Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Církev chtěla majetek tak ať se o něj také stará, pomoc od státu už žádná nebude. *10* *16* *16*
    • To je právě to špatné. Církev státní hranice neuznává. A jak by to tady dopadlo? Ještě hůře než za nacistické okupace, kdy jsme museli vydat Sudety. Vše vy rozprodali cizákům nebo by jsme jim museli platit mýto a clo.
      • já jsem nejen pro vrácení Sudet, ale též pro přidělení celé ČR v Německu. Jen tak se dá zatočit se zločinem a korupcí v ČR, kašlu na vlastenectví. *5* *5* *5* *5* *5* *5* *5* *5*
        • A já jsem pro připojení Německa jako kolonie k Česku. Za Karla IV. to tak bylo. *2* *2* *2*
        • Poslta tyhle vládnoucí zločince na šibenice by jsme měli udělat sami. A já bych dal lidem práci ve výrobě qilotin. V každé správní ovbci by musela být.
          • Poslta...jako Bernda Posselta?
            • Ne, to mě dlouhodobě blbne klávesnice, když píše znaky které jsem nenapsal a vynechává nejen písmena ale celá slova. A když to odepíši bez kontroly a to je skoro pokaždé neo si to skontroluji, tak je tam chyba. Nevím co s tím. Kupovat klávesnici novou, tak na to s současnosti nemám peníze. Myslel jsem... poslat tyhle zločince....ne Posselta
        • Ale německo by udělalo z naší republiky jedno velké odpadiště včetně přesídlení cikánů a islámců. Drželi by ochrannou ruku jen nad svým národem.
      • Sudety byly alespoň ohraničeny.
  • Pro Nepomlouvejte dobytkové: Kdy vrátí kapitalističtí tuneláři peníze a majetek, který rozkradli v devadesátých letech během divoké privatizace!?
  • V písmu svatém je psáno: "Lepší je dávat než brát". Tak by se toho měla církev držet. Jinak je to rouhání!
    *6* *7* *8*
    • Pacičko, zatím nemá církev z čeho dávat. Nepředbíhej a počkej, až bude mít z čeho dávat.
  • V současné době jsou náklady církví hrazeny státem, fary,kostely, mzdy duchovních.
    Jestliže se církvím bude vracet jakýsi majetek bez toho , aby byl pořízen soupis tohoto
    majetku , je to vůči nám všem podraz převyšující podvod např. prodej mosteckých dolů.
    Jako se církvím vrátí majetek , který je v jejich užívání užívání a ještě se jim za to zaplatí,
    takže budou užívat dalších 30let majetek předaný státem na náklady státu zadarmo.
    • Václave, ten soupis přece existuje, církev uplatňuje své právo na základě existujících právních dokumentů.
      Ono se církvi nebude nic "vracet", ten majetek (pole, lesy, budovy) nikdo nikam "neodnesl". Pouze se církvi umožní užívat své vlastnictví a brát z něho výnosy. Místo "vracení" by se mělo říkat "přestat bránit církvi v užívání jejího vlastnictví". Je to jako kdyby nějací lupiči obsadili tvůj dům, zahradu nebo byt a bránili ti v jejich užívání. A pak by prostě museli jednoho dne odejít a tvůj majetek ti uvolnit.
      Církvi lze vrátit pouze část majetku, protože další část je zničená, neexistuje nebo ji vrátit nelze, např. na církevním pozemku je postavena nějaká veřejná stavba. Ty peníze jsou právě náhradou za ten majetek, který fakticky uvolnit nelze. Hodnota této náhrady činí bezmála 60 miliard Kč a církev nepožaduje vyplacení této částky okamžitě, ale souhlasí s vyplácením po 2 miliardách ročně, co bude trvat třicet let.
      Stát měl z církevního majetku od r. 1948 do teď zisk 230 miliard, takže po odečtu těch 60 miliard, které budou vyplaceny církvi mu zůstává 170 miliard, které vlastně patří církvi. A církev s tím tak souhlasí.
      • Petře, tady to nemá cenu.Budou Vás jen osočovat. Slušný názor se tady nesluší prezentovat. Tady se nediskutuje, tady se uráží a omílá se stále totéž: kacíři,černop........,pedofilové atd. Bohužel. Rozumný názor tady nemá šanci. Těm několika snažícím se, se omlouvám. Zdravím.
        • řekněte nám něco rozumného, ale o tom jak církev vraždila, smilnila,čarovala,mučila, upalovala a znárodňovala!!! Kdo jim dal právo??? Kdo??? Mafiánské praktiky, prodej odpůstků a podobně!
      • Petře, Petře, zase mlžíte, jak je ostatně Vaším zvykem. Existuje-li soupis, proč ho nemá k dispozici vláda? Její místopředsedkyně potvrdila ještě dnes v OVM, že se opakovaně marně domáhala u ministra kultury toho, aby do něj mohla nahlédnout. A náměstek ministra kultury v témže pořadu prohlásil, že různých seznamů existuje údajně více. Zjevně opravdu různé hodnoty, stáří i rozsahu. Tedy žádný seznam sestavený na základě právních dokumentů. Dokladem je, že teprve nyní se začíná v archivech pátrat, co vlastně jednotlivé církevní instituce vlastně držely. S tím koresponduje i výzva ministerstva kultury adresovaná obcím, aby zasílaly podklady. Nemluvě o tom, že něco podobného již probíhalo počátkem devadesátých let, když se výčtovým zákonem církvi vrátila část majetku, přičemž církev ústy svých tehdejších představitelů prohlásila, že žádné další požadavky již v budoucnu vznášet nebude. A to už zcela pomíjím skutečnost, že užíváte termín vlastnictví, aniž byste specifikoval rozdíl mezi soukromým vlastnictvím církve po 15. dubnu, resp. 20. listopadu 1992 a účelově vázaným (veřejnoprávním) vlastnictvím před tímto datem. Pozoruhodná jsou ostatně i přesná čísla, s nimiž operujete. Docela by mne zajímalo, jak k nim ti národohospodáři vlastně přišli, když dosud není k dispozici přesný (=nezpochybnitelný) soupis a politici ústy Kasala přiznali, že vše je jen odhad a ověřování by bylo příliš zdlouhavé. Přesná čísla na základě nepřesných údajů, to je vskutku argument hodný celé této kausy!
        • Kolemjdoucí, církev už nejméně dvacet let požaduje uvolnění svého majetku, ale teprve teď bude "dokazovat" co jí vlastně patří?!!! Komu chceš namluvit takový nesmysl? Proč tě ten problém tolik zajímá? Máš snad zájem, aby církevní majetek zůstal "státním" a abys ho mohl "privatizovat"?
          Vláda žádný soupis nepotřebuje. O restituci nerozhoduje vláda, ta pouze vyjednala dohodu s církvemi a dohodu přijme formou zákona parlament. A církve budou muset v každém jednotlivém případě uplatňovat své právo u příslušných institucí, zejména u pozemkového úřadu a v případě sporu bude rozhodovat soud.
          Tak mě přestaň napadat, přestaň závidět a starej se o své věci.
          • Pro Petra- to je hrůza a doufám, že ty výplody nejsou myšleny vážně, protože v normálním mozku to snad ani není možné. Církev ( především ta katolická) tady celou dobu vraždila, kradla a ožebračovala slušné lidi ( jeďte se podívat do skarbce na Jasnou horu v Čenstochové co to je za spolek) - to co nakradli tak teď chtějí zase užívat. Včetně investic, který každý z nás vložil do údržby toho jejich tzv. majetku- a po roce 89 nám to naše slavná pravice v tzv. privatizaci a restituci ukradla?
  • Konec katolické církve v Čechách!!!
    • Ty seš to holt starej v.l
  • Práce by jim neuškodila. Vypadají všichni jak prasata na krmníku. K čemu je jim tolik majetku ? Odkud jej mají ? Z milodarů od starých lidí ? BIČ PĚT METRŮ A DVŮR TŘI METRY ! (naprostej souhlas)
  • Vždyť je to tak jednoduché. Vrácený majetek rozfrcají, rozkradou, vytunelují a zašmelí, tak jak jim to současná vládní garnitura ukazuje již 22 let. Vzorů měli za tu dobu až až. Takže za pár let se jich zeptejte, kde ty majetky jsou??!! Jinak souhlasím s mnoha diskutujícími, kde ten majetek vzali??? Viděl je někdo někdy něco dělat???
    • Koloníku, není to jejich věc, jak s tím majetkem naloží? Nikomu také není nic do toho jak Ty naložíš se svým majetkem, jestli ho třeba rozfrcáš. Ale dočkej času jako husa klasu a uvidíš. Za pár let se můžeš ptát kde ty majetky jsou. Oni Ti jistě neřeknou, že Ti do toho nic není, ale klidně Ti to sdělí. A kde ten majetek vzali? Do toho Ti přece nic není. Nebo snad se církev zmocnila nějakého Tvého majetku? Od r.1948 je nikdo nemohl vidět něco dělat se svým majetkem, protože s ním nemohli nakládat. A ono nestačí jenom vzít pilu a jít do lesa kácet stromy. Někdo musí určit které stromy se mají pokácet, komu a za kolik se to prodá. Stejně tak u polí musí někdo určit co se tam naseje, koupit osivo a po sklizni úrodu prodat. To všechno je také práce a musí se to umět!
      • Chachacha dovolte abych se zasmál pane Petře původní, Pokud církev někdy řekla pravdu tak kdy proč neřekl papež proč byl upálen Jan Hus? Tento mistr Jan Hus jako kněz kázal pravdu, podstatou bylo aby církev žila podle BIBLE!!! Sleduji Vaše články, nemůžu každý den, a nemám tolik informací ze zákulisí dění církve! Podle toho usuzuji, že jste asi nějaký biskup, silně věřící nebo dobře placený!
        Podle času který psaní věnujete ale budete biskup, ti tam také nic nedělají, viďte? Chtěl bych se ale zeptat jak se dá taková firma výnosná firma založit? Tento busines je tak zajímavý, že mne láká něco podobného dělat, definice dělat ale ne v pravém slova smyslu, víte přece že tam se nepracuje, nic nedělá. Děkuji Franta
      • Pouze jsem zkopíroval příspěvek jednoho diskutujícího se kterým naprosto souhlasím.
        Vás pane Petr vás bych si rád i vyfotil. Vaše příspěvky sleduji již nějakou dobu, ale tolik hloupé arogance a neznalosti historických faktů, to může psát jen hloupý zamindrakovaný člověk. Vaše příspěvky jsou mnohem "blbější" než některé vulgarismy.
  • Není to církevní majetek ale majetek veřejný už od dob císaře Josefa II a nástupnické Československo tento princip po svém vzniku převzalo.Církev v Rakousku majetky pouze spravuje a nemůže je například prodávat.U nás se to touto restitucí prolamuje.Navíc účelově dosud neexistuje žádný ucelený soupis církevního majetku a tak ty cifry hlavně ty peněžní kompenzace jsou jen odhadní a pro stát potažno občany krajně nevýhodné a dělá z nás dlužníky katolické církve na další desítky let.Ámen.
  • Co je vám po cizím majetku. Starejte se o svůj. Čím vám církev ubližuje? Jste zlí a zavístliví, ale jednou na smrtelné posteli se vám Bůh bude hodit, že ? Vše co bylo ukradeno, musí být vráceno. Ať je to co chce.
    • a co tě je po tom o co se kdo stará, trotle
    • Nebude co žrát, nebudou pracovní příležitosti pro občany, což bude kompenzovat bezplatné modlení ve svatostáncích buzerantů. Děkuji pěkně. Zázrak zvaný JZD Slušovice jsme tu už měli. Nebo snad svůj zisk založí církev na fetu a prostituci? Další legalizovaný tunel zvaný církevní restituce.
    • Pane, Vy máte nějaké divné názory. Já jsem také věřící, ale rozežrané "sluhy Boží" kteří zneužívají chlapce a dělají další svinstva, ty ke své víře nepotřebuji.
      Do dnešního dne se ještě neomluvili zs svinstva, která napáchali, upalovali a věznili lidi všude po světě, vraždili a loupili ve jménu Boha. A teď budou restituovat majetky, které nakradli. To je tady státeček, ve vládě plno, černoprdelníků a teploušů, potom to tak vypadá.
      • Franto, máš jistě na mysli ty pokračovatele "božích bojovníků" sadistického loupežníka Žižky, kteří drancovali kláštery a hrady a sadisticky vraždili mnichy. A mimo církev není nikdo, kdo je "rozežraný" a kdo "zneužívá chlapce"? Ty nejsi věřící, nanejvýš člen nějaké sekty, která si nemohla nakrást.
        • Petře původní aspoň tak se nazýváš. Máš to v té kebuli, nebo co to máš, nějak zpřeházené. Chlapce Žižka nezneužíval, to museli přijít dnešní klérové, kteří dnes mají vrchního papeže člena bývalého spolku Hitlerjugend. Podjud víš co to je křupane.
          • Vrchní papež člen bývalého spolku Hitlerjugend, možná z důvodu, aby zakryl své židovské kořeny, když jeho rodina obchodovala se smrtícím plynem, že?
          • Franto, Nikde jsem nepsal, že by Žižka zneužíval chlapce, o tom nic nevím a neřeším to. A oni jsou chlapci zneužíváni pouze v církvi, mimo církev nikoli? A co kuřimská kauza, kde se jednalo dokonce o sadismus, to byla také církev? Jedině nějaká sekta sadistických psychopatů. Církev se pokleskům kněží přiznala a řeší to, na rozdíl od jiných. A papeži vyčítat, že byl v Hitlerjugend? To jsi opravdu tak nesoudný, že "argumentuješ" něčím takovým? On tam nevstupoval z nějaké touhy po podpoře Hitlera, on byl prostě "udělán" členem Hitlerjugend. Kdyby byl odmítl, tak by určitě vyletěl ze školy a možná by ho stihlo něco ještě horšího. A co ty, ty jsi nebyl členem pionýra, SSM a dokonce KSČ? Nebyl jsi členem ROH? A co to vůbec má společného s tím, že vlastníkovi bude uvolněn k užívání jeho majetek? To je projev komunistického tzv. "třídního práva", ve skutečnosti komunistické zvůle, která se skutečným právem neměla nic společného.
            Tak jestli to někdo z nás dvou má v hlavě přeházené a je křupan, tak se obávám, že já to nejsem.
    • Od věřícího výrazy jako "dobytkové"? A víš ty, "bratře", že katolické církvi "nesmrděl" majetek, který byl získán konfiskací po uprchlé šlechtě v době po Bílé Hoře? Tedy, že tento "kradený majetek" protestantů se záhy stal v nějaké podobě majetkem katolické církve? Takže máš pravdu, co bylo ukradeno, musí být vráceno. V případě ukradeného majetku protestantů to je nereálné a "buďme rádi". A co může katolická církev v současnosti nabídnout svým ovečkám, když na průvodním foto jsou jejich představitelé vyšňořeni jako ve středověku? Opět středověkou ideologii, nic víc. Pan kardinál v tom "kulichu" vypadá velmi komicky, bez urážky. Vývoj, "bratře" nezastavíš, ani zlobou, ani sebelepším "kázáním".
      • Nevím jak Vás oslovit, když jste se nazval sám tak,jak jste se nazval.Nechci Vás urazit.Jen bych Vám chtěla říci,že svým "ovečkám" katolická církev toho poskytuje tolik, že Vy byste to vůbec nepochopil. To středověké učení, jak ho nazýváte, není středověké a už vůbec to není ideologie . Urážky typu- kulich a j. si můžete také odpustit. Svědčí ne pro směšnost pana kardinála, ale směšným se stáváte Vy svou neznalostí a "malostí".
      • "Dobytku", když císař věnoval církvi konfiskovaný majetek, tak ho měla odmítnout nebo se ho raději ujmout a hospodařit s ním?
        To ustrojení má svůj význam, má vyjadřovat kontinuitu. To samé jako při promoci mají na sobě universitní činitelé úbory, které se už nenosí. Nebo soudci a obhájci mají taláry. A proč lidé nosí kravaty, které z hlediska ochrany před povětrností nemají žádný význam? Není to směšné?
        A co mohou nabídnout? Kontinuitu křesťanské civilizace a morálky. Desatero, jež je vlastně morálním kodexem. A pohled od přízemního materialismu ke spiritualitě. K uvědomění si, že svět není jenom to hmotné co vnímáme svými smysly, co můžeme změřit, zvážit, vypočítat, nebo vůbec pochopit svým lidsky omezeným mozkem. Současné vědní discipliny, kvantová fyzika, psychologie a další ukazují, že existuje něco jako Prvotní Příčina, Kosmický Řád, Podstata Kosmu, Všeorganizující Princip atd. což se vymyká našemu pochopení a což můžeme klidně nazvat Bohem.
        • To s tím nabízeným kradeným majetkem je otázka na církve, ne na mne. V dnešní době by to bylo trestné, vědomě si brát kradený majetek a to povědomí o tom, že ten majetek byl ukraden, tam bylo již tehdy. Za komunistů se vlastně stalo něco podobného a dnes se tomu každý diví a mele cosi o navrácení ukradeného majetku. Jediný rozdíl je v tom, že ti potomci protestantů, jsou li, tak kdoví kde a o ten jim ukradený majetek se nepřihlásí. Ale mimo ty srandovní oblečky, ta ideologie již není tak srandovní, je zrůdná. Manipuluje a vede k naprosté poslušnosti a závislosti. A tvůj pokus o jakési filozofické pojetí nahlížení na svět je laciný a nesmyslný, s něčím, jako s Bohem nemá nic společného. Mám ti připomenout Giordano Bruna? Je to jasný příklad bez nějakého pindání. *16*
      • podívej se na sebe do zrcadla, abys viděl, jaký jsi krasavec ty
    • Máte pravdu. Co bylo získáno podvodem, násilím a lží MUSÍ BÝT VRÁCENO! AŤ Katolická církev ZAČNE KONEČNĚ VRACET!!!
      • Medikologu, jestli církev mohla získat nějaký majetek jedině od těch kdo ho měli, a to je šlechta a bohatí měšťané. Nevolníci žádný majetek neměli. Nebo získala nějaký nikým neužívané pozemky od krále. Pokud nějací potomci šlechty nebo bohatých měšťanů mají doklad, že církev od jejich předků získala majetek protiprávně, nechť své právo uplatňují u soudu.
        • Jistě se dohledají sexuálně zneužívaní církevními hodnostáři. Budou odškodněni, ptám se já a za čí finance? Za finance daňových poplatníků ČR, když církev nemá hranice?
      • ALE KOMU VRACET ? Ti chudáci už nežijí.
  • Sledovala jsem dnešní OVM. Tam řekl Joel Ruml,že hromadné žaloby církve ve větší míře
    nehrozí.
    Proč asi? Protože by asi u soudu těžko prokazovala, který majetek ji patřil. Zase to byla
    jen fáma sdělovacích prostředků.
    • Je to až legrační,jakou má většina diskutuijících starost o cizí majetek. Tak názorně ... Lesní družstvo obcí Přibyslav má výtěžnost z 1 ha lesa 3000kč/rok. Lesy České republiky, které také hospodaří v církevních lesích mají výtěžnost 300 kč/rok/ha a je v tom ještě zahrnut prodej nadbytečných budov a materiálu.... To je ukázka jak funguje stát . Že to bude starost se o ten majetek postarat -to bude... Ale ne naše. Jak píše sniper o tunelářích..... Vytvoříme-li z toho podle vzoru ČSSD fond .. jak to dopadne co myslíte? Kecá se o věcech o kterých není ani povědomí je to jen "citové zabarvení" vnímání práva....Směle do toho "blití" soudruzi.....
      • Pedro, to každý, kdo nesouhlasí s navrhovanou podobou "napravení křivd" u církevního majetku je dle tebe "soudruh"? Já jen, že soudruh nejsem a nebyl jsem a s tím napravením křivd nesouhlasím také. A v rámci tvé "filozofie", i ty se svým příspěvkem v diskusi "staráš o cizí majetek", tak proč to těm ostatním diskutujícím zazlíváš? *16*
      • Ty jsi takový blb, že se můžeš s těmi soudruhy, na které nadáváš, vzít za ruce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit