Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Shania
    Nainstaloval jsem betu, spustíl hru, viděl animace, odinstaloval...
    Animace jsou základ dobré hratelnosti, proč to tolik vývojářů stále nechápe?
    • walltar
      Dobrá hratelnost je základ dobré hratelnosti. Dobré animace jsou základem dobrého vzhledu, vzhled nemá s hratelností nic společného ... ale souhlasím, že by měli udělat lepší animace.
      • Pravdu mate oba. Kazdy svou trochu. *1*
      • ne tak uplne, pokud postava skáče jako králík, je težší ji trefit (pokud tam není lock on target system). A i když máš lock on target, musíš nekdy zaměrit svuj skill, treba aoe kouzlo, což je težší když se postava chová nevyzpytatelne. A to uz je primy vlyv na hratelnost.
        • walltar
          Ale to není problém animace .... to je problém celého fyzikálního systému hry a jeho ovládání ... jako třeba možnost měnit směr během skoku a podobně.
          • Shania
            Jeden ze hlavních důvodu proč je wow tak populární jsou animace a jak postava okamžitě reaguje. U mno s akcím soubojovym systémem je tohle ještě důležitější, prostě mě nepřestává udivovat, že u tak drahý hry to takhle odflakli
            • me zas neprestava udivovat ze lidi delaji porad ty stejne chyby typu : Pojdme udelat MMORPG v dobe kde je jich dvanact pr*eli
  • mne mrzi že novejší hry obecne, nejen teso, nemaji dobre udelán pohyb. Naproti tomu staré wowko má pohyb a animace udelan paradne. Postavy tam presne ragují na vaše prikazy a respektují fyzikální zákony. Tady je taková jakási prodleva, postavy se teleportují, když má skočit tak se vznese do vzduchu a pak pluje 5 metru dopredu atd.
    Tohle vidím jako problém v kompetitivním pvp.

    samotnú hru komentovat nebudu, z tech pár stripku gameplaye to nepusobí špatne, ale težko rict jestli to bude trpet stejnými dizajnovým kiksy jako skyrim
    • walltar
      No každopádně záchody jsem nikde nezahlídnul.
  • po beta testu si vubec nejsem jist jestli bych do toho sel i kdyby byla free - vlastne jsem... max. s kamaradem co by mel enormni zajem - co se tyce prispevku o totalni abcenci stylizace jsem rad, ze tu tuctovost a prazdnotu nevidim jen sam... lituju hrace co za to vyplazli peniz jen skrz znacku
  • nekromant33
    Třeba to tu lidi nezajímá, ale každý názor se pro někoho kdo váhá, může hodit. Já se na TESO docela těšil. Byl jsem jedním z těch co se zastávali subscription sytlu placení. Těšil jsem se, protože náplň questů, combat system a trochu i customizace class slibovaly něco jiného než zbytek mmoček.

    Technické problémy typu zalockování kamery na npc po skončení rozhovoru nebo čekání půl minuty než se vám před obličejem vykreslí npc jakoby to byla textura, je to beta, je to stress test. Tohle jde spravit i do data vydání.

    Co už opravit nepůjde, že pod naleštěným zadáváním questů se vlastně skrývá to samé jako ve všech ostatních mmo, akorát vám tady přečte zadání a pozadí questu draze zaplacený herec. Je to trochu zpestření, ale SWTORu to taky nepomohlo, nakonec stejně jdete vykotlit oblast od něčeho, nebo někde zapálit magickou pochodeň, abyste mohli vykotlit něco dalšího co se po zapálení spawne. Navíc až na vyjímky si jsou ty questy podobný jak vejce vejci a když v jedné lokaci dělaté třikrát nebo čtyřikrát stejnou strukturu úkolů, už to člověka začne unavovat.

    Je hezké, že si tady člověk kromě výběru ze 4 class může v průběhu hraní z vybraného povolení udělat trochu něco jinýho, než mají ostatní, zas až taková zábava to ale není. Přiznávám, můj konkrétní případ je trochu specifický. TES hry hraju výhradně za stealth archera. Jak super, že tohle je asi první hra, která mě měla umožnit hrát mmo jinak. Problém ale je, že combat system, podobně jako questy, je pouze naleštěná (nebo navoněná) bída.
    Soubojový systém, protože jsem nehrál Teru nebo Conana, kde to bylo taky akčněji pojaté (z doslechu), měl být mým prvním setkáním s nečím jiným, než vymačkáváním skillů. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že krom náhrady autoattacku za něco, co funguje u lučištníka tak nějak napůl. Mačkáte myš jak zběsilý, někdy to natáhne, někdy ne, power attack nic významně nezmění. Ani zdaleka to nemá atmosféru nějakého středověkého fantasy snipera, jako v singl hrách. Pochopitelně, asi, ale TOHLE byl pro mě ten bod, kterým (pokud by se to zenimaxu povedlo), měl být pro mě zlomový, protože by to ostatní hry nenabízely. Nechci hrát klasické warrior/rogue-scout/mage stereotypy. To můžu dělat v XXXX jiných generických fantasy hrách.

    Z bety, tedy jediného způsobu jak si před nákupem hry TESO vyzkoušet a rozhodnout o tom, zda ji chci hrát nebo ne, nenacházím jediný důvod, proč bych měl tu hru hrát. Endgame obsah může stát za to ano, ale takhle otrávený z hraní něčeho už jsem delší dobu nebyl. A uniká mě, na koho je ta hra vlastně mířená. Casual hráč MMOček si najde nějakou uživatelsky přístupnější (WoWko), případně free2play, aby mohl hrát kdy chce. Hardcore hráč zase nejspíš nebude chtít už generickou high fantasy ani cítit, nehledě na to, že mu TESO nemá co nabídnout ani co se herních mechanismů týče. Fanoušek TES her (mezi které se počítám), zase neocení to, jak absolutně prázdně a bez atmosféry jeho oblíbený svět působí.
    • Presne jak pises .. nalesteny prd ... zrovna lucisnika sem zvolil ... tak nejak bych ocekaval, ze nez ke me neco dobehne, dostanu alepon nekolik vystrelu ... realita je takova, ze musim nosit hvy zbroj, protoze do prvniho zasahu vystrelim pri stesti 2x ...

      Jinak omezeni abilit je dany konzolema ... to je jediny duvod proc jich nemuzes pouzivat vic.

      Osobne na ty hre nevidim z toho mala co jsem videl absolutne nic, co by melo opravnovat platbu. kdyby ta hra vysla jako f2p ... tak si svy misto pro fanousky serie najde ... ale takhle si myslim, ze dopadne daleko hur nez swtor, prava proto, ze spousta lidi uz ted cejti, ze to smrdi na dalku.
  • Prosim lidi, nekupujte to ! Mejte zdravy rozum a nepodporujte podobne hry ! Nenechte si dal kalet na hlavy placenim za tyhle parodie !
    • koupeno taktéž ... máš smůlu kamaráde. Jdi si prorokovat jinam.
    • koupeno
  • michelangelocz
    MMO nehraju, ale v ramci free trialu (ci co to bylo) jsem nakouknul do Stary Republiky ve Star Wars – jenze to jsem ve vysledku dyl stahoval, nez hral. A ted jsem navstivil i Online Elder Scrolls. A musim rict, ze to ma narozdil od SW neco do sebe – a nejspis to bude pohledem z prvni osoby. Jen skoda tech ostatnich hracu, vsude kolem poskakujicich a skrze me probihajicich. Kazdopadne se za tim svym Khajiitem nejspis jeste podivam :)
    • kolize nejsou ani ve wowku a nikomu to nevadi
      • Tady jsou neexistujici kolize prave tragedie ... a to naprosta. Vede to totiz k tomu, ze ty jakozto DPS se logicky snazis drzet vzadu, protoze moc nevydrzis, ale je to nanic, protoze enemaci jednoduse spolubojovnikama probehnou a vrhnou se ne DPSka. Oboustrane samo.

        Melo by to fungovat jako formace ... => dokud neprorazis celni sestavu obrnencu, nemuzes napadnout ty co stojej za nima.
      • Lawliet
        WoWko nehraješ z první osoby. Jako můžeš argumentovat, že to jde hrát i z třetí, ale proč potom nehrát WoWko rovnou?
    • Kolize postav jsou v MMORPG spis vyjimkou,takze to asi malokoho prekvapuje.

      Pokud je to tvoje vicemene prvni MMORPG,muzes se bavit kralovsky. Neni to totiz asi spatna hra. Jen je to neco,co uz tu bylo stokrat.
      • Tera má kolize vyřešený parádně.. ve městěch a safe zónách kolize nejsou.. mimo města a safe zóny kolize jsou.. když je nějaké npc mimo safe zónu, tak chodí a hráče prochází. Vzhledem k tomu, jaký je tam soubojový systém, by to ani jinak nešlo.. dát si duel ve městě kde nejsou kolize je fakt k pláči.. většina skillů prostě s tou kolizí počítá.
    • Lawliet
      Ta chybějící kolize je hrozně divná no.
      • Kolize hracu v MMO je cesta do pekel. 20 lidi bude stat u quest givera / vendora, pujdou na obed a dalsi si uz neskrtnou. Neodevzdaji quest. To samy v uzkych pruchodech.
  • Pro mě za mě, ať si celou tuhle přehypovanou sra*ku strčí třeba do pr**le, tak to jsem si trollovský ulevil :-)
  • Hraju to už druhej den, ale že by mi ta hra něco dala *13* to ne... Žádá interakce, prozkoumávání světa, abych se zastavil a něco zkoumal či prozkoumal.. Přijde mi, že se jen honim z místa na místo... Nic revolučního, další tuctové mmo, které neni ničim výjmečné a přijde mi že se i chvilkama nudim *9*
    Mylim si, že za takový prachy tahle hra asi nestojí...
  • Kdyz uz tu padlo namluveni questu v porovnani se SWTOR tak v tom ma rozhodne SWTOR navrch. Tam totiz jsou questy nejen namluveny, ale i "zahrany", tzn. v prubehu zadavani questu se NPC pohybuje, dela neco a povetsinu casu se na to hezky kouka. V ESO bohuzel jen stoji a predcita text questu, skoda.
    • Navic to vypada, ze vsechny postavy namluvilo tak max 5 lidi.

      Co (mozna) casem spravi ... je taky dost znana zvukova nevyrovnanost (nekdy najednou rec skoro neslyset, jindy zase najednou moc nahlas), co asi nespravi ... jsou blbe namluveny pasaze, kdy se cast textu odrikava poklidne ... a nejednou naprosto bezduvodnej prechod do uplne jiny hlasovy polohy. Vypada to, ze to nekdo namlouval jako jednotlivy vety, bez ladu a skladu, aniz by se kontroloval cely rozhovor.

      Obecne tohle ale povazuju za marnou snahu (a vyhozeny prachy), i v tom swtoru kdyz se hraje skupina, tak sici chtej aby to ostatni odmackali a necekali az se NPC vykeca. Viz tu jeden z postu ... ze stejne jako vzdy je zbytecny cist(a poslouchat) ... podstatny se objevi v qstlogu.
    • je hamba,ze ta hra nevychadza v cestine.Podla mna by taka hra textovo nemala vyjst len v 3jazykoch (EN,DE,FR).Myslim,ze prelozeny text by ich az tak nezatazil.Za mna obrovske sklamanie v tejto hre - nehovoriac o pohyboch.Nadherne pohyby ma Assasins Creed,pripadne Skyrim - toto je ale odpad.Chceli sme si ju kupit,ale nehrozi...
      • Je hanba, ze se cesi neuci anglictinu..
      • Jak muzes byt zklamany z neceho, co ani nikdy nebylo v planu? MMORPG hry na profesionalni urovni se v CZ jazyce(i kdyz nechapu proc v CZ kdyz jsi slovak) nedockas asi nikdy v zivote.
        • ano,mas pravdu.Zial v poslednej dobe vidime rozne "profesionalne" (ak uz si to tak nazval) tituly v cestine (niektore dokonca s dabingom! (Assasins creed,Prince of persia,Skyrim bol v cestine).Tak preco nie ESO s textom pre CZSK komunitu.Polstina tak isto nie je vynimkou.
          • To není žádný konečník. Oni by museli dát někomu u nás k dispozici nějakou část hry - záleží, jak ty texty mají po technické stránce řešené. Ten někdo by pak s tím tady musel pracovat, vytvořit překlad. Následně by při každém updatu musel zase ten někdo upravovat překlady, pokud by byly nějaké změny - a kdo zná MMO, ví, že se texty ve hře opravují velmi často. Vývoj by se docela opožďoval. Tohle by fungovalo, kdyby texty ve hře byly dělané jako moduly, pluginy, které by člověk přiložil ke hře a ta se přepsala na jiný jazyk. Tak t ale dělané zjevně nemají. *3*
            • Ono by se to dalo pojmout ponekud jinac ... ono by se dalo dat ty texty proste na web, jako to ma hromada opensource projektu, a tam by to moh prekladat kdokoli. Jasne, kvalita prekladu by byla ruznoroda ... ale pro spoustu hracu by to byl prinos. A jednoduse tam, kde bys preklad nemel, nebo mel neaktualni, by se zobrazil predvolenej default (trebas EN). jednoduchy, defakto zadarmo ... ale vyzadovalo by to mozkovou bunku ... mozna dve.

              A jednoduse bych ti dal do hry moznost pouzivat "ofiko" lokalizace ... nebo si vybrat na vlastni riziko jednu z neoficielnich.
            • ale keby tam mali jedneho cloveka prekladaca do roznych jazykov (spanielcina,cestina,polstina atd) tak by to bolo spica.
            • Takže tak jak to plánuje Camelot Unchained?
            • Icotech-kolega to vysvetlil pekne. Offline titul se jednou prelozi a je klid. Online titul se meni temer kazdy mesic.
            • pekne napisane,dakujem za vysvetlenie
          • osobne ja si rad kupujem original hry prave preto,ze su opatchovane a v cestine
      • až bude čechů 50 milionů, tak se možná dočkáme. *3*
        • Ono jich 50 milionů jednou bude, ale 45 milionů z nich budou romové.
          • čech je čech, rom je rom *3*
          • kennyB
            Sakra, nestraš *1*
  • your game is bad and you should feel bad...otres,smazal jsem to jeste pred koncme bety,jestli za tohle hodla nekdo platit,mel by se nechat vysetrit...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit