Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pro mě je hrou roku určitě Zaklínač 3, ale neuráží mě ani podobné ocenění pro Metal Gear Solid 5, Bloodborne, Fallout 4 nebo Xenoblade X. Myslím, že letos vyšly hodně kvalitní hry. Zato příští rok vypadá zatím dost chudě.
    • Kingdom Come, Mass Effect: Andromeda, Northern Shadow, Tom Clancy's The Division, Tides of Numenera, Cyberpunk 2077 (možná) ...
      • DRIZZT: No, vždyť říkám - nic moc zajímavého, alespoň pro mě ne.
      • Tilwaen
        Ten Mass Effect: Andromeda má být dalším dílem, nebo jen nějaké DLC?
        • Vogon
          Další díl, ale už tam myslím nebudou žádné postavy z předchozích dílů.
          • Tilwaen
            Co to bude za Mass Effect bez Garruse? *9*
            • Vogon
              Přesně, nechápu jak to ty vesmírné lodě budou zvládat bez kalibrací.
  • Za mě rozhodn tenhle žebříček: http://s22.postimg.org/zcvtc452p/50_Gamesof2015.jpg
    • Ty jsi v zivote hodne nespokojenej, co?
    • Ale jo, celkem fajn žebříček. Já bych sice do první desítky 2 hry nezařadil, ale jinak víceméně s výsledkem souhlasím. Díky, že jsi si dal tu práci.
    • Lukyz
      ↑ Bacha, další blázen se SW spoilerem...
  • Pokud se podivate do 90+ clubu a nebudete počítat GTA V (proč ne, už někdo napsal předtím) tak Undertale, Witcher a MGS jsou všichni na druhym miste... Jsem hrdá na Undertale! (neni to AAA titul a stejně se umistil na stejnym miste) Kdo Undertale nezna, tak at si ho koupi na steamu za (asi? :D) 10$. Cheap and great <3.
  • za mě Witcher 3, MGS V a Legacy of the Void
    • Zaklínač 3 byla dilinkovina pro pěkný dilinčáky
      • No vidíš podle mě byl Zaklínač pecka a Dark Souls hloupost, to je na tom světě krásné co člověk to názor *4*
        • a Já mám rád Zaklínače aji Dark Sousl, to jsem divnej, co? Jinak trojka je pro jednoznačně nejslabší Zaklínač, trošičku zešla ta hra z cesty Zaklínače...
          • Ani ne, jak říkám, každému se líbí něco jiného a já to respektuji, ačkoliv na Babovřesky 2 bych s tebou do kina asi nešel, neodsuzuji lidi kterym se líbí filmy od Trošky nebo hry od Form software
            • del0
              http://slapstickcz.blogspot.cz/2015/04/pribeh-pribehove-pozadi-bloodborne.html

              Výraz příběhové "pozadí" sedí dobře.
            • jj, Geraltovi změnili oči, tragédie

              a že jsem DS nehrál? Mršinu cejtim na kilometry
            • myslím, že jsem dost jasně napsal, co mi vadí. Ještě tedy jednou, vadí mi ohýbání předlohy. Tedy pokud aspoň trošičku chápeš psaný text. Dark Souls bych tebou být vůbec neřešil, jasně z tvého textu plyne, že jsi to nehrál. Jinak Zaklínače i přes chyby jsem si užil všechny, ale ani jeden díl nepovažuji za skvost. Jednička je mi nejblíže, protože skoro neohýbá předlohu, škoda že to CDP nevydrželo a podlehli komerci. Sami to přiznali, že chtějí co největší komerční úspěch Cyberpunku, jasně ukazuje kam ta firma v posledních letech směřuje.
            • zjevně jsou pro nás u her důležité jiné věci, mě třeba změněný vzhled Geralta vůbec netrápí, asi se neshodneme, já ti přeji aby ses dobře bavil u her co máš rád, já si zase užiju hraní Zaklínače
            • vizuálně jinak? protože příběhově a co se týká lore my ty díly docela sedí. vadí ti, že jsou v každé hře jiné baráčky, nebo že lineární hra nevypadá stejně jako open world? *1* zejvně ti více vyhovuje stagnující série typu Dark Souls kde nové díly přináší minimum novinek, mě naopak vúbec nevadí, když díly série vypadají odlišně, uvítám svěží změnu a snahu posunout to zas o kus dopředu
            • reaguješ naprosto mimo mísu! Předpokládám, že špatně chápeš psaný text. Nikde jsem nepsal, že Geralt je Conan, jasně jsem napsal, že Zaklínač sága je žánrem nejblíže low fantasy, i když samozřejmě využívá prvky high fantasy. Příběhová konzistence? Gameplayová konzistence? Kde se o tom bavím? Bavíme se o přenesení Sapkowskiho světa do hry a pokaždé ten svět Zaklínače vypadá naprosto jinak a rozhodně to není způsobené tím, že se Geralt pohybuje v rozdílném prostředí viz Bělosad trojka a okolí Wyzimy první kapitola jedničky.

              Tvůrčí schizofrenie CDP se projevuje i u samotného Geralta. V jedničce klasicky zpracovaná postava z knih, čili absolutní albín s kočičíma očima, trojka pak daleko více postavu polidštila, dali mu pigment, dali mu méně dravčí oči. Detaily. Detaily. Detaily. Tohle CDP prostě uniká, proto trilogie působí dosti uměle.
            • tak zaprvé, nemluv prosím o strouhance, smažených věcí jsem za poslední dny opravdu přežraný

              za druhé, Geralt neni Conan, srsly

              a že ty hry nejsou konzistentní? příběhově konzistentní jsou, co se týká gameplay mechanik, je zřejmé že v době kdy dělali jedničku a dvojku neměli prachy a technologii na to aby udělali open world hru, ve trojce do toho šli, ale je to tak trochu past, protože jakmile se rozhodneš že uděláš open world, sváže tě to do určitých mantinelů, v podstatě všechny open world hry co jsem hrál sdílely stejné problémy (GTA V o trochu méně, těm se to fakt povedlo) ale myslím si, že CD Projekt se s tím vypořádal se ctí
            • ne, nepovedlo se to CDP vystihnout. Každý díl je jiný, nedrží si jednotnou atmosféru světa, čili si nejsou jisti svým výtvorem.Tyhle kontrasty o kterých se bavíš si samozřejmě jen vymýšlíš, abys okecal to, že CDP trojkou míří na větší masy a tyhle barvičky ala wowko apod tomu vždy dopomůžou. Zaklínač je psán v podstatě trochu jako low fantasy trošičku jako Conan, tady to ohýbá CDP. Zaklínač rozhodně není od ságy žádná zvrácená pohádka, ale klasická fantasy, že využívá nějaké podklady ze slovanských mýtů z toho nedělá pohádku. Povídky jsou pak povídky, tam můžeme naleznout motivy i humoristické. Takzvaně tady to ohýbáš ty.

              "Dark souls je oproti tomu prvoplánově temné, temnota bez světla nemá žádnou hloubku, ta prvoplánovost má právě podle mě ke kýči blíž"

              Stačilo by se ti podívat na intro k prvnímu DS a nikdy bys takový nesmysl nenapsal. Takzvaně píšeš nesmysly a hezky si je balíš do strouhanky...
            • Dark souls je oproti tomu prvoplánově temné, temnota bez světla nemá žádnou hloubku, ta prvoplánovost má právě podle mě ke kýči blíž
            • obě hry jsou nějaká stylizace, Witcher univerzum je taková místy dost zvrácená pohádka, bere si motivy z klasických pohádek s pověstí (polednice např.) ale zároveň s nimi dál pracuje a míchá je se špinavými věcmi z reálného světa, vraždy, rasismus, k*revník Marigold, znásilňování, genocida, Rudý Baron ve hře a na vše pohlíží vždy neutrální cynik Geralt v roli vypravěče, no a ta hra je taky taková, jedeš krásnou slunečnou krajinou, najednou se podíváš nad sebe a vidíš, že se tam houpe oběšenec, pak si přečteš že ho pověsili protože ukradl chleba, právě ten kontrast mezi krásnou leč povrchní pohádkovou idilou a velmi nepohádkovými věci, co se dějí pod ní, vytváří tu zvláštní atmosféru která k tomu podle mě patří. Je to jako když v knížce šel Geralt na ples čarodějů do honosného sídla a Vilgefortz mu ukázal, že to je vlastně ruina a honosný vzhled udržují jen magií, nebo když je ta čarodějka nechala pít víno které neexistovala co vytvořila jen kouzlem, zkrátka iluze, kterou se někteří rádi nechají zmást. CD Projektu se podle mě tohle povedlo docela dobře vystihnout.
            • Tak to rozveď proč W3 není kýč a DS je kýč ty Picasso. Jestli umíš použít mozek na argumenty...
            • Kýč neni o barvách, nebo si snad myslíš, že Picasso byl kýčař, protože maloval barevné obrazy? *4*
            • Haha, přiběh, mozek, ty jsi dnes místo vánočky snīdal vtipnou kaši *1*
            • Haha, přiběh, mozek, ty jsi dnes místo vánočky snīdal vtipnou kaši *1*
            • PS. Jsi fanda přesaturovaného Zaklínače 3 a Dark Souls říkáš kýč. Hmm. Nevím, kam až chceš klesnout...
            • Píšu pod různými nicky, protože použivám různá zařízení (pc, notebook, tablet, mobil) tak beru co je zrovna nastavené, ne proto abych mátl tvou tėžce zkoušenou mysl *4*
            • Můžeš psát klidně pod x nicky, ale změna nicku nepomůže k tomu, aby zakryla fakt, že jsi hloupý troll, který chce od her snadnou zábavu, v tom případě je pro tebe Zaklínač 3 ideální volba, ale já osobně jsem rád, že existují hry, kde musím použít mozek, abych pochytil příběh.
            • Filmy od Lynche považuji za silně přeceňované a nadhodnocené žrádlo pro pseudo intelektuální hipstery, které baví 4 hodiny diskutovat nad významem stínu na zácloně, do kterých musí vkládat nějaké mysteriózní motanice i když se tam nehodí jen proto aby lidem mátl hlavy, DS je navíc ještě dost kýč, ale jinak tvé srovnání celkem sedlo, jen fandové DL většinou nebývaj desetileté děti co neumí kontrolovat vztek a emoce
            • http://slapstickcz.blogspot.cz/2015/04/pribeh-pribehove-pozadi-bloodborne.html

              Tak tady mi stačil první odstavec *1* *1* *1* Jako domýšlet si příběh trochu divné, to si můžu rovnou vymyslet celou hru ve svoji hlavě *1*
            • Dark Souls/ Bloodborne můžeme přirovnat k tvorbě Davida Lynche, teď je otázka, jestli tě tohle bere, ale teď děláš strašně špatnou reklamu všem fandům Zaklínače s tím Troškou.

              http://www.kotaku.co.uk/2015/04/09/whats-really-going-on-in-bloodborne
              http://slapstickcz.blogspot.cz/2015/04/pribeh-pribehove-pozadi-bloodborne.html

              Doporučuji spíše ten anglický článek.
    • Tak dle tvého vyjadřování a názoru mně bylo hned jasné, že budeš fanda Zaklínače *3*
      • jsem především fanda dobrých a kvalitních her, takže ano, libil se mi i Zaklínač *1*
        • tak trochu oxymóron jsi tu teď vypotil, ale proti gustu...
          • dělá ti hodně velký problém respektovat cizí názor, co? napsal jsem, jaké hry se mi letos líbily, nikomu to nevnucuji, netvrdím že jsou nejlepší, jen má osobní preference a naběhne sem nějaký Soul kid a hned se začne navážet, zcela bezdůvodně, srovnej si to v hlavě chlapče..
            • že tys dostal pod stromeček Slovník cizích slov *1*
            • Nefabuluj mi tu tady! Takhle se sebe ponižovat! Máš to vůbec zapotřebí?
            • navážet? jen jsem se zeptal, co je v Bloodborne za novinky oproti předchozím dílům, to byla zcela legitimní otázka, tato souls děcka jsou vskutku neuvěřitelná v čem všem nevidóte agresi nebo provokaci, fanynky Justina Biebera herního průmyslu, skoro mám pocit, jestli vám hraní těchto her trochu neleze na mozek *1*
            • hochu klid, víš se si trošičku kálíš do pusinky? Já nevím kdo první se začal navážet do Bloodborne. Tak se odpálit *15*
  • Diky bohu za metacritics kde se clovek dozvi pravdu a nikoliv jen komercni zvasty jako na "profesionalnich" strankach.
    A potom tady fanboyove breci jaka je to zumpa protoze si tam nekdo dovoli kritizovat jejich milovane znacky.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit