Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Takže mám odehrané cca 25 hodin, level 12. A řeknu Vám, že takto mě ještě nikdy žádné RPG nechytlo. Ani 1. Zaklínač, ani BG atd. A ten systém questů a rozhodnutí. Člověk nikdy neví, co má dát a jak se to vyvine. Pak musí dávat zpětně uloženou pozici, protože dosáhl něčeho, co nechtěl. Už teď mám minimálně 3 rozhodnutí, u kterých netuším, co z toho vznikne. Nejhorší je, že jsem udělal další tři, která už teď ovlivnila svět okolo mě. A ze začátku se to zdálo jako prkotiny, které nemají vliv na děj. Nejvíce mě dostávají ty drobnosti. I ta blbost, že Geraltovi rostou fousy. Mě osobně potěšil soubojový systém, protože ten si prostě každý udělá podle sebe. A souboje na koních či pronásledování monstra na koni, to je také lahůdka. O grafickém zpracování nebudu dlouze psát, dole přidávám pár screenů a jediné slovo. Nádherné. A samozřejmostí je pochválit skvělý překlad a pro mě osobně polský dabing, který podtrhuje atmosféru hry.
    A pár rad:
    1. Bez alchymie se neobejdete. Ať už oleje, lektvary tak nakonec petardy. Každý lektvar by měl mít vyšší verzi. Ale musíte najít recept. Ty najdete v pokladech, v zapadlých pevnostech, za plnění úkolů atd. Největší výhodou je to, že jakmile jednou vyrobíte, už nemusíte hledat znova suroviny. Lektvary se doplňují pomocí meditace (tím doplňujete i oleje, petardy) a spotřeby alkoholu, proto sebou mějte aspoň 10 flašek nejlépe trpasličí slivovice. Je totiž rozdíl mezi alkoholem/pitím, které není alchymistické a které je. Alchymistické doplňuje právě lektvary, zbylý alkohol životy. Proto svírejte všechno, co spadne a má u sebe napsané alchymistická přísada. Nevíte, kdy a na co se bude hodit.
    2. Vyberte si styl. Nedoporučuji rvát zkušenostní body do všech skupin najednou, budete to mít maglajz. Já se třeba soustředím na rychlý souboj s mečem + červený mutagen (vylepšuje mi 2. fáze mutagenu o 20% útočnou sílu) a IGNI znamení+modrý mutagen (2. fáze mutagenu +10% síla např). Každý si tam vybere něco. Na lektvary, na boj, na znamení.
    3. Plňte i ty sebemenší úkoly, které se zdají banální. Mnohdy to má šílený dopad na okolí a naprosto Vám pozmění nějakou událost. A už jenom to, co se z toho questu vyklube, to stojí za to.

    A to je asi tak všechno. Hru za sebe můžu vřele doporučit, pokud si hra udrží tempo, lepší jsem nehrál za „herní kariéru“. Přidávám pár snímků ze hry obraz hry: http://imgur.com/a/w2pCV#0
    • Jak vyděláváš?

      Ve hře je dost složitý (co se týká četnosti surovin) crafting. A Já často řešil zda věc prodat, rozbít a nechat si to na později. Rozbít a prodat kusy nebylo moc vhodné. V první mapě jsem prodejem vidělal dost a matroše také dost našel.

      Tedy další dotaz je, zda dále je potřeba toho matroše hodně a je nutné ho kupovat / vyrábět (jestliže jsi to nedělal předem). Ve 2 jsem časem nahromadil hodně matroše a pouze jsem ho poté zkombinoval na lepší matroš. Zde ale díky možnosti demontáže všeho, jakoby CD Projekt napádal hráče aby to dělali....Zase poté nevyděláš tolik.
      • Veskoslav
        Věčně bez peněz, takže moc ne. Nejvíce zabíjením a prodejem trofejí a pak prodejem zbrojí, co najdu.
    • Podobné pocity. Zřejmě nejlepší RPG jaké jsem kdy hrál (těžko porovnávat s prvním Falloutem), asi nejlepší áčková hra jakou jsem kdy hrál a jediná áčková hra za hodně dlouhou dobu, která si desítku jednoznačně zaslouží. (Imo první od první Mafie.) První hra, která mne opravdu chytla po třicítce. A po pětadvacítce. A po dvacítce...

      Bravo, CDP. Zejména pro Bioware velká škola herní scénáristiky. "Dospělá hra" se udělat dá.
      • *7*
    • Tak to je opravdu chytlavé a zábavné, vracet se zpět k uloženým pozicím. Jinak já mám zatím odehráno 50 minut a jsem level 1.
      • Veskoslav
        No tak když nechceš zabít přítele a špatně uděláš nějakou věc, co ho zabije, tak se prostě vrátíš nebo necháš být a jedeš dál. Já jsem načetl zatím 5 krát. Ale většinou načítám z toho důvodu, že jsem prostě mrtvý. A spoléhat se na automatické savy je docela ošimetná věc.
    • Hmm..ja mam 23 hodin a level 4..jedes jak fretka vesko..zpomal:)
      • Veskoslav
        No teď se to táhne. Dělal jsem hodně Zakázky kvůli penězům, takže to šlo nahoru rychle, ale teď za poslední 4 hodiny 1 level a rychleji to nepoleze. Teď už dělám skoro 2 hodiny quest a víc jak 400 XP za něj nedostanu na 13 level je hodnota XP 1500 například.
  • Jinak vlivu savu z W2 na W3...

    Lidé vytáhli ze souborů hry seznamy NPC a všech questů ve hře, to samé všech názvů věci... Vliv savu (vlastního) je přesně takový, na kolik otázek se vás zeptají ve hře, jestliže jste si dali možnost, vytvořit události z W2 ve W3.

    Tedy 5 (jestli nekecám). 5x se vás zeptá postava. Na co se ptá je na netu... ale neptá se na to zda a co jse provedli s drakem (byla možnost ho zabít / zachránit) a co jste provedli s Anaïs a tak dále. Hlavně Anaïs mohlá mít dopad na politickou situaci a přetahovanou v rámci politického boje.. To samé další věci. Ten hon na čarodejnice, zabití krále (byla zde ta možnost ve W2)....To nemá vliv....

    Mass Effect má tedy větší dopad (co se týká množství). Kvalitu zatím nejsem schopen pousoudit. Ale kdyby třeba Saskia byla ve hře (jestliže přežila ve vašem savu), tak by mohl změnit hodně jako drak... Je to škoda. Navíc ve W2 byla možnost zásadně změnit osud Svoboného údolí, kde právě byla Saskia.
  • co se třepeš solenko? Vidím dole naprosto normální diskuzi. Dark Souls je fenomén a ne jen dle hráčů, ale i magazínů a herních osobností. Např. nejprestižnější papírový magazín Edge zvolil Dark Souls nejlepší hrou minulé generace. X společností kopíruje Dark Souls, snaží se vytvořit podobný zážitek.

    Ještě k té ciléne filozofii. Tak oni tam dají cíleně filizofii a pak se od toho distancují *15* . Myslíš, že ti někdo věří? Ok hoď odkaz, kde se od toho distancují *15* Pak ti rádi uvěříme. Ty klikačí *15*
    • Z DS fanousku se srala nejvice otravna skupina hracu. Napsat ze nekym pohrda je skutecne znamkou bystre inteligence. DS je koridorova hra bez pribehu s par dialogy, siubojovym systemem zalozenym ne na schopnostech hrace ale na nacasovani kotoulu a seku...neustale temer v kazde diskuzi k Rpg se tito "faniusci" vyroji a meliu potad to same..
      • za prvé: Proč jsi změnil nick a neodpovídáš svým původním nickem už zase? Za druhé: Kde je odkaz na distancovaní od cílené filozofii. Za třetí: Vyčítat něco combatu DS pod článkem o Witcherovi je vskutku vtip dne. Za čtvrté: proč jsi měl během minuty šest plusů? Za paté: Opravdu si myslíš, že tuny slov a milion cutscém dělají dobrý příběh. Nenech se vysmát. Tvůj příspěvek je jak od deseti léto dítěte po lobotomii...
        • Z toho nejspíš vychází můj cynismus, totiž - Dark Souls změnilo můj pohled na život jako takový, kdežto ze zaklínače si pamatuju jeden chlípnej vtip. Začal jsem oceňovat život, ale také chápat jeho nicotnost a to, že nic nemá smysl, všechno stejně zanikne. Doopravdy mi teď všechno, co není Dark Souls, přijde horší a nehodno mého času.

          A to je známkou čeho? Debility? Senility? Fantasmagorie nebo jenom psychické nemoci, které se dlouhodobě nelečí?

          Jo a když už tomu šášovi nad sebou peskuješ za ty pluska tak 11 za minutu u tebe je slušnější výkon *5*
          • DarkSouls je jenom hra. Rozhodne neni spatna a je prijemne temna ale jestli opravdu takhle zasahla do tveho nahledu na svet tak ti asi v zivote neco fakt zasadne schazi...
            • "opravdu takhle zasahla do tveho nahledu na svet tak ti asi v zivote neco fakt zasadne schazi"

              Říka se tomu žena. *4* *4*
          • proč jsi zase změnil nick? Co jsi nějaký Veskoslav nebo LV426, že pořád měníš nicky. To napsal ten člověk dole je jeho názor, jsme v diskuzi, může si psát co chce, nikoho neurazil na rozdíl od tebe, pokud nejsi schopen respektovat cizí názory, tak táhni do prde.. Proč má pluska on či já? Tím že se snažíme argumentovat, nikoho verbálně nenapadáme apod. Styď se...
  • Odporucam hrat na najvyssej obtiaznosti s vypnutym HUD-om takze bez mapky, medajlonu a podobnych pomocok. Sam niesom hardcore hrac ale takto si tu hru naozaj vychutnavam a vobec to nieje take tazke ze by som az tak casto loadoval, skor vas to donuti sa naucit taktizovat a pouzivat alchymiu znamenia a podobne :).... V tejto hre rozhodne stoji za to nekukat stale na mapku ale pekne si prezriet prostredie, poznat vsetky lesne cesticky a podobne :)...
    • Je to poté bude trva o 100 hodin +. Budeš muset zkoumat každý metr, jestli tam náhodou něco není a na díálku to díky vegetaci neuvidíš. Od toho jsou ty "?". Takto to bude hodně zlouhavé aby jsi to prošel na 100%.

      Když to někoho baví.
      • Ale vsak na velku mapu v menu sa pozries ktorym smerom je ?, kde odbocit na ktorej krizovatke, vypnes mapu, skocis na klepnu a ides :) Ide o to ze predtym som celu jazdu cumel iba na minimapu ci idem spravne po tej bielej ciare a pri preskumavani na minimapu kde su cervene kruzky s nepriatelmi a rastliny, takto sa v hre musim viac porozhliadnut a byt naozaj zaklinacom :). Ja prave som rad ze to potrva dlho s tazsou obtiaznostou ked to uz mam kupene, cim viac si zahram tym lepsie :)...
        • Kinet1c
          No ale v tom je prave ta hlupost, nepouzit minimapu, tak pouzijes velku, neustale M sem M tam, je by som povedal viac kontraproduktivne ako mat minimapu a taktiez neustale sa na nu pozerat ti prikazal niekto ? Neviem uprimne by som uvital keby sa dali vypnut iba niektore sucasti HUD a nie vsetko, tak by to bolo ok, ale kazdy si to hrame ako je nam prijemne, ja len skusam, zatial nemam preferovany vzhlad, ale zhruba zacianm tusit ako to budem mat ja. Jaj a to stym najdenim tajnych chodnickov, to si myslim mozes aj s minimapou, nie kazdeho strhava sa na tu mapku pozerat nonstop.

          Som si vsimol, ze sa to da :D, takze vypnut minimapu nie, vypnut POI teda "?" aj to by som dal, ine zatial neviem, uvidim.
  • Koho zaujala hudba v novém Zaklínači, nechť zkusí kapelu Wardruna.
    • Wardruna mě nezaujala. Takových folk metalových kapel je tuny - hodně z Ruska, třeba Arkona. Populární je to taky ve Skandinávii - kombinuje metal s vikingskýma tradicema.

      oproti soundtracku Basil Poledouris - Conan, je to o 5 tříd níž
      • No já nevím, neposlouchal jsi něco jiného? Wardruna nemá aní náznakem s metalem nic společného, nenajdeš tam jedinou elektrickou kytaru. Je to čistě folková věc, norská příroda, dechy a smyčce.

        http://tinyurl.com/owz9svw
  • jakub.horsky.7
    Prohoba proč ? Proč tady musí zase být takový s.h..t story okolo. Je tady asi bambilion komentářů, kde čecháčci porovnávaj W3 a skyrim nebo gta 5. Ty vole tohle se může stát jenom v česku. Porovnáváte neporovnatelné a nebo zaklínače nehrajte ale pročítat si ty komentáře je nadlický úkol. *16* Ať Vás všechny stihne flame *16* *10* *11*
    • Nadlický... *5*

      Tím chci říct, že srovnávat W3 a Skyrim je možné a je to dokonce žádoucí. Samozřejmě, základ těch her je jiný - a to musíš vzít při srovnávání v úvahu - ale Bethesda se toho na W3 může hodně naučit.

      Zato nevidím asi nic, co by se mohli CDP naučit od Bethesdy. *1*
    • Rejsek
      Protože internet, protože všichni vědí všechno nejlíp a chtějí se o to podělit s ostatními. Ti ale taky vědí všecko nejlíp, takže tu máme úplně největší srážku úplně nejlepších vědění a proto je nejlepší do toho nevstupovat a jen tomu fascinovaně přihlížet *2* Got it ?
      • jakub.horsky.7
        tak proč games.cz nezákaže/ neblokuje diskuzi ? *11* *16*
        • Rejsek
          Nemůžeš člověku zakázat mluvit jenom proto, že je blbec *3* Navíc tihle lidé chtějí vehementně diskutovat a za každou cenu prosadit svůj, byť sebehloupější, názor a často klikají na games.cz a počet kliknutí rozhoduje o přijmu za reklamu. I blbci jsou někdy žádoucí, ač je to paradox *2*
          • jakub.horsky.7
            No jo no to je kouzlo internetových diskuzí *1* acho jo *9*
  • Mě osobně překvapila nízká náročnost na HW. Pravda na low 1024*768 stačí starší herní NB 4Gb RAM, i5-460 2.5-2.8 GHz (2+2 jádra) a GTX 460M 1.5Gb karta. FPS 24-28 někdy přes 30 klesají jen při bouřce v lese na 22-26, což je pořád dostatečné k hraní. No on si reálně vezme okolo 2.7 Gb RAM a 1.8 Gb VRAM, což není tak moc. Ovladača nVidia Game Ready a Witcher 1.04.

    A lze říci, že na low vypadá dost dobře. Pro ty co nemají ani tuto sestavu, tak existuje fan mod osekávající grafiku ještě více než je low.

    Jinak to vypadá na slušnou hru.
  • jazdci divokeho honu su viac okopirovany z Berserka (ako aj viac veci v hre) ako od tolkiena, ale budiz:) je to skvele tak ci tak
    • Mě spíše zaráží to, když ta parta Dikových honičů provádí nájezdy pravidelně. Prostě již se to stalo. Proč je nezničí armáda? Tam mají lidi armády jako prase a nic. Jaksi jím nevadí nějaký Hon, který kdyby chtěl, tak se zjeví nad hlavou císaře a zabije ho na místě....

      To je, jaksi zvláštní. Ten Hon řeší pouze Gerald a někteří další zaklínači.
      • Jj mne zas neni jasne preco Zaklinac vobec nemusi chodit na malu a velku potrebu :)...
        • To je stejně vedlejší. Ale ten Hon je v názvu hru a je součástí hlavní linie. A tyhle mezery tam jsou moc vidět. Postavy si válčí a nějaký super Hon, je nezajímá. to je dost divný.
          • Bude to tým, že divoký hon nediskriminuje a berie aj severanov, aj nilfgarďanov. A neberie ich zase toľko, aby sa o to korunované hlavy museli zaujímať, keďže prichádzajú iba pri špeciálnych príležitostiach. Hlavne sa môžu vyhovoriť na to, že sú to duchovia a naháňajú ľudí preto, lebo neplatia dane načas, berú meno kráľovo (cisárovo) nadarmo a na panskom si váľajú šunky namiesto poriadnej práce.

            A tiež si nie som istý, či okrem mágov niekto aj vie, že sú to vlastne nejakí elfovia čo sa teleportujú z inej dimenzie alebo planéty.
    • Ja som mega rad ze to okopirovali ten divoky hon je uplne epicky rovnako ako boli henti jazdci v panovi prstenov :)
      • PreidaQ
        No výraz "úplně epický" zní mým uším naprosto děsivě..
        • Aj pribeh witchera je epicky su tam prisery ako z rozpravok, neviem ci tam vidis simulator stredoveku ale tak sa v tej dobe vazne nezilo :)
        • Epické...Pod tím jsi představím padající mrakodrapy, hloupé hridiny kteří zachraňují nějaký svět jako nic a další pseudo příběhy....

          W3 je uvěřitelný a to je mnohem silnější než uměle epická zápletka..
  • Kozy
    Sakra, to jsem si to chtěl koupit až po zkouškovym ale jak to tady čtu tak to bude stát hodně přemáhání. Mimochodem, už jste viděli jak měl Witcher původně vypadat?
    https://www.youtube.com/watch?v=vMmFiQp3Q_4
    • njn za tu dobu to prodelalo značny downgrade
    • Díky, o tomhle jsem nevěděl. Mě se zas líbily první gameplay záběry z alfy druhého dílu ( www.youtube.com/watch?v=JciyoGmnGyo ), který mi přijde barevností o dost lepší, než to, co nakonec vylezlo ve dvojce a i teď ve trojce. Samozřejmě, na to, jak mě dvojka bavila a snad i trojka bude, tak to nemá vliv, ale prostě tmavější podání hry mě ke hře sedělo víc.
      • Stačí si pohrát s nastavením monitoru/tv, ne? ;)
        • ne :D
    • Veskoslav
      A takhle vypadala hra z roku 1997, kdy se zrušil vývoj.
      http://www.unseen64.net/2010/09/17/the-witcher-1997-version-pc-cancelled/
  • Rad vidim, ze Bloodborne ma vazneho konkurenta v boji o titul RPG roku.
    • del0
      Bloodborne a titul RPG roku, když to ani není RPG? Zajímavá doba... *7*

      EDIT: 11 mínusek během 1 minuty. Fanboy detected. *15*
      EDIT 2: Už 25. GGGay detected. *15*
      • kennyB
        Jak to, že to není rpg??? Rpg prvky tam jsou...
        • del0
          RPG prvky má dneska kdeco.
        • solomon.short
          rpg jako herni styl a rpg prvky jsou dve odlisne veci. nicmene k bloodborne se nevyjadruji, nehral jsem
    • No obavam sa, ze BB ako kandidat na RPG roku vydanim W3 skoncil.
    • Bloodborne *15*
      Možná tak pouze na konzolích.
      • jindra.veliky
        no prave *4* tak kvalitni hra jako Zaklinac ma konkurenci jenom na PS4 *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší