Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Minirecenze - Watch Dogs

    Jen jsem to testnul, protože teď hraju Wolfa a nemám rád skákání ze hry na hru, nicméně vytuhl jsem u toho 2 hodiny, až jsem zmeškal start F1 grrrr ! :)

    Pro mě zatím příjemné překvapení, výsledek se zhruba rovná očekávání co jsem měl. Atmosféra hodně příjemná, postavy taky fajn, celkově gameplay se mi líbí, zezačátku je toho moc, než si člověk zvykne, ale zvyknete si rychle, je to intuitivní. Jízdní model dostačující, mezi auty jsou rozdíly (několik kamer i zevnitř), překvapilo mě prostředí (zničitelnost, funkčnost) a reakce na něj (chování lidí atd.). Příběh mě chytl, jsem zvědavý co bude dál. Vlastně ani moc nevím, co sem psát, hru si teprv oťukávám, ale za mě teda spokojenost prozatím.. snad jsem aspoň někoho kdo váhá trošku optimisticky naladil. Jsou tam fajn detaily, třeba když jdete v úkrytu spát, tak si nastavíte v kolik hodin se chcete probudit (kvůli noci) apod.

    Však uvidíte ..

    Grafika se mi líbí, mohla být lepší, trochu mě to mrzí, hlavně ve dne je to takové celkem o ničem, ale to už se nic nedá dělat. 4570+760 na ultra jako po másle.
    • ucho
      http://youtu.be/4ZyLlmsNO8E
    • Kde jsi ji koupil?...
      • Řekl bych, že na torrentech :)
        • Ale to je nezákonné?Jsi si toho vědom?!
  • Myslím, že Jack1947 by měl napsat čtenářskou recenzi na Watch Dogs. Čtenář vrací úder!
    • Vrook
      Jack je takový Michal Kolesa games.cz... snad nedopadne stejně.
    • Děláš z něho ****, což je + ho podporuješ v těch nesmyslech, tohle vážně není moudré. Je prostě jiný. Když se ti to nelíbí, nereaguj na něj, to je tak těžké ? čím víc reakcí, tím víc spamu od něj.
      • Jack1947
        Jenom me provokuje, hru nehral uz jsem psal ze jsem trochu "overreactnul" ale jinak sem podal info a zda se ze o nej moc nikdo nestoji, kaslu na to pisemny pojev nepisemny zbytecne. Jo recenzi psat nebudu byla by to ztrata energie... napisu na neco normalniho.

        Takze tak no... *4*
  • Jack1947

    Odhaleny minimální (dvoujádro 2,6 GHz, 3 GB RAM, 1 GB grafika) a doporučené (čtyřjádro 2 GHz, 4 GB RAM, GTX 460) požadavky pro střílečku Enemy Front.

    Uz sem z tech prehnane vysokych pozadavku unaveny... zlosti jsem mel dneska uz dost. 0 *4*
    • ucho
      Tyhle požadavky ti přijdou přehnané? Vždyť ty doporučené věci jsou v dnešní době směšné (takový HW snad už ani není k sehnání). To snad dnes není ani průměr, ale jde o x let staré stroje...
      • Jack1947
        Kdyz na to koukam, tak to neni tak hrozny ostatne hra jede na tom slavnym Cryshitginu, takze ok... jeste aby to nak haprovalo. *4*
  • Watch Dogs

    Sice nehraju warez, ale review verzi a ta hra je ještě pod NDA, takže jen naznačím - fakt nečekejte žádnou hitparádu. Nevím, co se přesně přihodilo, ale ta hra jak dlouho hledala vlastní ksicht, tak se nějak při tom hledání ztratila. Nemohli se rozhodnout, jestli chtějí mít simulátor hackera, nebo dalšího gangsta borce co kálí na zákony a zabíjí poldy, tak to udělali tak mezi. Výsledek je vážně podivnej, navíc hra v podstatě připomíná takový horší Saints Row The Third, dokonce má i nějaký ty šáhlý minihry, aby asi uspokojili poptávku ve věkový hranici 12-16. Je vidět, že marketing a management se na tom docela vyřádil. Ale tak v pohodě, 2014 bude asi celkově slabší rok, alespoň budeme dělat něco pořádnýho:)
    • Obrazem: Vzhled PC verze Watch Dogs na nejnižší možné grafické detaily.

      A to jsem nedávno uvažoval že bych předobjednal. *7*
      • Předobjednávat si cokoliv od Ubi není zrovna nejlepší nápad. Chce to být s jejich hrami opatrný.
    • N0isy
      Abych byl upřímný, tak mně se hrá líbí podle toho, co jsem viděl.

      Ano, čekal jsem od ní něco víc, co se týče hlavně té grafiky (viz. E3). I když pokud chcete, aby to vypadalo jako tehdy, tak stačí hrát hlavně v noci (ve hře) a s deštěm. Vypadá to pak úplně stejně. *15* Přes den mi to přijde tak nějak "nebarevné", ale třeba by to zpravil SweetFX.

      Co se týče všeho ostatního, tak zklamaný nejsem. Dostali jsme vše, co nám ukázali a říkejte si co chcete, bavit vás to bude a aspoň nějaký zážitek si z toho člověk odnese.
    • Keyz
      Já četl zajímavé srovnání.
      Je tam méně provozu oproti GTA IV, méně chodců oproti GTA IV, menší dohlednost oproti GTA IV, o mnoho menší poškození vozidel oproti GTA IV, velice arkádové ovládání aut oproti GTA IV a co je nejlepší je to, že to jede hůře jak GTA IV a GTA IV byl špatný port.

      *15*
      Tak jestli tomu tak je (jakože to vypadá), tak to je opravu Next Gen.
      • tak já si nemohu stěžovat, mám i5 Ivy/270x a na High to jede kolem 50, sem tam to dropne ke 42, což už je docela citelné při řízení ve velké rychlosti. Ale ano, port to není nejlepší a next gen se samozřejmě nekoná, koneckonců, next gen je jen marketignový pojem. Hráči s většími monitory budou mít asi docela honičku to rozběhat, třeba vyjde performance patch:).

        Chodců mi přijde docela dost, model poškození má jen pár fází, ovládání aut je stylem vznášedla. No celkově trochu odfláknuté.
        • Keyz
          To máš dobrý HW. Na to jak to vypadá bych čekal, že dáš 60 FPS v pohodě. Navíc ta hra nemá moc nastavení. Asi opět klasická Ubisoft a jeho optimalizace. Ostuda, která bohužel většině nevadí raději si koupí nový krám (kozoli anebo kus HW do PC)

          Chci vidět testy. Asi bude potřeba nejlepší karta a procesor aby to vůbec šlo 60 FPS *15*
          - Přitom ten nejlepší HW je dělán pro rozlišení větší jak 1080p daří se jím tam dobře. Tedy u her, kde se někdo snažil

          To tam tedy nejde nic dělat. Debila vozidel omezuje srandu jako v GTA a to pak jíž zbývá ten příběh kde telefonem zrušíš vrtulník... .
    • to jsi presne vystihl
    • ucho
      upřímně netuším, co jsi od té hry podle prezentovaných videí přesně očekával :)
    • Inquisitor
      A jako tenkrát na E3 to taky asi nevypadá co? :)
      • Inquisitor: řeknu to takhle - ve FHD na High detaily to je trochu rozmazané a jsou tam low res textury,ale ošklivá hra to úplně není. Je důležité mít na High Stíny a Reflections, pak to vypadá docela dobře. Některá nastavení (hlavně Ambient Occlusion) chtějí ovšem víc jak 2GB VRAM, což je klasický příznak trošku odfláknutého konzolového portu, což ale v případě Watch Dogs je asi jasné.

        Jinak hra se hraje lépe na gamepadu než na K+M, zkoušel jsem obě varianty, holt je to přímo na gamepad designované:).

        Co mě ovšem příjemně překvapilo, je možnost pohledu z kabiny aut včetně volantu a palubovky, jezdí se s tím super a je to zase trošku o něčem jiném:). Každopádně příběh je vážně prostinký a není to tak polishnuté jako třebas Saints Row 3
        • Počkej jak rozmázlé, nemáš doufám zapnuto TXAA, Motion a další rozmazávací sračky, které stále nechápu proč, jsou v "high/ultra" jakože zapnuty v každé hře.
          • blur zásadně vypínám ve hrách, rozčiluje mne skoro všude:). Podívej se (když stojíš) ve hře třeba na stromy, pochopíš, o čem mluvím:)
            • Jo mrknu jak dopařím Wolfa :) Watch Dogs přijde na řadu potom, už je stažené a nachystané he hraní.
        • Jack1947
          Jeste jedna vec me na WD neskutecne... nastvala ze se neda kouknout za sebe pomoci zadneho tlacitka grr tohle... me stve hodne. I zpropadene saints row to meli a tady to neni ... a uz vubec ne v aute.
          • V autě se za sebe koukáš klávesou levý shift?
    • Jack1947
      Jeste mirne receno, jinak to stoji za vyliž ... parada rok 2014 bude nejslabsi ty nekde recenzujes? Ze pises review , nebo jak. I kdyby ne je to tak jak rikam a dneska jsem se presvedcily o jiste omezenosti chapani zdejsich jedincu - ale jo ta hra me docela nastvala. *16*
  • Inquisitor

    Amazon Rockstar Ultimate Collection

    Docela zajímaví bundle
    http://www.amazon.com/dp/B00KDNFEZ0/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B00IFWTJ16&linkCode=as2&tag=indgambun-20
  • ucho

    Killzone: Shadow Fall - PS4

    a pak že jsou PS4 hry drahé:
    http://www.czc.cz/killzone-shadow-fall-ps4/134968/produkt?q-category-id=3h1m1r91gcgig8000qq3h9kbg9

    za stejnou cenu mají i Knacka, ale to je podle mě adept na to stát se velmi brzy součástí PS+ her...

    edit: tak ty dva poslední kusy za 599,- už vyprodali, teď je cena 835,-, to už tolik zajímavé není.
    • Keyz
      Je tam "zajímavá cena".

      Bez toho jsou hry na konzole drahé. Většinou stojí více jak na PC. Jinak tohle je opravu levné, na tak známou hru.
      • ucho
        určitě ceny her na konzole nepadají tak rychle jako u PC, ale taky lezou dolů. většina titulů stojí do roka pod 500,-. u PS4 zatím těžko říct, na to je brzy, ale to, že jde třeba nový Infamous Second Son sehnat za 1290,- mi nepřijde jako úplná katastrofa. ale uvidí se, jak ty ceny polezou dolů. Killzone a Knack jsou první vlaštovky. jinak samotná PS4 se teď dá sehnat za 9999,-
  • Gambit92

    Video: Otázky a odpovědi od vývojáře DriveClub včetně záběrů z PS4 verze hry.

    Né že by se plánovala jiná verze *1*
  • Veskoslav

    TA

    No udělal jsem si radost a pořídil si kolektorku k Planetary Anihilation:) A co vy? Budete kupovat nebo už hrajete?:)
    • Tak potom je to OK, ale já když jsem se u nás díval na nějaké předobjednávky, tak tam bývala poznámka, že se to může změnit. I když to pak vyjde stejně, ta garance tam nebyla. Ale nevím, které obchody, je mi to celkem jedno, hry nekupuju a dívám se jenom na obrázky těch speciálních edic a bonusů. Investuju spíš do hudby a to beru v naprosté většině ze zahraničí.
    • nebudu to kupovat a nehraju, jinak je to hra presne pro tebe
    • Keyz
      Cena klesla jak se zdá a navíc to je zrovna levnější.

      Původně to stálo přes 60 USD jestli se nepletu *7*
      • Veskoslav
        Jj původně stála i u nás cca 1900 v prvním odhadu, teď je za 1590, což mi přijde jako pěkná cena.
        • ucho
          25 eur není 1590,- ne?
          • Veskoslav
            Bavíme se o Collectorce, klasická hra vyjde v krabičce na 1000 Kč:)

            http://www.jrc.cz/hra_pc_planetary_annihilation_collector_s_edition
            • Tak potom je to OK, ale já když jsem se u nás díval na nějaké předobjednávky, tak tam bývala poznámka, že se to může změnit. I když to pak vyjde stejně, ta garance tam nebyla. Ale nevím, které obchody, je mi to celkem jedno, hry nekupuju a dívám se jenom na obrázky těch speciálních edic. Investuju spíš do hudby a to beru v naprosté většině ze zahraničí...
            • Veskoslav
              No je pravda, že minulý balík mě stál 135 Kč a byl tam za 6 dní, ale na poště mi ženská řekla, že je nějaká akce a vyjde mě to na 35 Kč, když to pošlu do konce června, tak uvidím.

              Petře, mě se ještě nestalo, co popisuješ. Wolfa mám za 755 Kč z předobjednávky z února, AC IV jsem měl předobjednávku z listopadu atd. Ono jde spíše o to, že pokud ti pošlou v PDF objednávku nebo zaplatíš předem, cena se nemění. Takže nakupuji tam, kde ti nejenom potvrdí objednávku, ale zašlou ti fakturační údaje v PDF s konečnou cenou. Alza, CZC, JRC či Gameshop mi vždycky vyšlo to, co inzerovali, takže pokud tam to mají cca +- stejně drahé, kupuji tam.
            • U nás je, bohužel, normální, že předobjednávková cena je jenom orientační a obchody ji nedrží. A tak lákají na ještě nevydané hry, dokonce na ještě neoznámené hry... jenom aby měli víc zákazníků. Vlastně to je spíš taková nejistá rezervace a průzkum trhu. Hry nekupuju, ale když si předobjednávám CD ze zahraničí, znamená to mnohdy právě zvýhodnění i cenové, nebo v případě navýšení platí cena při objednání. To je podle mě správný přístup.
            • A na to jsi přišel kde? :O viz. http://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho
            • ucho
              no to je teda divné, já posílal nedávno do Německa bublinkovou obálku a platil jsem kolem stovky :) (a putovala tam přes týden)
            • Veskoslav
              No taky se divím. Kamarád z Německa si to kupuje na mě, protože to tam mají cca o 300 Kč dražší a poštovné do Německa mě vyjde na 35 Kč balík (což je taky divné).
            • ucho
              S JRC nemám zkušenosti, ale odjinud už se mi stalo, že po vydání změnili trochu cenu a člověk musel potvrzovat, že souhlasí nebo odmítá. A nízkou cenu použili k tomu, aby si lidi předobjednávku udělali u nich. Ale u téhle hry by to bylo divné, aby nevěděli cenu dopředu. Jen je zajímavé, že je to u nás levnější než v zahraničí.
            • Veskoslav
              No u JRC jsem takto kupoval už dvě kolektorky a cena se neměnila tak pozdě a těsně před vydání. Ale uvidím no. Vždy to můžeš 3 dny před dodáním zrušit bezplatně. A myslím, že v životě se mi ještě nestalo, aby se cena změnila.
            • ucho
              a určitě tu cenu po vydání nezmění? přeci jen u předprodeje nemusí být cena konečná, pokud vím.
  • DeDy

    Another World - hrané intro - PROJECT 23

    http://vimeo.com/96120254
  • Obrazem: Grafické porovnání mezi Wolfenstein: The New Order pro nové a starší konzole.

    To je masakr, ty obrázky a ty popisky u toho "old gen a next gen". Mně teda obojí připadá jako nějaký shitgen :) Vč, PC, i tam hra vypadá dost bídně, tak 3 roky pozadu. Né, že by mi to až tak vadilo, ta hra je výborná, fakt se dobře hraje a baví mě, já bych i tu horší grafiku odpustil, byť je to velká škoda, čekal jsem víc, ale ty technické problémy ala BF, doskakování textur a dalších fora plnících problémů .. to je hnůj.

    Lidi nekupujte to. Hrejte, ale nekupujte.
    • Souhlasím, psal jsem to tady, jaký mám šílený problémy, jak mě nedoskakují textury, byl jsem prohlášen za exota a Veskoslav mě označil za kopyto, že si neumím nastavit hru. Myslím, že ty tři roky, co jsi uvedl jsou hodně mírné, řekl bych, že to vypadá o dost hůře než původní Crysis a to už je pár let
      • Jack1947
        Tak tak a vseskoslava nebrat vazne... Mohli by si s Uchem podat ruce... vidim to tak ze jsou na stejne vlne.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit