Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ahoj, vy co ste už dál nebo ste tuhle super hru dohráli, možná je to blbej dotaz ale dá se ve hře taky potkat nějakej obchodník? Já sem v podstatě na začátku a de mi to jestli si má smysl schovávat kopí, štíty abych je mohl za něco vyměnit, když to třeba vůbec nejde...
    Je teda ve hře možnost věci prodat/směnit nebo to táhnu zbytečně?
    • Nemá. Jen sbírat kousky brnění jestli chceš steam achievmenty...
      • Super, díky moc za odpověď. :)
  • sleepless
    Málem jsem zapomněl. Užitečný odkaz pro ty z vás, co by si třeba rádi dali Dungeon Master nebo Chaos Strikes Back (ten především) a nechce se jim šaškovat s emulátory - někdo šikovný (Paul Stevens ) už to vyřešil pro Win, Linux, MacOS X i Pocket PC. Pokud znáte, tak nevadí, stejně to šiřte dál: http://dmweb.free.fr/?q=node/851
  • A co se tyce recenze, ja s ni problem nemam, libi se mi i kdyz se se vsim neztotoznuji. Pohled na hru ocima laika zanru povazuji za zajimavy a prinosny, beztak vetsina ctenaru budou ti sami laici. Akorat by se hodil i druhy pohled ocima veterana zanru, byt treba v rozsahu jednoho odstavce, ktery by nas veterany uklidnil, ze ta hra je ok i kdyz se libi laikum :-).
    • Údajně bude "veterán" dělat videorecenzi.
      • janchor
        Pokud na veteránství stačí, že jsem hrál Dungeon Mastera, Ishary, Wizardry VII, Lands of Lore a demo Prokletí Eridenu, pak ano.
        • to je dostatecna kvalifikace, rekl bych ze vzhledem k te dnesniho recenzenta (CSko) vice nez dostatecna *1*
          • smejki
            To není pravda. CSko mi nešlo, tak jsem přesedlal na Plants versus Zombies.
          • janchor
            Ten "dnešní recenzent" je mimojiné zarytej hráč Falloutu, takže bych s tím jeho shazováním brzdil. Ostatně si všimni, že i když smejkiho u Grimrocku zaráží věci, nad kterými se pamětníci nepozastaví, tak hru ve výsledným součtu hodnotí víc než kladně.

            DeDy: Petr se určitě vyjádří v podcastu, až přijde na Grimrock řeč (buď dnes, nebo příští týden).
        • DeDy
          Recenze člověkem který Dungeon crawler nikdy nehrál je super. Videorecenze od Lukáše taky super. Přesto bych si přál, aby se k této hře vyjádřil i šéfredaktor. Taková společná videorecenze Grygar+Poláček by plně uspokojila mé nitro.
    • Se podívej na na youtube nebo stáhni... To dneska ještě někdo kupuje hry podle nepochybně neobjektivních a zaujatých recenzí?
  • no priznam se laka me to asi to o víkendu koupim, taky se mi libi napad hrat za 4 vezne
  • Teď jsem se díval na bonusy na GoG a ten čtverečkovanej papír na mapy je naprosto luxusní, já si snad tu mapu fakt budu kreslit sám.
  • Odulin
    Ha ono už je 11.? Výýýborně. Jinak dobrý čtení. Už se těšim na obíhání a pižlání se s potvorama. *3*
  • Zdravim.
    Měl bych dotaz k této skvělé hře.
    Mám totiž jeden malý problém, zakoupil jsem tuto hru v domnění že propařím nenadálé volno co jsem dostal v práci až do úterý.
    Ovšem stalo se něco co dlouhá léta ne. Pavouci, ano ten známý problém s osminohými přáteli.
    Nedokážu se k nim přiblížit a myslím to vážně.
    Tento problém mam v každé hře kde existují pavouci, naposledy si vzpomínám na Dark messiah... Jediná hra kde mne pavouci neděsili je wowko ale to je asi pochopitelné.
    Prosím je nějaký způsob jak je nahradit jinýmy potvůrkami?
    A předem si prosím odposťte rady typu překonat strach atd atd..
    Je to hra a rád bych se u ní bavil né stresoval.
    Děkuji předem za jakoukoli užitečnou odpověď.
    • Já osobně bych doporučil psychologa.
      • V podstate si si odpovedal sám: "je to hra". Tí pavúci sú len za sklom monitora, neublížia Ti, sú len vrtuálni(tzn. neexistujúci).
        Niektorí ľudia si užívajú, keď maju strach pri hraní hier. Niektorí si zase užívajú strašidelnú atmosféru, ako napr. ja pri spomínanom Dark Messiah(ja viem, nebola veľmi strašidelná, ale trošku hej). Skús to takto brať aj Ty. Ako zábavu, nie ako boj s pavúkom na život a na smrť.
  • Taketo reakcie v diskusii sa dali cakat."Stari harcovnici" sa tu biju s detmi a keby to nebolo take tragicke tak by to isto bolo komicke.
    Mohli by ste sa na to vykaslat. Kazdy nech si povie svoj nazor, stari hraci naozaj maju pravo napisat ze sa im takto ponata recenzia nepaci a male deti by im za to nemali nadavat. Male deti zase maju pravo pozastavovat sa nad vylevmi starych hracov.
    No neviem preco to musite riesit takto detinsky.

    Co sa recenzie samotnej tyka. Niektore veci mi tam dost vadili a to som stare dungeony moc nehral, lebo ked som sa k nim dostal bolo to uz davno po ich vydani a uz v tej dobe mali naozaj priserne ovladanie a interface. Na nieco si zvyknut viem na nieco nie. Na toto som si nedokazal aj ked som sa snazil.
    No naspat k veci. Aj ked som teda neni 40rocny hrac, ani velky fanusik dungeonov, stale mi vadili niektore autorove poznamky. Napr jeho zamyslenie nad zbytocnostou vypnutia mapy. Neviem naco to tam dal. Mozes byt rad ze takuto moznost dali obom skupinam hracov, HC starcom aj ufnukanym deckam. Mas byt za to vdacny a nie sa nad tym pozastavovat. Lebo tam ziadnu mapu nemuseli dat. Chcel by si argumentovat tym ze v tom pripade by to bola horsia hra pretoze v dnesnej dobe sa to patri? Dnesna doba je v znameni indie titulov, kazdy si robi co chce a hrac ma teda vacsie moznosti vyberu. Nikde neni napisane ze kazdy sa musi riadit tym co doniesli AA tituly pre masove publikum casual hracov co ani prakticky nie su hraci. No a par inych veci.

    Ale aj tak, podla mna je to obstojna recenzia. Je tak miliardukrat lepsia ako ... tie .. veci co tvori Ales Smutny. Podstatne veci tam popisal, hra sa mu pacila, dal jej dobre (ano, 8 je naozaj dobre hodnotenie. Len sme si zvykli ze vsetkyhypnute hry maju 9.5-10 a vsetko pod 9 sa nam potom zda priserne), citatelov upozornil na to ze sa v tomto zanri nevyzna a za tu uprimnost by ste mu mali byt vdacni. Nehral sa na odbornika, vylozil karty na stol a hru popisal z pohladu dnesneho hraca. TU SA ALE DOSTAVVAME K PROBLEMU.

    Spravna recenzia by mala popisat samotnu hru, povedat o jej prednostiach aj problemoch, objektivne ju zhodnotit vramci zanru ku ktoremu sa hlasi. Cize k dungeonom, pripadne zosiroka k RPG. Ak je hra pokracovanim zavedenej znacky, mala (musela) by sa hra porovnat so svojim predchodcom (DA2 vs DAO, ME3 vs ME2 vs ME) povedat ake zmeny nastali, co sa zlepsilo, co zhorsilo, co vypustilo (tvorcovia mozu vypustit featuru ktoru mal hrac na hre najradsej a moze ho odradit od kupy pokracovania). A nakoniec by sa hra mala porovnat s klasikami svojho zanru, resp. s hrami ktore su pokladane za najlepsie v danom zanri, pripadne s hrami z rovnakeho zanru ktore vysli v blizkom casovom obdobi danej hry. Napriklad ked vyslo Dragon Age: Origins, mohli sme ho porovnat s Drakensangom. Ak by ziadne party based RPG nebolo dlhu dobu tak by sa kludne mohlo porovnavat s BG, co je brane ako jedno z naj a dokonca mal byt DAO jeho duchovnym nastupcom. A TEDA problem pri tejto recenzii je ten, ze autor nemohol zhodnotit hru v porovnani s ostatnymi dungeonmi. CO JE VELKY NEDOSTATOK A CHYBA.
    • smejki
      zas a znova - k mapě jsem se už vyjádřil. Je to dobrovolná, oddělená a defaultně skrytá funkce. Je zbytečné ji vypínat, když bohatě stačí ji nepoužívat.
    • Cahir
      Proč bych měl v recenzi něco s něčím porovnávat? Stačí když mám nahráno, tzn. zkušenosti s žánrem, analýzu hry při hraní neflákám a používám logiku. Opravdu nesouhlasím s tím, že musím hru explicitně porovnávat s ostatními v žánru... V případě pokračování série souhlasím.
      • pretoze mas v recenzii informovat citatela o tom co je to za hru, aby vedel cije pre neho. najlahsie sa to urobi s tym ze ju porovnas so znamymi hrami v tom zanri.

        predsa tu recenziu nepises pre seba ale pre citatelov
        • Cahir
          Prostě s tím nesouhlasím, protože se to nebezpečně blíží k myšlence (nechci ti tímto vkládat do úst něco, co jsi neřekl - jen rozvíjím argumentaci), že existuje nějaký model, vrchol, dokonalý příklad, s nímž porovnám recenzovanou hru. A to je podle mě úchylná blb*st. Nezajímá mě, že kouzel je méně než v BG nebo že místo systému odpočinku je tu systém cooldownu. Zajímá mě, jestli ta hra funguje. Jestli ty mechaniky dávají smysl a jak se jeví v rámci celku. Že něco funguje v Drajensangu neznamená, že to bude fungovat i v DA. Recenzuje se hra, ne koncepty. A neexistuje jeden dobrý koncept, který všechny ostatní strčí do kapsy. Takováhle "recenze" má jen informační (ve smyslu pouhých dat) charakter. A co jako, že v Drakensangu je to a to? Co já s tím? Co to říká o hře, která se recenzuje?Škatulkování nesnáším.

          Cooldown v DA hapruje na rovině obtížnosti a pokročilé taktiky, jelikož hráč si nemusí na delším časovém úseku rozmýšlet postup hrou. Principiální je podle mého v recenzi argumentace, nějaké srovnávání je mi šumák. Zajímá mě TVOJE vlastní argumentace v rámci recenzované hry, která je v tu chvíli uzavřeným celkem. Stačí když mi napíšou, že je to z žánru toho a toho a bez nějakého rozvádění uvedou pár her.
        • 13_11
          Recenzi píšeš především za SEBE pro čtenáře.
          • recenziu pises za seba PRE CITATELOV. ak to tak nie je, tak ti j*be
            • 13_11
              Je mi líto, ale pak „jebe“ tobě a nikdy (pochopitelně) s recenzemi nebudeš spokojený. To, co ty hledáš, je informační stránka z Wikipedie, nikoli recenze.
    • Veskoslav
      Recenze nikdy není a bohužel nemůže být objektivní, vždy se jedná o subjektivní názor!!!A chtít po někom objektivní recenzi je asi to samé jako věřit, že Ježišek nosí dětem dárky.
      • 13_11
        Špatný příměr – věřit v Ježíška je to samé jako věřit v názor recenzenta. Správně by tam tedy mělo být: „... je asi to samé jako vědět, že Ježíšek nosí dětem dárky.“ Potom je to objektivní.
      • to je velice hlupy pohlad na vec. samozrejme do istej miery musi byt vsetko subjektivne, no to nic nemeni na veci. clovek ma k dispozicii veci podla ktorych sa moze orientovat. naco inak su recenzie? aby si si precitla uplne subjektivnu sprostost ktora ti nic neda?

        aj telefony sa tak recenzuju? doktor ti ma vyoperovat slepe crevo a namiesto toho ti vyreze srdce lebo sa mu subjektivne zda ze ti to pomoze viac? Ano velice extremny priklad ale co uz ked sa s vami inak neda.

        Nechapem tieto vase keci, recenzia nemoze byt objektivna. Naco ju potom preboha vobec citate? Ved sa s z nej nic normalne nemozete dozvediet
        • Veskoslav
          Ne nepochopil. Recenze slouží k tvoření názoru na danou věc, ale stále je to názor někoho jiného. Není tvůj. Tudíž objektivně si to musíš zahrát a zhodnotit, aby jsi pouze nepřejal názor někoho jiného, který pro někoho bude stejný jako ten tvůj, co si uděláš. Tudíž recenze je z tvého pohledu objektivní nebo bude rozdílná a pak řekneš, že není objektivní.
          • "Tudíž recenze je z tvého pohledu objektivní nebo bude rozdílná a pak řekneš, že není objektivní." ROFL, taku sprostost som uz dlho necital:D

            OK, vies co, mne sa nechce hadat. Ked mas hentaky pohlad na vec, tak ok, nebudem tu mrhat energiou. Dovi
            • Veskoslav
              Zase nepochopil....Nevěřím, že čeština je ak rozdílná od slovenštiny, aby jsi nepochopil význam slov....
  • Škoda. Tohle šílené běhaní bylo v DM jen u konce u těžkých potvor a u draka.
  • DeDy
    K recenzi. To že hra nemá hudbu považuji za plus. Když jsem před 20 lety hrál DM nebo Chaos Strike Back, tak jsem si pouštěl svůj vlastní mix: Judas Priest, Def Leppard, Metallica, Iron Maiden a podobný neslazený nářez. Historie se bude opakovat.
    • smejki
      Taky jsem si na pozadí rozjel vlastní hudbu. Dokonce omylem a všiml jsem si toho za dobrou půlhodinku.
    • hehehehe to je mazec, ja tu v noci shanel mp3 sdi, bathory a kretoru (samozrejme jen vyberova alba z leta pane 86/87/88) abych si udelal mixik ke hrani tohoto oldschool skvostu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší