Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • protoze dneska je oldschool IN vyjit to driv kazdej by nadaval jak je to zastarali *1*
    • hlavne musi byt vsetko oldschool hardcore a indie
      to je zaklad
      • Přesně. A za krokovací pohyb +2 body hodnocení, protože je to přece oldschool a za souboje na tahy další +2 body, protože je to oldschool.. Jo a nejlépe bez mapy, aby sme si mohli na čtverečkovanej papír sami kreslit, protože to je ten pravej ZÁBAVNEJ odschool.. :-O Už se vidim, jak večer po práci sednu k PC a 4 hodiny se motám v nějakým dungeonu, než najdu cestu dál, protože to nemá mapu, aby to bylo oldschool.. :-) Celej žhavej..
        • to ze se to nelibi tobe neznamena ze se to tak nelibi ostatnim ver ze to melo sve kouzlo ty tezke hry daleko vic tahly protoze clovek se musel vic snazit vic se do hry zapojit dnes se hry hraji skoro sami a pro mne ten hlavni hardcore rozdil je v tom ze tehdy jsem musel zpoustu veci delat sam ucit se improvizovat dnes to mam vsechno na taliri a drtim 3 tlacitka
          • Ano já to vidím z mého pohledu a neřikám, že se to někomu nemůže líbit. Dřív byly hry těžší, to je každému, kdo zažil éru 90. let jasné. Ale dřív jsem taky byl schopnej u jedné hry prosedět klidně 8-10 hodin v kuse né-li dýl a to už mě dnes jaksi nebere a ani na to nemám čas. Ale je spousta lidí, říkejme jim pozéři, kteří si z oldschoolu udělali jakejsi trend, kterej uznávají jen oproto, že to není mainstream. A pak jsou tu tací, kteří s nostalgií vzpomínají na staré časy, ale kolik by jich dnes dohrálo takovýho Dungeon Mastera (a bavilo se u toho) asi moc nebude.
            • Spíš jen povrchní lidé, kteří to nechápou, účelově tvrdí, že to lidi hrají jen kvůli pozerství.
            • A pak mas jeste idi, kteri hraji z 95% jen ty stare hry a to proto, ze je ty nove nebavi :) Tem se libi tahovy souboje, protoze jsou zabavnejsi a komplexnejsi a ne proto, ze jsou "oldschool". Co je na tom za pozerstvi nechapu.
        • pritom ta absence mapy je nesmysl kazda hra mela mapu pokud to pro programatora nebyl problem do hry dat, jedina hra na kterou si vzpominam ze jsem si musel kreslit mapu byla textovka od fuky
      • kickasl
        ono to tak vypada, ale jde hlavne o to hardcore, protoze proste neco takoveho chybi, co se tyce me tak rpg her neni nikdy dost, ikdyz vic se tesim na zaklinace/legends of dawn/drakensang(to sice uz vyslo, ale cekam si na cestinu)
  • Parada M&M IV byla moje prvni dungeon hra na PC predtim jsem zboznoval neprekonatelny Black Crypt na Amize, kazdopadne tohle si koupim snad to nezklame a bude k tomu taky prirucka *3*
  • Jojo, to jsou ti co mi ukradli prezdivku. Ja jsem Xeen od revoluce 1989 :(.
  • MrSanta
    Čtverčky a tahový boj - supéééér *1*
  • Dle Videi to vypadá jako že použili uplně vše z HOMAM 6... takže děkuju ale NE! tenhle styl grafiky a animací mi vubec nesedí
  • Omlouvám se autorovi za svůj předchozí příspěvek, protože jak tak nad tím zpětně přemýšlím tak si uvědomuju, že herní svět byl opravdu rozdělen na obdelníková pole, dílčí mapy, které byly označeny písmeny a čísly. Takže měl autor vlastně pravdu.
    • Sotva. Spis mi prijde, ze jsi hral jako prvni sestku. Ono totiz do petky se opravdu chodilo "po ctvereckach" - proste klasicky pohyb ala dungeon master. Ale teda rekl, bych ze to tak bylo spis kvuli technickym omezenim tehdejsich pc a delat dneska hru s komplet 3d grafikou kde je pohyb reseny stejnym zpusobem je docela na hlavu. Osobne povazuju mm6 za vubec nejlepsi dungeon ever a ten pohyb po ctvercich me tam teda vubec nechybel, spis naopak.
      • dufam ze sa inspiruju zo sestky (a vyssie) s hybridnym systemom a bude z toho opat poriadny dungeon crawler a nie len dajake zlepsovanie imagu u "pseudo-hardcore-oldschool" crowdu
  • Co je to za hloupost, že v MM se pochodovalo po čtvercích. To pak není MM ale Heroes of MM. Jsou to dvě rozdílné hry, jedny jsou Might & Magic- RPG and Heroes of Might & Magic - strategie. Autor si plete pojmy.
    Nejlepší díly byly MM 6,7 a 8. Devítka už byla poněkud jiná a nestála za nic.
    • M&M série (1-5) byla původně krokovací stejně jako grimrock... v MM6 třeba zůstal semi krokovací systém (enter)
  • este remake /bezbugovy/ Daggerfall, na PS4 remake FF VII , a pamata si niekto Landstalkera na Sege? No najviac ocakavani mam ohladne Zaklinaca 3 aj ked som Bethesda pozitivny....
  • Dobra zprava, doufam, ze to zustave verne svym predchudcum a nebude z toho nejaka action-adventure crap. Jen teda ten pohyb po ctvereckach me prijde trosku moc retro. To jsem naposled zazil u DM2 (a pak jeste u Bran Skeldalu :-)). Prece jen ten volny pohyb nicemu neuskodi dokud zustanou boje na tahy.
  • danny_the_hound
    Might and Magic je (hneď po Prince of Persia) moja najväčšia srdcovka. Prvý Level, čo som si kúpil, mal na obale Might and Magic VI a vnútri recenziu s maximálnym hodnotením, ktorú som čítal stále dookola. Ten časopis vtedy definitívne späčatil moju lásku k fantasy a keď som sa o rok na to aj sám konečne dostal k M&M (vtedy už VII), bol som schopný vstať aj o piatej ráno len nech pred školou pobijem pár duchov v Mohylovom údolí a so slovníkom v ruke prelúskam pár questov... hu, to boli časy *5*

    Každopádne z tohto mám dosť veľké obavy. Vydať desiaty diel bolo imho pomerne náhle rozhodnutie podporené úspechom Grimrocku a Kickstarterových projektov a bojím sa, že to nebude tak epicky rozsiahla hra ako jej predchodkyne; skôr len taký ľavoboček. To preto, že UbiSoft sa len pred nejakým časom dušoval, že už Might and Magicky bez "cajchu" (Heroes, Crusaders, Dark Messiah...) vydávať nebude, potom Limbic s nimi začali pracovať až po podozrivom odchode Dark Hole od Heroes VI a hlavne je tam vidno až priveľa assetov zmixovaných z Heroes 5 a 6 (čo je celkom paradoxné, pretože obe hry majú iný grafický štýl). No dúfam, že sa mýlim a že sa im tá hra nakoniec naozaj podarí.
    • Kinet1c
      K prvej casti chcem iba reagovat tym, ze ja som si zas kupil Level s CD MMVI a vtom case som nebol este RPG az tak nadseny resp. bol, ale skor ako dung to bolo BG a jemu podobne, potom ked uz nebolo co hrat tak som siahol po prave lvl cd a urobil som spravnu vec :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit