Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zase jsi jen jednostranný. Experiment s kapitalismem tu máme asi (cca) 300 let a dostali jsme se jen k bídě a bestialitě kapitalistických vrahů !!!
  • Podnikání je také krádež - je to krádež odcizené práce ( nezaplacené práce ) dělníkům a platilo to i za komunistů, protože jediným "zlodějem odcizené práce" byl přece stát. Ale potom tyto "odcizené prostředky ze státního podnikání" přerozděloval lidem podle potřeb (ne plně, ale hradil např. zdravotnictví , školství, pečovatelskou službu atd.) Socializmus za vlády komunistů byl ekonomicky státně monopolním kapitalismem s rozšířenou sociální sférou. A i dnešní kapitalismus je částečně "státním", bez daní a přerozdělování hodnot by nemohl ani investovat a nemohl by ani dotovat dávky bezmocným, či důchody přestárlým. Ty to vidíš jen velmi úzce, jsi schopný si vydělat a uživit sebe i rodinu, ale to se může změnit ve vteřině - stačí malá neopatrnost a jsi na státní podpoře klidně sám. Malá anekdotka: Jaký je rozdíl mezi toaletním papírem a cirkulárkou ??? Žádný - stačí malá neopatrnost a prsty jsou v prdeli...Ale až zestárneš, stejně na té státní podpoře skončíš a jednou i v "Pelhřimově", jako každý z nás. Hlavně, že si nadáváme, že ano ???
  • On ale stát skutečně spoustu věcí musí, (nebo lépe řečeno měl by), pro své občany zajišťovat. Na druhou stranu i občané mají povinnosti vůči státu. Tak je to zařízeno již od vzniku starověkých států. Obrana, vzdělání (to základní), nárok na zdravotní ošetření aj., to asi nemůže být v rukou jednotlivce. Pravda, nadstandardy ať klidně existují a kdo upřednostní kvalitnější vzdělání před novým autem, či luxusní dovolenou, ať tu možnost má. A naprosto souhlasím s názorem, že ten, kdo státu nic nedává a nijak nepřispívá do společné kasy, tak by od státu neměl také nic dostávat. To bych bral jako naprosto samozřejmé.
  • Experiment s komunismem jsme měli 41 let, v Rusku 83 let , plus ostatní komunistické státy.Ve všech přišel bankrot.Komunismus nikdy více, je roven nacismu
  • Heslo minulých pravicových vlád: "Uspoříme miliony, ať to stojí třeba miliardy".
  • Už je pozdě, už se posral....
  • Kdo bude volit komouše, je , jak to slušně napsat? - d e b i l ... *7*
  • Nedám vám ani plus ani mínus . Cením si ochoty argumentovat . Nicméně znám hodně lidí co volí levici a jejich běžné názory jsou " Stát mi MUSÍ ( zajistit ) , stát mi NESMÍ ( sebrat) , na to mám právo a to MUSÍM dostat . Rozkrádání ? Řekl bych , že v tom jsou si všechny strany rovné, nicméně levicové to mají přímo v programu protože přerozdělování není nic jiného než státní krádež . Pro upřesnění , nemám NIC proti pomoci potřebným . ALE skutečně potřebným a ne formou rovnostářství . Řekněmež , že si vydělám na to abych si letěl v zimě do Thajska a v létě do Karibiku . Proč bych se měl dělit se sousedem který nejede nikam abychom jeli oba na týden do Bukharska ?
  • Ale ano, ANO půjde po volbách do koalice s ODS TOP jako tehdy VV. "Bakalův člověk". "Nepopírám, že mne pojí k panu Bakalovi nějaké dlouhodobé vztahy, pracovní k jeho společnosti a troufnu si říci, že dnes i vztahy v osobní rovině říká Telička, který nyní je v ANO u Babiše. Bakala zasponzoroval v r. 2010 svými miliony ODS,TOPku i VV a nyní dal Teličku přímo Babišovi. Obnova trojkolky bez Lidem s ANO.
  • "Bakalův člověk". "Nepopírám, že mne pojí k panu Bakalovi nějaké dlouhodobé vztahy, pracovní k jeho společnosti a troufnu si říci, že dnes i vztahy v osobní rovině - říká Telička, nyní pro změnu Babišův člověk. Bakala zasponzoroval miliony v r. 2010 ODS,TOP i VV. Volte ANO Babiše, kontinuita bude zachována. Trojkolka v jiné podobě, akorát bez Lidem s ANO.
  • Tak ještě jednou - ahoj Prdíku... *7*
  • Milý Gregory, to je velmi zjednodušené klišé, které se lidem kdosi snaží léta vtloukat do hlavy. Nevím, kdy a kdo přišel na to, že levici volí jen ten, kdo se nedokáže sám o sebe postarat. Je to nebetyčná hloupost. Ovšem pocit lidí, kteří pracují a tvrdě pracují za mzdu, která jim stačí na holé živobytí, zatímco jinde se zbytečně rozhazují stamilióny, ten je skutečný. A pravda je, že převážně vlády tzv. pravice, umožnily to největší rozkrádání a plítvání.
  • Za mého mládí se říkávalo " Zabíj komunistu , posílíš mír " .
  • Ale to je jen a jen vyše věc za kolik děláte a nevím proč to tady ventilujete ?
  • ... čau, Evčo, na takové pitomce mrhat časem je zbytečné :)))
  • ... jen do toho, dem*nte :)))
  • ... milý jmenovče, tvé omezené plky jsou skvělou oslavou inteligentních lidí :)))
  • Mohl bych snadno kontrovat , že kdo volí levici je neschopen se sám uživit a stojí s napřaženým klepetem kdo mu co dá . Dejte mi zaměstnání , dejte mi dávky , dejte mi sociální jistoty atd atd . A co se takhle postarat sám ?
  • Kdo chce volit pravici, tak je buď milionář nebo mentálně zaostalý.
  • A stále nám před oči cpou ten dementní ksicht.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší