Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kazdopadne kdyby nekoho trapilo paceni zamku jako me:
    v ratajich u mlynare zacit zkouset pacit jeho truhlu ve vyuce a nahodit si level 3 a perk,kdy paklice vydrzi dele...

    k mechanice na gamepadu: levou packou zacinat vzdy nahore a vzdy s ni tocit plynule...
    pravou packou najit idealni zluty bod
    levou packou tocit plynule a pravou jen korigovat umisteni zluteho bodu....
    dulezite je koukat jen na zluty a ne se snazit korigovat celek...

    pak je to pohoda u snadnych zamku...
    na levelu 6 pak perk,kdy nemusi byt celych 360 stupnu a pak uz si jen uzivat paceni zamku :)
  • RockStar
    Hru jsem nehrál. Ale co jsem vypozoroval z nějakých streamů:

    1.) Když postavy mluví jsou jako mrtvé, absolutně žádná mimika.
    2.) Dabing mi přijde taky divný, hlas se k hlavnímu hrdinovi vůbec nehodí, je jak o 20 starší. A je takový dost plochý bez emocí.
    • Pokud vím, tak Henryho daboval sám herec, který jej ztvárnil - Tom McKay.

      Aktuální foto na pařbe WH: https://twitter.com/T0_8I/status/963396675984379904
      Profil: https://www.csfd.cz/tvurce/150884-tom-mckay/
      • RockStar
        To jo, ale kolik je Henrymu ve hře? Jelikož herci je skoro 40 let.
        • 18?
          • tak to je dobrej fail a co deti ty dabujou zensky jak v 90tych letech? *1*
            • TheGGG
              v japonsku se to děje pořád
  • jak jsem od zacatku prskal na paceni zamku na gamepadu,tak jsem se do toho v ratajich u mlynare pustil v treningu...naucil se do levelu 6,vybral dobre perky a paceni je jedna radost...
    hluboka omluva warhorse :)
    • ucho
      vzhledem k tomu, ze oznamili, ze pripravuji fix na konzole, nebude to asi ve stavu, v jakem zamysleli...
      • Podle me by bylo nejjednodussi reseni dat do prologu jen velmi lehky truhly a zvlast ke Kunesovi. Lidi budou spokojeny, ze jim to po trose cviku jde otvirat a nebudou furt brecet (krasnej priklad jsou steam fora ke hre, kde lidi breci kvuli kazde hovadine, co se jim nelibi a vyhrozujou refundem - paradoxne vetsina z nich tu hru nema ani na svym profilu... cim to asi je :P )
      • ja vim...ale asi protoze na to prska mega lidi...asi jako ja zezacatku :D
    • Asi tak, kdyz na to clovek prijde, tak je to paradicka.

      Prijde mi, ze lidi nejvic kvici, protoze chcou vybrat vsechny truhly uz v prologu, ale na to fakt skill nemaj. :)
      • Jo no. OCD je v otevřených RPG, kde nemůžeš udělat všechno (hlavně na začátku) fakt peklo :-D
      • presne...taky jsem byl takovy... :D
    • a predpokladam,ze stejne to bude i s lukostrelbou...zezacatku peklo,pozdeji pohoda
      tohle me bavi :)
  • tak mi včera došlo, že to chce mít zvláštní tréningový oblečení na cvičení v kolbišti, protože se při tom děsně zašpiní a roztrhá a nemá cenu ničit si tak fajnový hadry na normální nošení, takže ráno do cvičebního, pak potrénovat, umejt se v lavoru a převlíknout zpátky do slušnejch hader, jak v reálu no, tyhle detaily se povedly neuvěřitelně
    • spoock
      jn, každou chvíli jsem jak prase, chtělo by to minihru s čištěním oblečení
  • Ten odkaz na Metascore je na PS4 verzi hry, PC má v tenhle moment 77.
    • A průměrné user score je 8.2 a taky stále roste. Prodeje PC + konzole v tuto chvíli přes 500 000.
  • Tak save mod uz je. Neviem ci to tu uz niekto postoval. Odskusane to nemam.
    https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1
    • Jen blázen si muže dobrovolně instalovat mod, který rozbíjí hru....škod, že něco takového vůbec vzniklo :(
    • Save and exit by měl být (vyplynulo to z rozhovoru s M. Klímou ve Fight Clubu- doporučuji k poslechu, velice zajímavé povídání).
      Jinak neomezený save/load systém tam nedali schválně, narušuje mechaniku a styl hry- třeba lockpicking při neomezeném sejvování nemá žádný význam...
    • Widl_CZ
      Funguje skvěle. Ušetřilo mi to kupu nervů.
  • To, že jde Warhose hlavou tvrdě proti zdi ve smyslu jedné obtížnosti je opravdu nesmysl, pochybuji, že jim tato strategie přinese víc než frustrované hráče a nižší prodeje jinak dobré hry.

    Počkám si na opravný patch a první módy/cheaty/trainery/skripty, které snižují obtížnost, v současné podobě je hra sice hratelná, ale bugů je pořád víc, než mně vyhovuje. Zase je potřeba spoléhnout se na modderskou komunitu namísto vývojářů. Měli to celé udělat s licencí open source a pořádně podojit Bakalu na tom, co si nakradl stejně jako Babiš.
    • neni to vubec tak tezky jak se s toho dela...naopak je skvely pocit,kdyz se lepsis ty sam i jindrich ;)
    • No a já jsem zato právě moc rád, ze jdou takto proti zdi a doufam že pod tlakem nepolevi a budou si stát za svým. Protože ve výsledku, jak píše Gohan, dostanou hráče k tomu, ze hru skutecne hraje a tedy si hru i vice uzije a bude to pro nej větší zábava než kdyby si například mohl nastavit nižší obtížnost, ukládat bez sejvovice apod.
      • Už polevili, viz Vávrova reakce na Twitteru. Hardcore části budou zjednodušeny tak, aby si hru mohli zahrát i průměrní hráči.
        • Tak snad stihnu hru dohrát předtím, než ji sami rozbijou, tím že půjdou na ruku špatným hráčům.....
          • Směrodatné je jestli je špatný hráč platící hráč a jestli je podle vaší optiky špatných hráčů víc než dobrých hráčů.
            • Koukám že peníze až na prvním místě co?
        • Smutné...ničit takto vlastní hru a dobré rozhodnutí měnit za špatné je věčná škoda!
          • Jestli je to věčná škoda a špatné rozhodnutí bude záležet jen na tom, jestli díky zjednodušení prodají víc kusů nebo ne. Podle mě určitě ano, protože hra bude přístupná větší části trhu.
            • Bez ohledu na to, že by se mohlo jednat z pohledu obchodního o dobré rozhodnutí, tak z pohledu game designu se může jednat o rozhodnutí špatné, které z dlouhobějšího hlediska hře pouze uškodí.
            • Duši hry? *1* *1* *1* *1* *1* *1*
            • Tak s tím s Vámi musím souhlasit, že z pohledu obchodního je správné rozhodnutí to, které zvýší prodeje hry.
              To ovšem nic nemění na tom, že takové rozhodnutí může duši hry zničit.
    • Snížit obtížnost? Je mi na blití z těch komentářů. Jedna obtížnost je mnohem lepší než 6. KC má být těžký, za prvé proto, že Vávra dělá těžký hry (mafia) a proto, že fanoušci toto čekali a chtěli. Proto je ta hra tak dobrá. I přesto, že je rok 2018 neznamená, že nemůže vyjit hra s obtižností Gothic, Mafie (trojka je totální crap), starší NFS (dnes AI spomaluje aby jsi je dohnal) apod. Je mi zle, že po těžké hře, se chce aby byla lehčí. Přitom ta hra není těžká.
      • Hádat se čistě o obtížnost je nesmysl. Obtížnosti lze dosáhnout mnoha způsoby. Některé jsou dobré (férová obtížnost kdy se hru musíš naučit, musíš dávat pozor, ale když hraješ dobře tak vyhraješ - třeba Dark Souls, nebo nový Doom), ale lze udělat i špatně (bulletsponge protivníci, příliš náhodných čísel na pozadí nastavených v tvůj neprospěch, atd)
        Pokud by platilo, že vyšší obtížnost dělá lepší hru, tak by stačilo znásobit všem protivním health bar milionem a hráče nechat umírat na jeden zásah a byla by to nejlepší hra všech dob, ne? Ale sám uznáš, že to takhle nefunguje.
      • Mafia byla lehká (až na závod na okruhu) v porovnání se střelbou luku nebo páčením zámků v KCD.
        • ucho
          zavod na okruhu byl lehky. dobre, ne lehky, ze ho clovek dal napoprve, ale stacilo proste jet dobre a nedelat chyby. rozhodit cloveka mohl jen prujezd tou blbou zatackou u konce. v prumeru mi stacilo tak 5 opakovani zavodu. ale ano, pro pribehovou hru je to mozna zbytecna vyzva.
        • luk neni tak hroznej, jak získáš odhad tak po pár hodinách hraní trefuješ zajíce jak nic, kdyby jsi na to ale fakt byl dřevo, přes console command jde u luku zapnout crosshair
        • :D ale stačili dvě rany a byls kaput. Dnes do tebe vystřelí celý zasobník. Ale všechno je to o designu, jak hra vypadá a co hráči očekávají.
          • Úmrtnost je v pořádku o tom žádná, ale některé herní mechaniky jsou příliš náročné (soubojový systém, páčení zámků, střelba z luku).
      • Přesně!
        • Vůbec! Naprosto špatně.
    • První mód na okamžité uložení pozice už je taky venku:

      https://www.nexusmods.com/kingdomcomedeliverance/mods/1
    • Dlaha
      Volba úrovně obtížnosti na začátku hry je většinou selháním designera. Hráč nemůže prakticky vědět, co se za jakou úrovní skrývá. Obtížnost se správně řeší různě složitými způsoby řešení úkolů ve hře a hráč si intuitivně zvolí pro sebe vyhovující cestu.
      Globálně každé nastavení chování hry je selhání tvůrce (pominu nastavení grafiky a zvuku samozřejmě).
      • Za sebe jsem velice rád, že zde žádná volba obtížnosti není. Kdybych hrál za lehkou obtížnost, po dohrání bych si nadával, že jsem si zkazil hru... při těžké bych taky prskal, že jsem neschopný...
      • Ještě se mi nestalo, že bych netušil, jak si mám obtížnost nastavit. Maximálně jsem šel v průběhu hraní o jedna nahoru / dolů, a to hraju všechno od simulátorů přes střílečky po strategie. Nemožnost volit obtížnost by mě jak v RTS, tak v střílečkách dost frustrovala (hry by byly příliš jednoduché), v RPG si často zvyšuji obtížnost přes mody.
        • Taronyu
          Pri stratégiách má obtiažnosť určite význam, keďže väčšinou mení chovanie AI. Posiela viac jednotiek, v inom zložení, takže hráč musí pružnejšie a rýchlejšie reagovať. Ale tu som rád, že ju tam nedali. Ono dosť záleží na tom, čo by ta obtiažnosť menila.
      • Jj. Je to tak. Volba obtížnosti na začátku je prostě alibistickej nesmysl. Stejně to nic neznamná. Jsou hry, kde dáš easy a pořád je to pořádná výzva. Jsou hry kde dáš insane (nebo jak se jmenovala řeba nejvyšší obtížnost v ME1) a je to tak primitivně snadné, že jsi defakto nesmrtelný. Jedna dobře zpracovaná obtížnost je vždy lepší. (zkuste si představit že by Bloodborne měl volbu obtížnosti :-D) A zrovna v open world RPG, kde vlastně obtížnost můžeš hodně ovlivnit tím, že se někde naleveluješ se to dá udělat docela jednoduše.
        • No jak pro koho, mě třeba zajímají na KCD hlavně cutscény a rychlý průchod tím mezi nimi, hraním jsem už strávil dost času.
          • No jo. Mě zase zajímají závody aut a hrozně mě štve, že je jich tam málo :-D (asi stejný argumetn jako ten tvůj)
            Tak si pusť Life is Strange, něco od Telltale, Heavy Rain, Beyond, Until Dawn, nebo i ten Witcher 3 hratelnosti moc nepobral a je víc zaměřen na storytelling (nemyšleno nějak zle). Nebo si pusť nějaký hezký film. Úplně v nejhorším si počkej na sestřih cutscén na youtube.
          • A nebylo by lepší hrát tedy interaktivní adventuru než RPG ?
      • Přesně tak. Zapl jsem dirt 2/3 a vyskočilo na mě asi 12 obtížností. Ja myslel, že si zajezdím, místo toho jsem nastavoval. Navíc jak hráč začne prohravat, tak jen sníží obtížnost. U COD to třeba chápu nebo u strategií, ale rpg opravdu ne.
        V dobře udělané hře, když na to hráč nemá, tak se zlepší a to je podstata rpg, zlepšovat se, žádný snížení obtižností.
    • Ledy povolily, ukládání hry i páčení zámků bude zjednodušeno:

      Daniel Vávra @ Twitter 15/2/2018

      So we heard you. Lockpicking is too easy.. I mean hard and we should do something with save and quit. And "couple" other things. We will do something with it.
  • Za me parada a nevahal bych dat i vice *14* Hlavne bych ocenil pristup vyvojaru a jejich chapani hratelnosti, ktery nekdo oznaczuje jako "hardcore", ale ve skutecnosti se snazi primet hrace, aby hru hral, ucil se a zlepsoval a citil se odmenen, kdyz se neco povede. Co mi nekdy trochu vadi, tak jsou animace a mimika postav, ale to je mnohdy ovlivneno zpusoben jakym je pribeh vypraven a clovek pak ocekava, az filmovou kvalitu coz u podobne projektu snad ani neni mozne udelat.
    • No ono to ale funguje jen někdy. Nic proti hře, která tě nutí, aby jsi se ji naučil hrát. Ale KC jde někdy za realismem tvrdohlavě bez ohledu na zábavu. Třeba útěk ze Skalice na koni. Bránit se nemůžeš, ujet musíš slušnou vzdálenost a to jestli tě protivník trefí zase tak moc neovliníš. Ve výsleku jestli dojedeš nebo ne je hodně o náhodě a o tom, jeslti by jsi hru uměl hrát. Chápu, že to mělo realisticky ukázat, že jsi utekl tak tak. Ale imho to šlo s pomocí pár scriptů a berliček udělat tak, aby jsi dojel tak tak, ale nebylo to čistě o náhodě.
  • Kurnik jen misto hrani musi byt clovek v praci... :/
    • Aspoň můžeš torllit na fórech :-D
  • Koukam, ze nejvetsi zdejsi komunitni odbornik na KC je mistni maskot Zlodej Jack...holt uroven diskuzi na games cz. Hele, parazite, ci tobe vlastne dava pravo neco komentovat?
    • Krescz
      pockat, to uz je jako hra na torentech? si delate řiťku, já myslel, že to má DRM *8* fuk you všichni co jste to čmajzli *16*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit