Přejít na výpis diskuzí

Bleskovky

BLESKOVKY 8.11.2010 
79573 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz

    TotalBiscuit's Q&A - GameVid Expo 2014

    https://www.youtube.com/watch?v=gHbQyalxWzs

    Zhruba od 45:00 odpovídá na dotaz ohledně KS a došlo i na Kingdom Come.
  • Keyz

    Age of Wonders III

    Dnes vychází po dlouhé době pokračování této podařené hry.
    • jojo du parit
  • Draken69CZ

    1.4.

    Jsem zvědavej kolik webů zítra ohlásí GTA V na PC :D
    • SalemCZ
      Google se bude přejmenovávat myslim že jméno si může kdokoliv vybrat
    • Inquisitor
      A Half-Life 3 taky nesmí chybět :D
      • Draken69CZ
        Ale ten vyjde!
      • Facebook kupuje Cloud Imperium Games. Příští rok plánuje koupit Valve.
  • Už jsem to tu psal včera, ale nějak to tu zapadlo, tak to ještě zkusím:
    Neměl by někdo zájem o Star Citizen, konkrétně balík s RSI Aurora MR? Je to s přístupem do alfy, teď bude yvcházet dogfight modul... Ofiko cena je 40$, vyměnil bych za Steam kód na Next Car game, které stojí 23€... Což je cca. o 170 Kč levnější...
    • a ten Star Citizen je plná hra, či jen přístup do alfy?

      Ten Next Car Game je už rovnou klíč ke hře, je to u SC stejné?
      • Je to normálně plná hra, s přístupem do alfy, bety, gamy delty a všeho osattního, až to vyjde. :D
        Tady to není klíč, musel bych přenechat celý účet - ale vzhledem k tomu, že se dá změnit email, heslo, nick... Tak by to neměl problém.
        • Každopádně, kdyby měl někdo zájem, rovnou si mě přidejte na Steamu. ^^

          http://steamcommunity.com/profiles/76561198011925256
  • The Pirate Bay nabízí zdarma a legálně bundle 101 her.

    no ty hry jsou free a to teda tleskam ze si dal tu praci to vsechno poshanet
    • a k tomu jako bonus nejakej ten škodlivej software
      • ringmancz
        z piratebay těžko

        ještě jedna novinka ze zátoky: http://thepiratebay.se/blog/236
      • Jack1947
        Pokud nedisponujes adekvatnim Antivirovym proggramem tak ano... ale v opacnem pripade by to musel bejt nejaky hodne spatne zjistitelny vir. Aby ho Antivir nechytl. *3*
    • Jack1947
      "small, weird, free, mostly ignored videogames bundled into a torrent"

      Jinak jo, je to pasak ten chlapik. *4*
  • Ubisoft: Byli bychom hloupí, kdybychom ignorovali poptávku, která je každý rok po novém Assassin's Creed.

    Udělají z toho akorát frašku, což příběhově už je beztak teď.

    Konec AC III dojeb*l vše. Desmond je mrtvej, Lucy je mrtvá a Rebeka s Šónem prodávaj hamburgry v zábavním středisku s piráty.
  • Radioaktivni_surikata

    Gameplay video Borderlands 2 na Vitě

    http://www.polygon.com/2014/3/20/5530306/borderlands-2-playstation-vita-video
  • frag.ment
    První počítač který jsme vlastnili doma byl Commodore 64 přivezený z Rakouska hned po revoluci (když si zpětně uvědomím, že to oba rodiče stálo minimálně dva měsíční platy, tak mě asi měli hodně rádi :-) ). Horší je to z první hrou na něm, tuším, že to bylo něco z kartridge, která k tomu byla přibalená, nějaká raketka.. Samozřejmě už předtím se konaly herní seance u kámoše, kterej měl ZX Spectrum, jeden ze dvou lidí z celé vesnice, kterej počítač vlastnil a občas nás tam bylo i deset :-D A první PC byla 386 DX40 za 70.000,- a první hra na tom tuším Doom nebo Carmageddon, paměť už je děravá..
    • C-BEAM
      čo i len uvažovať o tom, že by sa dal Carmageddon hrať na 40 MHz 386ke trochu mentálne... na to nemusí mať človek dobrú pamäť aby mu to docvaklo.
      • treba si to jen plete s quarantine, to bylo jak doom rizlej carmageddonem *5*

        jedna z mala her, co jsem tenkrat nedohral, kdyz uz jsem se k ni horko tezko dostal...
        • frag.ment
          Na Quarantine si pamatuju moc dobře, hlavně na ty ohavný ženský (lehké děvy), které člověk vozil... Jinak je fakt, že se mi asi pletou hry, protože jsem měl dost PC a už je to pěkná doba. Gratuluju těm, kteří si to do puntiku pamatují, ale hned se nemusí navážet. Jó, asi sem v mládi hulil moc trávy..
    • Carmageddon určitě neběžel na 386, to už byla Pentium hra.

      Máš v tom trošičku hokej, opravdu.

      Jinak nechápu proč jste kupovali 386 za 70k, my ho kupovali za 35, což v tý době byla taky pálka, ale dalo se to ustát. Stačilo kupovat z Německa. U vás asi špatnej dýl:)
    • frag.ment
      jaj, to mělo patřit uplně do diskuze dolů, nevím, proč se to hodilo sem.. Pardon.
      • tonnymontana
        frag: vubec se ti nedivim ja si dneska nevzpomenu ani na konfiguraci prvniho pc. Hold kdyz clovek nesedi celej zivot u pc tak to zapomene. nic si z tech hateru nedelej:D muj prvni pc stal taky pres 100k tusim ze prvni hru kterou jsem na nem zkousel byl duke a quake jinak jsem k tomu mel i nejake bryle ale na nazev bych si nevzpomel jen si pamatuju kdyz jsem je vyhazoval o mnoho let pozdeji:D Tenkrat se delal jeste kvalitni hardware svedci o tom i CD prehravace ci projektory ktere fungujou dodnes. coz se o aktualni max 3lete vydrzi HW rict neda. hold znacka uz neni to co kdysi. jsem vedel ze drazsi kousek od sony nebude na dva roky
        • ty bys měl místo PC sedět u učebnice češtiny, píše jak dobytek.
  • Vrook

    Európska únia bude dotovať videohry

    http://europskaunia.sulik.sk/europska-unia-bude-dotovat-videohry/
    *6*
    • Pilgrim66
      "Programátori a grafici, ktorí tvoria videohry, pritom patria medzi pracovníkov, pre ktorých nezamestnanosť nepredstavuje veľkú hrozbu a ich mzdy patria medzi najvyššie v ekonomike. "

      To zjistil kde? *1*
      • ahaa, takze chudaci vyvojari, ziju o chlebe a vode, vsak
        *7*
    • Jack1947
      Ze by fakt k necemu ta EU zacala konecne bejt?
      • Vrook
        Ne.
        • Jack1947
          Presne, plana to predstava... ZzZ... *3*
    • Hurá! Jsme zachráněni! Aneb neumíme vytvořit slušné podmínky aby všichni nezdrhli do zemí kde zbývá ještě kapka rozumu, tak necháme vypracovat studii za 14 milionů eur a pak narveme eurodotace Pepům z Horní dolní co udělají s vypětím všech sil za milión euro evropské Fap'y Bird. Teď ještě aby měli Znojemské okurky správnou velikost a můžeme si chrochtat. Ach jo a přitom by to mohla být tak krásná věc ta unie.
  • Jestli je tu někdo, kdo ještě stále zvažuje koupi X360 gamepadu k PC, jděte do toho. Spousta her pro mě od minulého týdne dostala zcela nový rozměr. FPS zůstávají stále na k+m, ale třeba závodní hry, rubačky, plošinovky či samozřejmě sportovní hry jsou na něm daleko pohodlnější a i víc zábavnější mi přijde.

    Takovej Super Meat Boy je na gamepadu xkrát lepší, stejně jako třeba oba Shankové, oba GRIDy, Nail'd, Driver: SF, Dark Souls, Batmani apod. Pokud jste herní nadšenci, tak je to skoro až nutnost. :)
    • Keyz
      Já to použil pouze na hokej a fotbal když jsme měl gamepad. Ne tedy x360 ale jiný.

      Proto po jeho vyhození, jsme nekupoval další. Nehraji často sportovní hry kde mi to opravu pomohlo. U plošinovek a aut to prostě není potřeba. Hraje se to přirození klasicky a závodní arkády nepotřebují přesnější chod. A když ano tak jsem to hrál na myši jako LFS :) Navíc pod pojmem novým rozměr bych si představil například VR a ne, že namísto k+m mám gamepad.
      Taky to je pro mně nepraktické, protože často přepínám na jiné věci, tam bych musel zase přehodit na myš...

      Jinak bych si koupil určitě volant. Ale i tak bych gamepad doporučil tomu kdo hraje více sportovní hry, kde se některé věci složitě ovládají klasicky. Tam to má přínos.
    • Taky jsem pořídil nedávno, už jsem s tím dohrál SC: Blacklist a nemůžu si stěžovat, jinak určitě jděte do drátového, který nemusíte dobíjet, i když k x360 mám bezdrátový a drátový se mnohem lépe drží, protože nemá místo na baterky a je to fakt znát. Trochu vtipný je, že když sem hrál Armu 3 tak vibroval a v menu byla občas možnost ovládat gamepadem, nezkoušel jsem, jestli to funguje, ale u Army mě to fakt překvapilo.
    • ringmancz
      smál jsem se tomu, jak se na začátku Super Meat Boye a Shankama objevil obrázek, že mám hrát na gamepadu, všechny tři hry jsem dohrál bez problémů na klávesnici, SMB jsem zkoušel i na gamepadu a přišlo mi to o dost míň citlivý
      • Ha, mě přesně naopak. Při skocích mi přijde, že jsem přesnější.
      • Já se zas směji tobě *1*
    • MrSanta
      Já ho vzal vlastně jenom z důvodu, abych se připravil na nákup konzole a jsem z něj taky nadšenej. Zabralo to odhadem cca 100 hodin hraní a větší problém jsem zatím nezanamenal ani ve FPS hrách. Teď to bude zhruba rok, co jsem ho z náhlého rozmaru přihodil do košíku při objednávce mého současného miláška.
      Teď už jedu všechno co jde s gamepadem. Přes HDMI na velkoplošnou obrazovku, rozvalím se v křesílku, nohy hodím na židli a užívám si. Gamepad se mi už zdá pohodlnější než K+M. Hlavně u her, kde se prdělo na optimalizaci pro K+M a i přehrabování v inventáři je s myší okak.
      U mě byl největší rozdíl v hraní u Kingdoms of Amalur: Reckoning. S gamepadem je to o mnoho lepší.
      • Já teď zrovna hraci episode 2 pro Bioshock poprvé na xbox gamepadu a žasnu. Všechny tlačítka při sobě. Je to daleko intuitivnější a kompaktnější. Jsem překvapen, že i FPS se dá velice dobře hrát na gamepadu.
    • Já mám sice Logitech RumblePad 2 ( v době kdy jsem ho kupoval XBox ovadač nebyl) , ale také max. spokojnenost. Fotbal, kdysi ještě hokej, když na PC vycházel, tak je to určitě lepší. A nový DMC, to bych si na klávesnici a myši nedokázal představit. Gamepad určitě skvělá investice, pro hráče.
      • Inquisitor
        Ten mám taky a bez problémů. Jsem s nim spokojenej a ani ho nemusíš odpojovat :)
    • Kozy
      Přesně, včera jsem pořídil Tomb Raider GOTY a s páčkovačem se to hraje jedna radost.
      • Veskoslav
        Zrovna tenhle typ střílecích TPS je podle mě stejná tragédie jako FPS. Bez AA prakticky nehratelná nebo skutečně těžká při míření. To spíše AC IV je na tom dobrá, jenom člověk nesmí používat pistole.
        • Kozy
          Náhodou se to s tím hraje skvěle, jasně v mulťáku jsem dostal co proto ale jinak mám z toho hraní celkově lepší pocit než s klávesnicí. Ještě chci zkusit Saints Row 3.
          • Veskoslav
            Jako třeba rally je pro mě na gamepadu super, hlavně vibrační odezva, pak Rayman je pecka, ale TPS, RPG (zaklínač 2 mi nesedl na gamepadu, Diablo III jsem ještě nerozchodil, ale na konzoli to není zase tak špatné, ale na M+K to nemá), RTS a FPS stále u mě jede na K+M. Zajímá mě pak jaké to třeba bude u Kingdoms Come.
            • Inquisitor
              Prostě kde člověk musí mířit je bezkonkurenční myš, zbytek v klidu na gamepadu. Plus ještě strategie, ty jsou taky nejlepší s myší.
        • Miserius
          TPS jedině s gamepadem... a AA je pro lamy *1*
          Jo, jedna TPS hra je pro mě mnohem lepší s Autoaimem vlastně, Red Dead Redemption
          • Veskoslav
            Na to nemám nervy. Zkoušel jsem ME3 bez AA na ovladači a fakt se to nedalo.
            • Veskoslav
              Tak i z těch SP FPS her jsem nějak nechytl "slinu". Zkoušel jsem Metro Last Light, tam absolutně s gamepadem nelze jet bez AA, obzvlášť, když máš Hraničářský mód a na tebe se valí ze všech stran, pak jsem zkoušel rozchodit Homefront a nebylo to ono, m+k byli mnohonásobně přesnější. Jinak takový Bf3 se nehraje zase tak špatně, ale v MP části je to prakticky nepoužitelné.
            • MrSanta
              Jo ták. V MP je to samozřejmě o něčem naprosto jiném. Sám tomu sice neholduju, ale dokážu si představit, že jít s gamepadem proti K+M bude lehce sebevražedné. Ale naučit se to evidentně dá. Včera jsem kouknul na nějaké videjko, kde kovaný gamepaďák hrál na zkoušku PC verzi Titanfallu s gamepadem a na konci zápasu byl ze všech zúčastněných jednoznačně nejlepší.
            • Veskoslav
              Tak já většinou hraji MP FPS a tam rozhodně nepolezu s gamepadem. Sice ano, umím s ním i střílet, ale proti K+M nemám šanci. Zkoušel jsem Titanfall a po dvou hrách jsem gamepad vesele schoval.
            • MrSanta
              To chce se trochu obrnit a jít do toho. Nevzdávat to a trénovat. Chvilku to bolí, ale pak to stojí za to. Já bych to tipnul asi tak na 100 hraní. Ze začátku jsem taky ve FPP hrách s gamepadem boural do každé malé překážky, padal ze schodů a narážel do stěn. Teď je to v naprosté pohodě a podpora gamepadu se už pomalu u mě stala jedním z kritérií pro nákup hry.
              Nedávno jsem dělal experiment a proběhnul jsem si Borderlands s gamepadem. Rozdíl proti hraní s K+M minimální. Herní doba prakticky stejná, těch pár smrtí bylo na stejných místech jako když hraju s K+M a počet 'second wind bojů' taky srovnatelný jako při hraní s K+M. Vyloženě jsem se nesetkal s problémem, kdy bych měl problém právě kvůli slabší rychlosti míření.
              Hráno bez autoaimu i autoasistu. To nepoužívám v žádno hře.
            • Veskoslav
              No veškeré hry, kde se střílí hraji na K+M+strategie. To je 100% jistota. U RPG je to asi kombinace. Třeba AC II nebo Prince of Persia WW se mi hraje dobře na gamepadu.
            • Miserius
              Asi ještě nemáš dostatečnej skill s gamepadem *15* Jinak jsou third person hry, jakykoliv, na ovladači lepší... (téměř) Každej kdo vyzkoušel potvrdí. Znám lidi co by ukřižovali nejradši každýho kdo pouziva gamepad a pak to jednou vyzkoušeli a od tý doby ho používaj (batman, assassin, tomb raider + cokoliv)
      • Na Laru se taky chystám. Ne že by se na k+m hrála špatně, ale už teď mám pocit, že pohyb bude s analogem daleko lepší. Stejně jako třeba u SC: Blacklist, kde byl pohyb na WSAD takovej lehce nemotornej.
    • Veskoslav
      No pokud máš drát, tak se připrav, že ho musíš odpojovat ručně:)
      • Co má kdo pořád s tím odpojováním? Už jsem na to narazil i v jiných diskuzích a vůbec nechápu, o co jde.
        • Veskoslav
          Ovladač se detekuje v každé hře, která jej podporuje automaticky. Tudíž při hraní BF3 například ti bude "vrnět" na stole i když budeš hrát na K+M.
          • Stačí - ovládací panely/ zařízení/ xbox 360 a zakázat. Otázka 5 sec, nemusíš nic odpojovat. Posledně jsme to přece řešili na na našem sezení.
            • Veskoslav
              Jistě, že to funguje, ale některé hry třeba PoP WW to bez restartu nedetekuje například. Takže mám nahoře krabičku s USB porty a to jenom odpojuji a vypojuji, pohodlnější než to zakazovat/povolovat a modlit se, jestli mi to pak pojede dobře, jak má:)
            • Po zakázání/povolení restartovat? To jsem asi kouzelník, když to dělám bez restartu. (Spíš to používám jako restart onoho HW.)
            • Veskoslav
              To má být vtipné? Kolik ti je? 10? Jasně a budu pokaždé restartovávat pc, aby to fungovalo správně (každé zakázaní/povolení vyžaduje restart pc), to je už rychlejší to mít zapojené a vypojovat to ručně.
          • MrSanta
            To vrnění je jediný co mi vadí na X360 ovladači. Vždycky to vypnu, no bohužel v některých situacích si zavrní i tak. Dělá to 'děsnej randál'. U Xbox One by měl být brý znatelně tišší. Je na tom něco pravdy?
            • Veskoslav
              Netuším. Sice jsem už ho měl v ruce ten nový ovladač, ale jelikož mám "dívčí" velikost ruky, tak se mi špatně drží a vibrace mi přijdou +- stejné.
      • S tím nemám vůbec problém (jestli s tím teda problém mít jde?).
        • Veskoslav
          No já jsem doufal, že na to bude nějaký externí program, abych to pořad nemusel vypojovat, ale i při docela dost ochotné podpoře od MS neexistuje. Ale prej chystají něco, aby šel vypojit a jsou si vědomi problému.
          • Tak mě kabel vůbec nevadí, nepřekáží a nemusím řešit dobíjení baterek (to už řeším u PS3). A co jsem slyšel, tak se u wireless může stát, že bude pomalejší odezva.
            • Veskoslav
              Jo je tam pomalejší odezva. Já jsem kabel kupoval právě kvůli odezvě (po přečtení fór) a nutnosti dobíjet. Což dobíjecí věci jako klávesnice, myš atd. zásadně odmítám.
    • ucho
      herní nadšenci už gamepad mají :D
      • Tak jsem trochu pozadu no :), ale i tak se určitě najde dost nadšenců, kteří ještě nepořídili a měli by.
        • ucho
          jako auta mi na tom přijdou o dost těžší než na klávesnici, ale na druhou stranu je z té jízdy trochu jiný pocit a náhodou je fajn, že člověk všechno neuřídí s prstem v nose a musí se víc dávkovat ta rychlost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit