Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nemluvil jsem o roce 1945 pane kolego, ale o současnosti. Vy jste se snad cítil dodnes nesvobodný? A to nám ty desítky konvojů, co projely před tímhle svobodu nepřivezly? Proč? Snad i vám musí být jasné, že šlo o pečlivě naplánovanou PR akci jen a jen americké armády, ne armád NATO a to zřejmě z důvodu zjištění loajálnosti (raději bych uvedl "míry servilnosti"), českého národa. Pokud jsme uspěli, můžeme očekávat další akce, tentokrát zaměřené již na trvalejší přítomnost Američanů na našem území.
  • vanhorne
    "jako kdyby nám ten Američan přivezl svobodu?"
    Hodne lidi zije v domneni,ze ji privezl.Asi maji pravdu protoze tech Americanu tady hodne v zemi zustalo.Proc na tebe koukali jako na nejakeho domorodce to nevim,na nas koukali normalne.
  • A proč se chceš vracet pod vliv Ruska, Jirko? Já o ničem takovém nemluvím. Jen mně připadá trochu nepřiměřené, že při průjezdu jedné americké kolony jsou na nohou všichni politici, když se jede pár vojáků podívat do Plzně na památník osvobození, je přítomný US velvyslanec, vláda, kardinál a bůhvíkdo ještě. Na hranice pak mají kolonu doprovázet gripeny, jejichž provoz jistě není levný. Je to normální? Proč se chováme, jako kdybychom ještě nikdy neviděli Američana a jako kdyby nám ten Američan přivezl svobodu? To si nedokážem udržet vlastní tvář a trochu hrdosti? Vždyť na nás museli ti obyčejní vojáci koukat jako na nějaké domorodce z tropického ostrova.
  • //www.youtube.com/watch?v=OTBznXyXCiw
  • vanhorne
    "nebyla neutrální a objektívní"
    Myslim,ze byla a mohli by ji ztravit bez kriku jak privrzenci Pindoura tak i jeho odpurci.
  • Já nic neupravoval, kdybys to dočetl do konce, tak bys zjistil, že je tam odkaz, odkud jsem to zkopíroval.
  • dzixy
    Ta ironická nadsázka autora příspěvku opravdu nebyla neutrální a objektívní, jaká by měla od novináře být. Dobře, jeho názor, ale proč si myslí, že Ćeši dobrovolně lezli do zadku americkým "nevzdělancům"?? Tak to nepochopím.
  • Bude to zajímavé až se potkáme ,já jsem totiž Bivoj a rytíře tkaničku si přehodím přes rameno jako kance,ale teď vážně.Špatně jsi mi odhadl věk ,musíš hodně přidat.Protože vyprávění a i historie říká,že to byla velmoc v Evropě.A že žiju tomu děkuji těm mladým jinochům z východu,kteří hnali Němce od Stalingradu až do Berlína.Viděl jsem Duklu atd.Těm hochům bylo i 17 let,proto je nebudu pomlouvat.Nikdy jsem nesouhlasil s tím,že se zamlčovalo osvobození západních Čech spojeneckými vojsky vč.USA.Za mého mládí se říkalo,že SSSR vyhrálo válku,ale Němci mír.Jedině s čím nesouhlasím byla okupace opět mlžená SSSR -Ukrajincem Brežněvem.Bylo by to na dlouho a nemám čas polemizovat s někým,kdo si myslí,že jeho názor je ten správný.Nikdy jsem nebyl hujer,protože bohužel znám rub i líc.
  • http://orgo-net.blogspot.cz/2015/03/co-se-taji-plzen-1945-americane-v-akci.html
  • vanhorne
    "kteří odmítli americkou armádu požádat o pomoc"
    V Prazskem povstani uz zasahla ruka Stalina ktery se po podepsani Jaltske dohody stal panem nad Vychodni Europe.Pak si vymohl jeste jeden ustupek,ze Spojenci nesmi vstoupit na uzemi CSR.Gen.Patton ktery se snazil Stalina zastavit protoze videl jake je to zvire,vice nemohl udelat.Politicke kuplirky se ho zacaly bat,proto se ho atentatem "automobilovou nehodou" zbavily.(B.O'Reilly&M.Dugard-Killing Patton[The strange death of World War II's most audacious general]).
  • Tu historii jsi si upravil k obrazu k svému. O demarkační čáře se dohodli spojenci dávno před pražským povstáním. Takže Peten nemohl nic dělat i kdyby chtěl. Tak tu nežvaň nesmysly. A o ČSR se nejvíce zasloužil Masaryk a spol ve spolupraci s Francii a Anglii. I když USA na tom maji také svoji zásluhu.Rozhodně ale nelze tvrdit,že to býl plán USA. Ten byl Masaryka a jeho spojencu ve Francii.
  • apríl!
  • v převelikých houfech zakuklení rusáci.Jenže kluci je nová doba.V USA by se s váma Obama mazlil.Tady máme s rusákem svoje zkušenosti.Toho je třeba kopat kopat až nejlépe vykopat mimo Evropu.Ale dá to fušku.Věřím že se podaří.
  • Reakce na celé vlákno: takhle si představuji tak nějak demokracii-prezentace svého názoru. Jenom urážení mi nepasuje. Buď mám argument - napíši, nemám argument - mlčím, pokud vidím příspěvek , který nechápu - nereaguji.
  • To jedině, že bychom se vrátili pod vliv Rusáka. Už jste zapomněl? Tam vám za jiný názor nikdo nenadával, tam jste býval potrestán.
    Lidé mají moc krátkou paměť ;-(
  • V roce 1918 Československo vzniklo díky plánu USA na přeměnu Rakouska-Uherska. To, že za svůj stát vděčíme Američanům, věděl po roce 1918 každý český vlastenec a podle toho k Spojeným státům přistupoval.

    Jsme navíc jediná země střední Evropy, na jejímž osvobození se za druhé světové války podíleli Američané. Nebýt krátkozrakosti tehdejších vůdců Pražského povstání, kteří odmítli americkou armádu požádat o pomoc, mohli být Američané několik dní před Rudou armádou v Praze. Nemusely by být zbytečně ztraceny tisíce českých životů a osud Československa se mohl vyvíjet jinak, než jak se pak vyvinul.
    Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/ocima-stredoevropana-sobotka-obama-vojaci-fib-/domaci.aspx?c=A140604_092158_domaci_wlk
  • Děkuji autorovi za objektivní článek. V dnešní době je odvaha napsat něco, co směřuje proti oficiálnímu meinstreamu. Takový člověk je ihned propagandou označen za rusofila, bolševika a kolaboranta. Jen totalitní společnost neuznává jiný názor a diskusi. Bohužel k ní opět směřujeme.
  • Běž si tam sám, když je máte na té východní straně. Mě nech být v klidu na západě.
  • Trefně popsaná česko moravská nátura, to mě fakt pobavilo *1*
  • Strnad je také deprivant

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit