Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mňa by osobne zaujimalo aky ma vykon graficky chip v mojom procesore Intel i5 3570K IVI BRIDGE ani neviem ako ho zapojiť na monitor, lebo mam celkom slušnu AMD Radeon HD 7970 a tej sa asi nevyrovna
    • Výkon cca jako v recenzi zmíněná HD 4400. Pokud se ti ve Windows ve "Správce zařízení" pod položkou "Grafické adaptéry" zobrazuje Intel HD 4000, tak stačí další monitor zapojit do grafického výstupu na základní desce (konektor je orientovaný na výšku, tedy o 90° otočený oproti výstupu na tvé HD7970).
      Pokud tam HD 4000 nevidíš, tak to už je složitější a to tu popisovat nebudu.
    • Ivy Bridge bylo přelomové co se týče igp. Do té doby měly grafiky intel potíže i s akcelerací videa. (historické okénko)
      • Od Sandy Bridge byly Intel HD grafiky v pohodě. Pouze se dolaďovali ovladače. Už léta ale provozuju G530 (Celeron z řady Sandy) a nemá s akcelerací H264/x264 problém v jakémkoliv levelu i počtu Bframes.
        Před Sandy to bylo utrpení a jednalo se spíš o zobrazovadlo, akcelerace videa byla loterie zda to půjde či ne (záleželo na profilu encoderu). Stejně jako první Atomy s PowerVR grafikama.
  • K tomu bordelu mezi Intel HD grafikama. Tady máte alespoň tabulku a výkon už si jde odvodit.

    http://cursed.cz/wp-content/uploads/2014/02/intel_hd_graphics.png
    • Záleží na tom co hrajete. Asi si přečtěte celý můj výlev na http://cursed.cz/?p=591 .
      K těm co tu tvrdí že je to grafika na prd...máte v notebooku/počítači paměti v dualchanellu (to jest minimálně dva osazené moduly do dvou kanálů)?
      • Veskoslav
        Je to rezervní grafika a vždy rezervní grafikou zůstane. Je to jako lahváč. Je to fajn, ale nikdy nedosáhne chuti a "požitku" točeného piva.
  • klasickej games.tiscali shi.storm
    • pravda, a už to ani není zabavne.
  • Horst_Fuchs
    Jen moc nechápu jak na tom HD 4400 autor hraje Pillars of Eternity. I na 4600P to byla hrůza pod 20fps co si vzpomínám, hned jsem to radši odinstaloval.
    • Veskoslav
      Mám HD 4000 a tam se občas seká i Titan Quest z roku 2008, když jedu na normal a všechny efekty povypínané. Jede to sice stabilně na 35 fps, ale pochybuji, že zrovna Pillars by jeli až tak dobře.
      • zaty
        Je pravda že když mám notebook v doku s displejem 1920x1200 tak že to plynule není. Ale na 14´´ dislpleji v HDready to fakt jede v pohodě. Je teda fakt, že ta i5 neni nějaká U verze, ale normální žravá M verze s taktem 3,4 GHz.
    • zaty
      To je celkem divné, protože ja to teďka hraju na notebooku s i5 2.generace a HD2000 a na nejnižší detaily to jede v pohodě.
      • zaty
        Pardon, tak je tam HD3000 :)
  • Tady se zase sešlo expertů jak to tak pročítám *1* Kromě pár lidí tu někteří nemají vůbec šajnu.
    • Draken69CZ
      Proto raději mlčíš viď XD
  • Přehlední značení modelu dle výkonu? V praxi asi tak jako na poli grafických karet co rok přeznačení starých modelů? Děkuji nechci, zamyslete se. Krom toho mi na značení intelu obecně nepříjde nic zmatečného, je to jasné jak facka a vyšší číslo intuitivně označuje vyšší výkon - ten je ovšem rovněž odvozený od spousty dalších vlivů (celkové TDP a správa napájení, návrh) které tvoří celek procesoru. Je jasné, že tabletová i7 s nějakým 15W návrhem asi těžko bude šlapat na kotníky desktopové i3 (45W). Mě to jasné je, komu není ať si užívá přeznačování na poli grafik - nazdar bazar autore!
    • "Mimochodem grafiky intel vás podrží v linuxu", to by narozdíl od plané poloviny tohoto článku mělo výpovědní a informační hodnotu...
      • no právě že ani nepodrží, výkon je tam znatelně nižší
        • No to ani náhodou - výkon je pod linuxem stejný, někdy dokonce lepší - mám odzkoušeno s HD 4600.
          • Ale jde hlavně o podporu ani AMD ani nVidia nemá tak dobré (otevřené) linuxové ovladače...
  • Wtf...mam presne ten testovany ntb s i7 a vysiel ma kedysi skoro 800 eur. Kedze ho vyuzivam nonstop i na pracu a zabavu tak hry mi tam v podstate nebezia. Akurat prehistoriny ako HoMaM atd a Pillars s Divinity co ma grafiku z roku 2. V podstate take PC tazko zvlada i ultrahdvideo dokonca i 3D HD filmy obcas seknu. Pri pouzivani sa PC i ntb s Windowdom totalne zase..e harddisk prd vydrzi a vsetko sa spomali tak ze Zaklinac 2 ide v total.low na 5 fps pri fungl novom.stroji a pri roky pouzivanom ten ntb vybuchne. Tak PS4 za 200 eur z bazosu..cize za 1/4 ceny rozbeha i po 2 rokoch nonstop zapnutia vsetko v kvalite high na ultra PC strojoch za 2000 ojri a pri FullHD a solid rock lockutych 30 fps co oko viacej ani nevnima. Pre odporcov hravam i v 60fps a rozdiel nevidim.veru. Idealne je kupit na pracu Maca na hry PS4 a nemusi clovek 6 rokov nic riesit. Za to tieto stroje s Windowsom a PC herne masiny houno vydrzia a i stroj za par tisic treba po 3 rokoch vyrazne upgrejdnut.
    • To je super deal, kupit si lowcost konzolu kde nic nebezi dobre a k tomu highcost pocitac, na ktorom zase skoro nic pracovne nebezi ;-) Ale tak proti gustu....
  • Clanok v jednej vete.....na peachu...kupte si radsej konzolu. Setri to cas i nervy a i brutalne peniaze ked maju aspon dvaja kamosi tiez konzolu. Lebo hry sa neviazu na DRM sluzbu tlstocha a mozte s nimi robit co chcete. Kludne Wicera zicat na 3 mesiace a potom ho predat vymenit za ine. Hawgh.
    • Ty už by sis měl zašukat *1*
    • kdyby ty hry na konzole nestály jednou tolik, nemluvě o čase, který pracující člověk stráví běhaním o bazarech, nemluvě o tom, že ve steam slevách člověk ty hry koupí za 3 Eura.. bohužel, PC se vyplatí víc než konzole, jak kratkodobě, tak dlouhodobě. hezký den
      • Nevim, jestli vytukani "www.aukro.cz" do prohlizece se da nazvat "behanim po bazarech" :) Na PSN jsou taky brutalni slevy.
        • Tak na poštu, ale to máš fuk, toto jde zcela mimo mě, protože nejsem socka nebo děcko, abych si musel přivydělávat prodejem starých her, nebo jiných věcí, nějak to neni třeba
          • kennyB
            Přivydělávat prodejem starších her??? Asi nechápeš, že starší hry se prodají za menší peníz, než jsi je koupil. Jinak s tím dřepěním na zadku při nakupování nesouhlasím. Nejlepší si je zajít do kamenného obchodu a tam si novou hru koupit. Ale asi jsem stará škola a určitě tomu nebudu rozumět...
  • Zbytečný článek o "problematice", kterou každý zná a s obrázkem Zaklínače 3 v úvodu? Z toho smrdí PR na sto honů..
  • koukam diskuze opet klasika, nablito, naklikano... kde jsou sakra moderatori?
    • No timhle jsi to tu moc nevylepsil :D
    • Kdybych si tak vzpomněl, kterej to byl Fight Club, kde se holedbali jak outsourcujou Tiscali a že se to projeví na kvalitě diskuzí. Hned bych jim to vomlátil o hlavy.

      Neuvěřitelný, že nejnaklikanější příspěvek je po (v tuhle chvíli) dvou hodinách stále tu a tudíž je vidět i na hlavní stránce, když jednoho uživatele označuje volem a dále obsahuje výraz pro exkrement na pět. A je úplně jedno, že s hvězdičkou. Hlavně že když napíšeš slovo v - ů - l v prvním pádě a ani ho na nikoho necílíš, filtr tě dál nepustí.

      Opravdu kvalitní outsourcing. *11*
      • hlavne ze to autocenzuruje i slovo jako pen1s, proste kvalita
        • BangMeInBangladesh
          Jo a i vag1na, to je vrchol. Co proti nim mají?
    • píše někdo s provokativním avatarem *7*
      • provokovat to muze tak mozna mistni sedlaky, kazdej s pulkou mozku to chape, udelej neco pro sebe a precti si o tom neco https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/wiki/guide
        • Psychotic
          A já myslel, že chceš tím avatarem provokovat PC-hráče, vždyť to koneckonců je jejich parodie.

          Ale pak mi došlo, že tady to většina lidí, včetně tebe, asi neví :-)
        • tuna jednostrannych, slepych argumentu
        • :-DD
      • nerouhej se

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit