Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Občas pracuji jako nelegální hodinový manžel. Tzn, že se za něj nepovažuji. Jsem požádán sousedem nebo sousedkou o provedení nějaké drobnosti. A při práci si vyslechnu, třeba jak na opravu kohoutku přijeli dva instalatéři, jeden pracoval, druhý jej kontroloval. Za půl hodiny vyfasovali 2x 500 Kč + 100 Kč za dopravu. Pravda je, že to prý mohlo být levnější - bez dokladu. S druhým kohoutkem se sousedka obrátila na mě. Sfouknul jsem to za pár buchet. Pravda je, že i peníze mi chtěla vnutit.
    Chápu, že opravovat jako hodinový manžel bez oprávnění plynový kotel je prasárna a toho kdo to dělá by měli pro výstrahu zastřelit.
    Na druhou stranu je spousta lidí, kterým nechce staré věci nikdo opravit - vyhoďte to...
    Stát zase bude hledat důvody, jak nás bude moci svobodně uregulovat. Na to jsou naši úředníci skuteční machři.
    • No, vyučenej odborník mi kladl dlažbu - lednice se musela podkládat aby se nevyklala. Přišel hodin. manžel - dlažbu odstrabil a položil nově - žádné podkládání. A cena - chi... takže tak.
    • Nechápu proč by hodinový manžel měl jenom sekat trávu. Pokud má vyžadované oprávnění dělat danou práci, tak mu nikdo nemá právo tu možnost brát. Dnes je stejně většina řemeslníků bez kvalifikace. Doma si obloží koupelnu a už je obkladač )))))
  • Jenže tzv.hodinoví manželé..vznikli paradoxně, právě kvůli zaplnění mezer..v požadavcích od obyčejných lidí na řemeslné i jiné doplňkové práce, včetně např i opravy na PC atd.. kde skuteční řemeslníci a firmy..tyto práce nechtěli, či i odmítali dělat, protože to byly pro ně tzv. neefektivní vymrdávky a šontačky s malým ziskem., kde dokonce své zákazníky přímo často i vybízeli a stále vybízejí..ať si na to či ono..seženou raději "někoho jiného", že oni na takové věci nemají potřebné "kapacity a čas"..Bude se to stejně dělat dál., akorát se ten tzv.hodinový manžel se zákazníkem domluví tzv. " jinak a výhodně"..Dělalo se to tak vždy už i za totáče tzv. na fuškách., ani ti to nedokázali zrušit, oni sami si totiž fuškaře brali taky, stejně jako i ti jiní okolo..
    • Ti tzv. fušéři, to však byli odborníci, kteří dělali to, co v zaměstnání. Na opravu plynu si lidé pozvali známého plynaře, na elektřinu elektrikáře....
      • I tenkrát záleželo, jak u čeho i koho..Byli ti, co to fakt odborně uměli a dokonce byli i přiměřeně poctiví., ale těch bylo sakra málo..a pak hodně těch fušeřů, co na co sáhli, to akorát dodrbali..Ten systém byl celkově padlý na hlavu..všude se dělalo na fuškách i např.v pracovní době.,hlavně, co nejvíce s kradeného materiálu, samá improvizace u všeho a na všem..a ta kvalita, často zdaleka dobrá taky nebyla a bylo celkem jedno, jestli to bylo "přes podnik" či fuškou, co rovněž vyplňovala tehdejší požadavky a mezery na trhu, kde se sice všude tzv. plnil plán, málem na "127% i víc., ale jinak to stálo za lejno..Stát si prostě neumí nikdy vážit lidí, co se snaží pracovat a snaží se jen takovým házet klacky pod nohy, rozeštvávat lidi mezi sebou a nenechat je vydělat za to, že chtějí pracovat, klidně i manuelně a být užiteční..
  • Pokud dotyčný "hodinový manžel" plní daňové a poplatkové povinnosti, není co řešit. Stát se zase se.e do věcí, po kterých by mu mělo být kulový *10*
  • Pokud hodinový manžel platí řádně daně (a má vyhlášku 50 pokud dělá elektroinstalace), tak co je státu do toho. Řekněte řemeslníkovi, že kromě tý elektriky potřebujete ještě vyvrtat díru do panelu na obraz, dotáhnout kohoutek a spravit žaluzie, tak se vám v lepším případě vysměje. Kde je poptávka, tam je (díky bohu) taky nabídka.
  • vojtechbures
    Jenže žádný řemeslník nepojede opravit protékající záchod nebo vyměnit lustr. Ti mají lepší kšefty.
  • Jenomže právě ti řemeslníci,když nevidí výdělek v tisících,tak Vám nepřijdou, pár kachliček jim za to nestojí,stejně jako opravit nejdoucí zásuvky nebo nedej bože opravit tekoucí kohoutek. Dnes sehnat tedy profesionálního řemeslníka na menší rozsah prací je víceméně nemožné. At potom taky ten náš debilní stát do té novely zahrne,že tito profesionální řemeslníci musí také udělat méně výnosné práce a ne že oni za pětistovku raději ani nevstanou z postele !!!!!!
  • Řemeslníci si stěžují že přicházejí o práci? Tak musejí pracovat rychleji, kvalitněji a levněji, než konkurence. A ne že mi nějaký úřad bude určovat komu opravu smím svěřit.
  • jediné řešení je vystoupit z EU a přivinout se do vlídné náruče Ruské Federace
    • Tak si sbal čemodan a urrráá v vostočnyje stěpi. Naše země patří po staletí do EVROPY,, naše civilizace je evropská, píšeme a myslíme latinkou a ne azbukou. Naše civilizace je založena na dělbě moci, nikoli na její koncentraci. To platilo už ve středověku, kdy byla oddělena moc světská, panovníkova, od moci duchovní, církve. Na východě píšící azbukou tomu bylo naopak, obě moci byly koncentrované do rukou panovníka, který měl pouze na výkon duchovní části své moci popy.
      • tolik zbytečných keců... a přitom jen stačilo abys napsal, že jsi psychicky v hajzlu *15*
  • připojení pračky k přívodu vody a připojení k umyvadlové výpusti cena 3900.- za hodinu a půl práce, z toho materiál 500,. a ta banda spratků si stěžuje
    • Když seš lempl a nepřipojíš si to sám... *7*
    • Připojení pračky k umyvadlu nedoporučuji. Raději nechat pračku vypouštět do vany. Voda z pračky je nejlepší na vytření podlahy. Ničím jiným ji nenahradíte.Mám též ten nový systém a lituji, že jsem ho nechala udělat.
      A na ty nebetyčné ceny si nestěžujte. To bylo radosti, že už tu zase konečně budou živnostníci.
      • Anno, krapet jste nepochopila co píšu, naučte se číst, nestěžuji si na ceny za které řemeslníci vykonávají dílo, poukazuji na podnikatele kteří nadávají na konkurenci "hodinových manželů" ,
        jen mám na mysli, že za ty prachy by měli držet klapačky *3*
  • " A "univerzální amatéry" viní z nekvalitní a neodborné práce."
    .
    No tomu určitě věříme, že nekvalitní práce hodinových manželů leží na srdci profesinálním řemeslníkům. *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit