Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mohl byste mi rict, co na tom vasem videu z pCARS dokazuje, jak je to tisickrat lepsi nez F1 od Codemasters. Ja jsem si vsimnul akora, ze to ma hnusny nerealny zvuk a kolizni system ma taky daleko do reality. Detailnost nastaveni apod. v tom vasem videu jaksi neni k videni. *5*
  • Nevim proc porad radoby hard core hraci resi slovo "simulator". F1 2012 je herni simulator formule 1. Nikdo nikde netvrdi, ze je to primarne pro HC hrace a ze jeho cilem je pretahnout maniaky co hrajou RF LF etc. Kdyz vypnete vsechny pomocniky, tezko to muzete srovnavat s arkadou typu Burn out apod. Arkada to opravdu neni. Jsou jednoduse hraci, kteri nechcou hrat uplnou arkadu, ale nemaji cas ani chut trenovat 50 hodin jednu trat, abych zajel slusny cas, ale chcou neco mezi. A to presne muze splnit F1 2012. Je treba si uvedomit, ze ne kazdy chce to co vy a taky to neznamena, ze kdyz neminim investovat to Rfactoru stovky hodin a chci se jen obcas projet a bavit se u toho, tak jsem lama nebo tak neco. *3*
  • no vidíš na to jsem zapoměl, a teď jsou tu rovnou dva:
    jeden je corrupted save a druhý že hra neukládá pro jistotu vůbec :) a bůh ví co dalšího pod kapotou, je to škoda, jelikož minimálně graficky a prezentací tam potenciál je, ale to už jsem si říkal v roce 2010 - bohužel neustále stejné chyby, dle mého názoru arogantní chief designer a jeho kámarádek :)

    ps.: pár bug videí pro pobavení - můj nejoblíbenější :D
    2010
    http://www.youtube.com/watch?v=B6GhQ6980Fc
    2011
    http://www.youtube.com/watch?v=Hp-QGsFCfF8
    http://www.youtube.com/watch?v=ys7cyERsMBQ
  • Ja už tu tie bugy tiež spominal. Medzi tie najvážnejšie patrí ale na PC verzii tzv. "corrupted save", ked)d je človek v polovici prvej sezóny kariéry (nedjabože ďalej) a naraz zistí že hra prestala sejvovať, nič nepomáha ani záloha save pozícií, ani staré triky z minulých verzií s odpojením hracieho zariadenia. Jednoducho koniec hry, nový profil a kariéra pekne od začiatku aby to zas niekde pri GP Monaka prestalo fungovať. Nehrateľná kariéra a teda nedohrateľná hra.
  • Je možný že tu již takový koment byl, nebudu hodnotit realističnost jízdy to každý může vidět z videí a z označení 3+. Často zmiňované RBR a rfactor je někde jinde (je to něco jako "imitace" simulace, teda aspoň takový z toho mám pocit + chybí přetáčivost asi úprava pro masy, ale s nedotáčivostí CM taky moc u nešiků neuspěli + ti co tu rfactor haní, jestli se nepletu většina týmů v simulátorech používá právě tento soft, sic sofistikovanější verzi..)
    Problém je, že Codemasters to opět vydali zabugovaný jak cip (stejně jako 2010, 2011), tím pádem odpadá možnost hrát to aspoň jako oddechovku. (většina bugů viditelná po pár zahrátí + některé z předchozích ročníků = upřímě je to z jejich strany naprostý výsměch )
    co mě napadá (z hlavy a z fóra):
    1. Dynamické počasí (jsem v garáži, pršelo jak pra*e a přesto mi hra doporučila soft gumy, hodil jsem sám mokrý, ale jaký bylo překvapení, když AI startovala na suchých a já klouzal ze strany na stranu (evidentně nesladěná grafická stránka s fyzikou) (+2010 - mizely kaluže, 2011 - počasí taky občas nesedělo, kostrbatá "drying line" a v podstatě to stejný jako ve 12ce)
    2. Rozhašená AI - to nejdůležitějěí a asi jediný důvod proč hrát tuto hru je singl a i když je to letos lepší, AI sic má dobrý pace, tak stále neumí pořádně předjíždět (nesoulad rychlosti mezi auty když je vidíte a když jsou na druhé straně okruhu nebudu snad ani zmiňovat)
    3. Škálovatelnost výdrže pneumatik na základě délky závodu - pokud jedete závod 100%, je to ok, ale když dáte závod třeba 25%, soft gumy v podstatě vydrží celý závod, tzn. AI pituje skrz nějáký skript, ne na základě ojetí gum, popř. 50% závod se jede jen na jednu zastávku..
    4. neviditelné "zdi" na trati (každý rok), popř. obrácená kamera po užití flashbacku
    5. vypustili FP2,3, popř. možnost dát si jen jednoroční šampionát za reálného jezdce, při brždění se auto opět rovná do správného směru (jako v 10, v 11 to nebylo tak hrozný), hra vás zpomaluje když jste mimo trať (i na betonu samozřejmě)
    atd. atd. kdo navštěvuje ofic. fórum určitě ví.. jako milovník F1 vím tyto věci celkem do podrobna a určitě mě mrzí, spíš než abych tady na ně kydal hnůj..
    + je že je v rámci možností hra módovatelná a možná vyjde i patch co nějáké zásadní bugy odstraní, bohužel je to ta stejná písnička třetí rok po sobě a hru koupit až bude za adekvátní cenu sory
  • no ja zacinal u prvni F1 od accolade nekdy kolem roku 1990 :) Tahle serie si na nic nehraje , proste mam trochu klidu sednu a parim nepotrebuju aby si to hralo na kdo vi co , jak uz tu nekdo psal , rfactor sice super , ale je to simulator auta na ktery je naroubovana formule, ale tohle je komplet baleni hezky sladene...
    Jinak co me nejvice chybi tak je collin mcrae 2 a jeho dlouheeee uzkeee RZty :D
  • Nevím, jestli jste tu recenzi hry psal vy, ale byla určena pro autora recenze.
    (.....Žádná z vámi uvedených her není na rozdíl od F1 2012 simulátor současných
    formulí.... )....a co třeba F 1 (čili F A) ze hry pCARS, to není sim. F1 ? Podívejte se třeba na YouTube na videa z pCARS (např. http://www.youtube.com/watch?v=U5H-9YxCi3A&feature=related ) a pochopíte o čem tu vlastně píši. Jelikož nesedíte v reálném voze, ale ve virtuálním, tak záleží na tom, jakou má virtuální auto odezvu, jak se chová, tzn. jak to auto cítíte na volantu s FF a jaký je pocit z jízdy.
    Je to práce pro lidi co se zabývají fyzikou vozu a následně ji převedou do virtuálního prostředí s čímž se Codees u F1 2012 zrovna moc nemazali. F1 2012 je hra určená pro široké vrstvy lidí , tak od ní nemůžete očekávat real. HC sim. a už vůbec ji nazývat SIMULÁTOREM.
    Ty jsou většinou postavený pro HC hráče a hlavně jsou orientovaný pro online závody a online ligy, např. iRacing, po dokončení třeba pCARS atp.
  • Chlapče, ty jsi fakt nemocný.
    Naučit se jezdit v F1 2012 zvládnu za dvě hodiny. Tím "naučit se" mám na mysli být velmi rychlý. Pravděpodobně rychlejší, než ty (takový výrok si můžu vzhledem ke svým zkušenostem a "nalítaným" hodinám dovolit). Za deset hodin budu rychlejší, než jsou jezdci v reálu, a přestanu se dál zlepšovat, protože narazím na kompromisy ve fyzice. A tím pádem mě to pochopitelně přestane bavit. Kdybych to hrál dál, dokázal bych se ještě zlepšit, ale pouze "gamey" způsobem.
    Naučit se obstojně řídit v rFactoru zabere desítky až stovky hodin čistého času. Pak se člověk může plynule zlepšovat klidně roky. Je, pochopitelné, že mnoho modů je podprůměrných až špatných, ale díky množství z komunity nutně vyleze několik perfektních modů ročně, o tratích nemluvě. A nesmíš být úplná IT lama, protože rFactor je spíše engine, než kompletní hra, proto je třeba laborovat s různými věcmi, díky kterým lze dosáhnout věrnější simulace na širším spektru strojů a pro širší spektrum závodních aut. To, jak jsi popsal údajnou nevhodnost gMotoru 2 pro formulové vozy, z tebe lamu dělá. Protože kdybys o tom věděl alespoň něco, tušil bys, že existují velmi dobré profesionální simulátory na něm postavené. Hádej, proč se kokpitové simulátory formulí nestaví na EGO v2 engine, ale na gMotoru ano. Protože gMotor se na to hodí, a EGO ne. Profesionální simulátory používají reální jezdci, to je relevantní měřítko.

    P.S. Formule 1 z posledních 15 let jsou stejně strašně nudné. Proto už nějakou dobu proháním Mercedes W125 a Auto Union Type C, a stále se učím.
  • DusanMPupak
    Podle jezdců je obrovský rozdíl i mezi F1 a GP2. Formule 1 a závodní auto je jako nebe a dudy. Že je jízdní model závodních aut v rFactoru uznávaný, je klidně možné (koneckonců, když v tomto typu her není moc konkurence), ale pořád z toho nevyplývá, že když se na to naroubuje F1, tak je to blíž realitě než F1 2012.
  • ehm - to je co za blbost.. rFactor robi skupina nadsencov, - packy do toho, ktory len upravia hodnoty auta. Preco auta? lebo rFactor je simulator AUT, nie formul. To ze niekto zmeni prevodove stupne a 1dnotku auto radi do 140tky, a ma ine zrychlenie, a miesto auta vidis formulu je nieco uplne ine ako to co robi Codemasters. F1 2012 je prepojena s realnymi pravidlami, videl si toto v rFactore? Mas tam DRS, KERS? Nie, pretoze ta hra nema s formulami nic spolocne. Len nadsenci co robili auto mody zistili ze ahaaa.. da sa robit aj mod s formulami a bolo na svete...

    A k tomu - ze Vy co jazdite rFactor by ste si v F1 2012 ani nepipli, tak preto to zhadzujete, nie? Btw ze rFactor je realny - jasne :D:D Vsetci ste jazdili v F1 a viete ako sa tam jazdi a viete posudit. Ak je realny tak Codemasters, nie rFactor ktory na formule nikdy robeny nebol. Codemaster je realny ale tak opotrebenim pneu,setrenim paliva a taktizovanim. Ziadna hra nemoze byt realna, lebo nikdy nesedite v F1 a necitite to pretazenie. S nim by ste poniektori mali problem pridat plyn, po takom pretazeni, nieto pisat o realnosti. Hrajete roky staru hru so starou grafikou, a tie packy co sa do toho robia jeden horsi ako druhy, absolutne nehratelne. Nic ine sa neda cakat od hry ktoru som hral v roku 2004 a dnes je rok 2012. rFactor - simulator pre ludi co nemaju na skutocnu Formulu, ktora je vyvijana v spolupraci s timami, a ked si tam zvolim VYKON EQUAL, tak RedBull ide na rovinke v Hockenheim 297 a nie viac, pretoze tak ide v reali. Nie ako prestavit si par cisel v data subore rFactoru a pojdem aj 500.. Ze simulator... Urcite..

    F1 2012 jenajlepsia hra aka kedy bola. Uz len systemom LIVE hier, trestov a podobne. Hraval som rF a boli xkrat hadky - nabural ma, zostrelil ma, sekol ma a nikto nic nedokazal. Toto sa v F1 2012 nestane. Takisto system pneu, kvalifikacia, DRS, KERS, robi z rFactora pouze smiesneho divaka... *15*
  • kotty
    Ono taky dost zalezi na volantu, prece jen je tam najednou uplne jina odezva nez ve skutecnym aute. Rally jezdec, ktery by sedel poprve ve formuli (natoz naopak) by sotva zajel nejaky slusny cas, pravdepodobne by se rychle vysekal, pokud by jel hned na plnej kotel. Samozrejmne nikdo netvrdi, ze RBR, rFactor apod. jsou naprosto verny skutecnymu jizdnimu modelu, ale jsou bliz nez hry od codemasters. Ono ty hry nejsou uznavany pro svuj jizdni model jen tak pro nic za nic. Spousta tech hracu/recenzetu sedela ve skutecnem zavodnim aute (i kdyz nejspise ne ve formuli), takze maji predstavu jak se skutecny zavodni special chova.
  • DusanMPupak
    Kubica je znám svou oblibou videoher. Myslel jsem třeba Grönholma.
  • kotty
    Nejak takhle? - http://www.youtube.com/watch?v=2u_yXDL-PJk&playnext=1&list=PLEAAF2075D1E464CB&feature=results_video
  • Právě o to šlo,ladit setup do morku kostí,bohužel,kdo moc tápal skoro nemohl vyhrát,ikdyž byl sebelepší,ale člověk čekal na chyby soupeře(multiplayer).RH mod byl super a mačkal všechno co šlo z Challange udělat.
  • Dal jsem to na větší,je tam sice vidět,ale nevim jestli jsem už tak nějak zvyklý,kde doopravdy vidim ve zpětným zrdcátku více do dálky,když ke mě někdo přijíždí nebo jenom když tam mám tu indikaci,že mám vůz za čumákem.Asi síla zvyku z jiných závodních her,prostě mě ty zrcátka tady nevoní :) škoda,že ne jenom ty zrcátka.
  • smejki
    "Třeba to RBR zkoušeli hrát profi závodníci a moc slavně to nedopadalo. Sedmileté dítě bez zkušenosti se skutečným vozem je schopné být rychlejší i tam."

    klasický problém modelace systému a zpětných vazeb.
  • DusanMPupak
    (Zatím vidět není.)
  • DusanMPupak
    Asi si nerozumíme. Já netvrdím, že tam není rozdíl. Ale je nemožné na základě toho rozdílu rozhodnout, že takhle je to správně dle reality a takhle ne, když jsem realitu neokusil.

    Že se vám formule v rF ovládá obtížněji, neznamená, že to proto odpovídá realitě.

    Mimochodem, pokud 2007 značí letopočet, tak v té době se formule oproti dnešku dost lišila. (Ještě byla povolena kontrola trakce, povoleno dotankovávání, jezdilo se na pneumatikách s drážkami atd.) Tudíž toto porovnávání vůbec nedává smysl, tedy oboje se musí lišit už z této podstaty.
  • Zajazdite si jedno kolo v Monacu s nejakým F1 modom v rFactore, popríbade s BMW Sauberom 2007, ktorý rF obsahuje, bez všetkých pomocníkov a Monaco v F1 2012 a uvidíte rozdiel.
    Keď nie tak potom neviem...
  • DusanMPupak
    Tu nesmyslnost jsem vztahoval na současnou F1 (ne sezony, kdy ještě byla povolena kontrola trakce).

    Dle telemetrie skutečných vozů mi právě přijde F1 2012 odpovídající. Když vidím v TV, že jezdec danou zatáčku jede na plný pln, jde to i v F1 2012, když naopak ne, v F1 2012 při plném plynu ztrácím nad vozem kontrolu. Odpovídají brzdné body atd.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit