upřímně to víc chápu z těch anglických *1* *1*
        • Veskoslav
          To já to mám u X-Wing. Česky jsem to nechápal *1*
  • Odulin
    Od ženy čekám k Vánocům deskovku, tak jsem velmi zvědavej co vybrala (bude to naše 155.deskovka). Modlím se, aby měla štastnou ruku při výběru.

    Jinak kdybych si měl vybrat jednu hru, kterou bych mohl převést z deskovky do PC, tak by to byl určitě LOTR: Card Game. I ty peníze za další rozšíření a questy bych jim dával a kdyby tam byl ještě nějaký žebříček a turnaje....panebože *14*
    • Čéče, nevím....nakoupil jsem za 5 tisíc skoro všechno možné z LOTRa toho času a ta hra je v podtstaě jen o náhodě a to mě nebaví. Hraju vždy vše na nejtěžší úrovně a jen někdy se fakt zapotím, ale tady prostě stačí abys to blbě zamíchal, přijdou za sebou tři nevhodné kartičky a dosavadní pohodový postup je v háji...ta hra je sebemrskačská, ale manželce se překvapivě líbila.
  • Než si necháte cokoliv doporučit, tak si zkuste sami ujasnit, co by vás vlastně mohlo bavit, pro kolik hráčů hru chcete a zda je pro tento počet opravdu odladěná. Je dobré si uvědomit, že ne každého baví dlouhé či složité eurohry a sedne mu třeba ameritrash. V tomto jsou různé obecné žebříčky dosti zavádějící. A to nemluvím o článku, který spíše vypadá jako seznam deskovek, co má autor doma.
  • Tak jako čisté deskovky vede Eldritch horror, Descent: journey in the dark second edition, a můžu doporučit i toho Zaklínače. Jo a Civilization či pokud máte dost hráčů, tak stařičkou, přesto skvělou Diplomacii.
  • Má někdo zkušenosti se dvěmi rozšířeními pro GoT?
    • Ja mám. Čo by ťa zaujímalo?
  • KamilZm
    Myslím, že by stálo za to přidat k jednotlivým hrám informaci, zda jsou v češtině (kartičky, pravidla) nebo ne. Deskovky jsou dobré dárky i pro starší generaci nevládnoucí EN.
  • Nejlepsi je stejne Smallworld :)
  • XCOM (byt ten virtualni) zrovna hraju. Podruhe. Pro predtim neokuseny ENEMY WITHIN pridavek—a ten se siroceji rozkrocenym polem pusobnosti kvalitativne daleko predbiha uz tak vybornej ENEMY UNKNOWN. Naprosta pecka (!!!)

    S timhle uhlem pohledu se vydani XCOM 2 fakticky rovna datu vydani posledniho planovaneho datadisku—tudiz letu pristiho roku.
  • Mart9
    To je neuvěřitelné. Deskové hry jsou na games proč? Člověče nezlob se jsem hrál, když jsem neměl počítač. Nebude tady i výběr nejlepších puzzle?
    • Co třeba výběr tvých nejstupidnějších komentářů? To by taky mohla být zábava na hodinku či dvě.
      • Mart9
        Kéž by někdo udělal nějaký výběr.
    • Vůbec evidentně nevíš nic.
    • Opravdu to potřebujete vysvětlovat?
      • Mart9
        Jako by počítačových her bylo málo, že jsou tu i deskové.
        • MikeR
          Tak když odhlédnu od toho, že nějaká deskovka nebo karetní hra se tu a tam na Games objeví skrz snad téměř celou historii webu (a snad pokaždý byl takovej článek většinou čtenářů přivítán jako zpestření) - to mi neříkej, že články co ti přijdou nepodstatný ti na monitoru nějak zabíraj místo a nedaj se odscrollovat a ještě se potvory samy otvíraj. *1* PR články většinou taky zdárně ignoruješ, ne?
          • Mart9
            Článek jsem nečetl, ale měl jsem potřebu podělit se o svůj názor.
            Protože trávit svátky nad deskovkou v roce 2015 *6* Nečekal bych, že si přečtu takový nadpis na webu o počítačových hrách.
            • MikeR
              Počkej počkej počkej. Počkej. Ten nadpis vůbec nespecifikuje, že by se tak měly trávit svátky v roce 2015. Klidně se tak dají trávit svátky i v roce 2016, 2017, 2022, 2030... a přirozeně nejen vánoční, nic z toho nadpis nevylučuje, nepodsouvej. *5*
        • ty seš telátko :) náhodou, po dlouhý době je tu zase diskuze, která je smysluplná, protože si rád nechám poradit deskovou hru i od jinejch lidí, než ortodoxních deskařů (bohužel, na fóra přímo k deskovejm hrám nemá smysl chodit pro mě)
        • Tomu říkám argument nohou.
        • Tak deskové jsou pro ty sociálně zdatnější jedince. Radši si sednu s kámošema nad deskou, pokecáme, podrbeme, popijeme atd. Rozhodně lepší než abych každý den trávil sám u nějaké MMORPG a myslel si, jaký mám bohatý život.
          • Mart9
            Si všimni, že ta věta bez desky zní úplně stejně, jaká je to zbytečnost. K tomu, aby sis někde sednul a popil nepotřebuješ desku.

            "Radši si sednu s kámošema, pokecáme, podrbeme, popijeme atd."

            Ty magic kartičky dávaly smysl na prvním stupni ZŠ a ani tam mě to nebralo.
            • Dobře, tak jinak. Já stejně nepiju, všichni pořád brečí nad svými mizernými životy, a rozhodně radši s nima hraju, než abych poslouchal cinty a mít jako koníček chlastání. Jestli seš tak omezený, že pití je tvým koníčkem a baví tě poslouchat nářek, jak si všichni svým jednáním zničili život, tvůj boj, tvoje volba. Je to nekreativní a nudné. Tečka. Hraní na pc je úplně stejně zbytečné jako deskové hry.
            • Veskoslav
              Protože jsi lama. Stačí to takto? *3* Na hraní spousty deskovek potřebuješ aspoň nějakou inteligenci.
            • Jo, k tomu aby sis sednul a popil nepotřebuješ desku. Stejně jako nepotřebuješ kulečník, fotbálek, mariášky, cards against humanity, a když už jsme u toho, ani ty kámoše. To ale nic nemění na tom, že s výše vypsanejma věcma je to popíjení zábavnější.
    • Inquisitor
      Hodně počítačových her vychází z pravidel her deskových. Já je taky nehraju, ale spojitost to určitě má, tak proč ne? Nevidim na tom nic tak nesmyslnýho.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit