Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Koupil jsem přímo na stránkách vývojářů v předprodeji za 228 korun a nelituji. Nádherný dungeon a jsem plný nostalgie.
  • ja z te recenze nepochopil o čem to vlastne je, neco jako dungeony ve skyrimu jen nevyjdete na povrch? když už to mela byt recenze pro neznale žanru tak jste to alespon mohli trochu priblizit
    • bohužel recenzi psal člověk, který sám zlatá léta žánru nezažil.. co poté chtít?
  • Tak jsem rád,že jsem to koupil.Konečně jsem svědkem události kterou jsem již dlouho neviděl.Musel z jedné oblasti zdrhnout protože jsme tam dostával na kokos a vrátit za čas zpět.Musím přiznat,že navyknutý na ničeho všeho co potkám jsem si prvně říkal co to jako je? :) Pak jsem odešel našel kouzlo a vyřešil jsem to.
    I hádanky jsou logické nejsou nijak neprůchozí.
    -Jediné co mě částečně vadí je,že při manévrování často zaběhnu někam kam nechci.To je dáno pro mně novým ovládáním.Ale zlepšuji se!
    -Také mou vlastní chybou jsem dal bojovníkům ve předu 10 Dexterity a tedy moc často se zatím netrefují.
    • znamena to, ze se potvory respawnuji, takze se da vratit nahoru a doexpovat na dalsi level?
      • Ty co nezabiješ zůstanou tam kde jsou a může se tam vrátit.Respawnuji se předem dané potvory.To je tak jedna v levelu někdy snad žádná.Tak jsem si toho zatím všiml.Nahrál jsem hru a byla tam jedna potvora kterou jam zabil.
        Také je obtížné poznat jestli se respawnují anebo ne.Často se tam něco otevře ani to nevíš a pak vylezou ven :)

        Btw. Zatracený pavouci!
        • smejki
          a sliz!
      • smejki
        nevšiml jsem si jediného respawnu (krom dvou tří míst, které na respawnu stojí). Rozhodně se nerespawnují potvory na stejném patře. možná v prvních se obnoví pár šneků, ale je možné, ten, na kterého jsem narazil, byl jen nějaký zapomenutý.
        • No to teda ne, jsem v 6. patře a ti pavouci furt od někud prudí, stejně v 5. se furt rojily kostry. Možná je to hard obtížnosti - ale kdo dneska hraje easy nebo normal? dětí :-)
          • smejki
            ty kostry se rojily jen v jedné mísnosti. Nikdy jich však zároveň nebylo více než 3. Stál na tom puzzle..
  • Cahir
    Povedená recenze. Smejki se trápí a pere s něčím, co je pro něj nové a jelikož je to pilný mravenec, dokázal hru výborně charakterizovat pro ty z nás, kteří jsme zvyklí utíkat koridorem a konstantně držet levé myšítko za doprovodu řízné hudby, oslňujíích efektů a vymazlených cutscén *3* ...

    Tady nejsme v deníku zabývajícím se kritikou operních představení, poživatelnou pouze několika zasvěcenci. Snaží-li se zde o představení hry co možná nejširšímu publiku, podařilo se jim to. Na rozdíl od jiných recenzí, u nichž jsem měl pocit, že pozbývám členství v jakémsi pomyslném bratrstvu, tuhle jsem alespoň přečetl...
    • A řiťolezec říhač opět v akci...
  • Rozehrál jsem old school/hard a je to fakt maso. Klasická parte Fighter/Fighter/Mage/Rogue. Možná jsem se trochu přecenil, ale jsem rozhodnutej dotáhnout to do konce. Dávám si tak týden, konečnou čistou herní dobu odhaduju tak na 30-40 hodin. Mnohem víc času, než v samotné hře, trávím nad papírem. Mapování ještě nemám v ruce a ztrácím se. Ale fakt mě to baví :)
  • omg splnilo ocekavani.. boze to bude luxus az vyjde editor..
    • Vsadím boty, že někdo udělá Dungeon mastera.
  • Veskoslav
    Buďto jsem už tak starý, když si pamatuji, jak jsem smažil v podobném duchu sérii Might & Magic nebo naopak mládnu a vracím se do svého děctví. Jinak ty zápory, co autor vyjmenoval nejsou pro mě osobně zápory, ale důkazem, že tato hra bude to, co čekám:)


    P.S: Kreslení map na čtverečkovanou síť, to bude teprve peklo:-D Ale aspoň si člověk procvičí pameť:-D
    • Kinet1c
      kedze ja som nevyrastal na DM, ale az na neskorsej generacii dungeonov, ja si mapu kreslit nebudem, aj ked no laka ma to :), ake by to bolo, mozno by to dostalo, este o atmosferu na viac, uvidim skusim
  • Veskoslav
    http://games.tiscali.cz/legend-of-grimrock-14477/ctenarske-recenze/legend-of-grimrock-aneb-zpatky-v-case-6098/
  • Tak, jakmile byla levne na steamu, koupil jsem, a poslusne hlasim, ze jsem ji prave konecne dohral, s neposkvrnenou cti, tedy bez navodu =). Co k tomu dodat? Kez, ach, kez jen by ta hra byla alespon dvakrat tak dlouha!

    Navic, je jasne, ze kdyz nekdo zacal hrat hry ve svych ctrnacti letech pred rokem, tohle ho rozhodne neoslovi, me to vhanelo slzy nostalgie. Skoro takove, ze bych slozil nejakou iniciativu a spolecne vytvoril v editoru nejaky PORADNY dungeon komplex =). Kazdy jedno patro, nebo tak =D.
    • smejki
      Abych ti řekl pravdu, jakékoliv obchodování či tlachání s NPCčky by na mě v dungeon crawaleru působilo značně nepatřičně. Jejich pravidla vytvářejí poměrně abstraktní svět, takže jeho mísení se reálnem by bylo takové... čudné. Sledoval jsem průchod Stonekeepem, kde podobné pasáže byly a fakt to na mě působilo nepatřičně.
      • MrSanta
        Stonekeep je naprostá šupa. Za těch pár zlaťáků za který je hra na GOGu to stojí. Doporučuji zkusit zahrát.
        • čeče ho mam už davno, ale nerozumiem ani bž, čo je v tomto pripade dosť fatalne a nechce sa mi to hrať podla navodu, taka lama nie som, su ta važne skvele hlašky... takže keby sa to chcelo niekom preložiť...neni tam vela textov...
      • Mopped
        Co takhle si ten Stonekeep zahrát. Třeba ti to pak nepatřičné nepřijde.
      • Hmmm... je možné že pak hra může působit jako mix komorního open worldu s dungeonem, ovšem patřičné kouzlo to má. Taky záleží na tom, jak to pojmou vývojáři, v BS to bylo zvládnuté dost dobře.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit