Přejít na výpis diskuzí

Nechte Babiše vládnout! Nic jiného si nezasloužíme

30.10.2017 15:12
Pavel Jégl 114 příspěvků

Češi ve volbách nasypali hlasy Andreji Babišovi. Budou ale jejich vůli respektovat ti, kteří skončili na dalších místech?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • jak v pominutí smyslů, neobjevil by se Babiš. Kdyby se do Evropy nevnucoval Hitler, neměl by Stalin důvod a záminku Evropu osvobozovat a kontrolovat. Kdyby nebyly povodně nestavěly by se protipovodňové hráze. Kdyby nebylo sucho, nestavěly by se vodní rezervoáry atd. Síla reakce je přímo úměrná síle akce. Jeden ze základních fyzikálních zákonů.

  stačilo by aby se tu zavedla obyčejná jednoduchá DEMOKRACIE podobná například té ve Švýcarsku a zmizí většina extrémů problémů a třecích ploch. Nezodpovědné ovce jako Sajmon by samozřejmě z rozhodování byli vyloučeni, za něj bychom hlasovali my ostatní zodpovědní lidé.

  Jenže z DEMOKRACIE tady má většina politických darmožroutů smrtelnou hrůzu protože nic jiného než hloupě žvanit a škodit neumí a přišli by o lukrativní posty. Tak prostě máme Babiše......
  • Nechybí tam Babiš.. a Bureš? *3*
  • je to jinak.. Babišovi bylo podnikání málo... on od přirození chce/ jak říká/ všetko.... A myslíš si že, když při vstupu do politiky měl 40 miliard a po prvním období má 88 miliard, že je to z podnikání..? Tak trochu necucá státní rozpočet skrz dotace, které si sám vypisuje a majíc na to aparát, který mu to s předstihem zpracuje..
   • No, a právě proto potřebujeme třeba piráty, aby mu dokázali koukat pod prsty.
    Když už tvrdili, že se za nás poperou, ale jaksi nemají odvahu, skutek utek.
  • Ano, Švýcarsko je něco, k čemu bychom se měli blížit, a to včetně toho, že mají jen 8 ministerstev, vedených ministry (resp. "spolkovými rady"), a tito radové se postupně po roce střídají ve výkonu hlavy státu (i tohle bychom jednou v budoucnu mohli převzít, ale až po té redukci počtu ministerstev). Ano, mají v současné době poměrný volební systém, ale ten je skutečně funkční jen ve velmi vyspělých demokraciích. Mezi stranami tam totiž musí platit (a ve Švýcarsku opravdu platí) tzv. princip konkordance, což znamená, že se vždy hledá věcné řešení i přes rozdílná stanoviska jednotlivých stran.
   • švýcarský systém. I ten má své nedokonalosti. Můžeme se jím ale inspirovat a rozšířit ho například o vyzkoušený koncept "plánovací buňky" profesora Dienela. Hlavní je, že Občané státu musí mít kontrolní pravomoci a konečné slovo ve správě země. Občané státu jsou zaměstnavatelé a politici jsou jejich zaměstnanci. V každé firmě platí že zaměstnavatel může kontrolovat kvalitu práce a poctivost svého zaměstnance. Ještě jsem neslyšel, žeby to někde bylo naopak např. třeba zaměstnanec zedník kontroloval a okrádal svého zaměstnavatele a majitele firmy. To by s takovou asi firma dlouho nefungovala.
    • Samozřejmě, diskusním příspěvkem jsem jen chtěl zhruba naznačit jak to v tom Švýcarsku chodí, ne každý má tyhle informace. Samozřejmě že vím i o tom, co ve Švýcarsku není zrovna ideální, ale každopádně je tam spousta věcí vhodných k tomu, abychom se z nich poučili.
     • Švýcarský systém tady nikdy nemůže fungovat jednoduše proto že tady nežijí Švýcaři ale Češi totálně zdeformovaní 40cetiletou totalitou která dokázala zlikvidovat veškerou morálku obyvatelstva až pod zem bohužel ...
  • proto jsem volil SPD
   • A k čemu je to dobré, když Okamura nechce do vlády, ani ji nechce podpořit? Jak naplní své velkohubé sliby? Nijak, bude tam tak akorát do počtu, jako dosud komunisté. A možno si tam tak akorát pokecá, jako na ulicích před volbami. A dost.
   • ale zatím to asi ke zlepšení stavu stačit nebude
 • Babiše jsem nevolil, ale lepší zkusit něco jiného, než pohrobky Topolů, Nagyů a uslintaných
  zubatých plešounů, křišťálů, Raaplů (a mnoho jiných). Je vidět, že to tito hrobaři jaksi
  nemůžou rozchodit. *5* *5* *5*
  • Něco jiného třeba ale proč zrovna estébáky kteří tady s námi mávali 40let ???
 • Každý, kdo nikdy nic neřídil, by se chtěl mít ekonomicky dobře a ani si neuvědomuje, že se k tomu musí dospět náročným podnikáním, tudíž řízením svých podniku či firem, které nakonec živí tento stát. Jen blbečkové si myslí, že když budou u průtoku peněz političtí žvanilové, manažerští diletanti a vládu bude řídit někdo, jako Želésobotka, tak se budeme mít náramně dobře. Vláda se musí zpovídat předsedovi, a z toho mají političtí náčelníci strach, protože vlastně nejsou pro řízení ministerstvech většinou k použití. Tady je ten největší problém. A z obavy z náročnosti dobrého manažera Babiše, který už něco v životě dokázal. A prosím, nepište tady takové hovadiny jako : Bureš, stbák, Čapí hnízdo a podobně. Nevíte, jak to přesně je.
  • Bocianie hniezdo podnikateľa Babiša, tiež sa vám nepáči?
   Ing.Babiš
   [priezvisko:Babiš; meno:Andrej;dátum narodenia:02.09.1954;
   krycie meno:Bureš;kategória:dôverník agent;registračné číslo:26085]
 • Jégle, přestaň už s tím strašením a s nenávistí vůči úspěšnému Babišovi. Byl úspěšný jako podnikatel, byl úspěšný jako ministr financí, bude úspěšný i jako premiér !!!
  Vláda (doufejme že menšinová) politického hnutí ANO (a NIKOLI POLITICKÉ FIRMY - tohle je jen mantra kterou dokolečka opakují ti, kteří už dostatečně prokázali svoji neschopnost, ať už jsou to politici nebo komentátoři) je to nejlepší, co si můžeme přát. Je to stokrát lepší, než aby nám vládli pohrobci Topolánků, Dalíků, Nečasů/Nagyů, Grossů, Sobotků, Chovanců, Kalousků, Filipů, Ransdorfů a nedej bože třeba taky Husáků a Bilaků. Tihle všichni už se dostatečně historicky znemožnili, a doufejme, že se jejich pohrobci a následovníci (ať už v jakékoli straně, velké nebo malé) z letošního volebního debaklu hned tak nevzpamatují. Je tady toho na nápravu víc než jen na jedno volební období.
  • felix.julec
   Moje řeč.Odpovědně vést stát jako svoji firmu( ve smyslu hospodaření s veřejnými prostředky) měli všichni Babišovi předchůdci a Babiš by tady dnes nestál s 30-ti procenty.Potrefení začali kvičet.
 • Ať jdou trapní havloidnich už do (.)
  Ať to tu klidně řídí jako firmu,ma na to 4 roky. Vy jste tu to řídili přes 20 let jako cirkus!!! Pochopte,ze vás máme dost,je nám z vás na blití i z Vás pane Svěrák.
  • Proč by nějaká soukromá firma s názvem anofert měla řídit stát ??? a jeho prostřednictvím ještě navíc likvidovat konkurenci ??? , pokud má snad někdo takový zájem aby mu někdo všechno v životě řídil a není schopen se o sebe postarat sám tak prosím ať se u nich nechá zaměstnat ale já nejsem nesvéprávný a chci si svůj život a firmu řídit sám a podle sebe ne podle anofertu , děkuji o to opravdu nemám zájem ....
 • Nejspíš ve víře, že bude ještě líp, možná jen z prostého vzteku na partaje, které tuto zemi řídily v uplynulých desetiletích, anebo čert ví proč.
  ××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××
  pokud autor článku neví proč ANO vyhrálo, pak je na špatném místě a neměl by psát články.
  Ony tradiční strany, plné korupce, kriminálníků a mafiánů už za desítky let u vlády ukázali, co umí. A lidé jim prostě nevěří. Babiš není nikdo jiný, než podnikatel, kterému to jde. A už se na to nemohl dívat. Není to svatoušek. Ale chce mi někdo tvrdit, že Fiala, Kalousek, Němcová atd... jsou čestní a bezúhonní lidé? Tak nechte Babiše dál ukazovat, jak umí řídit stát. Zatím mu to jde velmi dobře.
 • Češi ve volbách nasypali hlasy... Proboha co to je?!!!! Písemný projev pana Jégla je na
  úrovni primitiva. Čím se ten člověk vlastně živí?!!! Měl by přestat závidět Babišovi a najít si pořádnou práci.
  • v pořádný práci by ale jégl musel pracovat
 • Babiš představuje změnu a rozhodně, jako představitel ANO má nárok na sestavení vlády.Havloidi jsou zničení.
  • Ne každá změna je k lepšímu... zvláště když hodíte lupen Andreji Hrabišovi... Teď už si dělá předvolební kampaň na předčasné volby... již teď přidává důchodcům o 1 % navíc / 9 na 10%/
   • ty budeš nějaká ekonomka, z fakulty, co? Třeba řekni odpověď - mám 100 kč, kolik si za ně koupíš rohlíků?
    • Ach jo.... *3*
   • Podruhé milá Alenko: Prostuduj si zápisy z jednání vlády v uplynulých 4 letech. Kdykoli se projednávalo něco, co se byť jen vzdáleně týkalo podnikání firmy Agrofert, tak Babiš oznámil možný střet zájmů, a proto nehlasoval. Takže dotace bral přesně stejně, jako kdokoli jiný v daném oboru, nic víc a nic míň. Nic si "nepřihrával".
    • Nic si nepřihrával ??? to snad nemyslíte vážně a nevzpomínáte si náhodou třeba na zákon o biopalivech který si sám pro sebe na ministerstvu financí napsal a na jehož základě dostane 5 miliard ??? o investičních dotacích na které například jiné menší firmy nikdy nedosáhnou ani nemluvě...
     • A co zvukové záznamy, jak se vyjadřoval o svých oponentech, o svých konkurentech,, o tom, že je potřeba na někoho kleknout? Lhát se nemá a manipulovat také ne... Máro..Navíc. máte-li informační náskok a lidé .. pardon... vaši zaměstnanci to odhlasují za vás.. tak proč bych na sebe ukazovala a přitakávala tak k nařčení, že si nahrávám dotace, když to lze dělat takto neprůhledně... viz. Čapí hnízdo...
      • Zvukovými záznamy myslíš ty sestříhané nelegální odposlechy vyprovokovaných rozhovorů ?
 • je z úst nějakého Jurečky památná věta směrem k vládě " my KDU mu odborníka nenavrhneme .....". Tak to je špica! Absolutní odpad společnosti, nevolitelní kolaboranti se skopčákama, ti co vystrkovali na obdiv křiváka Hermana s divadelníkem strýčkem Bradym dělají jako obstrukce? A kdo to od vás jako šupáci čeká? Si vážně myslíte, že vyhlášení kolaboranti a křiváci tady rozdávají karty?
  • No když se to vytrhne takhle ze souvislostí.. tak Ti to vychází. ... a co tento kandidát z řad SPD na post ministra kultury? Úsudek si každý udělejte sám.

   /www.youtube.com/watch?v=iIvKwkc065U&feature=youtu.be

   Křivctví je hrubě nadávat a neargumentovat... tohle dělali komunisté... Každého označili, tys to také použil, za kolaboranta a odsoudili ho... tak argumentuj a vysvětli, proč jsou křiváky... křiváctví je také lhát... nesmíš tak moc číst Parlamentí listy a pro ruský Aeronet..
   • Komu by se líbil takový ministr kultury... hlasujte teď.. líbí... nelíbí... *14*
 • Pavel Jégl ve svém zmatečním článku neřekl nic nového. Pravdivý byl pouze tam, kde kritizoval "opoziční strany,. které nerespektují výsledky voleb a ve své ješitnosti a nevůli tvrdohlavě odmítají s Babišem vyjednávat o vládě. Možná dojde k menšinové vládě a naplní se Jéglová slova a potřebný počet poslanců odejde ze sněmovny při hlasování. Možná je i ta možnost, že dojde k novým volbám. A tu se opět zřejmě naplní Jéglův odhad a voliči ztrestají ty, co slibovali plnit své programy a nevyužili toho. Pokud by se tak stalo, tak jistě zaslouženě. Nejvíce odmítavé "opoziční" strany - ODS. lidovci, Piráti, socialisté a starostové - mluví o morálce, etice politika, a přitom sami nic z proklamovaného nemají. Nemají vůbec zájem pokračovat v konečně dobře se rozjeté prosperitě státu a občanů, jde jim pouze o funkce a teplé korýtka. Nejspravedlivější řešení by byly nové volby a opětovný výprask stran, které sledují pouze své vlastní zájmy a ne zájmy občanů, toužících po prosperitě.
  • Oni respektují výsledky voleb, nic jiného jim nezbývá... vždyť nikdo neprotestuje... ale jít s Babišem do koalice by byl jejich úplný pohřeb. Ale co s tím, když třetina národa nepřemýšlí hlavou a srdcem. Jinak krásné shrnutí Babišových oponentů,... samozřejmě nové volby, ale to by Babiš už teď neměl rozjíždět předvolební kampaň a kupovat si hlasy důchodců s tím, že jim přidá na důchody..ale už ne ze své kapsy, ale ze státních prostředků... a to jo trochu chucpe... ale co chcete po stbákovi , bolševikovi, podnikateli, politikovi.. když se na to podíváte jako na celek, tak vám to snad docvakne o co mu jde,.. lide milý

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit