Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ristoro
    Jak se na nich hraje? To můžu říct bez čtení jakéhokoliv článku: Hodně špatně, pokud vůbec :D.
  • Táta dělal nedávno upgrade tak mi dal svuj starší PC. Mám AMD Radeon R9290X, 8 GB RAM, AMD FX 9590 (osmijádro 4,7 GHz), SSD 1TB. Za mně zatím spokojenost, možná ješte rozšířím paměť.
    Witcher se na tom docela škubal ale je to náročná hra, která nejede dobře asi na ničem. *2*
    • Mně jede witcher 3 na 45-50fps fullhd vše na max (+hairworks atd.) - xeon 1231 v3 / gtx970
      • jen pokud to ale chladis dusikem
    • ten pocit znám. Mně minulé Vánoce rodiče koupili PS 4 aniž by se mně zeptali *7* Jsem jim řekl že to nechci ať to jdou vyměnit za novou grafiku. Celé svátky jsem se s nima nebavil protože nebylo na čem hrát. Njn rodiče si človek nevybere ale alespoň mají body za snahu.
      Ty buď rád že ti dali alespoň AMD a ne konzoli, co bybyl ten horší pŕípad.
      • Takhle rozmazlenýho spratka bych moc chtěl.
      • Tak rodice ti dali konzoli a ty jsi se s nima kvůli tomu nebavil? Ty budes poradnej fracek vid?
      • BangMeInBangladesh
        To znam, me koupili Porsche 911 GT3 RS v cerne barve, dovedes si predstavit jak jsem byl nastvany? Chtel jsem oranzove.
        • Pro me otec stvoril vesmir, a je plny dementu jako jsi ty. *9*
      • To amd je dobry, aspon v zime nezmrzne. Na jare to muze prodat a koupit si neco kvalitniho.
        • Třeba super duper herní sestavu z Tesca s integrovaným Intelem ;)
    • BangMeInBangladesh
      jojo a ted tu o mamince...
  • na cesty používám netbook cca za 5000 Kč s Windows 8 a integrovanou grafickou intel kartou. Co tam mám nainstalované za hry?
    UFO: Enemy Unknown, System Shock 1, Half-life 1, Alpha Centauri, Avernum - Escape from the Pit, Untertale, World of Xeen, Might and Magic 6, Ultima Underwold 2, HOMM 1, Master of Magic + emulátor SNES (Chrono Trigger, Secret of Mana, Final Fantasy VI) + emulátor Sega (Phantasy Star)

    všechno jede bez potíží, všechno jsou vysoce kvalitní hry.
    BTW: momentálně hraju poprvé X-Com Enemy Within a srovnávám to se starým UFO. To staré UFO je prostě lepší. XCOM je plný hloupých cut-scén, příšerné kamery, osekaných možností. Je to docela povedený remake, ale na originál nemá
    • funguje ti X COM na tej integrovanej grafike dobre? lebo mne na Intel HD530, vykazuje vselijake graficke "anomalie", nevykresluje textury apod...
      • pod DOSboxem nemám žádný problém, funguje naprosto normálně
        • X-Com Enemy Within *7* ..?
    • Tituly sice schvaluju (k dokonale vybavenému hernímu stroji jich chybí jen pár desítek a alespoň ještě emulátor Amigy), avšak zaráží mě ty Windows 8. Zbytečně nové, snad až nepatřičné. Windows XP mi připadají vhodnější. (Kdyby někdo navrhoval W98, tak to prosím ne, to by zas mohly mít problém emulátory.) *5*
  • TheGGG
    ahaha jak na konzoli, samozřejmě to tady každý pctardí ementálek musí napsat zvlášť. Sice nikdo z nich nikdy na žádné konzoli nehrál, neviděl hru na velké televizi a v pohybu, ale džouk si stejně musí napsat, ono když má jeden v hlavě vyvětráno...
    Je vtipné, jak značná část PC hráčů hraje klidně i na 5 let starých PC v rozlišení 4:3 a s HW slabším než PS4 nebo xone, ale na diskuzích je to vždy samí master s PC za 50 000,-.
    • Podle sebe soudím tebe? To je fakt, za 50 nemám, jen za 40. A ne, nekoupili mi ho rodiče.
      • Ne ? Tak prarodiče ?
    • konzole mi nevadí svým hardwarem, ale způsobem ovládání her. Gamepad není tak dobrý jako K+M (střílečky s myší, komplexní strategie pomocí klávesových zkratek atd), a to výrazně limituje rozvoj her na konzole, resp. umožnuje pouze určitý design, který působí oproti PC primitivně. Taky to vede k tomu, že původně PC tituly se předělávají na konzolové ovládání, což je činí horšími, a pokud se jedná o porty z konzolí, tak to ovládání taky často není dobré.

      Jinak samozřejmě proti konzolím nic nemám. Brácha má PS4 napojenou na HD TV a pochvaluje si to. Mně uplně stačí to PC. Na PS4 není tolik exklusivních kvalitních titulů, aby se to vyplatilo kupovat. Jako docela rád bych si zahrál třeba The Last of Us, ale PS si kvůli tomu kupovat nebudu.
      • No, ale to je jenom tvůj názor. Mě se třeba mnohem lépe hraje na gamepadu než na k+m. Všechno je jenom subjektivní a co vyhovuje tobě nemusí mě a naopak.
        • co ovšem neni subjektivní, že si na tom PC na gamepadu můžeš zahrát taky. když ti to vyhovuje, hraješ na PC s padem a pohoda, ale naopak, když chceš hrát na konzoli na K+M, tak už tak vysmátý nejsi
          • nightborne
            Já bych naopak řekl, že každej PC hráč by dokonce měl mít i gamepad, protože některý žánry na něm fungujou zkrátka líp =). Na FPS, strategie a interface-heavy záležitosti beru K+M, při závodech, plošinovkách a mlátičkách sahám automaticky po gamepadu. Ideální =).
            • nightborne
              Tommy: přesně tak, a proto alespoň ten gamepad =))! sice to není ideální, ale když máš plyn například na triggeru, pořád ho můžeš přidávat plynule, a ne jenom plnej kotel jak na klávesnici =D.
            • hlavně pedály, protože když hraješ simulátor aut a chceš hrát bez traction control, u Ferrari s 600 koňma se ti při zmáčknutí šipky dopředu na klávesnici auto roztočí na místě *1*
            • nightborne
              Tak volant každopádně =). Jenže ten bohužel nemám, závody hraju spíš okrajově, takže těch třeba 7k do kvalitního volantu mám trochu problém investovat... tudíž když už si nějaký auta pustím, sáhnu alespoň po tom gamepadu, protože je stále o třídu jinde než klávesnice =).

              O tom, co je nejlepší na FPS, vážně moc polemizovat smysl nemá, jak už jsi uvedl =).

              drizzt: Mhm, to jsem zapomněl dodat, na third person záležitosti, zejména ty původně konzolové, jedině gamepad - viz například nedávno recenzovaný Way of the Samurai 4.
            • to s tebou zcela souhlasím, ale závody, plošinovky a mlátičky nehraju, takže to je jasné. Já mám gamepad kvůli emulátorům - spoustu konzolových her typu Silent Hill 2 nebo Xenogears je mnohem lepší hrát na gamepadu, protože bylo nadesignované na gamepad.
            • U závodů je ideální volant, to se může jít (překvapivě) cokoliv jiného zahrabat. Samozřejmě střílečky, strategie atd. jedině klávesnice+myš, gamepad je zhovadilost.
          • Ale ne každá hra na pc ho podporuje :-) a pokud člověk chce za každou cenu hrát na k+m tak si přece nekoupí konzoli :-D To jenom s prominutím de*il by to tak udělal :-)
            • nightborne
              Tyjo to ale narážíš na dřevní doby PC hraní, kdys každou druhou hru musel spouštět s příkazem dlouhým jak půlka zdrojáku =D! Tak už to dneska nefunguje =D.
            • Jasně :-DD Sám jsem na pc hrával dost dlouho na to abych věděl jaká je s tím otrava. Hledání na forech, na pc poradnách, pak se kolikrát stalo že si to člověk ještě více rozdrbal...Pak samozřejmě upgrade, kterému absolutně nerozumím, ale když jsem chtěl hrát novější hry tak jsme ho musel podstoupit. Tyhle problémy na konzolích neexistují.
            • nightborne
              Maluješ si PC hraní příliš černě =))! S nastavováním si hlavu lámat nemusíš, napálíš všechno na plno, ovládání necháš, jak je - nepamatuju si, kdy bylo naposled "továrně" ovládání nastavený tak, že bych si ho musel měnit - a hraješ =). Taky bez starostí, taky bez problémů =).
            • A tohle já nemám rád. Ono je pěkný, že na pc si člověk muže toho hodně nastvit, ale tohle není pro mě. Já chci zapnout a hrát. Žádný nastavování, žádné problémy, jen hraní :-)
            • tak těch her co nepůjdou nastavit na PC na gamepad bude minimum, a když to nejde ve hře, zařídí to nějaká externí utilitka, abys na tom gamepadu mohl hrát i to Hledání min a Solitaire, kdybys po tom fakt toužil. To je další věc, kterou na konzolích ještě nevynalezli, konfigurovatelné ovládání.
    • 4:3 není rozlišení, ale poměr. A co jako. Já kvůli tobě nebudu hrát dosovský hry roztažený od levýho konce stolu k pravýmu. Je to princ z Persie, ne tlouštík z Persie. A na křivky Tyris Flare mi nešahej už vůbec, ta je dokonalá tak, jak je. *5*
    • nightborne
      Ale tak hlavně, že nás nikdy neopomeneš přijít umravnit, kamaráde =)).
  • Mam notebook Intel core i3 4005u,8 gb ram ,intel hd4400..Na obcasne hrani to staci,Pri nizkem nastaveni to rozjede i nejako nove hry...Nebyl kupovan primarne na hrani,ale i tak me prekvapilo,ze se na tom da neco zahrat :))
  • HD; MHD;IRis ; eDRAM .... a stále to nedokáže dnešní lowend (Nv 920M) vytlačit , aneb proč si nehnout žlučí , když už tu má většina nějaký ten Intel v procesoru .
    Ale LoTek optimalizace se mi líbí .... svého času jsem tak odehrál celého Q4 na 9600Pro ;) na druhou stranu mám starý notebook s Ati9100 (kam bych došel s tehdejším Intelem :DDD) a Morrowind na něm rozjedu , Panzer Generala jsem rozjel i na 286 a Battle Isle 2200 hraju dodnes ....
  • Veskoslav
    Jelikož jsem nucen teď doma používat tu HD srandu, co je inteláckých procesorů, tak to není špatně, ale mizerně.

    Ani starší hry si nezahrajete v kdo ví jak oslnivé grafice. HL2 při vyšším nastavení například taky, Z3 jsem raději ani nezkoušel a Dotu 2 na nejnižší, kdy to vypadá jako u člověka, co má 50 dioptrií a zapomněl si vzít brýle. Hrát na integrované je nesmysl a pokud někdo tvrdí opak, tak mu ke štěstí stačí málo. Pravda staré hry jsou na to tak akorát, ale když mám normální grafiku, tak nepojedu přes integrovanou.
  • Kinet1c
    Urcite to nie je nic svetoborne hrat na integrovanej grafike, mal som tu cest so svojim starym nb a x3100, ale dalo sa, jasne nove hry ani nahodou, teda tak urcite nie ako je tu video mass effect 3, to by som hru radsej vobec nehral, to je pre mne absolutne nehratelne, podla vsetko co je pod 20-25fps (vzavislosti od typu hry). Ale napr. som skusil Oblivion a ten slapal, sice nie idealne ale slapal :D a teraz mam i5 4670k a tam zahrnutu hd4600, tiez nic svetoveho, ale lepsie ako ihlou do oka a urcite nemusim napr. vynechat niektore indie tituly a to v pripade ak by my moja dedikovana grafika vyfucala. Takze podla mna integrovana je skvela grafika, ked je potrebne napr. si nejaky cas pockat na kupu novej grafiky pretoze stara odisla do vecnych lovist a na novu este nie su peniaze. Stretol som sa stym u niektorych znamych, ze im karta odysla boli odkazany na svoje intel HD a sice to nebolo ono, ale dalo sa to vydrzat, teda podla toho co my rozpravali. Ako hovorim, idealne to nie je, ale lepsie ako nic.
  • Na tento článek jsem asi dal nechtěně tip já možná. Před asi 10 dny jsem v Bleskovkách hodně vychvaloval interní grafiku, že bratrovi (nehráč) jsem stavěl PC a externí grafiku do ní nekupoval, protože interní Intel HD 4400 v procesoru i3-4170 zvládá krásně FULL HD filmy. A byla pak delší diskuse o tom jaké hry to zvládne. :-)
    • zas tak moc si nefandi...
  • Já vážně nechápu proč někteří slabší jedinci mají potřebu tady do této diskuze tahat svoje konzolky, copak je ten článek o tom ? Brečením v diskuzích si na pořádné PC nikdy nevyděláte, takže vám nezbyde nic jiného, než to, co předvádíte tady a teď - utěšovat se jak je ta konzole vlastně boží a PC nechcete... ubohost.
    • Myslím že to začalo tím, že si tu někdo povzdechnul nad tím, že hrát na integrovaný grafice je jako hrát na konzoli nejnovější generace. A pak už to frčelo samo.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit