Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Harder, Better, Faster, Stronger, tudu, tudu *5*
  • Shaker
    Tady to zas vypada jak na gayfestu, kde neobjednali organizatori dost lubrikantu...

    pro redakci: Takovyhle clanky si odporujou s pravidlama diskuze o nevyvolavani flamewaru :D
    pro dementni PCckare: ho*ada!
    pro dementni konzolisty: ho*ada!
    pro Jacka: ty ses proste king, takovej mimomisar, to je moc :D
    pro ostatni: hezkej den ;-p
    • Fordzy
      Ještě si zapomněl na TheGGG alias "Neznám Johna Romera ale sežral jsem moudrost světa".
      • TheGGG
        No a, ty snad znáš každého vývojáře, spisovatele, režiséra atd.? O tomhle vlasáčovi jsem v životě neslyšel a podle toho co říká jsem ani o nic nepřišel. Taky bych tu mohl začít machrovat s jmény a tvářit se jak mistr galaxie.
        • Fordzy
          Asi si nikdy nehrál Doom nebo Wolfenstein.
          • kennyB
            Abych pravdu řekl, taky o něm slyším prvně *9*
          • TheGGG
            Hrál jsem poslední dva wolfy a doom 3, pracoval na tom? Myslím že ne. Pro mě tedy neznámá celebritka.
            • TheGGG
              ááh, proč se zrovna na mě nalepil tenhle morální 0pruz. Schválně jsem do týdle diskuze vešel až ve chvíli, kdy tu bylo tak 150 příspěvků. Nechtěl jsem začínat žádný flame, ale PChráči už tu začali takový bordel, že jsem prostě musel reagovat. Jestli je špatné bránit svojí platformu před pomluvači a hatery, pak svoboda a demokracie utrpěla další ránu.
              • Fordzy

                Reakce na příspěvek:

                Tady jde o to že plácáš sra*ky o konzolích a neznáš ani základ. To že Romera neznaj hráči 10+ je naprosto v pořádku. Ale od takovýho všeználka bych čekal víc. A ne nejsem retro mag0r. A nazvat 16 bitové hry "ši*ky" chce opravdu přehled.

                Pěkně jsi to přepsal. Byl jsi mi u p*dele než jsi se začal navážet do Romera a dělat strašně chytrýho.
            • Fordzy
              Takže diskuze na téma Hry a vše kolem je s tebou naprosto zbytečná.
      • Asi si toho nahoře nepochopil, se zdá...
        • Fordzy
          .
  • Robotron3
    Hrával jsem na PS3, mám Wii, ale po letech jsem se stejně zase vrátil k hraní na PC. Jak říká Romero. Spousta her za minimální ceny v akcích, na Steamu do 5€. A o Humble Bundle akcích ani nemluvě, kde si pořídim třeba 10 výborných her takřka zadarmo. PC hry jsou v dnešní době díky Steamu extrémně levné a to konzole těžko trumfnou.
    • Z pohledu uživatele souhlas. Z pohledu vývojáře/vydavatele je tenhle trumf právě celkem naprd, neboť ziskovost je na konzolích větší než na PC, protože se ty hry po půl roce neprodávají za tak směšné částky.
  • Dogkiller
    Tvl co je to tady za diktaturu? Chtěl jsem jen vědět, v čem jsou konzole lepší a co víc umí než můj PC propojený s TV a připojeným gamepadem. Žádné rozumné odpovědi jsem se nedočkal a místo toho na druhý den smazaný můj komentář. A konzolisti si tu zvesela hatujou. Tož kde to jsme???
    • no v ničem, ale to už víš sám i bez konzolistů :D
    • Miserius
      Pry konzolisti hejtujou *1* *1* PC hráči tady skuhraj a plivou do všech směrů
      • Jazz
        To říká to pravý h()vad(). *1*
      • Asharak
        A přitom se tu perete především vy dva *15*
        • Dogkiller
          Já už raději nic psát nebudu. Nač něco psát, když ani nevím, jestli mi to za chvíli někdo nesmaže. Cenzura a diktatura zvítězila nad svobodným názorem člověka.
          • Asharak
            Nepiš radši. Napřed si najdi co je to svobodný názor. *3*
          • uzivatel1982
            Upřímně tobě bych smazal učet už kvuli nicku.
            • Dogkiller
              Já tobě taky.
  • Já doufám, že jsou zde všichni flajmující v práci a nemají zrovna co dělat, protože představa, že takovýhle PC vs. konzole chujoviny řešíte ve svém volném čase je nadmíru děsivá.
    • děsivější je snad už jen představa, že někdo ve svém volném čase řeší co dělají ostatní diskutující ve svém volném čase
      • Jáj, LotR fanatik, ruce pryč.

        btw jsem v práci, nudím se a proto jsem na games *6*
        • a neměl bys radši pracovat? ví šéf že za jeho peníze trollíš v diskusích na games? *8*
          • Ne, a nikdy se to nedozví. *5*
            • tak to se máš čim chlubit, ale nikdy neříkej nikdy, vzdálená kontrola monitoru je u floutků jako jsi ty skoro nezbytnost *4*
    • Coffin.Corner
      Teda člověče, kdy ses naposledy koukal do kalendáře? *1*
      • No ok, tak jen v práci -_-
  • Pořád se tu srovnávají jablka a hrušky. Stále a stále dokola můžu vysvětlovat, že zatímco PC je primárně určené na práci a multimediální využití všeho druhu, tak konzole jsou jen a pouze na přehrání filmu, hudby a nenáročné hry, takzvané oddechovky.
    Tudíž úplně logicky PC je a musí být vždy výkonější než konzole. Srovnávat tedy výkon PC a konzolí mi příjde úplně mimo mísu.
    Taky se tu objevil názor, že zatímco PC je pro "opravdové" hráče co mají "skill", tak konzole jsou pro lamy.
    Uvědomte si, že ne každý, kdo si chce něco zahrát automaticky hledá co nejnáročnější hru, u které by musel roztočit mozkové závity do nejvyšších otáček. Existuji i hráči, kteří si u hry chtějí jen zarelaxovat a pobavit se. Kdo chce topovat jakékoliv žebříčky strategických nebo akčních multiplayerových her, nechť se prostě obráti ke konzoli zády a zůstane u PC.

    Opravdu nechápu, jak vůbec může existovat jakákoliv rivalita a nesnášenlivost mezi hráči obou platforem.
    • Dovodom je, ze Sony a MS od zaciatku lovili aj firmy v pc sektore, cize platformy si navzajom lezu do kapusty. K Romerovi: free to play bude dominovat aj konzoliam. Je to len otazka casu.
      • Pokud na PC (PC nebo mobilech protoze tam je F2P nejvice rozsiren a jsou s tim spojene nejvetsi zkusenosti u poskytovatelu sluzeb a her) scenu neprijde v predstihu revoluce mezi tzv. modely F2P a nevyresi se konecne ten chaos, kdy nevis, co je skutecne zdarma a co je o nekonecnych platbach za nic.
        V tomto smeru jsem zatim skeptickej, musela by se do toho polozit nejaka spolecnost nebo vlady, aby se vytvoril nejaky standard, ktery vy jasne rikal, o co se jedna.

        Tedy teoreticky zde by konzole mohli pomoci, jelikoz budou pod dvema spolecnostma (MS, Sony), aby se udelalo jasno ve F2P modelech, jelikoz na ne budou nalehat zakaznici, jako je tomu u charakteristik PEGI.
        • Jumpe, ty seš komik. Dokážeš si představit, jak by to dopadlo, kdyby se vláda (jakákoliv) snažila vytvořit zákonnej rámec pro F2P hry? To by byl vynikající nápad za předpokladu, že bysme se chtěli F2P modelu zbavit.
    • TheGGG
      Bullsh*t, konzolové hry nejsou o nic víc oddechové a nenáročné, než ty na PC. Je vidět, že jsi nikdy nehrál žádnou exklusivku.
      • "Bullsh*t, konzolové hry nejsou o nic víc oddechové a nenáročné, než ty na PC. Je vidět, že jsi nikdy nehrál žádnou exklusivku."

        Na PC je mnohem více komplexních a složitějších her, vítej ve světě fakt. Typický De-ží a jeho fanatické bláboly obhajující konzole za každou cenu.
      • Já taky netvrdím, že 100% konzolových her jsou jen oddechovky. Ano, jsou tam multiplatformí tituly, jako třeba BF4, CoD Ghost a podobně. ale zatímco na PC mají progamingové tendence, tak na konzolích i díky volitelnému aimbotu mají spíš podobu zpestření k singleplayeru.
        Ze stejného důvodu se na konzole neportují MMO ani strategie. Jednak by se špatně ovládaly, ale hlavně konzolový trh upřednostňuje hry typu Knack, Heavy rain, Last of us, Killzone: SFsportovní a závodní hry všeho typu.
        Samozřejmě MMO na konzole pomalu ale jistě přichází v podobě nadcházejícíh ESO, Destiny nebo Division, ale pořád se jedná o hry s relativně jednodýchm olvádáním. Plnohodnotných MMORPG typu WoW, Rift, Tera se konzole nikdy nedočkají a a podle mě je to tak správně.
        • TheGGG
          Tak to se nedivím že jde PC scéna do ha*zlu, když za plnohodnotné MMO označuje ten hnus barevnej WoW.
        • kennyB
          Strategie bejvali už na PS1 a ovládali se hodně slušně *3*
          • Je třeba uznat, že strategie není zrovna doménou konzolí a asi nikdy nebude, gamepad je výborná věc, ale na tenhle žánr už z principou dostává na pr*el. Jako PCčkář s kalkulačkovým zaměřením, nemám s konzolemi sebemenší problém, ale v tomhle si není potřeba sr*t na hlavu. Sám mám spadeno na různý pičovinky kolem grand strategií a bohužel pro uživatele konzolí by na téhle platformě neobstály. Ale pokud se to nepodělá při vývoji, tak hrát se to dá, o tom žádná. To ovšem nemění nic na tom, že PC komunita je skupinou nevyzrálých gum s rozhledem kanálu, to zase jo.
            • Tak staci, aby udelali, co slibovali a umoznili klavesnici ke konzoli, pak uz to bude jen o rvani mezi uskupenimi jako je PC, XBOX, PS. Protoze vsechno to bude jen stroj s nejakymi parametry a ovladani by mohlo byt na vsech stejne (moznost vyberu ovladace, klavesnice, mysi aj.)
            • kennyB
              Pravda, strategie nikdy nebudou doménou konzolí a s ovládáním na pc se to nedá srovnávat (hrál jsem je na obou platformách) *3*
          • nejak takhle? https://www.youtube.com/watch?v=2I108qr5MOE
            • kennyB
              *1* Sakryš, kdyby to byla pravda, myslím, že by pcčkářům pěkně konzolisti natrhli triko *1*
        • Na konzolích je Final Fantasy XIV A Realm Reborn.
  • Kozy
    Tak ono je to taky o tom že spousta pcčkářů nikdy žádnou konzoli neměla a papouškují názory ostatních pořád dokola. Nebyl jsem jinej.
    • eStar
      Hezkej pokus. Konzole jsem nikdy neměl příliš v lásce, pak jsme s přítelkyní začali bydlet spolu což mi dalo neomezený přístup jako k PS3 tak k Xbox360. Dal jsem tomu šanci, ale hádej co. Už cca rok jsem na konzoli ani nesáhl a hraju jen na PC.
      • TheGGG
        a? todle má dokazovat že jsou PC lepší?
      • Kozy
        Nevim proč pokus, ty tenhle případ co jsem zmiňoval evidentně nejsi a uznávám to. Je to o preferencích, mám ale pocit že spousta lidí na konzoli ani nešáhla a jen z principu kritizují.
    • TheGGG
      Přesně, mnoho z nich jen papouškuje, co jim kamarádi ve školce nakecali, přičemž konzoli nikdy ani neviděli. Pak stejně na svých výkonných PC hrají nějaké kreslené MOBA hry a další p2w blbinky.
      • Ach jo. Už aby ti začala škola.
        • TheGGG
          jako obvykle, nulové argumenty a arogance. Nejsem překvapen, ale zato jsem si dost jistý, že kdyby začala škola, najdu tě na ZŠ, pěkně v první řadě.
          • Nic ve zlém. Myslím, že na PC je také spousta dobrých her, které na konzole bohužel nejsou. Je mi líto, že si je nevyzkoušíte, když na PC nehrajete. Já hraju na obojím a jsem tak spokojený. Vyzkouším všechno.
    • Miserius
      To je bohužel pravda, já dřív ne že bych předváděl to co individua dole, ale myslel jsem si že to je naprd. V mojim okolí mam 3 kámoše co konzolím nevěřili, slušně řečeno, a teď se všichni shodujem že na pc už nechcem... Jedině strategie nebo dayz *1*
      • To je mi vás líto. Okrádáte se o moc.
        • Kozy
          Ani ten pocit nemám, co máš třeba na mysli?
          • Nic ve zlém. Myslím, že i na PC je spousta dobrých her, které na konzole bohužel nejsou. Je mi líto, že si je nevyzkoušíte, když už na PC nechodíte. Já hraju na obojím a jsem tak spokojený. Vyzkouším všechno.
            • Kozy
              V pořádku, taky hraju na obojím ale jak už jsem psal, poslední dobou se jedná už jenom o indie hry a když se podívám do budoucna tak mě napadá jenom jediná pc only hra na kterou se strašně těšim a tou je Bannerlord.
    • Ale ty tu konzoli nemusis mit, staci ti prece ovladac (controler) a nebo si to u nekoho zahrat. Ne kazdemu sedne ovladac a jemu uzpusobene hry. Byli doby, kdy se do popredi dostail joysticky a bylo to na nektere veci super, treba na sportovni, kdy jsi musel rychle davat doprava a doleva. Pak se predelal system a bylo to zase o necem jinem.
      • Shaker
        Joystick ma vyhodu v presnejsim zaznamenavani vychylky oproti klavesnici, naopak maximalni vychylka je na klavesnici daleko rychlejsi, ale to je jedno, joystick ma proste svoje vyuziti, stejne jako jiny ovladace s tim souhlas.
  • Oh look, flamewar! Kdo by to jenom čekal... *7*
  • Tak me napadlo, vysla za poslednich 8 let vubec nejaka exklusivni pc hra? Myslim velky tituly, ne nejaky Kickstarter projekty?
    • Fordzy
      Třeba Zaklínače si na konzoly nezahraješ.
      • TheGGG
        dvojka je na xboxu a jedničku klidně oželím.
    • Si piš že jo, hlavně strategie např. Rome. Další věc, co k tomu dodám je, že celkově hry pro PS4 a XBOX jsou hry pro úplné nooby, vždyť tam je aimbot co je na tom sranda? Oproti PC je to pěkný hnus ty konzolové hry když pominu filmové hry např. Beyond Two Souls, které ale ve skutečnosti ani hry nejsou.
      • Miserius
        Uvědomuješ si, že aimbot jde vypnout? Tady to je přehlídka hloupých ignorantů zase... Lhát, nadávat, mínuskovat... tak hlavně že máte co dělat
        • vypnes aimbot a netrefíš nic! sis teda pomoh :D
          • Miserius
            Proč bys nic netrefil? Copak mas obe ruce levy? Tady je posledni dobou moda urazet gamepad tim, ze na sebe prasknete, ze jste telata co nezvladaj nic jinyho nez myš, zajimava strategie... Co ti ještě nejde?
            • TheGGG
              jn, nejlepší, když je na steamu jasně napsaný, že doporučují k hraní ovladač a pak hned v první uživatelské recenzi někdo brečí, že se to nedá hrát s K+M.
            • kennyB
              Kdyby uráželi jen gamepad, jen že když je nějaká hra lepší s gamepadem než s k+m, je to hned nehratelná konzolová blbost a přece se nesnížej k tomu, aby si k pc ten ovladač připojili, jak by pak před kamarádama vypadali??? *1*
        • Ne na konzolích jsem si koupil GTA5 za 1500kč fakt dobrá cena .... Pak to rozjedu je tam aimbot to, že jde vypnout jsem nevěděl to je pravda ale bez aimbotu se trefit nic nedá, nebo v podstatě dá ale za celkem dlouhou dobu, celkem beru v úvahu "hrače" z konzoli, který má praxi a je schopen rychle namířit atd. beru, jenže se ani ho*no nechytá na PC hráče, programing na konzolích ani nemůže existovat. Další věc je že konzole jsou jen na hraní her, což na PC není pravda.
          • Vzdycky me pobavi, kdyz se nekdo ohani progamingem na pc. To je evidentne absolutni lama, ktera o progamingu vi uplne kulove, protoze ani netusi, ze rada progamingovych disciplin bezi na konzolich :-).
          • TheGGG
            tvl naučit se s gamepadem chce skill, s M+K se stane master každej. Myslíš že kecám? Když jsem poprvé začal hrát mulťák v CoD na PC, byl jsem po pár hrách mezi prvníma v tabulce. Jistě nebyli to žádní pro gameři, ale kdo z lidí tady na games (jak píše kolega) je progamer? Všichni se tu oháníte profihráči, ale stejně to tady nikdo z vás neprovozuje. Navíc nechápu místní honitbu za ultra grafikou, když se pak v těch vaších turnajích stejně hrají low grafické hry jako Dota, CS, SC nebo CoD 4. Jinak i na konzolích jsou turnaje, v bojovkách.
          • Miserius
            Trefit se nic nedá pokud jsi s gamepadem lama, za to ale konzole nemůže... A že nedokazes vypnout aimbot? To se neorientuješ v tom menu co ma 5 řádku? Herní konzole je jen na hraní her no, to je šok. Progaming je jen na pc? No a co, copak se každej místní diskutér zucastni nejakych mezinarodnich turnaju? Nějakej vas gamepark turnaj neni progaming a čumět na stream muze kdokoliv. 15 let sem hrál FPS s myší a s gamepadem se pak taky naučil... Takže chce to jen aby ses to naučil, vypni si autoaim a zachvilku ti to půjde a nebudeš tu muset kuli tomu brečet
            A co to je za argument ze konzolista se nechyta s myší? To se nechyta pc hráč s gamepadem taky... Nehledě na to, že neznam konzolistu co by si nedával FPS i s myší, s tou umí i moje babička. Pokud se tu bavíš o těch par lidech co nahravaj videa na youtube jak vyskoci udela salto otočku skrčku, vymění si kalhoty a pak mi ještě da headshot, tak tomu neřikám hraní
        • kennyB
          To víš, papouškování už tisíckrát napsaného je pro ně velká sranda. Hlavní je, že se kucí nenuděj *1*
    • hromada MMO, Starcraft 2, simcity a spousta dalsich her... a na konzole vysla nejaka exklusivni hra za poslednich 8 let co by za to stala a zadne podobna na PC by nebyla??? Na konzolich chyby cele zanry jako treba strategie typu sc mmo a dota hry taky nicmoc co ale zato si muzete kazdej rok za plnou cenu kupovat fifu s novejma jmenama hracu a podobne packovaci hry
      • kennyB
        Sport??? Na pcčku Fifa není??? Na konzole vyšla spousta exkluzivek, které jsou perfektní. TLoU, Uncharted, LittleBigPlanet, Infamous, SSX (hlavně Tricky) atd. Z těch, co mají teprve vyjít se těším hlavně na Bloodborne.
  • Kdo to myslí s hraním vážně, má doma stejně i PC i konzole. Pravdou je, že jedinou výhodou konzolí jsou jejich HW kompatibilita až do konce života a pár exkluzivek.Jinak vede PC ve variabilitě použití a škále her.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit