Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Karel

    Pán "red"  si neuvědomuje že Irán jehož parlament označil Americké vojáky za teroristy muže podle tohoto klíče postupovat úplně stejně v souladu s "mezinárodním právem" a Amerika(protože si je vědoma že na více i budoucích asymetrických konfliktů nestačí, zatahuje do toho nejen placené vrahy typu Black wawer ale i čím dál více států) připomíná mi jedno nejmenované etnikum, když mě bylo asi 10let bydlel jsem ve Vítkovicích napadli mě ci..i nebo spíše jejich výrostci v doprovodu jejich rodičů, kteří je jejich řečí podněcovali k dalším útokům (úspěšně a efektivně jsem se bránil, díky sportu) zatímco česky je přede mnou odrazovali a po neúspěšných útocích je stáhli neboť sami dostali strach.Poté jsem měl aspoň od místních klid.A způsobili si to sami(můj sport) když mě přepadli poprvé bylo mi 6let.

    • Mohu potvrdit, taktika soustředěného obtěžování školáky byla velmi efektivní. Jakmile se člověk jednoho z nich dotkl, byť jen proto, že se snažil udržet obsah kapsy na svém místě, stal se agresorem a nastoupili starší sourozenci nebo řidčeji oni rodiče.


  • Američané ovšem Gardy před časem oficiálně zařadili na svůj seznam teroristických organizací, což má pro jejich právní a administrativní systém zásadní význam. Mohou pak spáchat mimosoudní popravu státního činitele, tedy ve skutečnosti vraždu, aniž by se ohlíželi na mezinárodní právo.

  • Právo neprávo každý tam musíme. Nejsem ještě v důchodu, ale v loni jsem byl na 9 pohřbech příbuzných, kamarádech a známých. Kníže je poněkud zmatený, pokud se dožijeme věku jako je on lepší nebudeme. Toto bych nechal bez komentáře, jsou lidé daleko mladší a jsou na tom podstatně hůře než kníže.   

    • Zajímavé, pokud je Karel Schwarzenberk v článku citován správně, komentoval situaci střízlivě a pragmaticky, což se autor článku neúspěšně pokusil mnoha odstavci rozžvanit do bezvědomí.

      K použitému titulu: Přestože je stále možné se setkat s tím, že je někdo označován za šlechtice a oslovován například jako kníže, používání šlechtických titulů bylo oficiálně zrušeno už dávno. Šlechtické tituly a řády zrušil právě 10. prosince 1918 zákon č. 61/1918. Zákon, který vešel v platnost 18. prosince 1918, přijalo tehdejší revoluční Národní shromáždění mezi prvními právními normami nového státu. Zákonodárci budovali nové Československo na demokratických základech a zvolili formu republiky, v níž budou šlechtické výsady nepřípustné. Další změna nastala roku 1936, kdy bylo původní znění zákona nahrazeno novým, které pamatovalo i na zákaz užívání erbů. Proti právu se provinil i ten, kdo zrušený šlechtický titul někomu přiřkl v tisku. V době protektorátu byla platnost titulů obnovena, po druhé světové válce začalo platit opět původní znění bez zavedení sankcí.

      Podobný zákon byl v dubnu 1919 schválen v Rakouské republice. (V Rakousko - Uhersku hlasoval parlament o zrušení šlechtických výsad v roce 1849, kdy byl návrh zákona zamítnut většinou jednoho hlasu.)  

      V praxi ovšem může mít kdokoli například na vizitce libovolný titul - zákon neobsahuje sankce.

      • Filus na zákon kašlu zda někdo něco zrušil nebo ne je mi to úplně jedno. Ty hází & jako o závod. Moji předci sahají k Žiškovi kde bojovali po jeho boku. Kdo asi tak zruší náš rodokmen toho bych chtěl znát. Dokonce nějaké revoluční shromáždění co mi je do nějakého zákonu co byl před 100 lety. Náš rod je daleko starší než nějakých 100 let. Zjistil jsem více jak 350 nazpět kam patřím.  

        • Dokázal byste prostému vidláku vysvětli, kde psal o rušení rodokmenu?

          Děkuji.

          Zajímavá je v mnou připomentutém zákonu jedna věc, kterou jste zjevně nepochopil: Šlechtické výsady jsou záležitostí feudální a o jejich zrušení usilovali příslušníci buržoasie na základě   průmyslové revoluce. Z hlediska faktického se jim to podařilo bez výhrad. Je proto málo pochopitelné, ža fascinováni šlechtickýni výsadami a tituly jsou lidé dnešní, uskutečnující recoluci vědecko-technickou, aťz již má krycí název jakýkoli, třeba Průmysl 4.0.

          • Ty seš taky jeden z komunistů nebo jeho pohrobků co nechtěl makat a raději slovíčkaří s květomluvou. Na zákon ti se.r............

            • Pokud připomínám, že v
              Rakousko - Uhersku hlasoval parlament o zrušení šlechtických výsad v
              roce 1849, jsem možná:"...
              taky jeden z komunistů nebo jeho pohrobků co nechtěl makat...". Dokázal byste srozumitelně popsat, nebo alespoň nazvat, proces, kterým jste k onomu omračujícímu pozantku dospěl?

            • Typické. Když dojdou argumenty (nebo když ani není schopnost je hledat), nastoupí hulvátství, nadávky do komunistů. Inu, kde není.. 





  • Je vidět, že naše generace  nezažila žádnou válku, snadno a s cynismem se vyjadřujeme o druhých lidech... o jejich existenci, či neexistenci. Jako jde proti sobě teokracie a demokracie, tak jdou proti sobě  svoboda a bezpečí..... Výsledkem je vždy   totalita...  tam to  bude teokracie.. u nás /klec/ bezpečí...

  • Možná hrají dva zkušení političtí hochštapleři Kalousek + kníže před veřejností propagandistickou šarádu o tom, že uvnitř TOP 09 panuje pluralita názorů.

  • MĚJTE SCHOVÍVAVOST.Hloupý Karel takto nazýván v diskzích už potřebuje vysvětlovače svých mozkových pochodů.A v TV vysílání titulkovací zařízení se zpožděným textem.Slova u něj předcházejí mozkovému pochodu.Pokud to lze tak vúbec nazvat.Běžný důchodce by obul papuče a díval se do bedny z křesla.Tady ten chce být pořád vidět.Za každou cenu. V minulost šlechtické rody příliš nehleděly na případné rodinné vazby mezi zájemci o sňatek. Oni se tak nějak vzájemně mezi sebou ...... a tady jsou výsledky.

    • Jak ty můžeš někoho nazvat hloupým?On řekl co si myslí a jak to vidí osobně a nevidí to vůbec špatně.

      • Inu- někoho se u nás týká svoboda projevu, svoboda slova,- jiného ne...

  • To nic nemění na faktu, že by na Sulejmáního stačilo trochu plutonia nebo novičok a pak zatloukat nebo sehnat nějakého natvrdlého Miloše, který to vezme na sebe a byl by klid

    • Ano USA jde na komára s brokovnicí.

      • Jen tak mimochodem z hlediska vojenského  to byl chirurgický řez a tím neříkám že to schvaluji.Pravdou je že  iránskému generálovi a Kurdům vděčí Evropa za lepší bezpečí , bohužel vypalovat velvyslanectví holt taky není jen tak.

        • Gorobilypes

          Bojím se že může být nahrazen cvokem

  • dzixy

    Domnívám se, že Schwarzenberg je již tak postižen stářím a nemocemi, že jeho úsudek nelze brát vážně a dělat si z něj "těžkou hlavu". Je to jenom takové štěknutí do větru bez ozvěny. Proto není co odpouštět.

  • Kdyby se tak chteli trefit raketou do Chameneího rezidence. Nu... Bohuzel. Zas tak daleko Zdechlej Svišť neuvazuje

  • Karel je evidentně po mrtvici. Něco podobnýho nás čeká všechny. Někdo po infarktu, nebo chemoterapii. Nikomu neublížil, občas jedovou slinu vypustil. Ale je to i přes svůj věk borec kterej se nebojí ukázat.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit