Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Měl jsem životní období,kdy jsem chodil na večeře každý den,protože mi matka nevařila.Chodil jsem k Šuterovům do vinárny v Palackého ul.na Praze 1.Ať jsem si dal jakékoliv jídlo vždy upravené a chutné a cena do 10 Kčs.To nejsou staré pověsti české, to bylo do r.1989 než sem vtrhla tzv.demokracie.Kdo si dal zbojnický guláš s omáčkou dvou barev za 7,50 Kčs tak mlaskal ještě na chodníku.Svíčková byla ze svíčkové a nebo ze zadního, o tatarském bifteku ani nemluvě.O tom to je .Dnes se otevře hospoda a týden to jde za astromické ne gastronomické ceny a pak zústanou jenom ty ceny.Dobrou chuť Vám přeji!
    • Kritiku, ono se v té době skutečně dalo dobře najíst za 10 Kčs, ale je třeba dodat, že měsíční plat 1800 Kčs už byl docela slušný. Pokud vím, tak sem v r. 1968 vtrhli mongolsko tatarští nájezdníci z východních stepí a odtáhli teprve v listopadu 1991. Moc se jim nechtělo, ale museli, komunismus chcípl. A jelikož komunismus chcípl, okupanti odtáhli a naši rudokožci zjistili, že na "bratrskou pomoc" spoléhat nemohou, tak se klepali strachy že po právu skončí na lucernách a tak nastala svoboda a demokracie.
      Jinak ti nic nebrání otevřít si hospodu, zaměstnat dobrého kuchaře, který svou práci bude brát nikoli jako zaměstnání, ale jako povolání a můžeš tam nabízet jídla za gastronomické ceny. A lidé se k tobě pohrnou, i já si k tobě rád zajdu.
    • A to vám dávali na talíř, nebo jste to jedl přímo z lorny?
  • no,když si dávám svíčkovou,samozřejmě domácí,né hospodskou,tak z hlubokého talíře,masíčko,nejlepší naložený králík.Zajíc,nebo srnčí hřbet je dnes špatně dostupný.A knedlíčky musí v omáčce plavat,a náčiní bagr po vojensku,česky lžíci.Ten umazaný talíř bych mu asi hodil na hlavu.Tak všem dobrou chuť.
    • Ale i v českých - našich - hospodách už umějí někde uvařit výbornou svíčkovou. Jedla jsem ji u pana Sapíka a byla výborná. Někde to zmrší. Nemají tu správnou chuť. Někteří ji dělajímoc kyselou, nebo zahuštěnou samá mouka atd. Já rozmixuji jen zeleninu, které musí být dost a šlehačku, žádné náhražky mléka a podobně. Protože jsem stará a pamatuji i restaurace po válce, česká kuchyň byla vynikající, při vší bídě. Chodila jsem do restaurací moc ráda. Ale dnes jsou lidí líní - bohužel.V mém okolí není kloudná restaurace a když je, tak polévky i jídla jsou podávaná dost studená, všechno udělají předem a neumějí to udržet v teple. Omáčky na jedno brdo a svíčková - nedávám si ji. Udělám až doma. Vzchopte se, kuchaři, a zahoďte lenost, vraťte čest řemeslu, protože já to pamatuju. Pak budete mít i kšeft.Vařit s láskou je to heslo.
  • V Česku je svíčková nelepší omáčka jaká se tu vaří a kdy vařila.Myslím tím samozřejmě tu neošizenou svíčkovu,ale uvařenou dle receptury našich babiček a maminek.Když se česká svíčková na smetaně uvaří tak jak se uvařit má tak zkrátka není co řešit.To že ji někteří kuchaři,kuchařky ,(lidé) pokazí tím že tam nedají to co tam být má to už je věc bohužel jiná.
    Přes to si myslím že v Česku svíčkovou na smetaně uvaří osmdesát procent českých kuchařů a kuchařek lépe nežli kuchaři a kuchařky v Německu.Nejlepší svíčkovou na smetaně máme my v Čechách.Proto taky k nám do Čech na ni taky turisté přes gastronomii do vybraných restaurací a domácností na ni jezdí.Tomu,kdo má zrovinka dnes k obědu svíčkovou na smetaně,tak přeji obzvlášť dobrou chuť.
    V Německu ať si baští ty své vuřty a klobásy
    Ahoj zase někdy u plného talíře.
    • a co takhle rajská zahuštěná perníkem. Když je pěkně nasládlá, tak se olizuji až za ušima *4* , nebo takhle pličky, taky dobrý, když se povedou, bohužel už je prakticky nikde nedělají, a je to škoda
  • Pokud je ta fotografie autentická, chraň nás pámbů a všeci svatí. V restauraci páně Špačka tomu dávají na frak, pobryndaný talíř hned ten první, no a snítka máty na svíčkové, možná prase by s tím pan Špaček uchvátil. To co je na fotkách nemá vůbec žádnou motivaci a nápaditost, aby to kohokoli uchvátilo a motivovalo k zakousnutí. Zkrátka pouze velkohubost, sušenku rozpůlím, olíznu a řeknu mňam, mě to jináč nejde, omlékuji a sním, ty to ovšem nezkoušej protože, to ještě neumíš!
  • Ne že by něco z toho nebyla pravda. Je to však taky o ceně, za kterou by si lidi šli každý víkend na dobré a kvalitní jídlo a taky o výběru podniku. Němci jsou v tomto platově někde úplně jinde....Není pravda, že tu nejsou kuchaři co by to neuměli udělat. Je to oboustrané, když občas jím v Německu, tak taky nemohu tvrdit, že je vše OK..Zas bych tak z těch Němců nedělal "bohy"
  • Docela slušný kecy,dřív byla světoznámá česká kuchyně a dnes ne.To nebude pravda,jen fráze,dneska vaří daleko lépe než dříve,zmiňovaná svíčková servírovaná před 20 lety byla podstatně ošizenější než dneska,o kultuře stolování netřeba mluvit,všichni víme jaké to bylo.Ono to chce také navštívit trochu lepší podnik než vietnamskou večerku a bistro.
    • Do vietnamského bistra tedy nechodím, ale ve Slováči, nebo Savarinu a všechny restaurace kolem byly výborné. Vzpomínám často na telecí hrudí s nádivkou, opravdu telecí - mladé - a tak přesto že jsme byly zaměstnané holky s malým platem, mohly jsme si dovolit každé poledne nějakou restauraci. Nebo v Šumavě v Žitné byli špičkoví kuchaři od Švejka a lepší obsluhu i dobré jídlo jsem nezažila a vzpomínám na to. Nemluvím ani o perfektním výběru a množství chlebíčků a jiných lahůdek ve Vodičkově ulici. Dnes jsou používané tvrdé veky a na to zdobení. To mi zkazí každý chlebíček a hned ho vracím nebo vyhodím. Prostě kultura a kvalita šly do hajzlu. S prominutím. Dalo by mi za pravdu jistě hodně pražáků tak kolem osmdesátky. O dobrém párku jenom sním. O špekáku rovněž.Po pádu komoušů byl dobrý vtip - Už jsme se měli,.
    • Já jsem navštěvoval vždy II.c.sk. a měl jsem dobré zkušenosti,ale naopak nyní navrhuji výměnu ubrusu nebo opakují přání,že chci velké pivo a ne malé ošizené o cca2cm až 3 za cenu 40Kč.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit