Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Magister_Peditum
    Dobrý je, jak tam jsou propojené questy. A že nejsou v žádném případě černobílé. Zrovna jsem dokončil jednání s ježibabama v močále. Ducha v Šeptajícím stromě se mi zželelo, tak jsem ho osvobodil, a on za to osvobodil sirotky ze spárů ježibab. No, ale to jsem netušil, že pak ježibaby jejich opatrovatelku potrestají tak, že jeden z pozdějších úkolů pro Krvavého Barona skončí jeho sebevraždou. *15*
    • milos.bohonek
      Znáš to: každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. ;)
    • Krescz
      PŘESNĚ!!!...zrovna dneska ráno se mi stalo to samé *15*
  • Tak jsem vymekl a objednal PS4ku. Bloodborne me hodne nalomilo a Witcher 3 me dotuknul. :)
  • Tak Zaklinace jsem dohral vcera, po cca 100-120 hodinach (nebral jsem si dovolenou, byl jsem nemocny, takze cas jsem mel proto). Velmi vydarena hra, CDProjekt me potesil i tim, ze je automaticky pritomna cestina (at uz ji clovek vyuzije a nebo ne) a je videt, ze nas polaci maji docela radi, protoze i jednani supportu na ktery jsem se obratil pro mne byl docela sok (3 hodiny od poslani dotazu po me chteli save a po dalsim dnu problem solved), coz bych chvili po vydani.. takto ocekavane hry vubec necekal (i komunikace supportu, kdy je v emailum pritomno par smajlu, pta se jak je v CZ atp. byla nekde jinde nez u jinych developeru). Jinak k samotnemu Zaklinaci.. vzhledem k rozsahlosti hry.. minimalni mnozstvi bugu, super pribeh, grafika, zvuk.. soubojovy system a system "pomalejsi zastaveni / zrychleni" mi sednul az po cca 30 hodinach, ale nevadil mi. Urcite si 10 zaslouzi. Jinak za nejtezsi quest povazuju posbirani vsech karet :) A mensi spoiler na zaver (doufam ze to bude bug).. hra vam po dohrani zakaze climbing (ano, nemuzete nikam vylezt, jedine tam kam normalne vyskocite), takze nasledne doobjeveni zbytku otazniku, nebo dodelani vedlejsich questu se promeni v horor, ale jak jsem psal vyse, doufam ze se jedna o bug a ne o prostredek jak zamezit hracum, aby se dostali nekam.. kam se uz po dohrani dostat nemaji. Suma sumarum.. rozhodl jsem se, ze to dojedu znovu na vyssi obtiznost, jelikoz hra na poprve (pribehove) nedopadla uplne podle mych predstav, tak zkusim udelat par jinych rozhodunti v pribehu :).
    • ...vzhledem k rozsahlosti hry.. minimalni mnozstvi bugu. Nesouhlasím, bugů tam bylo dost a zrovna ta chyba lezení po římsách způsobovala to, že někteří lidé hru vůbec nemohli dohrát (alespoň ne standardní cestou). Ono si stačí přečíst oficiální fórum. V počtu chyb si Zaklínač rozhodně nezadá se Skyrimem. K tomu přidám že, kůň je k ničemu, invenář a celkově UI je tragédie, plavání je děs, debilní jízda na lodičce pro nepotřebné harampádí, které rozmístili vývojáři na mapce (čím dál, tím lépe, neskutečně stupidní se způsobem fast travelu, který vymysleli). Takže pro Zaklínače mluví tak maximálně subjektivně lepší grafika a rozhodně lepší příběh, questy a vše, co se toho týká včetně zajímavých NPC). Hotové za 70 hodin na druhou obtížnost, zbyly mi pouze Gwent questy, které dělat nebudu, nemám rád jakékoli karetní hry.
      • Ja mluvim za sebe a zadny bug mi neznemoznil hru dohrat. Co se tyka climbingu, oficialni fora jsem cetl a tento stav se objevuje po dohrani hry, takze nechapu jak by nekdo mohl mit problem hru dohrat. Zbytek.. kun.. je na cestovani, proc by mel byt k nicemu? :) UI mi nevadi.. na PC bez problemu, verim ze konzolari nejake vytky maji.. lod v pohode.. libi se mi, pro harampadi jezdit nemusis, plavani = zadny problem sem nemel. Co clovek to nazor.. za mne je to tak jak jsem napsal.. nechci byt prehnane optimisticky, ani nejak negativni, kazdopadne co jsem cetl oficialni fora.. 60% - 70% problemu je typu "nejde mi to zapnout = nemam comp v zasuvce".
        • Tak to je vidět, žes fórum viděl z rychlíku.
          http://forums.cdprojektred.com/threads/39582-BUG-Climbing-Can-t-complete-the-main-story
          A to není jediný topic na tohle téma, ani to není jediná diskuze a to nemusím hledat zrovna na GOGu. *3*
          Už se o tom ví několik dní skrze všechny platformy a vývojáři mlčí.

          Na plavání nadávám kvůli ovládání, stejně tak střílení kuší pod vodou je dosti nemotorné. A jestli tě baví držet deset minut šipku dopředu a shift, aby sis lodí dojel pro otazník, který je naprosto nepochopitelně na kraji prázdné části mapy, to je tvůj boj (čekal bych, že tam člověk najde něco zajímavého). A kdybys náhodou chtěl někam odcestovat, tak samozřejmě nemůžeš, musíš zase deset minut jet zpátky k nejbližší cestovní značce (stačí, když se třeba chceš jen vyprodat, nebo ti sirény zničí loď, pak už můžeš jen plavat). Kůň se zasekává naprosto o cokoli. Někdy ho to nespawne vůbec, někdy klidně pod mostem, vždycky 200 metrů od tebe. Sorry, ale UI bez problémů na PC není, inventář nepřehledný, seznam receptů / výroby taktéž.
          • Dle mého ovládání pod vodou má být nemotorné, ono pod vodou budeš taky nemotorný. ale vzhledem k autoaimingu není střílení kuší pod vodou žádný problém.
            Na loďce máš fast travel do přístavů, když budeš loďky používat, uděláš si za chvíli taky síť míst, kam se dostat okamžitě. A ano, tak to chodí, když se chceš někam dostat, tak tam musíš dojet. Tak to chodí. A když ti sirény rozbijou loď, budeš jako pudlík šlapat vodu. To je život.
            Dál - kůň ve sprintu ignoruje naprostou většinu stromů, takže můžeš s ním klidně jet přes les a většinou se ti nezasekne. Asi to chce se koukat, kam jedeš a pokud to narveš do plotu, tak si nestěžuj. Jasně, občas se sekne, ale vždycky je to proto, že jsem narazil do něčeho, do čeho jsem neměl.

            Je fakt, že to, že jakmile něco vyrobíš, tak toho máš nekonečné množství mi vadí jako přílišné zlehčení a degradaci alchymie, ale systém v tom byl dost jasný.
            Stejně jako v inventáři, kde ti to třeba krásně zobrazuje nepřečtené dopisy a u každé knížky je vidět, jestli už jsi ji četl a to včetně těch, které prodávají obchodníci.

            To tvoje stěžování si mě celkově vede k dojmu, že jen krmím trolla, páč nechci věřit, že podobně ufňukaný slečinky existujou.
          • co to meleš, jako sorry, ale tyhle všechny věci co jsi vyjmenoval mi buď taky nevadí nebo je nepovažuju za tak obrovský problém, hodný zmiňování a tím výrazným snižováním kvality hry. A ten kůň se nezasekává, pravděpodobně jsi motovidlo a nedokážeš se vyhnout stromu. Doporučuji koupi nějaké arkádové závodní hry, kde se můžeš odrážet od baráků a jet "pořád 250 km/h". Čus
            • fanboy detected *6*
            • Taklže to, že hra některým lidem nejde dohrát, to ti nevadí? Tak to pak jo... *11*
  • "Dovedu si představit dvacetihodinovou hru, která by se odehrávala pouze v Novigradu. Jenže v Divokém honu je to jen jedna z mnoha lokací…"
    Heh, hned som si spomenul na Dragon Age II ktory sa odohrava iba v meste a v par prilahlych jaskyniach... ibaze to mesto v DA II sa s Novigradom neda vobec porovnat....
  • Recenzi jsem nečetl, ale hra si zaslouží opravdu maximální známku, příběh,grafika, svět prostě to funguje na 100% a co se mi líbí nejvíc, je jak si dal CDP záležet na vedlejších questechh, nádhera prostě,,, a jak tady píšou lidi a nadávají na hw nároky tak to není pravda, teda pokud nemáte 5 let starý zaprášený pc, na amd procesoru a amd kartě r9-270x hra běží na all high a textury a krajina na ultra a v post efektech vše zapnuto,,,(kromě nvidiahair) ve hře mám asi 30-40 hodin a jsem 14 level a podle questu na mapě jsem skoro ani nezačal,,,
    • Nedivím se, když CDP vydal takový nároky jaký vydal. To co prohlašujou za minimální je možná slabší doporučené.
      Věřím, že si tím odlákali spoustu zákazníků, ale já hru rozjel na 2.4 GHz dvoujádru (minimální má být 3.3GHz čtyřjádro) a mobilní grafice geforce 740M (takže na notebooku).
      • Rejsek
        A jak to slape, da se to hrat? Mam taky prastarou mrchu, jen o neco silnejsi stolni PC. Trosku jsi mi ted vlil nadeji do zil :-)
        • Všechno na low, rozlišení 1280x800. FPS jsem neměřil, ale jede to plynule. I s takovýma detailama vypadá hra fakt dobře.
  • http://i1.kym-cdn.com/photos/images/original/000/800/487/60d.gif
  • Super recenze. Jen malý detail. Percival (nikoli Percival - Sargon, Sargon je jedna z jejich písniček) není folk-metalová banda, nýbrž cosi jako slavicfolková. Ono se to dost často plete právě s Percival Shuttenbach, kteří už folkmetaloví jsou :)
    • PreidaQ
      To jo, ale stejně je to od stejných lidí ne? http://www.metal-archives.com/bands/Percival_Schuttenbach/26160 Záleží na tom zase tak moc?

      Když už jsme u toho, stojí ta kapela za poslech?
      • No je pravda, že je to spíš takový puntičkaření, když jsou to vlastně ty samý lidi, ale to já jen tak, ať je to správně :)

        Jinak Percival určitě za poslech stojí, Percival Shuttenbach už mě například tolik nezaujal, i když písnička Wodnik s babou z Arkony je rozhodně zajímavá :D
    • Opravdu zarážející, že si Miloš nebo korektor(Petr) neověřili to jméno než to dali do recenze. *7*
  • až budu mít hotové restíky nedohraných her minulých, koupím....takže tak za půl roku :)
    • taky většinou moc nestíhám hrát. Chodím do práce + jiné povinnosti. Takže se dnes už snažím hrát jen 2-3 hry do roka a vybírám si kvalitní. Problém je, že v poslední době těch kvalitních vyšlo nějak moc.

      DA:I - 150 hodin
      Withcer 3 - 150 hodin
      Pillars of Eternity - 80 hodin

      Na jednu stranu mne mrzí, že teď nehraju, na druhou později je výhoda v tom, že hru lze sehnat zapatchovanou a se všema DLC za levno.
  • Hmm, ja nehrál ani jeden díl, čas to asi napravit, začnu hezky od jedničky *7*
    • Morraw
      Já se taky přimlouvám k přečtení knih nebo alespoň pár povídek. V prvním díle jsem měl velký problém se sžít s Geraltem, neboť jsem neznal jeho charakter. Navíc trpíš ztrátou paměti a jsi nucen dělat rozhodnutí poslepu. Kdybych znal Geralta z knih, tak by to pro mě nebyl takový problém dostat se do hry. Ona jednička dokáže být zezačátku hodně nezáživná, ale třeba teď bych si ji s chutí zahrál nova.
    • pokud chceš mít ten zážitek ještě mnohem hlubší, začni knihama - nejprve povídky o Zaklínači, jsou krátké, ale chytnou tě (přirovnal bych to asi k povídkám o Connanovi co do délky i chytlavosti), pak si dej románovou pentalogii a pak Witcher 1 2 3.
      • To pak může rovnou rozehrát Cyberpunk, ne? *1*
  • Blue.Shark
    Super recenze. Přečetl jsem ji jedním dechem. A musím se přiznat, že i když je to v rozporu se zásadami kritického myšlení, jsem hrozně rád, že mi někdo z recenzentských kruhů potvrdil to, co jsem si celou dobu myslel: Zaklínač je bomba. Díky, mám z toho naprosto iracionální radost a těším se, až se do toho světa ponořím *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit