Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dragon Age II bude oproti svému předchůdci o 20hodin kratší a 2,5x více filmovější - to bude sranec na entou..
    • A to si vyvestil kde ty chytraku? Zahral si aspon demo nebo jen kafras? Holt reklamni kampan zafungovala ... o DA2 se zajimaj vanze uz uplne vsichni *10*
      • Vyvestil jsem to tady: http://gamrfeed.vgchartz.com/story/84352/gdc-2011-dragon-age-ii-signifficantly-shorter-and-more-cinematic/

        A demo jsem zahral cel , celkem sranec to byl ;)

        Problem Jerry? ;D
        • Snížení počtu slov je logicky dáno dialogovým systémem.Herní doba je individualní.Někomu dohraní DAO mohlo zabrat těch 60h a někomu 30h.
          Jinak to, že je resp. bude hra kratší bylo celkem jasné vzhledem k tomu, že DAO vyšlo před 15ti měsíci.A je to škoda.Tyhle rozhodnutí firmám spíše škodí než pomáhají.
  • Stotoznuju se ze vsemi komenty dnes se sazi na minimum napadu -pasta pro oci a kratka herni doba dnes hraje u vetsiny prim (nastesti existuji stale vyborne firmy ktere delaji svym zanrum cest) snad to s RPG a strategiemi nedopadne jako s adventurami a plosinovkami-dnes jich vychazi male mnozstvi a kdyz uz vyjdou nemaji "jiskru" vyvoj jde dopredu ale ja osobne stale verim ze sice nekvalitnich a predrazenych her komerncnich firem bude stale vic ale kdyz se podivate na letostni rok tak je to sama pecka prikl. Batman arkham city Shogun Total war Duke Nukem Deus ex 3 TES Skyrim Zaklinac 2 Rage nebo Diablo 3 plus pred casem vysly hry jako Machinarium World of goo nebo Supermeat boy ....hry pro rodinu jsou bezva vec nicmene soft nabidka je pomerne nizka a i kdyz konzolim zavidim nektere kousyk (God of War Forza Motorsport) tak Pc bude stale diktovat tempo jako prvni
  • jeste ke clanku zrusenim lokalizace se urcite zvysi pocet novych hracu :D:P
  • tak nevim dal jsem si demo ... pekna akce
    ale jediny co mi prislo neprehledny byli novy menicka...

    evidentne nova RPG speji ke konzolovitosti zjednodusene vse co slo viz Mass efect2
    mac pocit ze zacina jit jen o dalsi akcni film z velmi ujednodusenymi dialogi...

    abych pravdu rekl nastaveny smer absolutnicho zjednosuseni se mi moc nelibi
    *9*
    • "..speji ke konzolovitosti.."
      Doporučuji si zahrát King's Field z prvního PlayStationu. Mnohem těžší, rozsáhlejší než dnešní exkluzivní RPG na PC. To jen pro příklad. Na první PS je řada těžších her než jsou dnes na kterékoli platformě.

      Zjednodušóvání se děje hlavně v poslední době. Dnes nedělá hru pět lidí. Hudbu, kterou kdysi udělal jeden člověk dnes nahrává celý orchestr. To se musí nějak zaplatit (proto to cílení na širší publikum). Těžko dnes někdo udělá hru za několik "melounů" , která bude cílená pro málou skupinu.

      Jednoduše - hry jak na PC, tak na PS a Xbox jsou mnohem dražší a tak je logické, že se snaží zaujmout více hráčů. To nemá nic společného s platformou, jak ukazuje můj příklad na začátku.
  • Amylee.Anderson
    Heh když já u novejch her nadávam, že ty dnešní hry jsou stejnak na prd, tak mam hrozně míusů, když jsme tady tak jste tu všichni takoví.
    • smejki
      to jistě bude židobolševické spiknutí
      • Georgija Konstantinoviča Žukova na vás!
    • Zayl
      Jde o to jak nadáváš. Každý kdo hraje nějaký ten rok musí vidět, že vývoji her došel dech a doufají v renesanci odvětví. Je to neodvratné- ovšem stane se to až ve chvíli, kdy se hry stanou skutečným mainstreamem, což vytvoří trh jak pro hry stupidní tak sofistikované. Stupidních bude pořád víc, ale přeci jen bude co hrát.
  • Mně hlavně často připadá, že se ty hry v určitých aspektech vůbec nikam dál nepohnuly za posledních cca 10+ let. Ano, postavy mají realističtější pohyb, textury jsou detailnější a hra obsahuje více polygonů. Ovšem velká část těch přidaných polygonů je pouze pastvou pro oči a nepřidává krom tohoto do hry nic. Ve výsledku, když se pak člověk podívá na scénu, tak to je v podstatě pouze moje postava a případně postava soupeřů, k tomu v některých dalších scénách možná nějaký další objekt, který tam ovšem byl už 10 let zpátky.
    • KIMCID
      jsem klidnně pro remake 15 let starejch her do nového hávu
    • Co se týče AI, tak tam jsem nezaznamenal žádný výrazný posun vpřed, někdy i spíše naopak. "Žíjící svět" u RPG vypadá tak, že postava celý den čeká na jednom místě, až k němu člověk přijde, prohodí s ním 5 příšerně napsaných dialogů, ta se pak večer přesune na nějaké jiné místo a tím je postava vyčerpaná. *7* Tohle není staré jen 10 let, tohle nebyl problém vytvořit nikdy. Nanejvýš co se změnilo je taktika boje, kde ti do mixu přidají neuvěřitelných 5 skriptů a 1 spešl složitý algoritmus pro kooperaci postav (který možná někdy funguje celkem slušně). Nějaká alespoň základní autonomie postav pořád neexistuje (a to už jsem viděl i složitější úroveň autonomie a nepředvídatelnosti v několika dekádách starých projektech, jako game of life).
      • Vůbec život v RPG vypadá celkově úplně nah***o. Města vypadají jako sotva přežívající osady o maximálně 40 postavách (super velkoměsto), z čehož 30 z nich jsou postavy, které nic nedělají a mají v (lepším případě) naskriptovanou jednu cestu kolem domu a tím končí. V GTA můžou bez problému vytvořit město 150x bohatší než v RPG. Na spoustu věcí už používají i tak generátory.

        Nevím, jestli je to tím, že v té branži prostě dělají tak nějak průměrní lidé, kteří neumí inovovat a pohlížet na věci z jiné perspektivy, nebo proč. Ale když už někdo nacpe do hry v přepočtu půl miliardy až miliardu korun, tak už snad může spolupracovat s nějakou univerzitou, která jim třeba s AI a jinými problémy pomůže. Univerzity složitě hledají granty a dokážou velké věci se setinami těchto částek.
        • ok RPG dneska su take ake su, ako vidim predomnou je vec, ktora my neda pokoja od dohrania Assassins Creed 2, PRECO preboha tvorcovia RPG, sa nepozru, tam ako vyzera ludnate mesto, podla mna, tam to fakt vyzeralo ako keby to vrelo zivotom, vsade nejaky ludia, ze sa uz skoro nevies pohybovat, musis kus cakat ci sa poprestrkovat cez nich, ano su tam aj stalice ako obchodnici ci lekary, ale to ani by podla mna nevadilo ziadnemu RPG fanuskovy, keby tychto dotycnych panov ci dam musel hladat po celom meste pretoze by zaliezli furt niekam, to by nebolo ono. Dalsi priklad a uz konecne je to aj ako take RPG, ked chcete zivot na uliciach, ja si myslim, ze taky by som povedal slusny pokus predviedly v Two Worlds 2, tiez tie mesta nevyzerali velmi vyludnene a pohybovalo sa to slusne, skratka ja si skor myslim, ze co tu treba, tak treba iba CHCIET nieco spravit, a potom RPG moze byt fakt zijuci svet (samozrejme AC2 nie je ako take RPG, sice ma par prvkov, tym myslim lepsia vyzbroj, ale okrem toho sa jedna o nieco ine, len som to chcel ujasnit, nez niekto napise ze AC nie je RPG, viem ze nie je)
  • Tak by mě tak zajímalo jestli tady většina lidí vůbec chápe co to je hack n slash..a kde ste prosimvás viděli v dragon age hack n slash??? já ho tam teda nikde neviděl ať sem koukal sebevíc..jo boje sou svižnější ale furt se dá taktizovat, a rychlost soubojů z toho rozhodně hack n slash neudělá...to byste mohli říct že jednička bylo pomalý hack n slash..nebo že bg bylo hack n slash...já sem se děsil spíš u prvního dragon age protože starý rpg jako baldurs gate a icewind dale série sem miloval a musim říct že dragon age 1 mě velmi mile překvapilo a myslím že to tak bude i u 2 :) prostě komentáře hack n slash mi přídou úplně mimo mísu a chci vidět ty lidi co řikaj že je to snadný jak to daj na nightmare bez toho aby ani jednou chcípli...no to je tak nějak ten můj názor a sem rád že se držej starýho systému jen ho trošku urychlili což rozhodně jako problém nevidím pauzovat můžete vždy ;)
    • Nejvetsi for je v tom, ze ani tak imaginarni pocatecni cast dema nebyla nejak extra hack'n'slash a to tak mela vypadat
    • miker17
      přesně....ale vysvětli to těm Expertům
      • ja ti to klidne vysvetlim.. racil sis vsimnout, ze fighter pri kliknuti na nepritele, i kdyz je asi 10m daleko, se zcistajasna behem milisekundy primo teleportuje k nepriteli, aby do nej mohl zacit busit? docela ulet ne? ja jsem si tu vzdelnost musel zatim dycky poctive odchodit ci vysprintovat, maximalne jako jedi-knight v sw:kotor za pomoci sily jsem provedl skok. ale v tomhle svete to nema temer zadne opodstatneni, maximalne u maga, protoze takhle by se mohla ta banda teleportovat primo z lotheringu do kirkwallu aniz by tam fnukali jestli jit na sever nebo na jih.. a pamatujes tu scenu jak nekdo z te bandy musel utratit manzela te eveliny nebo jak se jmenovala ta baba s mecem a stitem co potkali na ceste? vsiml sis prubehu te animace? dejme tomu, ze tu dyku opravdu mel ve vyzbroji. poda ji svemu utratiteli a utratitel ji bez nejmensich vycitek protlaci skrz zbroj manzelovi do srdce. skrz tezkou zbroj, chapes? zijeme v dobe, kdy se klade duraz na presnost zobrazeni v oblasti graficke s durazem na prehaneni svetelnych efektu, ale zeby nezvladli verne zobrazit animaci? nebo ze by si bojovnik nebyl schopny dojit par kroku pro darkspawna? vse je tak zjednodusene, az to odrazuje od nejakeho pocitu smysluplnosti, vse je zredukovane jen na ty bitky, ve kterych ale mas co delat, aby ses vubec zorientoval. splneni questu je timpadem jakysi podradny a samozrejmy ukol, nad kterym ale neni treba nijak zvlast premyslet.
  • miker17
    Kdyby Bioware nechala DA:O systém a udělala jenom nový přiběh tak by většina lidí tady zase nadávala na že se Bioware veze na slávě DA:O nebo udělejte něco nového a další žblechty.... na bioForu byl topic s vice jak 5000strankami aby udělali souboje po vzoru zaklínače(nebo něco podobného)...bioware věděla že tavíto systém souboju by byl pro hru nevyhovující tak alespon udělala nové animace a ted zas všecí nadávají....
    když si tady čtu přízpěvky typy: To není RPG Fňuk Fňuk nebo Ja sem RPG fanda seru jim na ten Hack n Slash
    a v druhem řádku říkají že Zaklínač 2, Two World 2, Skyrim je cRPG tak se mi chce brečet
    se ani nedivím že se hry zjednodušují protože takovéto hovadiny jsem vživotě nečetl
    • Šašky jako ty mám ze všech nejraději...
      • miker17
        dik *5*
  • Kdo si chce zahrát pravé nefalšované RPG, nechť se vráti o 11 let zpátky. Novodobé hackandslash paskvily nemají s RPG už skoro nic společného. Zvláštní, že na více než 10 let staré hry se od té doby žádné jiné rpg nedotáhlo. Kde jsou ty doby planescape torment, baldurs gate, fallout? :-(
    • Mopped
      Ale i ty tři tebou jmenované skvělé rpg, stojí ve stínu jednoho jediného nejlepšího rpg všech dob.
      A teď hádejte kterého.
      Kdo to uhádne, tak ten se může zúčastnit orgií v krčském lesíku, za doprovodu Dr. Úhera a samotného velkého Mamouliana.
      Tak přidám menší nápovědu. Hra dostala ve Score maximální možné hodnocení 10/10.
      • To uz je otazka osobniho vkusu... Planescape - Fallout - Baldury to je pro me osobne nenarusitelny zebricek...
      • tož já bych řekl, že to byl ten Albion, no ni?
        • Mopped
          Trefa.
      • Dungeon Master
        • Mopped
          Hmm nabízí se to, ale taky ne.
          • A mas na mysli fantasy rpg nebo sci-fi? Jiz zminovany Deus Ex byl dost dobrej. Starejch dobrejch fantasy rpg bylo fakt hodne. Might & Magic, Lands of Lore, Ishar, Realms of Arkania, Eye of the Beholder, Ultima (Underworld), atd. Pak tu byla spousta rpg adventur jako Deathgate a Shannara. Nebo mas snad na mysli dalsi Elder Scrolls?
            • Mopped
              Tak je to ten Albion, což je fantasy a sci-fi rpg dohromady. No a to cos napsal, to jsou herní rpg skvosty, které strčí jakoukoliv dnešní hru, včetně DA, do kapsy.
      • miker17
        Wizardy?
        • Mopped
          Tak tohle hardcore rpg to taky není, ikdyž by klidně mohlo.
      • Avatar mi septa Betrayal at Krondor ;)
        • Mopped
          Ne ne.
    • smejki
      - fallout se vrátil v podobě New Vegas
      - Planescape Torment je filosoficky hutná übernerdovina, kde spíš můžeme mluvit o štěstí, že vyšla taková hra ve velké produkci. To se, čuju, už opakovat nebude. Stejně jako Arcanum.
      - Princip Baldurs Gate (2) pak dostáváš převařován v každém dalším díle od Bioware. S každou další iterací v čím dál tím domrdanější podobě

      a mj, mám dojem, že hacknslacháren vychází míň, než kvalitních RPG (byť onoho moderního střihu)
      • DObrych diablovek vyslo sotva pet, a to pocitam oba dily Diabla zvlast...
    • /facepalm
    • miker17
      no comment
  • Upřímně, vážně, jak už tady někdo píše, třeba Mass Effect 2 mě napoprvé neuvěřitelně zklamal. Taky proto, že jsem jej v půlce na cca. 2 měsíce přerušil z důvodu nedostatku času. A ano, musel jsem začít hrát odznovu. To samé s Dragon Age - začal jsem hrát Awakening, ale nepamatuju si nic z Origins, a tak jej hraju od začátku, protože jsem se absotluně nechytal...tento článek mi docela mluví ze srdce. Připadá mi, že většina lidí chodící sem, jsou prostě děti a tak po škole hrát mohou, pokud chtějí, více hodin denně...já to tak s prací nemám. A většinou, když chci hrát trošku delší dobu, tak musím práci jednoduše flákat. Proto na jednu stranu naprosto souhlasím s tím, co je zde napsáno - na druhou stranu, strašně se mi líbí RPG typu Dragon Age, Kotor apod., resp. ty, které mají hrací dobu cca. 50+ hodin - mohu se k nim vracet tak často....Krácením bych tento problém tedy rozhodně neřešil. Jak jej vyřešit, ale nemám tušení...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit