Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dlouho se mi nestalo, abych za dvacet hodin hraní nepřeskočil jedinej rozhovor. Hodně dlouho se mi nestalo, abych za dvacet hodin hraní byl pořád na začátku hry, a to bez umělýho natahování. Navíc každý quest působí naprosto přirozeně - poctivě odvedená řemeslná práce. Na světu Zaklínače je vidět, že si s ním někdo pořádně vyhrál. Že někdo přemýšlel nad tím, proč určitá věc je tam, kde je. Pro mě rozhodně 10/10, i přes některé chybky, které samozřejmě hra takového rozsahu vždycky bude mít.

    Zdejší diskutéři (proč mě to občas připomíná diskuzi na jednom nejmenovaném zpravodajském webu) určitě mají právo na svůj ******** názor, to jim nikdo upřit nemůže, ale řekněte mi, co byste ještě chtěli? Které RPG posledních let je líp zpracovaná a zábavnější hra? Skyrim? DA:I? Pfff...
  • Amylee.Anderson
    "Nejvyšší hodnocení udílíme zřídka a pouze hrám, které v době svého vydání jasně vyčnívají nad ostatními. Posouvají hranice obecné představy o dokonalosti ve svém žánru i v obecném slova smyslu. U takových her je velmi pravděpodobné, že se o nich bude dlouho hovořit, dostanou se do pomyslné síně slávy a budou dávány za pozitivní příklad kvality i v době, kdy už budou technologicky a ideově dávno zastaralé." 100% zaslouženo :)
    • redakce dala desitku i skyrimu takže tak horky to zas nebude *3*
      • Amylee.Anderson
        A právě možná proto zmiňuji, čemu má 10 odpovídat a že Zaklínač si to zasloužil, žejo...
      • V tu dobu to bylo nejlepší RPG.
        I dnes spousta lidí věří, že je skyrim lepší jak zaklínač 3 (a já s nimi v jistých aspektech souhlasím).
        • V tu dobu bych za nejlepší RPG označil stále první Fallout a za nejlepší TES hru Morrowind.
        • tak Skyrim je sice blbost ale souhlasím že je rozhodně o řád lepší než Zaklínač 3
  • Pro mě jasná hra roku.
  • Mám odehráno teprve asi 6 hodin a rozhodně je to výborná a zábavná hra, čili na desítku má pro mě určitě "zaděláno". A jestli je lepší nebo horší než Skyrim, to si povíme za 100 - 150 hodin hraní. Zatím se to spíš učím hrát a spoustu věcí pořád nevím.
    • z mého pohledu to bude zcela jistě lepší než Skyrim. Skyrim měl extrémě nudné vedlejší questy i hlavní quest. Skyrim neměl žádný challange, protože potvory levelují spolu s hrdinou, což umožňuje udělat jakýkoliv quest kdykoliv a navíc je to extrémně nepřirozené a nelogické. Levelování ve Skyrimu bylo o ničem. Skyrim z mého pohledu je 7-8/10. Snažím se být objektivní a uznávám, že ten svět byl velký a krásný, leč nudný, pokažený absencí pořádného příběhu.
      • Obtížnost Skyrimu byla podle mě dána tím, jakou sis nastavil obtížnost (překvapivě). Já jsem to hrál po vyjití na tu úplně nejvyšší a celou hru jsem narážel na situace, na které jsem neměl, musel jsem se různě schovávat, plížit, střílet ze zálohy - a výborně jsem se bavil. Měl jsem Skyrim těžkej od začátku do konce - což podle mě rozhodně je challenge.

        Hlavní dějová linie Skyrimu se mi taky moc nelíbila, ale je to asi věc názoru. Na druhou stranu třeba Dark Brotherhood bylo ve Skyrimu podle mě super. Samozřejmě, že Elder Scrolls utrpěly tím, že je z nich komerční blockbuster a už to není tak inteligentní příběh/svět, jako v dobách Morrowindu. Ale to platí podle mě i o Zaklínači 1 a Zaklínači 2 - tam se ty komerční vlivy také projevily a dvojka už mi přijde o dost míň zajímavá a originální, než jednička.
  • Mne skor ako Zaklinaca 2 pripomina tato hra Zaklinaca 1, konecne sa vratili k viac slovanskemu prostrediu, hudba v prvej oblasti taktiez skoro ako vystrihuta z jednotky. Kamera sa pri pouzivani zaklinacskych zmyslov alebo pri chodzi v interieroch prepne na klasicky pohlad spoza ramena ala Zaklinac 1 alebo Resident Evil (rad by som tuto kameru pouzival stale, skoda ze ju nie je mozne v hre menit). A pohyby Geralta pri boji su daleko plynulejsie a prirodzenejsie a posobia viac zaklinacsky nez v dvojke. Proste nadhera!!! *14*
    • Keyz
      Tu kameru, kde vidíš část postavy a bere to výhled nemusím. Mám rád styl, kde vidíš co nejvíce.
      Ale kdyby to bylo jako možnost v menu, tak OK. Někoho to potěší a to je dobré. Nikoho to hlavně nenase*e, když to bude volitelné. A konečně se použije krása SW na PC. Volitelnost.

      Jinak ta kamera jde tuším také měnit v souboru. Sice jsem to nezkoušel ale viděl jsem tam nějaké hodnoty :) Tedy možná máš šanci to upravit podle svého.
      • Thx, pozriet to v ini subore ma nenapadlo, skusim to poladit :)
  • Zaklínač 3 je fakt pecka, jak již zaznělo mnohokrát přede mnou, je neskutečná. Zase budu hodiny hrát minihru (karty), budu chodit skoro až bezcílně krajinou resp. městem a číst každý dialog. Prostě takové hraní knížky:)
  • hraji sice jen pár hodin a nikdy jsem vlastně nehrál tento typ her ,ale zkusil jsem to a musím říct že mně zaklinač 3 dostal naprosto užasná hra ten svět mně dostal do kolen, hlavně ta různorodost a napaditost všech hlavnich i vedlejších qvestů gratuluju cd projektu jak psal recenzent mistrovské dílo.
    A jak řikám do té doby jsem hrál jen akční hry a strategie a těmto rpg jsem se vyhýbal, kvůli zdlouhavému vývoji postavy, vylepšování, nakupovaní, rozdělovaní bodíku a najednou mi to vůbec nevadí to koukám teda .
  • Mam odohrane po level 11 a musim povedat ze vazne nelutujem svoj nakup, az na dost horsiu grafiku na Xbox One (asi to bude enginom lebo nezvlada ani to co ine hry zvladaju v pohode) je ta hra fenomenalna, davno som sa takto nebavil pri questoch v RPG a tie dejove zvraty co su skoro v kazdom queste su casto take mocne ake byvaju vo vacsine hier maximalne az na konci pribehu :). Suboje a ostatne veci tiez na jednicku :).... Ak niekto vahate tak kupujte, neni o com toto je must have ako Skyrim :)....
    • Tak ale ten engine zvláda aj veci, ktoré iné hry môžu závidieť - systém počasia, dynamické AI u zvierat a monštier, jeden loading a celá mapa je potom už bez loadingov (asi najviac next-gen čo som zatiaľ u nových hier videl), atď..
  • Nevim, proč si tady hora lidí stěžuje na nevyváženou obtížnost. Jednou prostě narazim na blba, jednou na těžkýho protivníka, co je na tom nereálnýho? :D Mě spíš štvala (byť nevím, jak jinak to udělat ve hře) nutnost sebrat se a jít pár hodin "expit", když člověk (mutant) narazí na o pár desítek levelů silnější monstrum :D Neumim si dost dobře představit, jak by se Geralt v knížce vesničanům omluvil, že na tuhle bestii prostě nemá a vrátí se možná za půl roku, až zesílí :D Holt hádám, že příběh musí občas ustoupit :(
    Taky mi (zcela subjektivně) vadilo všudypřítomný rychlý cestování, sice ho nemusim používat, ale to je takový pokušení, když je quest na druhým konci mapy! :D Přitom atmosféře by prospělo houknout na Klepnui a vychutnávat si cestou krajinu :)
    • Obtiznost je divna hlavne u monster. Me ty bitky s monstrama ani moc nebavi, je to porad sek uskok apod. Hlavne nevim jestli mi neblbne mezernik, ale prijde mi, ze hra reaguje se zpozdenim, takze treba boj s tim zastupcem divokyho honu v questu s Keirou byl horor, protoze pokazde kdyz jsem ho sekl a chtel uskocit, tak mi dal ranu. Kdybych nedal druhou obtiznost nevim jak bych ho umlatil. Nejvice me zatim bavili bitky s lidma - lide jsou opatrni, taktizuji a skvele kryji. Jelikoz nejsou tak rychli jako monstra pripadam si v boji s nima jako opravdovy Zaklinac ktery ma navrch. Tyto souboje si uzivam. Stejne tak me bavili bitky s kostlivcema v Risen, kteri take kryli nebo v Gothic 2 s lidma. Pripadalo mi to jako spravny boj. S monstrama si nepripadam jako Zaklinac, ale spise chudak a kdyz jich je vice je to drina. Nevim jak to je dal u Zaklinace, ale libily se mi ty rychle "uskoky" Ciri. Takto mi pripada spravna rychlost zaklinace. Treba Geralt neco podobneho take ziska casem...
      • Me by spis prislo (z pohledu zaklinace) spravny, kdyby se pri jakymkoli boji zpomaloval cas, samo s moznosti to jeste vylepsit nejakym drijakem.
  • Hraju asi 20 hodin a je to naprostá, naprostá, naprostá, naprostá bomba. Myslel jsem že skyrim nic nepřekoná, mýlil jsem se. To jsem teprve na začátku.
    Jen taková výtka pro recenzenta, ku.va když spoileruju jako prase tak to v textu označím!!! Jsem v močálech ve Velenu a řešil jedno dilema....asi víš kam směřuju!!!
    • Jj ja ked som videl ako tu recenziu pisali tak som preskakoval cele odstavce kde boli spoilery, k tejto hre sa vazne neoplati pozerat nic, som rad ze som nevidel ani ziadne gameplay videa pred vydanim ani nic take, som mega prekvapeny zo vsetkeho :)...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit