Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • panove, ma ta hra nastaveni obtiznosti? tuhle featuru bohuzel vetsina nezavislych a oldschool pocinu nema... RPG mam rad, ale jak pise autor - Šesté pětiminutové pižlání zakrslého dinosaura v řadě, samozřejmě za "zběsilého obíhání v kruhu" závislého na bezchybnosti ovládání pohybu party, to už dokáže pokazit zážitek. Chci si hru uzit, a ne u ni nadavat. Naposledny mne takto vytocila treba Magica, kdy jedna nahodna rana muze znamenat fail a opakovani kusu hry od posledniho savepointu (nemluve o stupidnich videich, ktere ne vzdy sly preskocit)
    • recenzentova kvalifikace pro tuto hru byla csko, tak prosim nereste ze neni schopen zabit moba jinak nez ak47.
    • Má, easy, normal, hard a ,jak píše autor, je zde možnost zaškrtnout si old school mode, který vypne mapu ve hře
  • Cahir
    Povedená recenze. Smejki se trápí a pere s něčím, co je pro něj nové a jelikož je to pilný mravenec, dokázal hru výborně charakterizovat pro ty z nás, kteří jsme zvyklí utíkat koridorem a konstantně držet levé myšítko za doprovodu řízné hudby, oslňujíích efektů a vymazlených cutscén *3* ...

    Tady nejsme v deníku zabývajícím se kritikou operních představení, poživatelnou pouze několika zasvěcenci. Snaží-li se zde o představení hry co možná nejširšímu publiku, podařilo se jim to. Na rozdíl od jiných recenzí, u nichž jsem měl pocit, že pozbývám členství v jakémsi pomyslném bratrstvu, tuhle jsem alespoň přečetl...
    • A řiťolezec říhač opět v akci...
  • vazeny recenzente, vypnuti automapy je zakladni featura ktera tuto hru dela oldschool. ja se napriklad domluvil s kamaradem, ze si po 19 letech dame repete nasich paranskych zacatku na pc kdy jsme ve dvou davali dm, eob, roa ... hrali jsme stylem, jeden u klavesnice a druhy s tuzkou v ruce kreslil do stvereckovanyho sesitu mapu a psal k ni poznamky.
    ted po 19 letech jsme se domluvili na vikend 13.-15.4. ktery stravime stejne. manzelkam s detma jsme objednali lazne v treboni aby byl klid na hrani, no a my se zabukujem u nas v baraku. vikend straveny u grimrocku se ctvereckovanym papirem, pivem a pizzou budou asi nejvetsi relax za poslednich 10 let :)))
    • Docela smutné, že tolhe je tvůj největší relax za posledních 10 let.
      • az se budes starat o firmu a lidi v ni tak se divit prestanes. lezet na podpore, pripadne odpichnout si svych 8h v kolbence je holt neco jinyho
    • smejki
      k vypínání mapy jsem se již vyjádřil níže. Je to zbytečné právě proto, že stačí na mapu nekoukat. Ale je mi jasné, že směrem ke staromilcům je to úžasné PR. Fakt, že neklepat na TAB bohatě stačí, prostě zapřít nelze. Nebo se snad oldschoolaři neumí uhlídat?

      Připomíná mi to "třinácté důchody z zisků ČEZ". Zisky z čezu ale šly do státní kasy už leta a leta předtím, takže ne, nejedná se o extra příjem. Naopak by to znamenalo méně peněz do zdravotnictví, na silnice, na školství, kam peníze z čezu leta plynuly. Je ale jasné, že na "obyčejné lidi", kteří nemohou čez vystát ale o fungování státu vědí prd, to zabírá.
      • no jiste tak udelame auto bez svetel, vzdyt se staci "ovladat" a jezdit jen ve dne kdy je svetlo. proc by clovek mel mit moznost volby vy vite nejlip co ja potrebuji ze?

        tu druhou cast jsem tak uplne nepochopil. na stat se od roku 92 nespoleham a s tim souvisi i to, ze si nemyslim, ze by se mel stat apriori starat o zdravotnictvi, silnice, duchody .... ten ma zajistit pouze obranu prav jednotlivce (armada, polici, soud) vse ostatni si efektivneji a levneji zajisti kazdy svepravny obcan.
        • smejki
          no ta metafora se ti vymkla z rukou už u třetího slova
    • Haha - taky jsem poslal ženu i děcka na týden k prarodičům *1*
    • DeDy
      Závidím. Bože jak já vám závidím.
      Vypnutí mapy při první hře silně zvažuji. Druhou hru si dám už se zapnutou mapou.
    • Gratulace a uzite si to , mame naprosto totoznej plan , uplne stejny datum a rodinu na podobnem miste :) Je nam s kamosem oboum prez 30, ale tesime se jak 10lety :)
      • no nam obema bude letos 40 :)
  • sleepless
    Málem jsem zapomněl. Užitečný odkaz pro ty z vás, co by si třeba rádi dali Dungeon Master nebo Chaos Strikes Back (ten především) a nechce se jim šaškovat s emulátory - někdo šikovný (Paul Stevens ) už to vyřešil pro Win, Linux, MacOS X i Pocket PC. Pokud znáte, tak nevadí, stejně to šiřte dál: http://dmweb.free.fr/?q=node/851
  • to važne v te hre se nejde normalne rozhlížed myší o 360 stupnu ale jenom vzdy otocit o 90? *13*
    • smejki
      rozhlížet se dá. drž pravé myšítko
  • Díky za objektivní a nostalgií nezatíženenou recenzi. Já sice DM i EOB hrál, ale rád si přečtu názor dungeony nepolíbeného.
  • smejki
    Mimochodem, dungeonisti, PnPaři, tento komix stojí za to:
    DM of the Rings
    http://www.shamusyoung.com/twentysidedtale/?p=612
  • žanr dungeonu samozrejme neni mrtev, vždyť dungeony jsou současti každeho rpg, treba Skyrim. Vydat to jako samostatnou hru jeden velky dungeon je samozrejme krok zpatky, po čase človek musí začat trpet klaustrofobii a zacne ho to nudit.
    Kdyby to alespon melo špičkovou grafiku a kdyby ty dungeony alespon meli propracovany dizajn kde by se to treba z casu na cas otevrelo do nejake podzemni jeskyne jakov skyrimu, tak možna, ale takhle ne.
    za me 0/10
    • Uvidíme na prodaných kusech *3* .Věřím v opak.
    • XXDarthVaderXX
      Já tu hru nehrál, ale na to se dá snad říct jediné 10/10 a člověče, pokud si to hrál, tak buď z videa na youtube(jak by řekl pan Moravec jů ťůb *2* ) nebo tak 2 hodiny a tím to haslo.
    • Osobně jsem hrál Skeldal (nikdy jsem ho nedohrál, ale proseděli jsme u něj s kamarádem STRAŠNĚ moc času), DM chvilku (v té době jsem tak nějak moc nechápal, o co tam šlo), takže bych teoreticky měl mít k "žánru" aspoň nějaký vztah.

      Ale očividně nemám, protože na mě Grimrock působí jako překonaný koncept, který někdo vydává z nějakých důvodů (asi jsou mega fanoušci, chtěli si udělat dungeon, netuším...). Vzhledem k tomu, že ve hrách je pro mě nejdůležitější příběh a charakterizace postav, můžu s čistým svědomím říct, že tenhle žánr už není pro mě. A jestli osloví dnešní hráče, to ukáže až čas (a prodeje).
    • Podeziram te, ze si z nas delas tezkou pr*el kemo. Jinak si to nedokazu vysvetlit. To od tebe neni hezky. Tytyty *16*
      • ani ne proste se dungeony staly současti rpg a už to není samostatný žánr ale nevymreli
      • ucho
        nekrmte trola...
    • wtf??
  • za me taky musim rict - vyborna recenze
  • Ringwraith
    Perfektně zvolený člověk pro recenzi.
    A víte proč? Protože zastupuje ty, co recenze této hry potřebují.

    Stěžováčci na recenzi žádnou recenzi nepotřebují, protože jsou hrou tak unešeni, že ji budou hrát ať už bude jakákoliv. Tak prosím přestaňte brečet a radši odpočítávejte poslední hodiny než si zahrajete.

    Jo, sice je hezký pocit, když vyjde recenze potvrzující vaše unešení, ale všechno není Dark Souls...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit