Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jen tak mimochodem ta údajná nesmyslnost typu "plný na výjezdu" byla velmi realistická, pokud šlo o ztvárnění sezony, ve které byla povolená příslušná elektronika. Pokud se podíváte na telemetrii z dané doby, zjistíte, že tak na suchu doopravdy v drtivé většině zatáček jezdili.
    Telemetrie je taky cesta, jak může každý zjistit, jestli je hra dobrou simulací skutečné F1. A některé rF mody jsou velmi blízko, s výjimkou několika málo technických prkotin, které engine z podstaty svého stáří nepodporuje (rF2 budiž řešením). A v F1 2012 je telemetrie maximálně tak sbírka obrázků bez vazby na reálné situace.
  • Wyder
    Svoje hodnocení jsem sepsal do čtenářské recenze na Games: http://games.tiscali.cz/f1-2012-14835/ctenarske-recenze/f1-2012-do-tretice-vseho-dobreho-8419/


    Kritika vítána. Jen však dodávám, že je to můj názor, nikoliv objektivní pravda.

    P.S. Zatím není schválená, tak nevím, jestli se vám zobrazí, ale asi ano./// UŽ JE SCHVÁLENÁ
  • Hrál jsem snad všechny hry Formule 1 s vyjímkou iRacingu a samo F12012.
    Musím říct, že nejvíce se mi líbil jízdní model u RH2005 módu do F1 challenge 99-02.
    Jedná se jen o jízdní model, nastavení a tím pádem honba za co nejlepším časem, jinak všechno ostatní za moc nestálo.
  • DusanMPupak
    Já všechny známé F1 hry hrál (včetně toho F1 modu do rFactoru). A skutečně na základě toho nemohu říct, že se v té či oné hře formule chová jako ve skutečnosti, když jsem ji sám nikdy neřídil. A nějakou zjevnou nesmyslnost v F1 2012 typu celé kolo v Monaku na plný plyn, jak bývalo zvykem v F1 simulátorech devadesátých let, případně menší nesmyslnost typu plný plyn na výjezdech všech zatáček, nepozoruji.

    Naopak třeba zpracování deště (do F1 2010 jsem nic takového ve hře neviděl) a zacházení s pneumatikami, kdy se musí člověk v závodě vyloženě krotit, aby je za pár kol neodepsal (od F1 2011), jsou prvky, kde se ani ten rFactor vůbec nechytá.
  • si stahni rfactor a formule si zajezdi. Tam pochopis.
  • Hodnocení už dávno není o kvalitě hry. Je to jen o tom nahnat lidi do obchodu.
  • DusanMPupak
    Nemáte až moc staženy grafické detaily? V předchozích dílech na nižší detaily nebyly ani vidět ruce na volantu. Mně se tam soupeři objevují ve všech pohledech.
  • DusanMPupak
    Že je fyzika daleko od F1 Challenge může také znamenat, že dnešní vozy F1 jsou dost odlišné od doby před 10 a více lety, nemyslíte? Kdyby byla fyzika podobná, bylo by to špatně, když se auta výrazně změnila.

    Že má rFactor F1 mod lepší fyziku než tato hra jste usoudil na základě čeho?
  • DusanMPupak
    Třeba to RBR zkoušeli hrát profi závodníci a moc slavně to nedopadalo. Sedmileté dítě bez zkušenosti se skutečným vozem je schopné být rychlejší i tam.

    Žádná z vámi uvedených her není na rozdíl od F1 2012 simulátor současných formulí.

    Vy jste řídil monopost F1, že víte, jak by se měl ve hře chovat?
  • Proč Se se autor u svých recenzí nepodepisuje pravým jménem ? :)
  • Vážený recenzente, jestli že můj sedmiletej syn dokáže s G 25 volantem odjet celý závod na nejobtížnější level bez jedinýho zaškobrtnutí s tímto "symulátorem" F1 od Codemasters, tak to asi nemá se simulátorem nic společnýho. Na té Vaší recenzi je vidět, že se simulátory nemáte pražádnou zkušenost ani Vy.
    Co takhle Richard Burns Rally nebo novej projekt pCARS, mohl byste je srovnat s tímhle zmetkem od Codemasters ? Zkoušel jste je?
    .........Když v r. 1999 vyšlo GP 500 od Microprose , tak to tenkrát testovali reální motocykloví jezdci 500cc , např. Garry McCoy nebo Yukio Kagayama. A taky je to na té hře sakra vidět. Nebo Grand Prix Legends či Nascar 2003 od legendárních Papyrus. Těmhle hrám se dalo říkat Simulátor, ale tohle.......???
  • Už jsem si myslel,že jsem sám snad,kdo tenhle titul nebere vážně.Převtělený Dirt na závodní okruh doopravdy není Formulí.Jediný co je fakt,je ta super optimalizace,že i na slabším stroji to běží dobře.Hold pro hardcore závodníky F1,což je skoro každý,je tohle silný vývar.Asi bylo vše řečeno,mě tedy štvou zpětná zrcátka,při TV cocpitu tam nevidim formuli ,přitom jí mam za sebou,ale krajinu okruhu to je jiná,proto asi ten ukazatel,že někoho mám za zadkem,abych kouknul rovnou za vůz.Moc nevěřim DRS zonam,Al se tam chová jako tryskový letadlo,chyb je tam více,když to tak řeknu stará dobrá F1 Challenge 99-02,kde jsem hrál i ligu,ten pocit tam byl z jízdy úplně někde jinde.
  • Neříkejte tomu simulátor, prosím. Dobré dělení používá třeba RaceSimCentral: arkády, realistické hry a simulátory. Tahle codemasterovská F1 série spadá do kategorie "realistic" spolu s Gran Turismem a Forzou. Jízdní model tu prostě není výsledkem snahy o simulaci. Jediné, co se realitě blíží, je ten ekosystém kolem samotné jízdy, zajištěný licencí. V tom je ta hra docela dobrá. Ale to je z mojeho pohledu tak všechno.
  • GTR2 a GTL vydali Simbin a 10tacel Studios, čo je vydavateľstvo Blimey.
  • od f1 challenge 09-02 nevyšiel žiadny formulový simulátor. F1 od Codies akurát simuluje preteky, ale fyzika áut je strašne ďaleko aj od F1 Challenge. DRS a KERS sú fajn, ale to už šikovný ľudia urobili aj do F1 modov do rFactora, ktorý má oveľa lepšiu fyziku ako táto hra. Tak isto hry od Simbin sú lepšie. Nie graficky, ale jazdným modelom určite.
  • hm, takze zas arkada? ach jo
  • Až na to, že GTR dělali lidi, kteří se pak ze SimBin urvali (či byli vyhozeni - zde se zdroje rozcházejí) a vytvořili studio Blimey Games a po značkou Blimey pak udělali GTR2 a GTL.
  • *tym
  • To kde sme dosli? Obhajovat hru fanaticky tim, ze su vyvojari su nezavisli a musia ju robit tak, aby si ju kupilo najviac ludi? A co robit hru tak, ze opravit bugy, chyby a dementnosti, ktore tuto seriu trapia od zaciatku a takto si ziskat zakaznikov?

    Ved ta hra je fail a viac ako 6,5 z 10 si nezasluzi, jedine, co na tom kazdy rok menia, su modely monopostov, inak je to stale to iste s jednym blbym modom navyse a rovnakymi chybami...Tato seria stagnuje viac ako CoD.
  • (reakce pro w00d00)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit