Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • lomihnat
    Souhlasím s ministrem, a to ani náhodou nejsem volič jeho strany. Autor článku ministrův názor kritizuje, ale sám vlastně také nic pro řešení nenabízí, zejméne neřeší, kde se na to důchodové letadlo vezmou v budoucnu peníze, Podle mého nelze donekonečna zvedat % odvodů a přitom ty, kteří mají 10 x vyšší příjmy, odbýt ani ne dvojnásobkem důchodu běžného netáhla.
    Už vůbec mimo je fakt příspěvku na bydlení důchodcům v "drahých" bytech velikosti 3+1 nebo víc v centru (např.) Prahy, na který platí daně lidé, dojíždějící tam denně 2 - 4 hodiny za prací.
  • Člověk by si na důchod klidně našetřil, kdyby nebyla inflace, podle ekonomů je to nutné pro růst, nevím čeho.
    Kdyby neplatil tak nehorázné daně, a nemusel živit ten rozežraný politický aparát a kdejaké nemakačenka.
    Navíc každý důchodce uvolní své místo,(ušetří různé dávky) zrovna pro ty mladé, kteří jim ten důchod závidí.
    Asi se jim makat nechce.
    Lepší je být na podpoře, což je také jistý druh důchodu.
    Ať makaj staří a blbí.
  • proč tady brečíte? Našetřit na důchod se dá celkem jednoduše a docela z ničeho. Jen se to musí umět.
    Stručný návod:
    Moje žena, co není moje žena, mi řekla, ať jdu koupit rohlíky. Tak jsem šel a cestou mi došlo, že na ně nemám peníze. Přišel jsem do krámu a tam jsem si půjčil sto korun a koupil jsem si tam ty rohlíky za dvacet korun. Kde jsem vzal těch dvacet korun se mne neptejte, za to může Kalousek, symbol korupce, už v roce 1993. Cestou domů jsem tu vypůjčenou stovku hodil do své prázdné poštovní schránky. Tu jsem pak sám od sebe koupil za deset tisíc. Kde jsem vzal deset tisíc se mne neptejte, do toho Vám nic není, já jen vlastním, nepodnikám. Rohlíky, schránku a tři miliardy jsem kvůli Kalouskovi teď musel napsat na svoji ženu, co není moje žena. Ale pan prezident už podal ústavní stížnost. Moje žena, zatímco jsem byl pro rohlíky, tak získala dotaci na koupi pekárny, dal jsem ji dětem, děti ji daly mně. Za těch 10 tisíc, co jsem koupil vlastní poštovní schránku se stokorunou uvnitř, jsem pak koupil svoje vlastní akcie. Stálo to dvě miliardy, možná tři, já peníze nepočítám. A teď už je to objasněné, za všechno může Kalousek a zavřete toho pekaře, protože mi nedal účtenku na rohlíky a těch sto korun si od něho v roce 2013 půjčil Kalousek.
  • Zrušme důchody, ať penzisté pracují až do smrti nebo živoří......
    A což takhle prosadit:
    Zrušme placené nejvyšší státní úředníky. Ať státní funkce vykonávaj jako čestné (po zvolení) a jinak ať pracují v normálním výrobním a pracovním procesu. To i za totalitních komoušů museli poslanci federálu (stejně jako předsedové městských a obecních úřadů i sportovci), mít trvalý pracovní poměr a na zasedání a schůze sněmovny byli uvolňováni. A světe div se, na chod republiky to nemělo žádný vliv.A onen "nepořádek" ve státním řízení nebyl nijak horší, než ten dnešní. Mnohdy (pokud jde o produkci ČESKÉHO průmyslu) spíše naopak.
    • wasube
      Ono by stačilo jim v referendu zakázat to neustálé bohaté zvyšování platů. To se nedělá, křičet, že nejsou peníze pro národ a sobě sypat bohatě do peněženky. Hajzlové.
  • Pan ministr Pilný by měl za ty ostré nehumánní výroky okamžitě odstoupit. Nemůže si dovolit vypouštět z úst , co mu přijde na jazyk. .....Lidé plaťte důchodové pojištění a my vám nic na stáří nedáme - to je okradení starých lidí a obohacení státu. Takového hulváckého necitlivého ministra kdo chce? Jak máme jistotu, že něco podobného neprovede jinde? Pane Zemane odvolejte ho, nemá na tom místě, co dělat a být placen z peněz daňových poplatníků. Ať jde ke kravám a může jim sdělovat nesmysly.
    • wasube
      Je to především urážka starých lidí. A urážka dnešních pracujících. Pracujte, my vám za to na stará kolena nakašleme a pošleme vás pod most. Hajzl zrovna jako ti ostatní. Nevolte takovou stranu, je to také hnus jako ty ostatní.
      • wasube
        Peníze lidem berou, nic jim dávat nechtějí. A ještě ve své neskonalé blbosti se domnívají, že tupé české ženy jim budou rodit další blbé otroky. Do háje s nimi. Stranu ANO bych nevolila ani v pomatenosti. Hajzlové.
        • wasube
          Do čela Prahy ANO strčilo Slovenku, takže jsme se zastavili na několik let a kdyby tato strana zvítězila, tak nám vládnou slováci i premiér by byl Slovák, to si pište. My si neumíme vládnout, to nám musí vládnout cizinci ?
          Vládneme my snad slovenským financím nebo Bratislavě ??
    • Ovšem sami neodstoupí. A pokud bude občan - volič stále stejně hloupý a naivní, tak to brzy pozná na vlastní kůži.
  • Jestli že nedostanu žádný důchod tak nemusím platit ani OSSZ. Kdo bude živit tu armádu úředníků na OSSZ. Pan ministr by si měl stoupnout před zrcadlo a dát si pár facek. Raději víc párů.
    • wasube
      Měl by jít konečně do důchodu. Jestli těmi žvásty, jak mají důchodci pracovat do 80 let má na mysli sebe, tak je to hnus, že v politice máme dědky, co jim už stáří leze na mozek, at jde raději sekat tu trávu, blb.
      • von sekat neumí asociál,přestože inteligentní ale blb
  • Přestaňte živit dlouhodobě nezaměstnané(socky),rozpusťte byrokratický aparát a máme na důchod už od padesáti.
  • Klidně si budeme šetřit na důchod, ale ať nám ta nenažraná vrchnost vrátí to, co nalila do
    privatizace bank, rozkradené a zrušené prosperující průmyslové podniky, vlezné do EU,
    rozktadený státní zlatý poklad a spropitné pro církve, zdevastovaná energetika pod záštitou německých E.ON, a poplatek za vodu , kterou platíme francouzům.
    Ono by se toho dalo popsat ještě hodně. To nám to zvonění klíči a vstup ukřivděných disidentů na politickou scénu přišlo pěkně draho. Ještě nenarozené generace nás budou
    proklínat, co jsme to s tou naší republikou provedli.
    Ono se to panu Kalouskovi, Nečasovi, Bělobrádkovi, Sobotkovi a dalším, kteří jsou z našich daní už za "vodou" pěkně žvaní. Ulili si finance na zahraniční účty a pokud by se to zde "podělalo", odstěhují se třeba na Floridu. Pod hlavičkou dobrého hospodáře nám naše slavná ČNB znehodnocuje korunu a nahrává zahraničním spekulantům.
    To se panečku máme! *16* *16*
    • Tento čistý jako křišťál premiér - lidé čtěte............................................................................ Fwd: Skandál premiéra...v Itálii má z prodeje OKD 3 hotely
      Za prodej OKD prý přistály na jeho kontě desítky melounů, za podíl z rozprodaných bytů OKD si prý Slávek pořídil v Itálii 3 hotely. Není to skvělý předseda vlády???
      Prosím, čtěte a přeposílejte všem normálním a poctivým lidem. Teď už jde opravdu o hodně.
      V přímém přenosu vidíme, čeho jsou politici schopni, když jim jde o koryta. To, co sedí
      v Poslanecké sněmovně a Senátu ČR je bezcharakterní spodina - žumpa, až na ty, kteří jsou bezprecedentním způsobem špiněni. A to za pomoci sdělovacích prostředků, na které
      musíme ze zákona přispívat !!! Máme však mail a zdravý rozum. Podle mého je jediná cesta, jak skoncovat se zlodějskými a prolhanými partajemi ČSSD, ODS a TOP09. Nedáme jim ve volbách ani hlas - dokud to ještě jde. Tihle už naprosto zešíleli. Chtějí nás za jakoukoliv cenu zbavit námi zvoleného prezidenta a zároveň ministra financí, který jim začal škrtit ty jejich penězovody......A jako novinku nám zřejmě pražská kavárna připravuje "Majdan" - viz demonstrace proti Zemanovi a Babišovi. Tady už některým politikům nejde o koryta, nýbrž mají strach, že si na ně konečně došlápne ruka zákona. Proto ty zběsilé akce, které mají odvádět pozornost od jejich zločinů. Oni dobře ví, že pokud ve volbách přijdou o moc, JE S NIMI ÁMEN !
      Prosím, probuďme se a dejme ve volbách STOPku ČSSD, ODS a TOP09 !!!
      • Nějak z toho seznamu stopek vypadlo ANO. Tak jej doplňiji.
        • Tento doplněk je v kanceláří agrofertu zakazán. *1*
  • Jeden ekonom (už si nepamatuji jeho jméno) to předpověděl už těsně po roce 89. V 90 letech se ve velkém rozkrádal státní majetek. Po roce 2000 už nebylo co krást a tak se nenažraná vrchnost vrhla na okrádání lidí (vyšší daně a zdanění každé hlouposti, DPH, suprhrubá mzda, exekutorská mafie apod). Poslední možností pro nenažranou vrchnost, kde lze přijít na opravdu velké peníze je okrást důchodce, buď skrz privatizace anebo úplným zrušením důchodů a počítám, že v příštích letech se vrchnost upne na vymýšlení kliček, jak důchodcům jejich penze sebrat.
  • klima5.5
    Pan ministr by se měl dle svého přesvědčení zařadit k extrémistické straně a nikoliv patřit do vládního hnutí. Jeho názor na důchodce je stejně nebezpečný jako někdejší názor komunistů "každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb". Dovolí si říct více než Drábek s Kalouskem, ovšem ti seděli ve vládě během hospodářské krize! Dovolí si víc než Mládek ve své řeči o podnikatelích! Skoro to zní jako že důchodce je parazit! On rezignoval na udržení systému, přitom má v popisu práce ho vylepšovat. On ví, jak to dopadne a na reformy nevěří! Nevěří ani na spravedlnost, jak jsou lidé za práci odměňováni, ani na solidaritu, když má spočítáno, kdy se mu vrátí obnos, který do systému dal. Patrně je přesvědčen, že odměnu za svou práci si minimálně v současné míře zaslouží. Přitom je to jenom člen "stáda" z parlamentu, kde se prací nikdo nepředře!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit