Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • DeDy
    Pro ty co chtějí mít CZ manuál graficky pěknej tak jak je ten EN, ať stahují zde: http://dedy.euweb.cz/download/Legend-of-Grimrock-CZ-Manual.zip
  • Kde jste vzali ty platformy? Z oficialniho FAQ na jejich webu:

    Is there a Mac/Linux/iOS/Android version?
    Not at the moment but we will look into other platforms after the launch.
  • Otázka na recenzenta a ostatní z redakce, co to hráli: umíte si představit, že byste hru prošli s vypnutou mapou, aniž byste si kreslili náčrtky na čtverečkovaný papír? Rád bych hru prošel bez mapy, nicméně kreslit se mi nic nechce.
    • smejki
      Mám dobrý smysl pro orientaci, takže jo, dal bych to. Nicméně by to znamenalo vélmi časté vacení se k orientačním bodům a zřejmě bych taky konečně využil kompas, který se dá ve hře najít.
      • Díky, zkusím to bez mapy *4*
    • Pamatuju kdyz jsem hral Ultimu a kreslil jsem si mapu :) *14*
    • janchor
      Umím, ale bylo by to PEKLO.
  • Veskoslav
    Jinak nechápu kritiku autora recenze. On má aspoň neovlivněný pohled na hru. Já osobně bych prásknul 10/10, ale bohužel by to bylo ovlvněno nostalgií. Sice s některými věcmi nesoulasím, ale jinak je recenze napsaná dobře. Pokud se Vám to nelíbí, existuje něco jako čtenářské recenze. Napište, ať se pak můžeme zasmát či napsat, že jsto napsali slušně a můžete kritizovat. Takto mi jenom přiadá, že spousta tu akorát debilně kecá a skutek utek. A některé jejich "argumenty", to člověk jenom kroutí hlavou, co dokáže chorá mysl vyplodi. Kdyby hry se měli recenzovat podle toho, kdo je hrál a jestli si pamatuje tam toho předchůdce, tak redaktoři se musí přijímat tak od stáří 30ti let......(Protože sotva pochybuji, že mé vzpomínky jako 6ti leté děcko při hraní M&M v totmto stylu mají patent na to, že budu objektivně recenzovat či budu psát lepší recenze. To je naprostá kýčovina.)
    • chtel jsem presne neco takoveho napsat! Recenze je naopak super v tom, ze je autor dungeonama nepolibenej. Osobne bych uz jen za ten napad, udelat v dnesni dobe neco jako DM, dal autorum hry hubana, prachy a 11/10 :)
      • No jasně, recenze je dobrá, není nic prosti tomu aby člověk žánrem nepolíbený tu recenzi napsal, ale bohužel s tím souvisí i spousta recenzetských chybek (vyzvedávání bežného, nepoznání nadstandartního). Nebo příměry.. runový systém s mimožánrovou Magickou? Při vzpomínce na skládání run ve Stoneekepu se díky takovému příměru může ortodoxním dungeoňákům otvírat v kapse skládací obouruční sekera .. u neortodoxních to naopak vyvolává nekontrolovatelný výbuch smíchu *1* Prostě měl napsat, že se skládají runy a že ten systém je fajn..
        • smejki
          Ten systém je fajn, protože stojí na skládání principů, elementů (nebo jak to nazvat). Tak je popsán, ale sám sebe bohužel mírně popírá. Runy vybízejí k desítkám úchvatných kombinací, ale tady je těch kouzel prostě deset, jejich runové kombinace si zapamatuje i cvičená opice a tak jediná obtížnost spočívá v neukliknutí se a v nemotornosti celého systému sesílání kouzel. Kliknout pravým, naklikat, ouzlo, poslat ho. Když kombinuju kouzlo, nejde se pořádně podívat do inventáře, kde zrovna třeba potřebuju klnout na lektvar.Ten systém je vymyšlený solidně, ale má ďoury a dost zaostává za svým potenciálem.

          A proč bych to nemohl srovnávat s Magickou? Tenhle subsystém je přeci v obou hrách vychází z prakticky shodné premisy.
      • Aha takze pokud budes chtit koupit auto, budes zasadne hledat recenze psane kucharem, aby nahodou nebyl dotcenej recenzovanim jinych aut.

        To ma logiku
        • ne, jak vybiram auto sem nepatri, z tehle primeru je mi spatne, nic nedokazou a jsou uplne mimo :)
          Jen rikam, ze dokazu pochopit, proc to recenzoval nekdo, kdo dungeony neparil a ne nejakej dungeon fanatik, navic bude videorecenze delana clovekem ktery naopak dungeonu paril dost a prave tam ocekavam nadseny vykriky atd:)

          A vubec, vi nekdo kdy pujde LoG aktivovat na steamu? Manual precetenej, archy se ctvereckama pripraveny, chci si to osahat pred vikendem :)
          • DeDy
            dnes 19:00
        • Veskoslav
          Demence. Tudíž autor této recenze nejprve musí projet všechny dungovky, aby mohl psát recenze na tento typ her? Jinak tvé přirovnání oledně kuchaře a aut je o to debilnější, že systém redakce by spíše mohl být v přirovnání osobní auta hatchbak recenze-osobní auta sedan recenze. Ale to, co jsi napsal ty, je zcela mimo.....
          • Ano autor by mel mit prehled o tom co dela a zo co je (zcela jiste) placen. Nepredpokladam, ze ma tiscali.cz zajem zaradit se do kategorie platku typu reflex.

            Pokud jde o tve invektivy, doufam ze ti to zvedlo alespon tve sebevedomi *3*
            • Veskoslav
              Herní magazín srovnávat s Reflexem? Navíc kdy hry jsou naprosto, ale naprosto okrajovou záležitostí? Proboha to už chce vážně odvahu.
  • Tu recenzi psal fakt člověk který nemá žádné zkušenosti ze hrami OldScool a je to bohužel vidět...napsal docela dost hovadin :-( Co pak Tiscali nemá někoho kdo si pamatuje časy Ishar, DM nebo Stonekeep? :-(
    • Ishar, DM, Ravenloft a StoneProphet, Black Crxpt, Lands of Lore, Stonekeep, Wizardry, Eye of Beholder, Might & Magic... se slzou v oku vzpomínám a je mi líto všech, kteří nezažili tento královský věk dungeonů a rpg (+ samozřejmě Dark Sun, Ultima, Elder Scrolls.. sakra to bylo propařených měsíců.. počmáraných papírů a čtverečkových map.. dobře využítý čas, dneska si říká hráč každej čajíček ) *1*
      • Čím som starší, tým častejšie zisťujem, že starí fotri sú čoraz menším a menším zjavom medzi hráčmi. To je dobre, na mňa ešte stále pozerajú ako na zjav, či mi nešibe, že vo svojom veku stále hrám...

        Inak, čítam tú svoju prvú vetu a motám sa v tom, či som vyjadril to, čo som ňou vlastne chcel vyjadriť.
      • jeste bych doplnil ambermoon, amberstar ( kvuli tomu jsem kupoval amigu ),albion, star trail, betryal at krondor :)
      • čajíčci dávejte samozřejmě mínusy.. ať víme kolik vás tu je *1*
  • Recenze skvělá a souhlasím,že tam mohlo být mnoho věcí navíc které by zážitek umocnily.Nezbývá než doufat,že se hry prodá dostatek na další pokračování které bude patřičné vylepšení obsahovat.Tento styl se dá určitě mnohem více využít.

    -Jinak bych poukázal na ochotu na fóru jak vývojářů tak hráčů.Editor by měl být a měl by časem podporovat i složitější nastavení.Tedy opakované hraní by nemělo dělat problémy.

    Rozhodě musím říci že,za necelé 300 jsem naprosto spokojen :) Obzvláště potěšila fotka vývojářů :d.Hlavně je zde dobrá šance,že se to bude ubírat dobrým směrem.Borci to dělají nezávisle a s obrovským zápalem.To se dnes dá říci málo kde.
  • Natrhnu vám pr*el jak vlezete do mojí kobky, šmejdi :)
    10/10
  • ťažko povedať dungeony oslovia skôr narodných prípadne fakt mladých manikov inak pre dnešnú mládež to nieje, hlavne že potešia nás starších :) dik
    • houby! Já bych si sám nikdy asi nezahrál staré třeba The Elder Scrooly, či DM, ale mám hrozně rád defakto řekněme staré předělávky a strašně mě to baví. Hlavně když je to výzva. Tato hra je pro mladistvé! :D Smutné je spíš jen to, že mě jaksi neláká zapnout ty staré, na kterých jsem nevyrostl. Na jednu stranu mi to nevadí, na druhou mrzí.
  • Ringwraith
    Perfektně zvolený člověk pro recenzi.
    A víte proč? Protože zastupuje ty, co recenze této hry potřebují.

    Stěžováčci na recenzi žádnou recenzi nepotřebují, protože jsou hrou tak unešeni, že ji budou hrát ať už bude jakákoliv. Tak prosím přestaňte brečet a radši odpočítávejte poslední hodiny než si zahrajete.

    Jo, sice je hezký pocit, když vyjde recenze potvrzující vaše unešení, ale všechno není Dark Souls...
  • Díky za objektivní a nostalgií nezatíženenou recenzi. Já sice DM i EOB hrál, ale rád si přečtu názor dungeony nepolíbeného.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit