Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zajímavé čtení. Musím ale uznat, že v určitých věcech má pravdu. Některé české restaurace opravdu stojí za starou bačkoru. To už je lepší si to jídlo udělat doma. Člověka to pak výjde levněji a atmosféra jako v dobré restauraci se dá napodobit i doma. Stačí jen když k tomu má člověk například ty správné talíře atd.

  • Nezlobte se na mne, ale v Česku máme vyníkající restaurace, které vaří na jedničku a že já mám opravdu rozmazlený jazýček, jen si za to prostě člověk víc zaplatí, ale dá se jíst levně i kvalitně, například svíčkovou si dávám několikrát a budete se divit, když po pravdě řeknu, že v Imperialu u Pohlreicha je pěkně hnusná, ale jinde v restauraci za 120 Kč (Praha) byla vyníkající, tak ať tady nějakej Špaček nediskutuje o tom, že české jídlo je hnus, když vidím, co Němci jedí, tak z toho mi je špatně, kombinace jako Svíčková a bramborový salát, nebo smažený řízek s knedlíkem politým lákem z utopenců, ať se milej pán nediví, že Němcům chutná :)
  • V restauraci jsem si ještě svíčkovou nedal, tak nemohu posuzovat. Stačí mi ta od manželky, mámy a od tchýně. Všechny jsou skvělé, ale když mohu dávám přednost všem možným gulášům, hovězímu (hlavně tomu na houbách) a celkově italské kuchyni.
  • Moje svíčková je naprosto skvělá. Peču jí v troubě velmi pomalu. *3* V restauracích si hotovky nedávám. Vlastně už do restaurace skoro nechodíme.
  • At jdou k Donaldovi.
  • Je to, bohužel, pravda. Určitě se najdou i "poctivé" kuchyně, kde si člověk pochutná, ale je to těžké hledání. Jako malá jsem jezdívala s dědou a babi často do Prahy za příbuznými a za odměnu, že jsem byla hodná v autě jsme se vždycky cestou zpátky zastavili v Plzni U Salzmanů na svíčkové. Mňam. To byla bašta, jakou bys dnes těžko pohledal. Všude voda, sušený náhražky, bohužel je to poznat. Dokonce se mi předloni stalo v Klatovech na náměstí........ hotel vylepený fotkami pana prezidenta.......... že mi přinesli svíčkovou a na ní seděl obrovský trs kudrnatého salátu jako kytka. Byla jsem z toho tak vytrslá, že jsem netušila, jak to budu jíst....... omáčka ani knedlíky nebyly pod tou "nádherou" vidět. Dodnes mi mrzí, že jsem ji to nehodila na hlavu....... sama se nechápu. A chuťově to byla ta sušená svíčková z prášku. Alespoň jsem si tu nádheru vyfotila a ukazuji fotky kamarádům. Nestalo se, aby alespoň nevykulili oči *2* Nejvíc obrázek zapůsobil ovšem na syna, čerstvě vyučeného kuchaře, který byl do té doby plný idelálů............ ten se diví ještě dneska *1*
  • Přijeďte na svíčkovou do hotelu Slunce v Havlíčkově Brodě! Určitě si pochutnáte!
    Vše záleží na lidech!
  • přijde mi docela komické, když někdo (kdokoli) hodlá posuzovat české kuchaře a českou kuchyni podle nabídky v "lidových" knajpách anebo veřejném stravování. Obávám se, že tam platí úplně jiné "normy" než opravdovost surovin, jemná a vyvážená bohatost chuti a vůbec normální domácí kvalita... Hlavně aby toho bylo mála HODNĚ a aby náklady na uvaření byly minimální - a pokud možno i s vynaložením co nejméně práce.

    Ostatně... a jak je na tom tedy Německo? V nejmenovaném (zavedeném však a dobrém) penzionu jsme tam dostali kvalitní národní kuchyni : bavorskou houbovou polévku (z pytlíku), vepřovou pečeni v krémové omáčce (z pytlíku) s bavorskými krupicovými knedlíky (z pytlíku)...
  • Nebejt tureckejch kebabů, tak v germánii chcípnou hlady, že Herr fógl :-)

    A když už německá holínka vyrazí za hranice, tak kouká aby utratila co nejmíň ojro!
    Ty koukaj akorát tak na billige Halbpension a jak si za zwanzig ojro vrznout hned za čárou nebo pak ve vnitrozemí s nějákou schmutzig ukrajinkou :-)
  • nezlobte se,ale já osobně jsem projel celou republiku křížem krážem a opravdu jdou zlaté české ručičky do řiti a ohledně jídla to je dvojnásob znát!!Učili jsme se vařit přesně podle norem a podle mě,když se postup opravdu dodrží a spíše se něco málo pochutin přidá a uvaří se to s chutí a láskou,tak nemáme ve světě konkurenci.Jenom se to musí dělat poctivě a tak jak se to dělat má!
  • I v Praze se dá levně a dobře najíst. Pražská kuchyně byla vždycky vyhlášená. Kolik hospod ale mají Pražáci? Když někdo přijde do Prahy protože u nich na vsi by dostal za ty blafy přes hubu tak dobře vařit nezačne. Prostě spoléhá na to, že host přiletí nízkonákladovkou, vyfotí se na Karlově mostě, vyrazí deset piv, dá si k tomu nějakou českou specialitu, pak to vyblije u nejbližšího kandelábru a letí zpátky. Jinak pro informaci: blaf loňského roku jsem si nedal v Praze ale v rekreačním středisku pod Pradědem
  • V mnichově žerete jen grilovaná žebra a chlástáte pivo s limonádou debilové, tak drž tlamu idiote.
  • Za prvé, žádná česká kuchyně neexistuje. Za druhé, v Theatru v Karlíně dělají moooc dobrou svíčkovou :)
  • Ano Jane je to o lidech.Všude a ve všem.Je to sice článek o jídle,bohužel nás ale stále víc cizinců tak vidí i v tom ostatním.Prostě vy.čuraní čecháčci kteří se snaží s každým v.jebat a okrást.Začíná to u prezidenta,přez hoteliéry,taxíkáře,číšníky,hypermarkety,prostě sviňárna kam se podíváš.
  • Němčouři jsou schopni zbaštit smažený řízek s rýží a rajskou omáčkou! Ale všechny tři složky tohoto oběda budou jistě dobré.
  • Je to o lidech. Když se chce, jídlo je znamenité a cenově dostupné, když jsou ale jiné priority, tak....
  • Vono to žrádlo v německejch hospodách také kolikrát stojí za prd... *14* *5* *6*
  • Jací politici, taková kuchyně *12*
  • Kritiku, ono se v té době skutečně dalo dobře najíst za 10 Kčs, ale je třeba dodat, že měsíční plat 1800 Kčs už byl docela slušný. Pokud vím, tak sem v r. 1968 vtrhli mongolsko tatarští nájezdníci z východních stepí a odtáhli teprve v listopadu 1991. Moc se jim nechtělo, ale museli, komunismus chcípl. A jelikož komunismus chcípl, okupanti odtáhli a naši rudokožci zjistili, že na "bratrskou pomoc" spoléhat nemohou, tak se klepali strachy že po právu skončí na lucernách a tak nastala svoboda a demokracie.
    Jinak ti nic nebrání otevřít si hospodu, zaměstnat dobrého kuchaře, který svou práci bude brát nikoli jako zaměstnání, ale jako povolání a můžeš tam nabízet jídla za gastronomické ceny. A lidé se k tobě pohrnou, i já si k tobě rád zajdu.
  • Ivo, ono to začalo mnohem dřív. Mnichovská dohoda a to co následovalo - budování "hnědého" socialismu pod vládou fýrera, budování "rudého" socialismu pod vládou gneralisima - to už byly jen důsledky. Ono to začali v r.1918 vymyšlením si neexistujícího tzv. "československého národa" (což Slováci nikdy nepřijali). Kdyby to tenkrát naši národovci v čele se zamindrákovaným Benešem nepodělali, tak jsme mohli být druhé Švýcarsko. A začalo to vlastně ještě dřív, v polovině 19.století, kdy tzv. "obrození" bylo pojímáno národovecky. Chytili se toho slavjanofilové a svými kecy, že "Rusko je slovanské dubisko a my jsme jeho větve" založili pozdější zlo. Chyba byla ve zjednodušeném pojímání národa podle jazyka, kterým lidé mluví, nikoli "zemsky", tj. kde kdo narodil a kde má svůj domov, jak to platilo do té doby. Ono se totiž v Rusku sice mluví slovanským jazykem, ale mentalita obyvatel je asiatská, mongolsko tatarská, alespoň v těch stedních a východních částech.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit