Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tři worldy proti sobě je vždy to slovo co tu nesmím napsat...
    WaR to měl jako největší tahák i když realm vs realm. Pointa je ta, že to je zerg fest s nízkým FPS atd.

    Hele já jsem fanda jak SW tak GW 2 a zahraju si je oboje. Ale vyzdvihávat GW do nebes bez oprávněných argumentů, to teda ne.

    Ono někdy víc neznámená líp... v MMO to platí 2x víc.
    O tom downed modu jsem rozpávěl.. fičurka o ničem, jen zjednodušení hry.
    v Měřítku MMO, zanedbatelný,
  • Já o koze a Vy o voze co? Já neřeším malinké detaily, ve kterých se ty MMORPG/FPS od sebe odlišují. Jde o to, že ty hry mají stejný základ (ať je to wow, aoc, lotro, war, sw). Revoluce v daném žánru neexistuje, pokud je něco revolučního většinou vznikne nový druh hry/zábavy.

    MMORPG= online izometrická rubačka ala diablo, leveling, zkušenosti, itemy.... GW2 to nemá?
    FPS= pohled z vlastních očí, zaměřovač, zbraně a fragy.

    Pane, to vy jste vedle. To co tady píšu, je základ každé dané hry, to co je přes tento základ nahozeno jako fasáda je pozlátko, které má lákat, ale uvnitř je to stále ta samá hra a revoluce se nekoná.
  • reakce na Genne ... nemyslim si, ze MMORPG je dane a neni na nem co menit. Naopak si myslim, ze ke zmenam je tam neuveritelny prostor. Jen me tak napada, proc treba v zadnem MMO neni neco jako vlastni vytvareni kouzel viz. TES serie. Proc neni svet v dnesnich MMO vice ovlivnovan samotnymi hraci. Vzdyt neni potreba vrhnout hrace do hotoveho...muzou si sami postavit mesta, opevnit je hradbami, branit je proti ostatnim hracum...atd....
  • Jak funguje hratelnost bez healeru a tanků v GW prosím ?
    Ty se mi divíš že tě nazývám ubrečencem, ale ty si tu opravdu furt na něco stěžuješ.
    Vadí mi že tam bude arkáda... rofl tak to nehraj panebože !!!!
    ToR není nástupcem SWG, řekli sami Bioware.. to že ty a mnozí hráči si to myslí, je Vaše blbost a my s tím nic neuděláme.. na tom se schodnem..

    Zničitelné prostředí je zásadní a průlomová věc. Já v tom furt nevidím nějakou výsadu pro ostatní MMO hry.. Třeba k GW 2 se to hodí.. ale jinde to nepotřebujou ...
    A očividně nevíš nic o HW že ? Jelikož fyzika v kombinaci s náročnou grafikou = problém pro tvé komponenty.
  • No ono jede o to že ty Eventy jsou náhodné samozřejmě je tam něco předem určeno ale velká část jich je jakoby generováno náhodně milionkrát jdeš po cestě a najednou vidíš že je tam karavana a jdeš jí pomoct.
    Co se tyče zbraní z prostředí tak tam sem zatím viděl jen použitelný korblík z vodou na uhašení ohně co ohrožoval veslici budou vetšinou na řešení Eventů
    Omylem sem to předtím poslal jinam
  • Náročnější asi jo, ale v jakém smyslu. Určitě nejsi náročnější ve smyslu hratelnosti a výzvy. Jinak by si netankoval s DK a vůbec by si nehrál DK .

    Phasing jestli se nepletu je, že uděláš quest a na to se ti zmení prostředí, které ovšem ale vidíš jen ty. ano i to ToR Má , když je to PvE story Driven MMO.

    Vanila Wowka byla jinde než jaký bude release ToRu. To se prostě nedá srovnávat.
    BTW kde si hrál ToR prosím ? Na jedné z výstav, kde opravdu bylo 25 minut hraní předem dané postavy a ještě v určitém úseku ? Na základě toho hodnotíš ?

    Jinak to namluvení a celkově styl questů a cut scene je podle mě v MMo dost revoluční. A teď nemyslím jen - Vítej Válečníku .. .a taký kecy.. Prostě hrát KoToR v MMO se mě zamlouvá. PRoto to je RPG... role play game.. a o To tu jde.. postavit tě do role, kde ti připadá, že v tom světě opravdu něco děláš.
    Ubrečenec.. no sorrry ... ale viz příspěvek o space batles.. tomu já říkám brekot..
  • No i GW1 se na 900kylu sotva hýbalo. Podle mě bude Dula Core 2,6 , 2GB ram a Nvidia 260 1GB bohatě stačit na plný detail
  • Nebrecim tu nad FPS, protoze se o FPS hre nebavime. Nesouhlasim s vam, ze vsechny MMORPG museji byt klony WoWka, aby to bylo MMORPG. To je blbost.
    WoW se od dob vanila zmenilo zasedne. Hlavni prinos byl phasing system. Souhlasim, ze v highend hre jsou instance/dungeony/raidy plus minus furt to same. Proto to momentalne nehraji. Nebavi me "grindovat" raidy.

    To co rikate je nesmysl. To je jako rikat, ze vse bylo vymysleno a nic nejde udelat lepe. Lze a jinak to proste v budoucnosti ani nepujde. Vsechny velke zapadni MMORPG (krom WoW) maji problem nalakat hrace a konkurence je obrovska. Je to prave diky tomu, ze v novych MMORPG schazi originalita, nove napady ci unikatni gameplay.
  • Jen tak mimochodem GW1 a i GW2 mají PvE zaměřený na příběh který se u každého mění podle toho jak se rozhodnou a to ne jen v rozhovorech ale hlavně v činech
  • No ony se ani srovnávat nedají jediné co mají v podstatě společné je MMORPG jnak jsou to naprosto jiné žánry
  • Ano, vadi mi, ze bude v MMORPG stupidni arkada. Vzhledem k tomu, ze SWG se vypina s vydanim TOR, hromada hracu to bude brat jako nastupce. S tim vy nic neudelate.

    Jeste jednou, Gameplay TOR je zalozen na tank/healer/dps, GW2 neni.

    Znicitelne prostred je v PvP MMO celkem zasadni prulomova vec a vykon na PC by nemel byt problem.
  • no to urcite neni spravna charakteristika RP ;] ... vem si, ze existuji PvP, PvE, RP servery a na vsech jsou dps, healeri...atd...
  • reakce na FFSitsme
    No ono jede o to že ty Eventy jsou náhodné samozřejmě je tam něco předem určeno ale velká část jich je jakoby generováno náhodně milionkrát jdeš po cestě a najednou vidíš že je tam karavana a jdeš jí pomoct.
    Co se tyče zbraní z prostředí tak tam sem zatím viděl jen použitelný korblík z vodou na uhašení ohně co ohrožoval veslici budou vetšinou na řešení Eventů
  • Má pravdu
  • Trinity systém to, že máš specifický classy. V Toru je máš, ale každý povolání dokáže tankovat/dpsovat, healovat. Otázka praktičnosti je zrovna teď jinde.

    Btw ktěm nárokům : Vy si opravdu myslíte, že GW po těch famozních ukázkách z her pojede na 900kylu ? Každej kdo se koukne na minimální nároky a řekne si ok to na minimum dám, je naivní ! Jeslti GW obsahujou grafiku jakou nemá žádné jinné MMO, tak proč ho hrát na minimum a sotva se hýbat ?
  • Cahir
    Event systém - V TOR máš zase volby, které větví příběh a daný quest tak může dopadnout jinak v závislosti na předchozích rozhodnutích. Dá se říci, že si je to dost podobné
    Křížení skillů - zajímavá věc, zda je něco podobného v TOR netuším, ale viděl jsem videa, kde tvých skillů využíval companion k vlastním.
    Downed modu - to už mi přijde zajímavé méně
    Systém barev - Že to bylo v TORu zveřejněno později ještě neznamená, že to bylo později i vymyšleno. Ve výsledku je to jedno, důležité je, že tím obě hry disponují (přesto je to podle mě celkem prkotina)
    Podvodní boj - opět velmi zajímavé, uvidíme, jak to bude zpracováno - zda-li to bude zásadní fičura, nebo jen příjemné rozptýlení

    U TORu je taky spousta novinek - nemá např. autoattack, což mi přijde jako dost zásadní změna oproti WoW, spousta povolání zaručuje celkem originální hratelnost - např. smugglerovo krytí se za překážky. Zajímavý systém povolání - volení si specializace - Jedi Knight se např. větví na Guardiana a Sentinela, kteří mohou být naprosto odlišní. Volby v příběhu jsem už zmiňoval, ještě bych upozornil na NPC parťáky, kteří mají mít vlastní minulost, dávat ti questy, být romancoidní atd. prostě stejné, jako u DA nebo ME.

    Ve výsledku to na mě působí tak, že srovnávat GW a TOR není úplně na místě, jelikož obě hry cílí někam jinam.
  • GW2 není MMORPG. Pokud ta hra nedává hráči roli, tak si nemůže přivlastnit titul MMORPG. Podle mě je GW2 arkádová akční hra s multiplayerem.

    RPG = Role Playing Game což znamená, že hráč má přiřazenou roli v tomto světě, což je tank/dps/heal + crafter v našem případě SW fandů ;-)
  • Ok díky za vysvětlení.
    každopádně mě to nemění nic na tom, že polovina věcí je zbytečná nebo už byla.
    even systém -- takže jak píše FFF, není žádnej quest, ale čekáš na to, než přiletí dotyčnej drak. Takže víceméně nascriptovanej dungoen z Wowka.. kdo hrál, dá mi za pravdu, že podobný ukoly taky byli. Prostě script.
    Křížení skillů se mi líbí to jo. Uvidíme jak to bude fungovat v praxi.
    Hm Downed mod, je teda jen zjednodušení a není to nic zásadního co by dávalo GW navrch..to záleží na pohledu hráče.
    Sytém barev a modifikace byl ještě před Gw a byl to warhammer, tak prosím o kopírovaní od někoho atd. zjistěte si kde to bylo dřív.
    Podovodní boj mě opravdu neláká, nebo spíš nevidím v tom žádnou uber věc. Zvlášť když ToR vodu ani nemá. Třeba v datadisku jo.
    Crew Skill je crafting systém .. Nemáte o Torech nějak málo informací ?
    A židle.. hm ... jo jako prkotina navíc to je dobrý. ale zase to není zásadní věc kvůli které půjdu hrát GW místo ToR..
    Jen příklad v Gw.. budu mít meč epix s dmg 200 + a radši půjdu a někoho majznu židlí ? nemyslím si... ale jako sranda.. proč ne
  • No požadavky zatím nebyli stanoveny ale údajně to má být jen o něco náročnější než GW1 a ta se dal rozjet na 900kylu.
    Co sem se tak koukal na Gameplay ToR tak tam byl Trinity Systém
  • Jak by měla vypadat MMORPG, která nebude klonem wow? Odpovím Ti, nebude to MMORPG. Myslím, že není třeba toto téma dále rozebírat. Nedovedu si představit MMORPG jinak. A víte, že novodobé střílečky jsou vlastně klony wolfenstein 3D? Proč nebrečíte u nové Farcry, zase se tam střílí jako kdysi.
    A ano wow udělalo neuvěřitelný pokrok na místo sbírání předmětů, se ta hra změnila ve sběr achivementů. Počítám, že s dalším datadiskem wow přinese aukce za reálné peníze (což už bude v D3) a půjde vyměňovat achivementy jako pokémony. Na poli MMORPG nic nového nepřijde, není důvod ten systém jako takový měnit je dokonalý, v budoucnu se bude vylepšovat jen grafika a nové MMORPG mohou překvapit jen kvalitním servisem a atmosférou hry. Tak jak to probíhá u FPS. Nebo mají FPS něco nového???? Nemají, ten systém/žánr je prostě daný a nic se nezmění.
    Tak tady přestaňte hučet. V tomto prostředí může nové MMORPG uspět jen kvalitním supportem, hratelností a atmosférou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit