Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Výkon konzolí se rovná výkonu optimalizace. Pokud jsou to rychlokvašky od Ubisoftu, EA či CDP tak to pak dopadá, že to běží hůře než na nějakém průměrném PC. Pak jsou tu ale kousky na jednu platformu, které vypadají kapitálně jako poslední Infamuos, který strčí v grafice i Witchera 3(PC verze) do kapsy úplně s přehledem.

    Bohužel tahle generace má více těch rychlokvašek a prohlaných her, ale na to je třeba si stěžovat lhářům z Ubisoftu či CDP. CDP sliboval magickou optimalizaci a nakonec to běželo v 18 FPS v bažinách, je docela zajímavé, že patch 1.10 ustálil FPS kolem 30FPS i v bažinách při stejné kvalitě. Měli dva odklady a přitom servírují za plnou cenu nedokončenou hru a recenzenti tomu ještě tleskají, protože je to CDP a ti se nekritizují...
    • ale prd rozdil je že CDP makají a nezakrývaj to že to jede blbě.
      měl jsi vidět fora. Ano víme o tom makámé PC má radu konfiguraci a na všech to otestovat nemužem.
      pošlete reporty atd a my se na to podíváme.
    • Chybi Hnisavec a Jejdasek a cele osazenstvo blaznu konzolove krize tu bude komplet. Hlavne pak melte neco o tom, ze konzolisti nechodi do diskuzi, co se jich netýkají.
      • a ještě he/he který by tu lidem zase začal krást nicky a bylo by to dokonalé *4*
    • Tohle strčí Z3 do kapsy jo? Si upad, ne ?

      http://cdn3-www.playstationlifestyle.net/assets/uploads/2014/03/ps4-hi-res-infamous-second-son-screenshots-mar1509.jpg

      Podívej, optimalizovat můžeš jak chceš, ale z houna bič neupleteš, kde není výpočetní síla, není grafika. Ta hra vypadá solidně, ale určitě to není žádný zázrak, navíc pouze 30fps, což je opravdu slabota. Podívej se na ni pořádně jak je to rozmazané, dohled 20 metrů a už se to maže, sorry... to jsi neviděl asi žádnou hru na PC v pořádném rozlišení s vyhlazováním a pořádných fps.
      • https://financialpostbusiness.files.wordpress.com/2014/03/1974055_10100354950788775_707538642_o.jpg

        Ano, strčí s přehledem. Realistická grafika na rozdíl od Witchera 3, který je až kýčovitý. Jinak jsi samozřejmě zabanovaný LV nebo Veskoslav, Infamous neběži ve 30, běží kolem 40, má otevřený FPS...

        Witchera jsem hrál na maxed out při FH na 780TI *3* Takže si svoje kecy nech, mám lepší grafiku než ty *15*
        • Podívej se pořádně na ten obrázek co jsem postnul, to je uplně jinde, než ten tříletý průměr, co jsi postnul ty.

          PS: já mám GTX980, pokud si chceš honit brko kdo má lepší grafickou kartu.
          • LV *15* Možná bys mohl postnout screnshot ze hry

            tady máš Watch Dogs http://pbs.twimg.com/media/BoqGQn2CQAAlxRc.jpg:large

            Jinak všichni víme LV, že máš zaprděnou 960GTX...
            • Falesny True Jejdasek.
            • Lakatos je butthurt, protoze nema na poradny pc.
            • určitě LV a na 290X jsi to hrál, před tím než jsi byl v Africe nebo po tom, co jsi potkal doktora literatury v Alpách???
            • Už nejsem ani Veskoslav? Teď jsem LV? A já myslel, že si tu na něm cenzor vylívá zlost a je zase zabanovaný, kdo budu zítra?

              Víš, já Watch Dogs hrál asi rok zpět na své tehdejší 290X a vím moc dobře jak ta hra vypadá a Infamous jsem viděl naživo taky. Ten obrázek je ze hry, což by jsi mohl vědět, pokud máš 780Ti a hrál jsi to. Nebo žeby 780Ti měl kamarád a machruješ tady jenom hloupě jako každý druhý konzolista, který se potřebuje neustále utěšovat jak je ta jeho konzole supervýkonná ?
        • realismus a kýč se nevylučují, ba právě naopak, můžeš si do obýváváku pověsit krásně realisticky vyvedenou malbu roztomilých koťátek v růžovém košíku, no problem. O realitsickou se snaží obě hry, k fotorealistické ale maj obě ještě pěkně daleko, nicméně Witcher je asi na lepší cestě
        • :D

          Ty jsi vtipálek, to nás tu chceš ohromit zabarveným screenshotem který má maskovat mizerné textury, nulovou teselaci, odrbaný počet polygonů atd.Tohle má být nějaká pecka? Hromada her dnes vypadá mnohem líp, než tohle.

          2 roky staré Watch Dogs je graficky o 2 levely jinde:

          http://doupe.zive.cz/getthumbnail.aspx?q=100&height=100000&width=100000&id_file=274892747
  • Nechápu trochu proč testovat s desktopovým i7. Když někdo chce vyhazovat tolik peněz, tak si nejspíš může dovolit i grafickou kartu. Mnohem zajímavější by takový test byl na i3 nebo ještě líp na levných AMD.
    • Teď koukám, že i levnější procesory od intelu mají grafické karty. Mě by zajímal test procesoru od AMD a Intelu za cca. 2000. Intel má sice vyšší hrubý výkon, ale má ořezané moderní instrukce, což by ho v mnoha úlohách dost podstatně zpomalilo, ale netuším jak by se to projevilo ve hrách.
      • Tak problem je v tom, jestli chces merit vykon jedne komponenty a timpadem musis zajistit, aby ji nebrzdily jiny komponenty, proto potrebujes co nejlepsi cpu. A nebo chces merit vykon sestavy jako celku a pak je lepsi dat k tomu lowend cpu, at mas predstavu jak pc takove cenove kategorie pojede. To je cely.
        • Jde spíš o to, že když někdo má 10000 na procesor, tak má i na grafickou kartu. Takže nemá smysl měřit výkon té karty s procesorem, s kterým v reálu nebude nikdy použitá. Pro hráče není zajímavý papírový výkon karty, ale reálný výkon celé sestavy.
          • Nerikej. Myslim ze jsem to psal v druhy vete. *15*
  • Mam MBP s Intel Iris 5200 a hraju na tom Diablo 3 ve full HD kolem 30-40fps, dokonce jsem si pohraval pres BOOTCAMP s X-Rebirth, která je spatne optimalizovana a v 720p to slo také kolem 25-30fps hrat.

    Nedavno jsem zrovna studoval, ze si je potreba dat pozor pri upgradu z Broadwellu na Skylake, protoze je mnoho Skylake CPU, které maji slabší GPU než Broadwell.

    Tesim se na podrobne testy Skylake s GT4e *5*
  • Takže nakonec nejvíce záleží na tom, co hrajete. Já třeba hraju skoro výlučně hry od Paradoxu, a k tomu skutečně nepotřebuju od GPU žádné velké výkony. Úzká hrdla jsou jinde.

    Pokud chcete hrát graficky náročné hry ne starší než ~7 let, na iGPU prostě zapomeňte.
  • Clanok urcite podareny a pre mnoho ludi aj mozno uzitocny. Inak je ale uplne k nicomu a hrat na Nb je na nic same o sebe, nie to este hrat na igpu. Vlastnim poriadny PC aj NB s i5 haswell + igpu a hry to sice spusti, ale je to des, takto hrat nieco je uz vazne sialenstvo. To je tak pre akutnych zavyslakov, nie pre cloveka, ktory sa chce normalne venovat hram.
    • meleš blbosti. Hraju většinu věcí na notebooku a hrál jsem na něm i Zaklínače 3. Podívej se na stránky Goldmax (Eurocom) na nějaké modely výkonných notebooků. Notebook mám pracovně (výpočty, programování, vyhodnocování dat) i na hry, přenáším ho domů i do práce. Vždycky ho jen kabelem připojím k velkému monitoru. Zaklínače jsem nehrál na nejvyšší rozlišení, ale na střední už se dalo, a to je ten notebook 2 roky starý - i7, 16 GB RAM, G 870M. Všechno ostatní zvládá naprosto v pohodě. Je možné, že zachvíli zvládat přestane, ale co už.
      • Tak podle mě NB na hry je dost blbost. Něco jiného je když máš NB do práce. Ale hlavně málokterá firma ti umožní mít hry na pracovním NB. Jinak když si vezmeš, že třeba NB s obdobnými parametry jako máš ty se pohybuje kolem 27 000 - 30 000 Kč. A před dvěma lety to mohlo být ještě minimálně o deset víc. Tak za ty prachy máš superluxusní PC, výkonnostně naprosto někde jinde. Já mám třeba rok staré PC za cca 17 000kč, zainvestovala jsem do kvalitní základní desky, a jinak to byl v minulém roce lehce nadprůměr, tak abych dostala co nejlepší poměr cena / výkon. A doufám, že mě aspoň minimálně 2-3 roky vydrží bez upgradu. Všechny hry co mám na něm běží krásně na vysoké rozlišení, př Zaklínač 3, DAI nebo MMH7 a hry mě nepadají. Navíc na NB vyliješ třeba čaj a je po něm, to se ti s PC nestane. Ale chápu, že pokud musíš přenášet práci domů, tak se bez NB neobejdeš.
        • zajimave.. ja si obcas zahraji na svem 11" airu a nejak si nestezuji :)
          • pleteš si hrušky s jabkama. hrát si můžeš i bez compu, jdi si raději zahrát s děckama na schovku *1*
      • A kde pisem,ze na tom hrat nejde? Pisem,ze je to des (pre mna) nie len, ze musim uberat nastavenie grafiky, ale zaroven sa zmierit s malou obrazovkou (pripojeny monitor neberiem do uvahy), prehrieva sa to po pol hodine a chudak ten 80mm vetracik tam ide roztrhat v 3000ot. a nakoniec sa to proste spatne ovlada, mat polozenu ruku na tele NB je po chvile strasne nepohodlne, navyse tym vyvijas v zapale hrania velky tlak na ten plast, ktory ti casom z toho zacne vrzgat (vynimka ak ma poriadne kovove telo) a nizsie klavesy su tiez neni uplne idealne pri hrani, ale to je mozno vec osobneho nazoru. Osobne mi este vadi mys, ktora je logicky blizko NB a bezne sa mi stavalo, ze som obcas narazil palcom o telo NB, co je tiez po chvile trochu otravna zalezitost.
        Takze ano, hrat na nom ide a v lepsich NB dokonca celkom obstojne, ale stale je to len "ide to". Klasickemu stolnemu PC s 27" obrazovkou je prioste tisic a jedno.
        • pod notebookem mám větrák (podložku co píchneš do USB), notebook samotný připojím k velkému monitoru a k externí klávesnici. Takže oproti velkému počítači prakticky není žádný rozdil, snad je ten, že tento můžu sbalit do baťohu.

          A na notebooku samotném se dá taky hrát docela dobře, 1920*1080 rozlišení, můžeš si s ním lehnout do postele a hrát tam (i s tou USB podložkou jako větrání)
      • lol tak to se nedivim, ze na Z3 porad nadavas, kdyz jsi to hral na necem co to sotva rozjede
        • věř mi že vylepšená grafika by z nic moc hry skvělou hru nedělala.
          Pamatuju, že svého času jsem pařil Gothic 2 na low end počítači, nemohl jsem si nastavit viewing distance, takže svět před sebou jsem měl v mlze, a hra to byla přesto skvělá. Ne tak u Zaklínače, který navíc na high end i low end počítači vypadá uplně stejně (viz google). A věř mi že se mi to vůbec nesekalo, ale jelo to naprosto plynule.
          • Nevěřim
            • *16*
  • Mám doma AMD procesor s integrovanou grafikou (Minulý rok koupený myslím že Kaveri A8-7600, doplněné 8 gb paměti na frekvenci 2133 Mhz což pekně pomůže grafice) a jsem naprosto spokojený. Co se týče her tak si na tom zahraji napříkad rocket legends, batman arkhan origins a city (knight ještě nemám tak jsem nezkušal), crysis 3. Samozřejmě musí se snížit detaily u těchto her ale furt ještě se dá na ně dívat. Kde jsem narazil na problém byl assasin creeed Unity tam už to nešlo (spustilo ale sekalo se to). To je tak výčet novějších her o jsem zkoušel a mě bohatě stačí a myslím si že v tomhle testu hodně chybí srovnání i AMD procesorů, které by podle mě ve hrách obstály o hodně lépe jak intely.
    Co se týče grafiky od konkurence tak je na úrovni Nvidia m740
    • APU má jednu výhodu - je prakticky nesmrtelné, zatímco dedikované grafické karty vesele odcházejí kvůli studeným spojům... Pro hardcore hráče (kterých je tu asi většina) to není problém, protože ti stejně HW často obměňují, ale pokud je někdo příležitostný hráč, který má ten samý počítač třeba několik let, tak je APU snad i lepší volba (třeba i kvůli spotřebě)...
  • Keyz
    Ten zaklínač http://im.tiscali.cz/games/2015/10/25/561024-integrovane-hrani-653x367.jpg *15*

    Tam by se hodilo dopsat to co bylo jednou v levelu u tabulky "jak nějaká hra jede na různém HW". U toho nejhoršího výsledku bylo napsáno: Jdete raději ven.
    • Draken69CZ
      Dyk je to o hratelnosti grafika je až vedlejší *15*
      • novejší hry jsou z 90% o grafice, ty starší maji 90% hratelnost
        • :-DD jistěže
      • Keyz
        No, jo vlastně!

        Pak může vše vypadat jako dwarf fortress. Alespoň to pojede každému. Je jedno, že na hru čumíš celou dobu. Tedy čumíš na grafiku ale je to vedlejší.
        • nightborne
          Už jsi ten DF zkusil, mimochodem, nebo ses nakonec nepřinutil =)?
        • Draken69CZ
          Integrovaný grafiky jsou na web, office a film pokud na tom někdo chce hrát tak jedině z nostalgie, svoje místo to má, ale ne na hry.

          Ještě Broforce a to je nová hra a má zničitelné prostředí co tu někdo vyzdvihoval oproti CoD a DS.
  • JezboX
    Intelácká nejvyšší grafika je už občas použitelná pro hraní her. Kdybych chtěl ale dnes integrovanou grafiku tak půjdu do APU od AMD. Ten výkon grafiky je u AMD někde jinde než u Intelu. Je pravda, že AMD nedosahuje výkonu Intelových procesorů a i spotřeba je jinde (ovšem o větší odběr se dost stará právě lepší grafika), ale na co mi bude u her nabušenej procesor když to pak nedá grafika? Pokud by se AMD podařilo dostat HBM paměti k procesoru aby grafika nemusela být tak závislá výkonem na frekvenci RAM tak by to byla bomba. Pod televizí mám teď poskládanej stařičkej počítač z komponentů co se mi doma časem sešly. Hraní to nezvládá a tak jen občas streamuju z herního PC po Steamu což u některejch her jde v pohodě ale u jiných jen s obtížemi. S APU by to v klidu stačilo na LEGO hry, Raymana a myslím že jsem viděl že i X-COM na tom běhal obstojně.
    • APU AMD jsou v mnoha aspektech marketingově nedomyšlené a až na vyjímky nezajímavé (v poměru cena výkon ti v 90% vychází lépe laciný intel cpu + laciná grafika amd/nvidia, teprve až pokud bereš v úvahu např. velikost case dostávají APU AMD větší smysl)...

      ale článek je hloupě pomíjí přičemž vynáší soudy...
      • JezboX
        Samozřejmě že beru v podtaz velikost case a nároky na chlazení( a to hlavně hlasitost protože PC slouží hlavně jako HTPC). Mám case do který se vejdou jen low profile karty. Teď tam mám myslím nějakou letitou geForce 610x. Odpojil jsem ten pidi větrák co vydává zvuk jak u zubaře a karta ve 2D sice topí ale nehučí a uchladí se pasivně. Do toho mám chladič co v pasivu uchladí 45W procesor s prstem v nose. Z case všeho teplo tahá jeden 12cm větrák. Pokud bych měl všechno integrovaný v APU udělal bych odvod přímo nad procesorem a tahal všechen vzduch přes chladič procesoru ven z case. V PC by jako zdroj tepla zbyly jen paměti a napajeci kaskada a odtud by se snad od odvod postaral ten odtah.
      • O stále trvajícím marketingovém omylu AMD jménem APU bychom mohli proklábosit celý den.
  • prište chceme další obvious članek jak se hraje na titanovy dobre
  • Ja si pred par tydny poridil novy desktop, Brix BXi5H, v kterem je intel HD 5500 a s tim si hodlam na PC vystacit. Na zbytek PS4. Takze kdo bude ode mne na pc chtit penize, musi se snazit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit