Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mopped
    Nehádejte se. Běžte všichni na GOG.com. Kupte si Realms of Arcania 2 a zahrajte si pořádné rpg.
    Na hru jde hodit čeština, takže si to může zahrát každý.(pozor je amatérská, takže bude asi stát za hovno, ten člověk co ji dělal, není totiž zdejší diskutér)
    Vlastně proč to sem dávám. Vždyť podle toho co tu někteří píšou, už to musí mít dohrané aspoň desetkrát. Tak se omlouvám.
    • miker17
      těm lidem tady nejde o RPG tady jde jim o to tady mlet hovadiny a spamovat a dohadovat se o grafice a jak je ta hra lepší než ta druhá a lhát o tom že byly v nějaké redakci časopisu
  • smejki
    RPGs are just not dumb enough yet
    • ale ako vidis niekdajsi pani v oboru sa usilovne snazia aby boli
    • Psychotic
      Sorry, že jdu trochu off-topic, ale myslím, že New Vegas bylo na Brahmíně přijato docela dobře, ne?
      • smejki
        ještě dodám, že vzhledem k finančnímu úspěchu FNV (za marketing ze strany Bethesdy budiž velký dík) se veškerá filosofie "musíme dělat hry pro kretény" ukazuje jako levá
        • Psychotic
          Právě propletenost questů a postav je perfektně zvládnutá. Nedávno jsem to dobrál a nevím o ničem, co by nebylo oproti Falloutu 3 o třídu (nebo tři) lepší. Tedy kromě technické stránky, přesně, jak říkáš. Lagy, zamrzání, bugy v questech... F:NV je jediná hra, co mi na PS3 kdy padla na "plochu". Ale jinak není opravdu co vytknout.

          Á, teď si na jednu věc vzpomínám: neviditelné zdi. Všude. Člověk se vysouká na nějaký pahorek a už už se chystá napadnout někoho ze zálohy a... na úplné rovince se zasekne o... o nic.
      • smejki
        bylo, já sám mu dal 9/10 a to jen kvůli technickým věcem. Však taky Obsidian jde dost proti trendům. A jejich síla tkví v tom, že svět navrhují skutečně komplexně (z čehož plyne ona pověstná zabugovanost). Nenavrhnou jednu lajnu a k ní padesát generických kvestíků jako to dělá Bethesda a Bioware. Navrhnou několik stromků, jejichž větve se prolétají, to je věc v dnešní velké RPG produkci nevídaná. Jde tak prakticky o síť questů a příběhů, kde si můžeš skutečně vybrat vlastní cestu a stvořit si v intencích navrženého světa vlastní příběh, což přesně to, o čem RPG má být (z definice). RPG není o lootu, ani o statistikách, ani o mechanice bojů. Je o projekci vlastní osobnosti do fiktivního světa, kde tvoříš vlastní příběh. A tohle dělá Obsidian ze všech nejlépe. A přesně téhle filosofie se FNV drží a přesně naní designérsky stojí. A právě proto bylo FNV přijato RPGčkaři (nejen na brahmíně, ale i na NMA, ba i na dalších RPG positivních nefalloutích webech) velmi kladně.
        • F:NV mám konečně rozehrán a musím souhlasit. Opravdu velmi dospělý svět se spoustou morálně nejednoznačných otázek. Tohle dílo budou jednou mladší hráči bezpochyby považovat za klenot.

          Co se Bioware týče, mám z nich dojem, že se tento svůj dosavadní koncept snaží mermomocí prosadit a obhájit. Sází na epičnost, na neustálé zvraty, na filmový zážitek. Jsou-li toto jejich primární cíle, a já věřím, že jsou, pak je nelze s hrami od Obsidiánů příliš konfrontovat. Tenhle "Mass Effect/DA feeling" např. z nového Falloutu nikdy mít nebudeš. Vydali se prostě jinou cestu a já si nemyslím, že nutně horší. Podle mého názoru tedy nelze nejnovější hry obou studií srovnávat, alespoň ne v jejich primární podobě. Srovnávat lze, jak už jsem tu někde psal, pouze v "detailech" a v nich Obsidiani zatím jasně vedou. Pokud se však Bioware podaří své hry prohloubit, rozvinout a v některých aspektech nechat trochu dospět, vznikne nová odrůda starších žánrovek.
  • Nej RPG které jsem v poslední době hrál bylo Two Worlds 2.... kam se na to hrabe nějaký zjednodušenný DA 2..
    • miker17
      chápeš co jsi tady vůbec napsal a jakeho vola jsi ze sebe udělal *1*
    • nevím ale dva světy jsem skoro dohrál(draka jsem po celém odpoledni vzdal) a rozhodně mi nepřišlo jako extra náročné mega taktické a neklikací RPG, hezké bylo ale to je tak vše..zatím si s DA2 držím odstup uvidíme jak nakonec dopadne celá hra..nebudu soudit podle kousku kde není možnost si nastavit skoro vůbec nic a člověk nikam ani pořádně nedošel..
  • Doba temna pro počítačové hry se blíží *5* Hry se zjednodušují. Proč? Aby si je koupilo víc lidí. Kterých lidí? Ti co vlastní konzole *11* *11* *11*
    • Né, to je proto aby sije koupilo co nejvíc dětí :), pač když dítě dneska řekne že něco chce tak muto rodiče z 50% koupí aby měli klid :), vem si G4 Arcania to by zvládlo i 8 leté dítě s prstem v nose :) to samé i u DA2 - souboje lehké - žádná taktika netřeba a už i dialogy číst nemusí stačí když se bude orientovat podle obrázků :), zlatý Drakensang, DAO, zaklínač, G1/G2, Neverwinter night 2, Baldurs Gate
      • Psychotic
        Ono je to spíš naopak - děti chtějí objevovat, učit se a zlepšovat duševní vlastnosti, dospělí se chtějí bavit a ulevit stresu. I nejmenší děti hrají hry, takže trh se může z demografického hlediska věku rozšiřovat jen tím druhým směrem - proto jsou hry jednodušší na pochopení i ovládání a hardcore hráče od casual hráče rozlišuje jen to, zda-li hraje na easy (dnes často pojmenováno právě "casual") či hard a nějaká ta znalost herní scény dnešní i té z minulosti.

        Tento vývoj jsem sledoval na sobě i svých přátelích a je to v podstatě přirozený běh věci.
        • smejki
          psychoticu, ty máš pravdu, kluku
  • Proslýchá se, že v DAO 3 bude tlačítko "Autoplay". Hra se bude hrát sama, bude plno filmových předělů a hráč se tak vlastně stane divákem. Mně to nevadí, já mám filmy rád *3*
    • *6*
  • Jojo, hra vyjde ted v breznu a sada placenych dlc uz je na hrace a jejich penezenky pripravena :D Marektingem vytvoreny hype jede na plne kule. Podmazane casaky a weby tomu namasti devitky, desitky, lidi to zkoupi. EA shrabne balik a vsichni budou happy. Za dva vikendy dalsi prumerna hra dohrana a muzem cekat na Skyrim (aspon ti co to mysli s RPG porad vazne, vyznavaci klikfestu dostanou D3).
    • Mně se třeba DA:O líbila hodně a dvojkou rozhodně nepohrdnu a koupím si ji. Ale za DLC rozhodně nemíním distributorům cpát kapsy a proto se přikloním k temné straně. *3*
    • miker17
      Skyrim=Oblivion na 2
      banální zápletka dokončená za 5h stále se opakující SQ. typu najdi dones zabij
      tupá AI neschopná ničeho + pěkná grafika= Skyrim bude nejlepší HRA NA světě kam se na to hrabe bioware ktera děla jenom podřadná RPG typu Baldurs Gate, Kotor, Jade Empire
      • Promiň ale meleš nesmysly, se sidequestama z Oblivionu se může srovnávat možná tak Fallout New Vegas, jinak snad nikde nebyly propracovanější a tak nápaditý... Hlavní linie byla slabší, ale práve SQ můžou za to, že je ta hra tak oblíbená... A u těch her od Bioware ti tam chybí minulej čas- dělala, DA2 je až nechutně komerční...
  • V Německu jsem v redakci viděl review verzi DA2 a dojmy jsou tyto: boje jednoduché a jeden za druhým stejný. Vždy naběhne tlupa deathspawnů a než se rozkoukáte, tak je kumpáni vymlátí za vás. Časemse zlepšíte a je to jako Jade Empire - bum, bum. Ty bandy jsou jedna jako druhá, žádná taktika není třeba. Na vyšší obtížnost se to chová úplně stejně, jen počet nepřátel, které zabije vaše parta je vyšší, protože jsou rychlejší než vy. Příběh je dobrý a dobře podaný. V češtině to ale nebude, takže kdo neumí jazyky, tak smůla. Jinak je filmový s pěknými dialogy. Můžete si také naimportovat události z jedničky - nijak extra se to ale neprojeví, stejně jako některé události se ignorují - je například jedno, jestli v DA:O zabijete Flemeth nebo ne - v DA2 bude - a mimochodem vypadá úplně jinak než v jedničce, a je tam, protože "je strašně hustá a má 1000ce životů a podobné oslí můstky). Grafika je oproti Zaklínači nebo TES na pohled slabší. Svět je dost prázdný - oproti jedničce je mnohem řidší - jako by šlo jen o datadisk, který se někdo rozhodl prodávat jako dvojku - nebo to budou chtít zaplnit DLCcky - v obou případech je to na hráče docela hnus velebnosti, protože to znamená, že za hodně peněz docela málo muziky a chceš li víc, tak zaplať. Osobně to beru jako krok stranou. Příběh ok, hra ale v podstatě jen dělá jakousi (vcelku ne příliš zábavnou) vatu mezi filmečky. Prostě taková Mafia 2 ve fantasy kulisách - obě hry zdaleka nedosahují kvalit prvních dílů a jsou stejným zklamáním.
    • miker17
      jo a ve studiu bioware si taky byl co Hral si už Mass Effect 3 a Skyrim v Bethesdě *11*
      debilita některých lidí na tomhle fóru je donebe volající a když si hru ty EXPERTE hrál tak určitě víš že má něco jako Save Transfer jako Mass Effect
    • filias
      Z dema jsem měl taky takové Mafia II deja vu. Jinak demo je dost vypovídající. Každých 20 metrů na mě vyskočí hromada mrtvol. Bez nějakého smyslu je pozabíjím. Občas mezi tím nějakej boss. Měl jsem pocit že hraju bezduchou mlátičku. A na to si můžu dát Darksiders, který jsou v tom lepší.
    • To potvrzuje moje dojmy z dema. Škoda.
    • Dík, konečně nějáké zhodnocení bez PR keců, přesně tak na mě dosavadní informace a demo působí.
      Nemám nic proti vývoji RPG, ono mě to běhání v tunelech, vymlácení všeho po cestě a na závěr půl hodinové řezání do bosse, protože má delší čárečku životu, přijde na dnešní dobu už trošku zastaralé, já bych vývoj v tomhle směru přivítal, ale DA2 nic zásadního nemění, jen ten zatuchlý obsah balí do rádoby efektního pozlátka. Osobně doufám, že Skyrim a Zaklínač 2 přijdou s něčím novým a posunou žánr dál...i když v době kdy je za úspěch považováno aspoň udržení propracovanosti a délky předchozího dílu, těžko..*9*
    • Podle všeho bych ani neměl mít potřebu si stahovat demo...
  • Jedinej důvod proč hrát RPG se jmenuje Zaklínač.
    • miker17
      jestli nadávaš na DA2 kvůli akčnejším soubojům tak se ti nebude líbit ani zaklínač protože to ješte akčnejší než DA2 a dialogy jsou očesané na 2 možné výběry jedine co ma zaklínač lepší je grafika jinak ve šem ztráci na DA2
      • doufám že 2 odpovědi budou jen u nějakých míň důležitých rozhovorů : ( ale aspoň snad nebudou nijak rozlišený na "dobré a zlé". To je to co mi ais na dialozích u nových BW her vadí nejvíc. Hráč už pak nemusí vůbec přemýšlet nad tím cio chce vlastně říct a jaký následky jeho slova můžou mít. to už se rovnou můžou výběry odpovědi postavy zjednodušit na
        - kývne hlavou
        - zavrtí hlavou
        - ukáže prostředníček
      • pesir
        Je vůbec v Zaklínačovi 2 přidělování atributů? V jedničce to nebylo. Tady lidi nadávají, že DA2 je zjednodušené, proto koupí Zaklínače, ale Zaklínač je na tom se statistikami hůř. Pohled shora zrušili a není tam taktika. Grafika je sice úžasná, ale už nemá slovanský nádech. Nechápu jak někdo může říct že DA2 je akční, proto si koupí Zaklínače.
    • Core
      Nesouhlasím., ač se nemůžu Witchera 2 dočkat. Ale v minulosti vzniklo X vynikajících RPG, která stojí za zahrání i dnes.
      • Pamatuješ na výborný bojový systém z jedničky? 3 způsoby boje, silný rychlý, skupinový - přepínatelný během bitky atd + znamení + klikání na cíle v rytmu boje + uhýbání - a to vše ovladatelné naprosto luxusně? Tak si projdi trochu zahraniční fóra a zjistíš, že boj ve dvojce někdo hodně, ale hodně "vylepšil", takže je úplně k ničemu. Boj na meč jen vůči jednomu cíli, ostatní se motají okolo a maximálně je odhazuješ aardem, když se rozhodnou do tebe seknout - problém je, že to nejde dost dobře targetovat, takže je to na zlámání prstů, o frustraci nemluvě. Příběh ok, grafika super, až na hlavního hrdinu, co vypadá jako na kluky orientovaný, pro málo cool zjev z Xenosagy nebo FF původně určený a následně vyřazený charakter - který bojuje jako mrzák - což je pro hru, kde hlavní hrdina má s mečem předvádět neuvěřitelné kousky, poněkud tragické ...
        • toto mi nerob:( do cdprojektu som vkladal vsetky svoje nadeje ze oni sa tak nedokurvia jak sa kurvia vsetci naokolo:( musim uznat ze vo videach mi tiez uderlo do oci ze su tie suboje nejake jebnute a ze vobec neprepina medzi stylmi. ale stale som dufal. teraz mam velke pochybnosti a rozmyslam ze zrusim preorder:(
        • Když jsem viděl ukázky z bojů, tak mi to spíše přišlo jako mistrovství světa v kotoulech *3*
          • Hele hoši, proč pořát dokola maj všichni Geralta za buznu? Copak týpek se zjizvenym xichtem, krvavejma zádama, šedivejma vlasama a vedlejšíma účinkama mutace v gulích může bejt gay?
            • smejki
              už jsem narazil na bullshit, že nikdy nikde v knihách nebylo, že by si Geralt vlasy sepnul.. Tak si říkám, jestli v knihách chodil Geralt na záchod. Jestli ne, tak ho lituju, protože když to tam není, tak to nesmí dělat. Šlo by o prznění originálu!
            • Za to asi může ten copánek :)
  • "a neschopnost vývojářů, dát lidem možnost, aby hráli v krátkých intervalech a s delšími odstupy." *8*
    "Třeba může hrát jednou týdne. Problém je, že za ten týden úplně zapomene, co se ve hře dělo."*8*
    "kdyby se tvůrci naučili prezentovat příběh způsobem, který umožní delší přestávky v hraní bez ztráty orientace v příběhu"*8*
    "Nikdy se vám nestalo, že jste museli hru začít hrát znovu, protože jste v polovině zapomněli, oč vlastně šlo?" *8*

    na tyto skutečně závažné problémy existuje vcelku jednoduché řešení - udělat DOBROU hru! Potom nebude mít vývojář ani hráč, co řešit.

    taky se mi už párkrát stalo, že jsem nějakou hru delší čas nehrál a zapomněl o co v ní jde, ale to jenom proto, že byla BLBÁ a neměl jsem už důvod se k ní vracet.
    • Oni jsou ale i lidi, ktery hram holt nevenujou tolik casu. Urcite nemaly procento potencialnich kupcu..
      Jak muzes posuzovat vsechny hrace podle toho, ze zrovna ty vsechno dobry hrajes "jednim dechem"?
      Taky mam kolikrat obdobi kdy kvuli praci nebo jinejm vecem proste NEMUZU. Treba ME2 pro me byl jednou z nejlepsich her, a i tak jsem se jim musel v druhy polovine prokousat po kratkejch soustech, tak jednou, max.dvakrat tydne. Tam to diky tomu "serialovymu" stylu slo celkem bez problemu, ale u celistvyho, slozityho pribehu by to problem byt mohl..

      Snad to ale nebude vypadat tak, ze se bude kazda druha vec opakovat ve vsech dulezitejsich dialozich (jak uz se trochu delo i ME)
      • mě se zase nelíbí ta jejich propaganda, jak najednou nikdo nemá na hraní her čas a proto musí být hry co nejkratší, aby je všichni mohli spokojeně dohrát. Chtěl bych vidět některý "takyhráče" jak hrají třeba klasický RPG od BlackIsle, to by asi bez tužky a notýsku nedohráli.

        Přitom celou touhle propagandou se snaží zakrýt jediné - chceme vydělat, co nejvíc peněz a proto musí být hry, co nejjednodušší a nejkratší, aby je pochopil, dohrál a hlavně koupil i úplný blbec. Na druhou stranu svět je tvořen převážne z blbců, tak se nelze divit, že se jim hry snaží přizpůsobit. Špatné je, že s tím už začínají i v Bioware, když k tomu nemají žádný důvod.
        • něco podobného se mi stalo párkrát s Falloutem 2, už na ot hraní nemívám tolik času jako dřív a když sem se třeba dostal do New Rena a pak se ke hraní třeba 2 měsíce nedostal, tak sem pak měl problém vzpomenout si jakým způsobem sem vlastně řešil questy a koho sem si chtěl naklonic a nakoho hodit bobek :D ...ale považuju to jen čistě za mou chybu a neschopnost a rozhodně bych si nepřál aby byl Fallout (nebo jakákoliv jiná hra) míň komplexní ať už po příběhové stránce nebo herními mechanismy. Kvůli tomu že většina hráčů sou dnes retardi co neudrží pozornost dýl jak 15 minut a nepomatují si co ve hře udělali před pár dny, by určtiě neměly zaniknout propracovaný hry pro lidi, kteří je dokaží ocenit a jsou na dostatečné intelektuální úrovní aby je zvládli vstřebat :(((
        • miker17
          50h je asi malo *10* jestli mě omluvíte jdu hrát Call of Duty a za 2 hodiny jsu zpátky
  • Core
    Ať si každej hraje co je mu libo... ne? Planescape Torment na vás! *12*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit