Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mel jsem si to po sobe nejdrv precist. Omlouvam se za preklepy.
  • Tak tenhle pan mi mluvi z duse. Z CR (CSSR) jsem se odstehoval uz za totality a ted muzu porovnavat. Slndrian je synonymum Ceska dnesnich dnu. Svidlovani, podrazy, neprejicnost, to se jen tak ve svete nelibi. A jist dobre? To se musi pryc z Prahy, nekam, kam turiste nejezdi. Kde jsou ty casy, kdyz jsem si dal v Krkonosich na Severce pohar s boruvkama. Boruvky byly nasbirane v okoli a slehacka doma udelana. A pristup personalu bez zasti a false.
    • Honzo, máš pravdu zčásti. I v Česku a v Praze najdeš restaurace, kde vaří výborně. Musí tam ovšem mít kuchaře, který svou činnost nebere jako zaměstnání, ale jako povolání.
    • Honzo, ale oni ty borůvky nemůžou nasbírat v okolí, to jim nedovolují nejen zákony, ale ani normy. A jinak svíčková je výbrná a chutná mi skoru všude kde si ji dám. Ano nejlépe je aspoň jeden den uležená, no a to je zase proti předpisům a kdo je zde zavádí no EU. Znám hodně hospod kde se vaří výborně a kuchyň je jeden luxux. No a s tím personálem je to vždy o lidech a je jedno jestli jste tam, nev´bo tady.
    • Pane Honzo,možná mluvíte o Praze, nebo o nějakých turistických centrech,ale je spousta kvalitních malých restaurací, kde si skutečně pochutnáte.Takže bych nepaušalizoval.
  • Možná by to chtělo dát si dobré jídlo mimo Prahu. V Praze je mnoho turistů a tak na to kašlou. *3*
  • Když chce Němec dobře jíst a dobře bydlet moc peněz mu nezbude.
  • Pan Špaček je čurá.ek. Ať si ji dá třeba u nich nebo v Mozambiku. Slintálek. Jsou u nás kuchaři šmudlové a jsou u nás kuchaři špičky. Ale přesně takhle je to v reichu. Ale to hova.o to prezentuje tak že všichni v Česku jsou šmudlové. V celém Česku by si svíčkovou nedal. Pane Špačku. Je nám to hrozně líto. *12*
    • Při svém povolání hodně cestuji, ať už po naší republice nebo po světě. Musím mít k panu Špačkovi jednu připomínku,a to že nejhůře a nejdáž se najíte v tzv. turistických destinacích.V malé české hospůdce kdesi za lesy se najíte dobře do syta a ne draho. Ale bude tomu jen do doby než tam pronikne krédo dnešní doby " HAMTY HAMTY AŤ MÁM VÍC NEŽ TAMTY" a to bude konec idylky.
      Přej hezký den
  • No jest-li to nebude i tím že u nás jsou kvalitní suroviny na kvalitní jídlo neskonale dražší než v Mnichově.Mám příbuznou v Německu a ta platí největší položku za bydlení a za jídlo už je to k přežití a kvalitně.U nás zaplatím nájem a o kvalitě za jídlo si se zbytkem peněz mohu jen zdát:)Ruku na srdce,kdo jste kdy naposledy vařil svíčkovou z pravé svíčkové??
    • Já a ještě si občas dám doma tatrák.
  • I jídlo tady bylo dobré a kvalitní a to do doby než tuto zem rozkradli a na vše uvalili vysoké daně. Tržbu v restauraci dělají pracující a lidi na cestách. Ti se chtějí najíst za nejnižší ceny.Tyto vlády mají na svědomí i zprznění české kuchyně.
  • Som zo slovenska. Nedavno na sluzobnej ceste som zazil nieco neskutocne. Chcel som si dat dobru svickovu v ceskej hospudke v Prahe. Ale ked po 30 min cakani casnik povedal na moju otazku ci si mozem objednat aspon nieco na pitie (citujem): "kur.a, musite si pockat" tak ma presla chut na hocico v tej restauracii. Pritom to bolo cez tyzden a vobec tam nebolo tak plno aby to casnici nestihali. Ak je pravda ze kvalita jedla ide dole vodou tak ochota a pristup casnikov je asi este hlbsie...
    • Nesmíš jezdit mezi ty pražský paka...ty kurvěj všecko. Kdo je lempl,jde do Prahy...to ještě nevíš??
  • V některé části Německa se nedá jíst. V Bavorsku je to ještě dobré, ale třeba ve Wolfsburgu mi nabídli slavnostní svatební polévku ( teplá voda se zeleninou bez chuti a zápachu). U nás to jde s kopce proto, že majiteli hospod jsou rúzní zbohatlíci a zlatokopové. Mnohdy za to nemůže kuchař. Jsou podniky kde se vaří bezvadně. Porce na obrázku jsou pro anorektiky. Jen na parádu a ne k najezení.
    • Rumbo, já mám zase z Bavorska a z Rakouska ty nejlepší zkušenosti. A ani v bývalé NDR jsem si nemohl naříkat.
  • tak si ji vařte v Německu a tady to nemusíte kritizovat tímto urážlivým způsobem.Pan Špaček se povýšil jako na co?Může soudit chutě jiných?Kde bere tu drzost a právo?Česká kuchyně je skvělá,zrovna tak i v Německu umí dobře uvařit.Stejně jako v Itálii a Řecku,Chorvatsku-moje vlastní zkušenost.Měl by se omluvit všem poctivý a pracovitým kuchařům u nás!Nejsem kuchařka,ale vadí mi ta povýšenost.RE6
    • Madam, je fakt, že najít restauraci kde si dáte výbornou svíčkovou je velké umění.
    • Aha, potrefená husa se ozvala. Jenom hlupák se uráží místo toho, aby se zamyslel, jestli oponent nemá pravdu a snažil odstranit nedostatky. Samozřejmě tady jsou také poctiví a pracovití kuchaři a ti se urážet nebudou, protože na sebe nevztáhnou. Ale pan Špaček má pravdu, bohužel.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit