Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Autorovi zjevně teče mléko po bradě a ví kulový, o čem že se mu dostalo té cti psát...
    Pro příště by bylo záhodno, nechat podobnou lamu recenzovat The Sims 3: Pets, nebo treba Pony Ranch... OMFG
    • Kinet1c
      ako som vyssie napisal, musis si takuto recenziu cenit, ked o tom pise clovek, ktory taketo nieco nehral, velmi, ci vobec, a da hre 8, tak porozmyslaj, asi ake dobre to musi byt, ked ako ty hovoris tece mleko po brade a vi kulovy, tzn ved prave to ked vi kulovy a da hre 8, hra je pre takych ako ty este o dalsie body lepsia a ako aj ja
      • Hezký koment...
  • Veskoslav
    Buďto jsem už tak starý, když si pamatuji, jak jsem smažil v podobném duchu sérii Might & Magic nebo naopak mládnu a vracím se do svého děctví. Jinak ty zápory, co autor vyjmenoval nejsou pro mě osobně zápory, ale důkazem, že tato hra bude to, co čekám:)


    P.S: Kreslení map na čtverečkovanou síť, to bude teprve peklo:-D Ale aspoň si člověk procvičí pameť:-D
    • Kinet1c
      kedze ja som nevyrastal na DM, ale az na neskorsej generacii dungeonov, ja si mapu kreslit nebudem, aj ked no laka ma to :), ake by to bolo, mozno by to dostalo, este o atmosferu na viac, uvidim skusim
  • Vsechno co autor vyjmenoval jako negativa jsou pro me jako staryho hardcore hrace +
    Dungeon se proste s nikym mazlit nema, tohle neni hra pro deti.
    Uz se tesim az pridu z prace a radne podrtim *1*
  • povazovat featury tyhle hry za jeji chyby je pouze mladickou nezkusenosti recenzenta, vezte mily recenzente ze to co vam prijde jako nedodelek/chyba (uhybani v bojich, vypnuti automapy, absence 512 kombinaci kouzel atd.) je prave ona cista HRATELNOST. chapu ze diky svemu veku nejspis povazujete za hratelnost cosi ve stylu COD ci SIMS ale verte ze oldschool hratelnost nebyla nahrazkou grafickeho kabatu jako je to dnes, kdy vetsinou lide hraji jen technologicka dema vhodna pro zjistovani stupne retardace u primatu kteri zvladnou zmacknout 2 cudliky v poradi jez je jim zobrazeno na displayi.
    • smejki
      Milá dámo obsluhující veřejná sociální zařízení, rád Vás uklidním slovy, že jsem byl odkojen klasikami jako Doom, Legend of Kyrandia, Fallout 1/2, SimCity 1, Sokoban, F29 Retaliator. Začínal jsem hrát na 386ce a NESu. Nejsem žádné poupě, ale nedělám si iluze o tom, že mnoho aspektů typických pro staré hry vychází z technických omezení a mladického designu, přičemž objektivně hře nic kladného nepřináší. Nehodlám proto vyzdvihovat design, který vede ke stereotypu, nejasnosti, zbytečné komplexnosti, nevyváženosti, nemotornému ovládání a podobným neduhům jen proto, že se to tak dělalo.
      A CoD mi od druhého dílu nesmí přes práh.
      • Ano ano, v te recenzi jsou ty zkusenosti s Doomem videt. Bohuzel, LoG je ponekud jiny zanr nez vypsana smeska her. Ale rekl bych, ze tohle uz vetsine prispivatelu zde doslo - ze to neni recenze ale pseudorecenze z pohledu cloveka, ktery nic podobneho nevidel a zjevne nechape na cem jsou podobne hry postavene.

        Preji hodne zdaru v psani dalsich, podobnych 'pseudorecenzi'.
        • smejki
          ještě tu nikdo, kromě masochismu s vlastnoručním kreslení mapy (proti gustu žáden dišputát), nenapsal, na čem tyhle hry stojí.
          Osobně jsem toho názoru, že stojí
          - na puzzlech - ty jsou supr, zmíněno
          - na komplexně, logicky a dobře navrženém dungeonu - geniální, zmíněno
          - na jeho objevování - zmíněno
          - na specifickém soubojovém systému - zmíněn, popsán jako funkční ale nemotorný ve vytváření různorodých situací, mnohdy stereotypní
          - na kouzlení - zmíněno, popsáno jako systém s dobrým základem, trochu krkolomným ovládáním ale především s nevyužitým potenciálem
          - na správě předmětů - zmíněna jen nejasnost ohledně jídla, což není chyba systému ale chyba v konzistenci přístupu k hráči
          Co míjím? Napiš mi to prosím.
          • Vypada to, ze jsi konecne nasel cas a neco jsi o puvodnich dungeonech nasel a precetl.
            Gratuluji, zajiste se ti to pri recenzovani v budoucnu bude hodit. SKoda jen, ze jsi to neudelal pred psanim te recenze...
            Zvlaste se ti to bude hodit u toho Doomu *3*
            • smejki
              ne, nepřečetl. a Doom je pro mě 16(?) let stará zkušenost, ke které bych se nevracel, ani kdyby mi platili. Jestli bych vracel k něčemu z žánru, tak je to první Half-life.
  • Kdyby se chtel nekdo podivat, jak to vypada v pohybu, tady je pekny video.

    http://www.youtube.com/watch?v=dzIiXx-8BHc&feature=plcp&context=C45d8dfaVDvjVQa1PpcFPmU4rYsxQ0vfxZfsIvVLSqbVp8OnkVnqQ%3D
  • Odulin
    Ha ono už je 11.? Výýýborně. Jinak dobrý čtení. Už se těšim na obíhání a pižlání se s potvorama. *3*
  • Boha jeho..8 z 10 možných takovýhle ptákovině,jen díky tomu,že je to jakási předělávka starých klasik a zároveň nostalgiscká vzpomínka..nemám vůbec nic proti takovéto hře,či hrám podobným,naopak budu rád,když se jich bude ukazovat co nejvíce,ale nemohu absolutně souhlasit s hodnocením..at se na mě pan recenzent nezlobí,ale 8 z 10 dostávají moderní špičkové hry u kterých absolutní hodnocení sráží jen malá reklama,či drobné technické nedostatky..Byl bych rád,kdybyste se nad tímto zamysleli a bud změnili systém hodnocení,či pro takovéto hry vytvořili zvláštní kategorii..
    • vždyť ma pravdu
    • Cahir
      "Byl bych rád,kdybyste se nad tímto zamysleli a bud změnili systém hodnocení,či pro takovéto hry vytvořili zvláštní kategorii.." - To seš moc skromnej. Já myslím, že by z tebe měli rovnou udělat šéfredaktora a ještě se ti omluvit.
    • Boha jeho shitty troll 0/10 aint even mad bro *16*
      CowaDoody is much better am I rite bro?!!1!!
      P.S. Zkus si příště tu recenzi vážně přečíst a ne se jen dívat na čísla
      P.S.S. U r faget
    • Mily Trole, ja se u tohoto "beckoveho" titulu budu bavit mnohem vice, nez u "ackoveho" Dragon Age (abych se alespon drzel rpg, jinak si tam dosad cokoli). Hra stoji v predprodeji 11USD a lide me podobni se u ni vyradi mnohem vice, nez u "ackovych" titulu za 50EUR. Tecka, uz ho nekrmte
  • Otázka na recenzenta a ostatní z redakce, co to hráli: umíte si představit, že byste hru prošli s vypnutou mapou, aniž byste si kreslili náčrtky na čtverečkovaný papír? Rád bych hru prošel bez mapy, nicméně kreslit se mi nic nechce.
    • smejki
      Mám dobrý smysl pro orientaci, takže jo, dal bych to. Nicméně by to znamenalo vélmi časté vacení se k orientačním bodům a zřejmě bych taky konečně využil kompas, který se dá ve hře najít.
      • Díky, zkusím to bez mapy *4*
    • Pamatuju kdyz jsem hral Ultimu a kreslil jsem si mapu :) *14*
    • janchor
      Umím, ale bylo by to PEKLO.
  • A co se tyce recenze, ja s ni problem nemam, libi se mi i kdyz se se vsim neztotoznuji. Pohled na hru ocima laika zanru povazuji za zajimavy a prinosny, beztak vetsina ctenaru budou ti sami laici. Akorat by se hodil i druhy pohled ocima veterana zanru, byt treba v rozsahu jednoho odstavce, ktery by nas veterany uklidnil, ze ta hra je ok i kdyz se libi laikum :-).
    • Údajně bude "veterán" dělat videorecenzi.
      • janchor
        Pokud na veteránství stačí, že jsem hrál Dungeon Mastera, Ishary, Wizardry VII, Lands of Lore a demo Prokletí Eridenu, pak ano.
        • to je dostatecna kvalifikace, rekl bych ze vzhledem k te dnesniho recenzenta (CSko) vice nez dostatecna *1*
          • smejki
            To není pravda. CSko mi nešlo, tak jsem přesedlal na Plants versus Zombies.
          • janchor
            Ten "dnešní recenzent" je mimojiné zarytej hráč Falloutu, takže bych s tím jeho shazováním brzdil. Ostatně si všimni, že i když smejkiho u Grimrocku zaráží věci, nad kterými se pamětníci nepozastaví, tak hru ve výsledným součtu hodnotí víc než kladně.

            DeDy: Petr se určitě vyjádří v podcastu, až přijde na Grimrock řeč (buď dnes, nebo příští týden).
        • DeDy
          Recenze člověkem který Dungeon crawler nikdy nehrál je super. Videorecenze od Lukáše taky super. Přesto bych si přál, aby se k této hře vyjádřil i šéfredaktor. Taková společná videorecenze Grygar+Poláček by plně uspokojila mé nitro.
    • Se podívej na na youtube nebo stáhni... To dneska ještě někdo kupuje hry podle nepochybně neobjektivních a zaujatých recenzí?
  • Pekne dilko, jenom skoda, ze autori nezvolili radsi tahove souboje treba ve stylu Wizardry VII, ktere jsou opravdu takticke. Akcni provedeni v ramci krokovaciho engine se mi zda ponekud nestastne.
    • Neviem, prečo uprednostňuješ ťahove suboje, ja viem že vo Wizardri boli take, a niektori ludia boli z toho paf, tak ako počkaaaj panak, uvarim si kavu, rozmyslim si a potom ťa seknem, ale v Dungeon master 1,2 a kope inych boli suboje akčne a je to INA kava...musiš sa hybať a podať na klavesnici vykon, aby si prežil a tomu vravim hra...nech je pekne všetko v realnom čase.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit