Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ano ano, úplně nová hra o úplně novém hledání nových červených fleků v trávě a úplně nových otaznících. A to se vyplatí. *1*
    • Otazníky lze vypnout a stěžovat si, že zaklínač dělá většinu času zaklínačské zakázky mi taky příjde nesmyslné.
  • víte co je APOBAB? to je Automatická POhádková BABička ze čtyřlístku. Jak to tu čtu, tak spousta hejteru splnuje definici APOBAB, jedou si svoje pohádky který někde četli, nikdy to nehráli a opakujou to jak kolovrátek... viz DS skvadra atd...
    • TheGGG
      viz komentáře o konzolích skvadra...
  • Hra mne hodně bavila, na druhou stranu mne mrzeli některé herní mechanismy . Například některé monstra mne zklamali - boj s příšerami má být rychlý a smrtonosný (a to nejsem Witcher fundamentalista - je mi fakt jedno jestli Triss má jiný vlasy než v knize). Třeba takový běs - sice vás odhodí 3 metry ale během doby kdy se tak nějak dáváte dohromady si někam jen tak odkráčí, místo toho aby vás dodělal nebo se na vás rozběhl ( u toho vidím promarněný potenciál nějakého glyfu - pro rychlejší vzpamatování se) . Ze základní hry byli asi nejzajímavějším monstrem Mlhavec. Polednice, Lešij taky ušli a doopravdy zábavným soupeřem byl až pavoukovec a ta obří žába.

    Pak mne trošku mrzela absence animace pití lektvaru. V jedničce byla. Ve dvojce to bylo vyřešeno elegantně rituálně byť trošku zdlouhavě a ve trojce se zřejmě jen tak stačí zakousnout do kousku kuřete během boje. Když alchymie přidává dobu trvání lektvaru tak ať to má taky význam. Člověk by si pak rozmyslel v jaký chvíli si dát elixír Rafárda bílého

    Určitě by si šlo pohrát i se třídami zbroje podobně jako v DS, ale je asi fakt, že by to narušilo koncept úniku.

    Tak trošku doufám, že nějaký šikovný modér si s W36 pohraje. Byla by škoda kdyby Nexus byl majortině pro mody do Skyrimu a Falloutu.
    • Ta hra nemá funkční agro nebo jak se tomu nadává, takže pokud tě odhodí tři metry, jsi z dosahu, proto nereaguje. Takhle je to u všech nepřátel v Zaklínače, stačí ujít pár metrů a nepřítel stojí a hledí a ty ho klidně můžeš ustřílet...
      • UH? tak toho sem si fakt nevsiml za celou hru a dost o tom pochybuju, agro tam samo je
        • hype ti vymyl mozek, proto jsi si toho nevšiml

          Agro tam je naprosto minimální, proto nepřátelé dost často nereagují

          https://www.youtube.com/watch?v=mcGiINmzEyM

          tady se podívej, pokud mi nevěříš...
          • to video nema s agrem nic spolecneho, to je jen blbe udelane AI
  • Paul_cz
    Haters be damned, lepší firma momentálně v herním byznysu neoperuje. Tohle bude podobně rozsáhlý jak celej Witcher 2 a přitom to stojí třetinu toho co běžná AAA hra.
    • Levné polské jídlo a hry, čeští důchodci, hrrr na ně :-).
    • To už je prostě moc i na mě *7*
    • iSpirit
      Ach bože...
      • Veskoslav
        DS jádro dorazilo:) Třeste se, smrtelníci:)
        • Ještě chybí lakatosh a Femto.
      • Nefňukej pořád.
    • Kozy
      *1* *1* *1*
    • Still
      Tak tak *1*
  • doufám, že recenzi bude psát někdo jiný než nekritický fanboy Bohoněk, rád bych si přečetl recenzi na Zaklínače od Aleše. Aleši pojď do toho...
  • Tak som sa zamýšľal so starším susedom či je vôbec možne , že by bol vydaný labutí patch na hru, ktorá by vyzerala ako na E3 2013 ? i keby to nevídali je to vôbec momentálne uskutočniteľne ?

    Lebo jeden môj starší priateľ z Česka z inej branže tu hru videl za dverami osobne v roku 2013 na vlastne oči.
    Čo ma dostalo a aj som rád ako to povedal, že súčasna hra vyzerá parádne, ale oproti tomu čo videl vtedy, je to vraj takmer ani nie obyčajný priemer.
    Vravel že za posledných desať rokov nič také nevidel, ale že ani už asi neuvidí

    Ako sme sa o tom bavili , vravel že to nemalo obdobu, bolo to doslovne vlhké, prirodzené grafické prostredie, ktoré bolo takmer ako renderované, . A na druhej strane to vôbec nebolo prehnane presvetlené čo je u dnešnej väčšiny hier. Až som mal pocit že nielen grafiky ale aj oči ľudi ešte niesu na to dnes pripravene. Ten prvý trailer čo som videl nemá fakt vizuálne konkurenciu dokonca ani oproti súčasnému cry enginu
    . .

    On to proste zhodnotil jednoducho ako doslovne vlhký prirodzený svet v podobe renederovaného filmečku. To už za niečo hovorí , tak preto som spomínal či by sa dalo takúto grafiku vrátiˇť i keď samozrejme s obmedzeným výkonom. ??? na Zdrawie
    • TheGGG
      ty jsi na tu grafiku hodně založený co? Starší soused prodal pár stovek hektarů a tak jste si koupili PC za 200 000,- a teď brečíte, že musíte hrát na stejné grafické úrovni jako zbytek toho herního p*vlu kolem... ah, vždy mě zlepší náladu, když nějaký pomatený pcmasterace brečí kvůli grafice... příště pozor, co v lese sbíráte za houby....
    • milos.bohonek
      Tvůj známý asi mluví o tom bombastickém traileru, co vyšel kolem E3 2013 a který loni po vydání Zaklínače 3 způsobil trochu kontroverze, když výsledná hra vypadala v určitých ohledech jinak. Samotná gameplay prezentace za zavřenými dveřmi na E3 2013 už ale taky neměla grafickou úrovně zmiňovaného traileru. Byl jsem na ní a hra tam vypadala v zásadě tak, jak vypadá dnes. Čili nadále krásně. :)
    • Ten první trailer je hodně přehodnocenej. Ksichty, textury, LOD apod. tam byly příšerný. Na druhou stranu částicové efekty tam byly daleko kvalitnější, než co později Poláci vydali - ve hře to už byly klasické 2D texturované šmouhy z roku 2005. Taky osvětlení tam bylo mnohem kvalitnější. Nevím jestli to byla Global Illumination, ale moc bych se tomu nedivil a mám pocit, že jsem někde četl, že to později z rendereru vyndali, protože konzole to v open worldu prostě nedávaly.
    • Někde vývojáři zmiňovali (necituji), že takovou grafiku a otevřený svět není momentálně možné nebo spíš velmi obtížné dát dohromady. A taky jak už píšou dole, kdo by to taky utáhl že? :D
      • Tak zrejem nikto to hej, ale ako možnosť výberu a ukážky, i keď na druhej strane sú dnes čipy ktoré by to utiahli, napadol ma RADEON PRO DUO, ale problém je že by sme to finančne neutiahli, a či by to malo zmysel, zrejem nie.

        E3 2013 bolo niečo neskutočne prirodzene ale zároveň fantasy, páčilo sa mi to ešte viac ako taký samotný Kingdom come alebo Gothic 3 a to už je o čom hovoriť, tým teraz nemyslíme počet pixelov samotnej grafiky a celkového designu.

        Znovu sme so starším pánom - lesníkom dúmali možnosť rozdelenia Zaklínača 3 na 5 častí.
        Respektíve že by to bolo ako samostatne dlc v jednej hre ako Velen redáánsky,, Novigrad, Kaer mohren a Skellige plus Tousssaint , v rámci možnosti výkonu sme to mysleli.

        Samozrejem ten koncept nadvazovanie na jednotlive časti by musel byť možno trošku pre-zmenený ale naša otázka znela, či by sa to prejavilo na , výkone hry , respektíve tej grafickej stránky . (takzvanému upgradu voči downgradu ) ???
        • Krajina vo víne krvi a ruži je taka presne ako som si už za čias četby kníh predstavoval, čo som rád že tam vidno naozaj zmenu podnebia subtropu,vegetácie, či architektúry samotnej, ide z toho cítiť historická krajinka severného Talianskaa, zároveň či skôr južného Francúzska, čo ma zase celkom blízko ku sebe. Ale vieme čo sa skrýva pod povrchom, a nejaký bonus v podobe krvi božej, čiže samotného vína od vinice Castel Ravello by som ku hre celkom rád prijal.
  • zajímá mě kolik lidí ted narychlo dohrává komplet W3 :) Je ten doporucenej lvl 60 pro novej datadisk pravdivý info? Nebo jak to je? Dik
    • milos.bohonek
      Doporučený level je 35-40, v závislosti na obtížnosti. Ale pokud jsi odehrál všechno zásadní v základní hře a prvním datadisku, měl by jsi být v klidu na 39-40. Na 60ku se dostaneš až v New Game+.
    • Thorleif_cz
      Kolem šedesátky byl tuším pro new game+ potřeba level na datadisk Hearts of Stone...
    • Tvrdia, že potrebuješ "aspoň" úroveň 35. Ja teda dúfam, že prvý quest bude tak pre úroveň 39, lebo ja som skončil po HoS na 42-ke. Tak nech nie som príliš prelevelovaný.
      • ok supr díky všem za reakci, lvl 35-40 zní reálněji... to mi vyjde tak akorát, nezbývá než dodat: já těšit! zdar
    • Je to možné pro new game +.
    • Vakek
      Četl jsem že doporučenej level na datadisk bude 34 až 35.
      60 těžko. Ale už v datadisku Srdce z kamene byla možnost do něj hupnout hned s nalevelenou postavou. Každopádně můj Geralt někde na levelu 40 je připraven :D
      • 60 alebo 70 level sa mi zdá treba mať v NG+
    • Veskoslav
      60? To nemůžeš dát i když uděláš všechno. Mám 44. level a chybí mi dodělat jenom pár objevovacích úkolů a dva vedlejší. Nebyl to level 40?
  • Veskoslav
    Předobjednávka opět s kartami, ať to je komplet:)
  • MickeyMutant
    Barevnou paletou už to začíná připomínat Fable.
    • corfer
      Barevné to je, ale zrovna tenhle region takový má být. Lidé, co si věčně stěžují na přehnanou barevnost ,si asi neuvědomují, že ne všude na světě chčije tři čtvrtě roku a slunce není vidět do července. Ital ti zase řekne, že ten rádoby real look, je vlastně desaturovaná sra*ka k zblití.
    • barvy sou v cajku, stahni si saturaci nebo nejakej sweetFX/reshade preset a dolad si to podle sebe, no problem ne?
    • Možno je to preto, lebo v knihách je Toussaint opísaná ako "krajina z rozprávok" ? Hmmm.. či je to príliš logický dôvod a len treba na Zaklínača zase nadávať, aj keď dôvody si treba vyciciavať z prsta?
      • proč už je kýč jako prase původní hra
        • protoze se to vetsine libi?
        • No to vis ze jo ty mluvko.
    • Souhlas. Nutnost zaujmout US hlupáky které mají rádi barevnost všude je na škodu....
      Původní E3 Trailer byl lepší. Mohli by to vydat jako volitelný patch.

      Tohle není ani reálný středověk jako v Kingdom Come
      • no nekecej, witcher neni realny stredovek. panejo a to ti trvalo jen tri hry nez si na to prisel
      • Take se to ani nesnazi byt, boze muj. Neskutecny tyhle fnukalove ohledne barev. To snad nikdy neskonci.
        • Však to vypadá jako kdyby někdo fetoval a dostal do ruky barvičky *15* Reálnost 0 a inspirace reálností 0.

          A dle jejich slov, hráči v USA (hlupáci) to tak chtěli. V EU preferují věrohodné pojetí.
          • TheGGG
            tobě ta murica nějak leží v řaludku co? Doporučuji se odstěhovat na novinky nebo do kremlu...
          • Vypada to tak, jako to bylo napsane. Ale ne, prijde cechacek s plnym salkem ignorace a zacne placat o tom jak je to moc barevne, ze to delal fetak a hraci v USA to tak chteli. Dobre kamo, jen tak dal. Mimochodem, i kdyby ten svet takhle napsany nebyl, tak co jako. Co jako prosim te? Barevne - co s tim? Tak je to barevne, vsak to taky ma samo o sobe i bez knizniho vyliceni. To se mame vsichni po*rat z toho ze to je barevne? Tak je to barevne ty vole, sedni si, prestan kecat a hraj. Realnost 0 a inspirace realnosti 0 - prosim te, tak bez k*rva ven pokud chces tohle. Unikaj ti naprosto zasadni veci. Boze muj kde se takovyhle lidi berou, to je opravdu nade vsechno.
    • už původní hra byla Fable. Díky bohu za SweetFX...
  • corfer
    Na CD Projektu je naprosto zásadní jedna věc. Na rozdíl od valný většiny AAA studií mají chlapci z Polska ksicht.
    • Navíc DMR Free. To je risk.

      Dnes každý využije možnosti restrikce ale CD Projekt ne.
    • MickeyMutant
      Ten ksicht se zřejmě udržuje celkem dobře, pokud máš všechny hry v portfoliu z jednoho světa s totožnou mytologií a pokaždé se stejným hrdinou.
    • tj. PR ksicht...
      • corfer
        Když mluvíš o PR, víš vůbec, co to znamená? Bez googlu.:D
      • Still
        Aspoň to PR je pravdivý *1*
        • na downgrade jsme už zapomněli? A další lži jako slibovaná magická optimalizace na konzole?
          • V konzolovém světě se magická optimalizace rovná downgrade, takže tvoje věta je velkou ironií.
          • Still
            Konzole mě nezajimají, takže jejich optimalizace mě nebere...
            Downgrade? I když to nebyl ten bombastický trailer, pořád je to hodně nadprůměrné....
          • Grafika je výborná i po tom downgradu.
            • Zlej, zlej UBI. Moc, Moc hodnej CDP. Oni lhali jeno tři roky a ještě týden před vydáním tvrdili, že downgrade nebyl, nakonec ho pod tíhou přiznali. Tohle tady obhajujete a ještě plivete na UBI.

              JE MI ZLE !
            • asi tak, 60 fps na ultra nedá ani 970, tak co by lidi chtěli? Optimalizovaný je to přitom pěkně. Tak esi má někdo 980ti tak si to dá na ultra a 1440p/60fps a je to. Dál sme zatim nedošli, to není problem CDP ale HW. W3 ždíme grafickou kartu ukrutně, těžko chtít víc. Nebo si kup za měsic GTX 1080 a možná to dáš i v 4k. Trailery pred vydáním ukazovali hru tak jak ve finale vypadala, což je fér. Ne jak např UBI, ktery do poslední chvíle chrlej fake trailery, koupis hru a vypada to 2x hur a je to nehratelný i na top HW....
          • Nafouknuta bublina ze ktery uch*avaj vsichni opakovaci nazoru nekoho jineho, je k smichu. Downgrade samozrejme byl, to je zcela normalni, a co s tim. Ale jooo, byly to lziiiii, strasne lziiiii, kryste pane. Probud se z ty diskoteky uz.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit