Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fremencz

    Final Fantasy 3 na Steamu

    Po znovu vydání Final Fantasy 7 a 8 na PC se na Steam dostane i Final Fantasy 3 zde oficiální zpráva http://eu.square-enix.com/en/blog/final-fantasy-iii-coming-steam
  • MARTASLJ19

    Obrazem: Nový screen ke hře Batman: Arkham Knight odhaluje Batmobile.

    Až na E3 konečne odhalia ten gameplay čo ukazovali redaktorom za zatvorenými dverami pri ohlásení hry, verím že z toho budem total v prdeli aká úžasná Batman hra to bude.
  • Pilgrim66

    Herní půst

    Tak vzhledem k maturitě 21. 5. jsem se rozhodl, že budu držet 12 denní herní půst začínající dneškem (vlastně už včerejškem). První den za mnou, tak co myslíte, vydržím?
    • Keyz
      Já hlavně nechápu proč se někdo ptá zda vydrží nehrát jeden týden.

      To hraničí ze závislostí.
      • nekromant33
        Nehledě na to, že to nemá smysl. Tím že jsem čuměl 24/7 do učení jsem se nikdy nic nenaučil, je potřeba si to dávkovat a nějak občas se i odreagovat, třeba i krátkým zahráním něčeho. Teď už nedokážu udržet při učení pozornost na skripta dýl jak hoďku v kuse.
    • Veskoslav
      Tak to se asi na vysoké zabiješ, protože tam máš mnohonásobně těžší verzi "maturity" každý půl rok.
      • Pilgrim66
        Jak z čeho, státní maturity jsou lážo plážo. Pamatovat si najednou 3000 let lidsky historie s letopocty atd, s hodně náročnou dějepisářkou, ne tolik.
        • Miserius
          Bejvá to tak, ze "nejhorsi" a nejprisnejsi profesoři u maturity nejvíce pomáhaj...
          • Pilgrim66
            To ona ani přísná není, jenom je náročná. Učí dějepis už tak 40 let a ještě má skvělou paměť, takže už jí to podle mne ani nepřijde. No říkala nám několik let ať z dějáku nematurujem, tak si to musim vyžrat.
          • Vrook
            Souhlas! Navíc si pamatuju, že to bylo vždycky tak, že maturitu neudělali jen ti, co se na to naprosto očividně vykvajzli. Když student projeví snahu a pokoru, tak i když se v detailech (dejme tomu ty letopočty a datumy v historii/dějepise) splete nebo si na ně nevzpomene, tak ho nenechaj odejít s kulí. Člověk, co na to celou střední házel bobek s arogantním a pohrdavym přístupem a stejně se postaví i k maturitě, tak ten má smůlu. A je to tak správně.
            Každopádně si pamatuju, že když sem maturoval já, tak jsem se stresoval taky a všichni, co mi řikali, abych se vyklidnil, že je to v pohodě, mě neskutečně s*ali. Když jsem odcházel od zkoušek s jedničkama a dvojkama, tak mi teprv došlo, že měli recht. *15*
            Takže hodně štěstí a žádný stresy, pilgrime. *3*
            • ucho
              No jo, v češtině jsem měl totální okno. Češtinářka mi položila otázku a už mi šeptala odpověď. Ale jo, jeden učitel tam zatápěl solidně, odnesl jsem si čtyřku. Ale pokud není celý rok člověk za lempla a neudělá tam ze sebe tupouna, co mlčí, tak mu to dají.
            • shefield2
              Díky za motivaci. *3* *4*
        • Tilwaen
          Vzpomeneš si na pár dílů Assassin's Creed a máš to v kapse *1* Jinak přeju hodně štěstí, samozřejmě, a přihodím drobnou radu: nestresuj se. Bude mnohem hůř... *1*
          Kam plánuješ jít po střední vůbec?
          • Pilgrim66
            Do Skotska pokud to vyjde známkově (potřebuju nejhůř dvojku ze všech předmětů) a nebo tady práva na což by se zase hodila vyznamenání. Kdyby mi šlo o to jenom projít, tak bych to tolik neřešil.

            A díky!
      • ucho
        nesmysl. člověk narazí na pár psychopatů, kde je úplně jedno, co umí a co se naučil, ale jinak je drtivá většina zkoušek brnkačka (na všech školách).
        • Inquisitor
          Tak to se divim že vysokou nemá každej, když je to taková brkačka :)
          • ucho
            Některý holt přemůže lenost a nebo nedokážou rozpoznat, kdy a co mají dělat a co se naučit. Každý není studijní typ a nedokáže překousnout to samostudium... A někdo si začne užívat studentskýho života až moc a povinnosti jdou stranou. Nebo někdo začne pracovat a už to nedokáže skloubit se školou a práce mu přijde důležitější. Je to pouze o motivaci...
        • Veskoslav
          Pokud to umíš, tak určitě a záleží, co za školu studuješ. Ale tvrdit, že je to "brnkačka" může jenom někdo, kdo studuje nějaký humanistický pseudoobor.
          • ucho
            opět nesmysl. například která technická škola je těžká a co konkrétně je na ní těžkého? pokud někdo není lemra, nemůže mít problém.
            • Veskoslav
              Tak já mám Technické lyceum stavební průmyslovky a bohužel nějaký id*ot se rozhodl, že je to důležité, tak jsme to ve 4. drtili jak tupci, nikdo nechápal, nikoho to nebavilo, ale hlavně, že to bylo v osnovách:-D
            • Miserius
              To se máš, já mam střední Obchodní akademii a integrály jsme nebrali (myslim) *15*
            • Veskoslav
              To jsou normální názvy;) Předměty, které pro mě rozhodně brnkačka nebyla a pro většinu studentů taky ne. A Matematika I a II zase pro mě bylo lehké, protože "základ" ze střední.
            • Miserius
              Veskoslav, názvama žádnýho vysokoškoláka neohromíš *1* Čim divočejší název, tím většinou banálnější předmět... Nejvíce mi dala zabrat Matematika I a nejlehčí zase bylo Datové a znalostní modelování
            • ucho
              To se zeptat můžeš, ale nevím, v čem ti to pomůže. Co studuješ ty, že ti to přijde těžký?

              edit: s pružností a pevností má řada studentů problémy. není to úplně easy, ale v tom celku je to pouze zlomek toho, co člověk musí překonat. tedy stačí zdolat pár záludných předmětů, který člověk často spočítá na jedný ruce a celkově to tak dramatický není...
            • Veskoslav
              :-D Můžu se zeptat, co studuješ? A co je těžkého? Základy progresivních konstrukčních materiálů, Teorie technologických procesů, Statika, Průžnost a Pevnost, fyzikální chemie, Konstrukce, Materiálové inženýrství atd.
      • ringmancz
        to jsem furt slyšel na gymplu a vůbec to není pravda. záleží na jakou jdeš školu
        • Veskoslav
          Ano humanistické pseudoobory vynech;) Takže pokud jdeš na normální obor od ekonomiku až po strojárnu, tak to pravda je. Zase ty řeči, že na VŠ nemusíš chodit do školy, zkoušky ABCD testy a vlastně je to jenom o chlastu a m*dání také nejsou pravda.
          • ucho
            Jaký si to uděláš, takový to máš. Do školy se opravdu moc chodit nemusí a je to opravdu o chlastu a o m*dání :D Jo, existujou zkoušky, kde člověk za hodinu vypotí 4 A4 složitýma výpočtama a teorií a dostane pak 1 bod z 60. Ale to jsou pak spíš takové veselé studijní příhody a nemění to nic na tom, že jako celek je to brnkačka...
            jinak zažil jsem i testy, kde byla odpověď jen ANO/NE a můžu říct, že to nevypovídá nic o obtížnosti, nikdo takový testy neměl rád :)
            • Veskoslav
              Tak u nás je tolerance 75-80% na cviku mít. Bohužel jsem zjistil, že když chybím, tak to pak nějak nechápu, co se probíralo:-D Takže letos mají moje cvika 100% účast a kupodivu to tak měla většina. Ale v zimním to zase bude flákárna *1*
            • ucho
              ulít se dalo i z některých cvik, takže já se kolikrát ve škole neukázal měsíc a se spolužáky jsme se vždy loučili větou "tak zase na příští zkoušce" :D
            • Veskoslav
              Do školy stále musíš chodit minimálně na cvičení. A i ty přednášky se hodí chodit, protože učitelé mnohdy dávají věci právě z nich a když máš ústní, tak si tě i pamatují, že jsi tam chodil a je to plus. Takže ano, flákači chodí do školy dvakrát za týden, no většina, co takto chodila, tak buď opakují nebo už nestudují. Protože cvičení ti nevysvětlí všechno a na samostudium doma jsem líný.
    • To tu teď budeš každý den o svaťáku břečet, jaký jsi chudáček, protože maturuješ a nemůžeš hrát? Nechápu co tou otázkou sleduješ, přišel jsi si snad pro politování?
      • Pilgrim66
        Ne, trochu jsem si ze sebe udelal srandu ale banda anonymu si sem prisla zahatovat. Budiz, mne se z tech minusek zivot nezhrouti a par lidi se bude citit lip, ze?
    • nekromant33
      Já o svaťáku zhlídl celej himym (respektive v tý době 4 řady). Ale ta naše byla dost fraška, jak to je s tou státní nebo jaká vůbec teď je, to netuším.
      • Pilgrim66
        Statni je fraska, ale nase maturita z dejaku je peklo peklouci
        • Z dejaku *1* *1* prej peklo *1* *1*
        • Takže jen školáček puberťáček a já si říkal, že ty tvoje idiotský názory nemůže psát normální dospělý člověk.
          • Pilgrim66
            Tak já nemůžu za to, že ty jsi do školy nechodil pravděpodobně nikdy, Většina lidí v této zemi někdy do školy chodila a v pubertě byla taky. Známkou puberty mi přijde tvé automatické nadávání ostatním do "idiotských názorů" apod. Nebo je to spíš zapšklost?
    • Myslím, že je každýmu ukradený co píšeš a většina lidí tu má nějakou maturitu dávno za sebou.
      • Pilgrim66
        Tak to seš pašák
    • zkus ješte 12 dni neprispivat ani nečist tiscali
    • Miserius
      Nehrát hry kuli maturitě? Takový frašce? *1* Zbytečný trápení!
    • Jack1947
      Tak pokud nehrajes dnesni hry tak defakto je půst... nic nevychazi a vse odlozeno takze ano da se to vydrzet pokud starsi hry hrajes tak necvim no... ale s novejma to lze. Vydrz vydrz ja minulej rok na to kafral a maturitu jsem pres mensi obavy dal v poho ( tak zalezi taky na skole no).
      • já mám právo a teologii
        • Veskoslav
          První dvě slova, co jsi našel ve slovníku?
          • Pilgrim66
            Teologii beru, ale co je špatnýho na právu?
            • nepsal jsem že studuju ale že jsem to uz udelal
            • Veskoslav
              No jelikož Maxíček je "chytřejší" brácha Jacka, tak právo sotva studuje. Tedy pokud nestuduje nějakou pseudoprávnickou fakultu a nejlépe soukromou.
      • Veskoslav
        Jak jsi proboha mohl prolézt přes češtinu? Té škole sebrat akreditaci......
        • Jack1947
          Nebudu lhat v poho to tak uplne nebylo ale je pravda ze bych to asi na jine skole daval celkem ztezka, tady to bylo ok.

          To ze jsem nemel na vyber kvuli memu problemu s matematikou ( neschopnost pocitat vetsi nasobky a deleni ) bych se fakt netahal.
          Prejduli veskoslavovske kecy.

          Navic na stredni tam ani nebyla... Jo, pro rypaly byl sem na druhe skole... na prvni jsem rupnul. (Snad ma Veskoslav klis). *3*
          • shefield2
            Ale jednu radu by sis mohl vzít k srdci: Než odešleš příspěvek do diskuze, prosím, přečti si ho po sobě. Děkuju. *3*
        • Asi umí dobře kouřit.
      • NavrySS

        ?

        Pomocné školy jsou i s maturitou ? Fakt jo ? *8* .
  • Nereálný stream

    http://www.twitch.tv/UnrealEngine

    (dnes mají být ty novinky o budoucnosti UT)

    Edit: polygon.com/2014/5/8/5695404/unreal-tournament-new-2014-free-unreal-engine-4-epic-games

    Edit 2: Už mluví jen o samotném enginu. wiki.unrealengine.com/Unreal_Tournament
    • No jsem zvědavej jak se takovej komunitní vývoj vyvrbí
  • KeanuX

    Hry

    Už dlouho sem nic nehrál a jelikož mam poslední dobou víc času nějakou oddechovku nebo zabijárnu času bych si celkem střihnul :) klidně indie hry, když to neni nějakej sh*t tak si je zahraju rád *4* Ďk
    • Z těch trochu starších třeba Singularity(na FPS moc nejsem, ale tahle je poctivá). Pak třeba FTL nebo Prison architect jsou fajn zabijáci času.
      • KeanuX
        na FTL se asi podívám :-) U Prison Architectu sem nějakou tu hodinku už taky byl :) Díky kucí *4*
      • Souhlas s FTL. Hrozný žrout času. Koupil jsem to v nějakém bundlu a nechápal co na tom tolik lidí tak baví. Ale teď se od toho nemůžu odtrhnout.
        • Koupě za 3 eura a mám už nějakejch 40 hodin a to jsem ještě ani nezkoušel pořádně ten novej obsah, pro mě jenda z nej her za dlouhou dobu.
  • ucho

    Origin - další hra zdarma

    tentokrát Plants vs Zombies

    https://www.origin.com/en-ie/store/buy/plants-vs-zombies
    • Hmm, čekal jsem hru z bundlu. No nic, Plants vs. Zombies už se mi stahuje *1*
  • NavrySS

    ALL STAR - 2014 PARIS.

    Pro hráče - fans , tak co? Kdo myslíte že vyhraje? *5* Za mne teda Cloud9, největším zklamáním jsou pro mne zatím Fnatic. *9*
  • WhySoSad

    DayZ

    Jsem jedinej pro koho je toto v DayZ rutinou ? *1*

    http://youtu.be/9Hm-l1kWzkk
    • Já si momentálně dávám od DayZ pauzu. Cestování je, ale to poslední co mě na něm sere. Nejvíc mě vadí to, že hra momentálně postrádá jakýkoliv survival aspekt. Jídlo a pití na každém kroku, léky které vyjma morfia nejsou potřeba. Žádný strach o to, že něčeho má člověk málo. O tom, že pro mě z nepochopitelného důvodu 80% hráčů hraje místo DayZ, "Call of Berezino" je ještě horší. Potkat někoho dále než je Krasnostav je zázrak.
    • Vrook
      V DayZ platí naprosto skvěle "jaký si to uděláš, takový to máš". Takže pro mne tohle třeba rutinou není. Když chcem akci, vždycky si nějakou najdem. A přesouvání se na mapě je samozřejmostí a občas mi přijde, že stížnosti na tohle téma zacházej až do takový absurdity, kdy někteří hráči implikují, že by chtěli ve hře fast travel.
      • WhySoSad
        Já s tím rozhodně problém nemám, rutina to je pro mě v pozitivním slova smyslu, proto mám tu hru tak rád *3*
        • Pro mě je mnohem více efektivnější, když půl hodiny bloudím krajonou a pak 2 minuty akce, než naopak. Taky se rád toulám.
          • Chernarus je krásná. Nechápu lidi co jsou líní ve hře 10 minut držet tlačítko a někam běžet. Já těmhle lidem co chtějí už od vydání alfy auta, vrtulníky nebo dokonce snad nějaký teleport, že hrajou jinou hru a DayZ pro ně není.
            • Přesně tak, já bych si už konečně dal ty zvířata, aby se tam neběhalo s takovou jistotou.
    • Inquisitor
      No není tam moc živo :)
  • Obrazem: Grafické porovnání PS4 a PC verze hry Project Cars.

    Tomu říkám nážez. Teď pominu, že to vypadá na obou platformách výborně, ale porovnám poměr cena/ kvalita. Na PS4 za 10K to vypadá jen nepatrně hůže než na PC, kde jen grafická karta, která to zvládne na detaily na screenech(spekuluje se o 770GTX -780Ti) stojí více než celá PS4. Tomu říkám síla optimalizace.
    • Jak napsal kolega nademnou. Konzole jako HW jsou levne, ale clovek do toho behem jejiho zivota na oplatku nacpe mnohem vice penez za hry, ktere jsou vyrazne drazsi.
      Samozrejme zalezi na tom, kolik her na tu konzoli behem jejiho cyklu poridis a jestli budes kupovat hry v dobe vydani, nebo jestli sahnes po bazaru a hry budes dale preprodavat apod.
      V konecnem dusledku te to muze prijit i draz, nez to PC.
      Clovek taky musi pocitat s tim, ze uz v pulce zivotniho cyklu budou hry na PC vypadat opravdu znatelne lepe (uz ted tam jsou rozdily), nez na konzolich.
      Cele je to o prioritach a kompromisech.
      *3*
    • C-BEAM
      tak záleží ako tú konzolu používaš, ak si na ňu kúpiš hru za plnú cenu len zriedkavo tak pomer cena/kvalita je špičkový, ak ju však používaš ako jediné herné zariadenie a hry za plnú na ňu kupuješ často tak za dobu jej životnosti môžeš mať pomer cena/kvalita horší ako u PC.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit