Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ano, Švýcarsko je něco, k čemu bychom se měli blížit, a to včetně toho, že mají jen 8 ministerstev, vedených ministry (resp. "spolkovými rady"), a tito radové se postupně po roce střídají ve výkonu hlavy státu (i tohle bychom jednou v budoucnu mohli převzít, ale až po té redukci počtu ministerstev). Ano, mají v současné době poměrný volební systém, ale ten je skutečně funkční jen ve velmi vyspělých demokraciích. Mezi stranami tam totiž musí platit (a ve Švýcarsku opravdu platí) tzv. princip konkordance, což znamená, že se vždy hledá věcné řešení i přes rozdílná stanoviska jednotlivých stran.
  • andrejova kadi-můra sorošíky na-beton jest vytáčí ,hola hej , havloide od koryta rychle padej !! *1* *8* *1*
  • jsem tu ,abych škodil vám všem .
  • ale zatím to asi ke zlepšení stavu stačit nebude
  • felix.julec
    Moje řeč.Odpovědně vést stát jako svoji firmu( ve smyslu hospodaření s veřejnými prostředky) měli všichni Babišovi předchůdci a Babiš by tady dnes nestál s 30-ti procenty.Potrefení začali kvičet.
  • Babiše jsem nevolil, ale lepší zkusit něco jiného, než pohrobky Topolů, Nagyů a uslintaných
    zubatých plešounů, křišťálů, Raaplů (a mnoho jiných). Je vidět, že to tito hrobaři jaksi
    nemůžou rozchodit. *5* *5* *5*
  • proto jsem volil SPD
  • jak v pominutí smyslů, neobjevil by se Babiš. Kdyby se do Evropy nevnucoval Hitler, neměl by Stalin důvod a záminku Evropu osvobozovat a kontrolovat. Kdyby nebyly povodně nestavěly by se protipovodňové hráze. Kdyby nebylo sucho, nestavěly by se vodní rezervoáry atd. Síla reakce je přímo úměrná síle akce. Jeden ze základních fyzikálních zákonů.

    stačilo by aby se tu zavedla obyčejná jednoduchá DEMOKRACIE podobná například té ve Švýcarsku a zmizí většina extrémů problémů a třecích ploch. Nezodpovědné ovce jako Sajmon by samozřejmě z rozhodování byli vyloučeni, za něj bychom hlasovali my ostatní zodpovědní lidé.

    Jenže z DEMOKRACIE tady má většina politických darmožroutů smrtelnou hrůzu protože nic jiného než hloupě žvanit a škodit neumí a přišli by o lukrativní posty. Tak prostě máme Babiše......
  • já jsem sypal vychovateli pro cigára a odměnou mě byl jeho úd v mé nenasytné řiti .
  • Jégle, přestaň už s tím strašením a s nenávistí vůči úspěšnému Babišovi. Byl úspěšný jako podnikatel, byl úspěšný jako ministr financí, bude úspěšný i jako premiér !!!
    Vláda (doufejme že menšinová) politického hnutí ANO (a NIKOLI POLITICKÉ FIRMY - tohle je jen mantra kterou dokolečka opakují ti, kteří už dostatečně prokázali svoji neschopnost, ať už jsou to politici nebo komentátoři) je to nejlepší, co si můžeme přát. Je to stokrát lepší, než aby nám vládli pohrobci Topolánků, Dalíků, Nečasů/Nagyů, Grossů, Sobotků, Chovanců, Kalousků, Filipů, Ransdorfů a nedej bože třeba taky Husáků a Bilaků. Tihle všichni už se dostatečně historicky znemožnili, a doufejme, že se jejich pohrobci a následovníci (ať už v jakékoli straně, velké nebo malé) z letošního volebního debaklu hned tak nevzpamatují. Je tady toho na nápravu víc než jen na jedno volební období.
  • Každý, kdo nikdy nic neřídil, by se chtěl mít ekonomicky dobře a ani si neuvědomuje, že se k tomu musí dospět náročným podnikáním, tudíž řízením svých podniku či firem, které nakonec živí tento stát. Jen blbečkové si myslí, že když budou u průtoku peněz političtí žvanilové, manažerští diletanti a vládu bude řídit někdo, jako Želésobotka, tak se budeme mít náramně dobře. Vláda se musí zpovídat předsedovi, a z toho mají političtí náčelníci strach, protože vlastně nejsou pro řízení ministerstvech většinou k použití. Tady je ten největší problém. A z obavy z náročnosti dobrého manažera Babiše, který už něco v životě dokázal. A prosím, nepište tady takové hovadiny jako : Bureš, stbák, Čapí hnízdo a podobně. Nevíte, jak to přesně je.
  • A proč by ho měli nechat?
    Když ho nikdo nemá rád! *1* *2*
  • Hlavně plivat a plivat!
  • Ono to nebude zase až tak prudký...oni se kluci už nějak domluví, jak je u nás dobrým zvykem.

    Někomu hodíš hlas a nakonec je všechno jinak.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit