Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Dáreček od státu to sice není,ale moudrá země moudře podporuje takto lidi své země, kteří jsou prostě nadanější na učení a tímto je pro svou zemi mohou motivovat. Stejný způsob je vhodný pro získávání naopak zase těch co jsou zručnější na řemesla a kteří se už dnes v některých oblastech pokud jsou schopní a šikovní "vyvažují zlatem", což platí na obou stranách...Pokud to bude všechno jen o penězích, bude to tady taky podle toho vypadat a taky už to tak i někde vypadá..
 • Káže vodu, ale celý život chlastá víno.
  • Stejně jako sírkef sfatá. Toho zlata a hanosných staveb při kázání chudoby a pokory, těch sfatou inkvizicí upálených žen při čarodějnických procesech a dalších moudrých lidí, těch válek a mrtvých za boží slávu. *16* A pak černoprdelníkům ještě velký kuponový machinátor odklepne neskutečně veliký balík jako odškodné. ZA CO ?!?!?! *16*
   • Rudolfe III., zaplať Pán Bůh za to, že nám církev vytvořila zanechala ty honosné stavby a umělecké předměty. Jinak bychom tady měli "stěp da stěp krugom, puť dalěk ležit".
    Pokud jde o to upalování, tak církevní koncily odsuzovaly, ale upalovala světská moc. A je třeba chápat to v kontextu doby, nehledět na to dnešníma očima: podle tehdejšího přesvědčení byla duše kacíře ve spárech ďábla, jinak by nemohla zpochybňovat nezpochybnitelné učení církve. A duši bylo možné zachránit jedině ohněm, ten ji očistil, ale nemohl ji ublížit, protože duše je nesmrtelná. A že přitom zahynulo smrtelné tělo o pár rok dřív, než by tak jako tak zahynulo, nebylo podstatné.
    A jaké odškodné dostane církev? Náhradu škody za majetek, který ji komunisti uloupili a zničili nebo který z různých důvodů nelze vrátit. ZA TO!!!!!! Kapišto?
    • Jasně, Petře, to, co tu píšeš, jsou současné politologické teze. To ví řada dalších lidí. Souhlasím s Tebou.
     Monopol církve také a šlechty dobře rozstřelil v r.1918 Masaryk a nic nikomu např.Hácha ani další nevraceli. Tak by se také mohlo kolo napravení dějin otočit o dalších 30 let dále, ne?
     Fakt je, že církevní stavby jsou v řadě měst okrasou, dominantou a turistickým magnetem.
     Církev může, jako každé jiné občanské sdružení, které sdružuje lidi ve shodě názoru na ... cokoliv ..., se svým majetkem hospodařit. Např. pronajímat, prodat, provozovat pedagogickou, lektorskou a uměleckou činnost. Může si mezi svými zavést pravidelné placení členských příspěvků. Ale ze svých příjmů a sponzorských darů musí řádně platit daně !!! Daně platí rybáři, myslivci, sportovní kluby, další zájmová sdružení, všichni.
    • uloupili komunisti..tak ať jim to zase vrátí..já jim nic nevzal !!
 • Wenzl Klaus Kikina z Haliče stárne a blbne a k jeho vrozené schizoidní psychopatii s paranoidními bludy se přidává postupující dementia senilis.
  Ale i on bude stát před Nejvyšší Spravedlností a bude litovat svých zlých činů, ale bude už pozdě.
  • To už bude skutečně pozdě, ale pro celý český národ. *13*
 • Když se mohou patit politici a jejich radovánky tak ty školy taky
 • Výtečný výrok, pana Klause. Zvlášť od něho sedí, když on sám, nejenže vystudoval za dáreček státu, ale celý svůj život po 98 roce, dostává dárečky od státu v podobě mezd, náhrad a ostatních prebend, spojených s funkcemi, které zastával. Namísto toho, aby seděl ve vězení, za rozkradení republiky, ještě kalí vodu a ztěžuje lidem život.
  Díky Klausi, ale už tě bylo dost. Dej si odchod!
 • tunel dědek je neskutečný, na hranici s ním
 • Studenti bojovali za svobodu. Revoluci jim ukradli dospělí a stát jim rozkradli. Vzdělání, věda a zdravotnictví by měli být preferované. Vysokoškolské vzdělání zdarma pro studenty s nejlepšími výsledky, pak stupnice placení pro ostatní podle výsledků jejich práce. Vypočítat pohledávku za studentem. Evidovat pohledávku na účtě a při odchodu vysokoškoláka z republiky do 10-ti let po škole, ať alikvotní část zaplatí zpět do státního rozpočtu. Při předčasném ukončení školy v důsledku vlastní blbosti platit pohledávku hned, nejhorší výsledky - taky platit hned.. *11* *14* *15* *3*
 • Na to jak vysoké daně platíme, by mohl stát poskytovat víc dárečků, nehledě na to, že je to investice která se státu vrací. Klaus vystudoval jak ? Zavedl bych poplatky pro tkzv. "věčné studenty"
  • Pokud to nevíš, jeho Livie se za svobodna údajně jmenovala Šalgovičová a pokud je to ona, byl její papá slovenským generálem a čelním státním a politickým představitelem. Tak Wenca wod Klauzů študýroval s výbornou apanáží a ještě lepší tlačenkou.
   • No on Wenca wod Klauzů taky študýroval v Itálii a v USA a to přesto, že mu soudruzi nedali rudou knížku, o kterou tolik, ale opravdu tolik usiloval. Asi věděli proč. Musel ale zato udávat StB.
 • Klaus, to je dáreček!
  • Rád vbych toho dárečka vrátil tomu, kdo nám ho podstrčil do hnízda jako kukaččího parchanta. *16*
 • KDYŽ ŘEKNOU A, měli by říct i B ! Jak zvýhodní premianty ( po vzoru Hlávky a dalších ) a Ty, kteří studují pro stát a společnost potřebné ( nelukrativní ) obory ( strojní,stavební,atd. ) ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit